www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 svi 2007 10:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2007 14:18
Postovi: 39
Lokacija: SB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tu je kratku i jednostavnu pobožnost objavila svetoj Matildi sama Majka Božija, a svetoj Gertrudi otkrila da svaki put kada kršćani mole Tri Zdravo Marije na uspomenu privilegija koje je Ona primila od Presvetog Trojstva vlast, mudrost i ljubav, (vlast koju joj je podijelio Bog Otac, mudrost koju joj je pružio Sin i ljubav kojom ju je obogatio Duh Sveti), prelaze iz Njezinog Bezgriješnog Srca u duše onih koji je na ovaj način časte i zazivaju i koji će imati Njezinu trajnu zaštitu za života i posebnu pomoć na času smrti.

Molite ujutro i navečer:
Marijo, Majko moja, čuvaj me da ne upadnem u smrtni grijeh!
1) Po Vlasti koju Ti je podijelio Vječni Otac.
Zdravo Marijo......
2) Po Mudrosti koju Ti je pružio Sin.
Zdravo Marijo......
3) Po ljubavi Kojom Te nadario Duh Sveti.
Zdravo Marijo......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2007 23:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Pobožnost triju Zdravo Marija
Isus je rekao: »Što koristi čovjeku da zadobije cijeli svijet, ako izgubi svoju dušu«. Te je riječi često ponavljao sv. Ignacije Lojolski ističući, da je od svega najvažnije postići vječno spasenje.
Želite li se spasiti? Štujte Blaženu Djevicu Mariju, jer se nitko ne spašava bez njezina zagovora kod Isusa. Isprosite njezinu zaštitu moleći svaki dan Tri Zdravo Marije. Tu je kratku i jednostavnu pobožnost objavila svetoj Matildi sama Majka Božja, dok je svetoj Gertrudi otkrila, da svaki put kada kršćani mole Tri Zdravo Marije na uspomenu privilegija koje je ona primila od Presvetog Trojstva (vlast koju je podijelio Bog 0tac, Mudrost, koju joj je dao Bog Sin i Ljubav kojom ju je obogatio Duh Sveti), vlast, mudrost i ljubav prelaze iz njezinog Bezgrešnog Srca u duše onih koji je na ovaj način časte i zazivaju i koji će imati njezinu zaštitu za života i njezinu pomoć na času smrti.
Zato je sveti Alfonzo Liguori posebno preporučivao molitvu Triju Zdravo Marija; sveti je pak Leonardo de Puerto Mauricio velikim žarom propovijedao ovu pobožnost govoreći: »Oh kako je sveto vršenje ove pobožnosti!« To je vrlo uspješno sredstvo da se osigura spasenje. Također je časni sluga Božji, Luis Marija Badoin napisao: »Molite svaki dan Tri Zdravo Marije, i ako na ovaj način ustrajno častite Mariju, ja vam obećajem vječnu nagradu.«
Molite ujutro i navečer ovako:
1) Marijo, Majko moja, čuvaj me od smrtnog grijeha, po vlasti, koju ti je podijelio Vječni Otac!
2) Marijo, Majko moja, čuvaj me od smrtnog grijeha po mudrosti, koju ti je dao Sin.
3) Marijo, Majko moja, čuvaj me od smrtnog grijeha po ljubavi, kojom te je obdario Duh Sveti!
Širite ovu pobožnost, jer »tko spasi jednu dušu, spasio je svoju« (Sv. Augustin).
S dopuštenjem crkvene vlasti — Madrid, 1. siječnja 1958.
(iz knjige 'Veliki znak')


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 ruj 2007 19:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 vel 2007 22:43
Postovi: 72
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sv.Matilda iz Hockeborna,benediktinka u 13.st. razmišljala je tjeskobno
o času kada će njena duša napustiti tijelo i otići u vječnost.Tada je žarko
zamolila Majku Božju da joj milostivo pomogne u smrtnom času.
Nebeska Majka ,koja se već često javljala svojoj vjernoj službenici ,odgovorila je:" Da tvoju ću molitvu uslišiti,ali kćeri moja od tebe tražim da dnevno iz ljubavi prema meni izmoliš tri Zdravomarije.
Pomoći ću ti na smrtnom času,tješit ću te i od đavolske moći obraniti.Ulit ću u tebe svjetlo vjere i spoznaju,da zbog tvoje zablude i neznanja ne budeš kušana.Na smrtnom času preplavit ću tvoju dušu slašću Božanske
ljubavi.da pretvori tvoje smrtne strahove i gorčinu u blaženstvo."
MOLITVA:
Marijo, Majko naša, očuvaj nas od
smrtnog grijeha i paklenog ognja,
po vlasti koju Ti je Vječni Otac dao!
Zdravo Marijo.....

Marijo,Majko naša,očuvaj nas od
smrtnog grijeha i paklenog ognja,
po mudrosti kojom Te je Tvoj Sin obdario!
Zdravo Marijo.....

Marijo, Majko naša, očuvaj nas od
smrtnog grijeha i paklenog ognja,
po ljubavi koju Ti je Duh Sveti udjelio!
Zdravo Marijo....

3x-Slava Ocu...
Na čast Trojedinome Bogu[/i]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2008 16:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 tra 2007 16:58
Postovi: 104
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pobožnost triju Zdravo Marija
Isus je rekao: »Što koristi čovjeku da zadobije cijeli svijet, ako izgubi svoju dušu«. Te je riječi često ponavljao sv. Ignacije Lojolski ističući, da je od svega najvažnije postići vječno spasenje.

Želite li se spasiti? Štujte Blaženu Djevicu Mariju, jer se nitko ne spašava bez njezina zagovora kod Isusa. Isprosite njezinu zaštitu moleći svaki dan Tri Zdravo Marije. Tu je kratku i jednostavnu pobožnost objavila svetoj Matildi sama Majka Božja, dok je svetoj Gertrudi otkrila, da svaki put kada kršćani mole Tri Zdravo Marije na uspomenu privilegija koje je ona primila od Presvetog Trojstva (vlast koju je podijelio Bog 0tac, Mudrost, koju joj je dao Bog Sin i Ljubav kojom ju je obogatio Duh Sveti), vlast, mudrost i ljubav prelaze iz njezinog Bezgrešnog Srca u duše onih koji je na ovaj način časte i zazivaju i koji će imati njezinu zaštitu za života i njezinu pomoć na času smrti.
Zato je sveti Alfonzo Liguori posebno preporučivao molitvu Triju Zdravo Marija; sveti je pak Leonardo de Puerto Mauricio velikim žarom propovijedao ovu pobožnost govoreći: »Oh kako je sveto vršenje ove pobožnosti!« To je vrlo uspješno sredstvo da se osigura spasenje. Također je časni sluga Božji, Luis Marija Badoin napisao: »Molite svaki dan Tri Zdravo Marije, i ako na ovaj način ustrajno častite Mariju, ja vam obećajem vječnu nagradu.«
Molite ujutro i navečer ovako:
1) Marijo, Majko moja, čuvaj me od smrtnog grijeha, po vlasti, koju ti je podijelio Vječni Otac!
2) Marijo, Majko moja, čuvaj me od smrtnog grijeha po mudrosti, koju ti je dao Sin.
3) Marijo, Majko moja, čuvaj me od smrtnog grijeha po ljubavi, kojom te je obdario Duh Sveti!
Širite ovu pobožnost, jer »tko spasi jednu dušu, spasio je svoju« (Sv. Augustin).
S dopuštenjem crkvene vlasti — Madrid, 1. siječnja 1958.
S. L.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 tra 2020 11:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Isto :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr