www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 23 lis 2010 21:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
DEVETNICA SVETOM RAFAELU ARKANĐELU

Slavni Arkanđele sv. Rafaele, veliki prinče nebeskog dvora, glasovit si i uzvišen zbog svoje mudrosti i milosrđa.
Zaštitnik si onih koji putuju zemljom, morem ili zrakom, tješitelj si unesrećenih i utočište grešnika.
Preklinjem te pomozi mi u svim mojim potrebama i u svim patnjama ovog života kao što si jednom pomagao mladom Tobiji na njegovim putovanjima.
Jer si lijek Božji ponizno te molim da izliječiš mnoge slabosti moje duše i bolesti moga tijela.
Posebno te molim za milost.....( reci nakanu ) i milost savršene čistoće da me učini hramom Duha Svetoga.
Amen.

Sv Rafaele, veličanstveni od sedmorice, koji stoje pred Njegovim prijestoljem koji živi i vlada, anđele zdravlja, Gospodin je ispunio tvoju ruku melemom s neba, da olakšavaš i liječiš naše patnje.
Ozdravi i izliječi sve bolesne i vodi naše korake u nastupima sumnje.




MALA KRUNICA SVETOM RAFAELU ARKANĐELU


Ova krunica je malena; počinje medaljicom sv. Rafaela arkanđela, iza koje slijede 3 zrna na čast Mariji, Kraljici anđela, poslije kojih slijede 9 zrna na čast 9 korova anđela...

Ljubeći medaljicu moli se:

Ti si Rafaele, liječnik
ti si Rafaele, vođa
ti si Rafaele, pratilac
uvijek nazočan kad ljudi trpe.

Na svako od tri zrna
na čast Mariji, Kraljici anđela moli se

Zdravo Marijo

Na svako od devet zrnaca krunice
u čast devet korova anđeoskih moli se:

'Svet, Svet, Svet,
Gospodin Bog nad vojskama.
Nebo i zemlja su puni Tvoje slave:
Slava Ocu,
Slava Sinu,
Slava Duhu Svetomu.'

Na kraju:

Sveti Rafaele, anđele zdravlja,
ljubavi, radosti i svjetla, moli za nas!





MOLITVA SVETOME RAFAELU ARKANĐELU

O Bože koji si svom slugi Tobiji dao kao pratnju na putu Sv. Arkanđela rafaela, daj nama, ponizno Te molimo mi, Tvoje sluge, da uvijek budemo zaštićeni pomoću ovog kneza Nebeskog Dvora i ojačani Njegovom pomoći, po Kristu Gospodinu našemu. Amen.



Molitva sv. Rafaelu prije putovanja

Dragi sv. Rafaele, tvoje milo ime znači "Bog liječi." Gospodin te poslao mladom Tobiji da ga pratiš I čuvaš za njegova dugog putovanja. Po povratku s putovanja naučio si ga kako izliječiti sljepilo njegovog oca. Stoga mi kršćani zazivamo tvoju moćnu pomoć za sigurno putovanje I sretan povratak. To te I mi/ja molimo za sebe I za sve one koji su daleko od kuće. Amen.




Molitva sv. Rafaelu anđelu sretnih susreta

O Rafele, vodi nas prema onima koji cekaju, onima koji cekaju na nas! Rafaele, anđele sretnih susreta, vodi me-nas za ruku prema onima koje mi tražimo! Neka svi naši I svi njihovi pokreti budu vođeni tvojim svjeltom I posuti tvojom radošću.
Anđele čuvaru mladog Tobije, predaj molitve koje ti prinosimo sad pred noge Onoga u čije si lice dostojan da gledaš. Usamljeni I umorni, skršeni razjedinjenjima I žalostima na zemlji, imam-o potrebu tebe zazivati I moliti za tvoju zaštitu, da ne budem-o kao stranci u zemlji radosti. Sjeti se slabih, ti koji si snažan-ti čiji dom leži u području grmljavine, u zemlji koja je uvijek u miru, uvijek spokojnoj, obasjana velikom slavom Božjom.
Amen.


Molitva sv. Rafaelu zaštitniku putnika I nositelju dobrih vijesti

Sv. Rafaele arkanđele, štitio si mladog Tobiju na Njegovom putovanju u daleku zemlju. Zaštiti sve putnike posebno one koji ne idu putem Evanđelja. Vodi I nadahnjuj današnje apostole koji koriste komunikacijska sredstva da prenesu Radosnu vijest Kristovu mnogim dušama. Ti svojim štovateljima također donosiš radost I zdravlje.. Pomozi onima koji donose Riječ Božju dušama, da budu dobri instrumenti u Božjoj ruci da mnoge privedu kršćanskoj svetosti.
To te molimo po Kristu Gospodinu našemu. Amen.


Molitva sv. Rafaelu za životnog partnera

Sv. Rafaele poslan si od Boga da vodiš mladog Tobiju u izboru za dobru I kreposnu ženu. Molim te pomozi mi u ovom važnom odabiru koji se odnosi na moju cijelu budućnost. Nisi vodio Tobiju samo do njegove žene, već si mu dao I važne smjernice koje su bitne za svaki kršćanski brak: "Molite zajedno posebno prije donošenja važnih odluka." Ako kroz molitvu dragoga Boga gledamo kao "trećeg partnera" u našem braku, imat ćemo snagu I sve milosti koje su nam potrebne da živimo po Njegovoj svetoj volji. Amen.

1 Oče naš, 1 Zdravo Marijo, 1 Slava Ocu


Sv Rafaele, veličanstveni od sedmorice, koji stoje pred Njegovim prijestoljem koji živi i vlada, anđele zdravlja, Gospodin je ispunio tvoju ruku melemom s neba, da olakšavaš i liječiš naše patnje.
Ozdravi i izliječi sve bolesne i vodi naše korake u nastupima sumnje.
Ti ljubavna strijelo i medicino Božje ljubavi, rani, vruće te molim-o,gorućom ljubavi naše srce i daj da ta rana nikada ne zacijeli, te da u svakidašnjem životu uvijek ostanemo na putu ljubavi!
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2010 17:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Litanije sv. Rafaelu arkanđelu


Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!


Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo jedan, Bože, smiluj nam se!


Sveta Marijo, Kraljice anđela, moli za nas

Sv. Rafaele, moli za nas

Sv. Rafaele, obdaren milošću Božjom, moli za nas
Sv. Rafaele, savršeni štovatelju Božje riječi,
Sv. Rafaele, strahu demona,
Sv. Rafaele, istrebitelju zla,
Sv. Rafaele, zdravlje bolesnih,
Sv. Rafaele, naš branitelju na sudu,
Sv. Rafaele, zaštitniče putnika,
Sv. Rafaele, tješitelju zarobljenika,
Sv. Rafaele, radosti očajnih,
Sv. Rafaele, ispunjen gorljivošću za spas duša,
Sv. Rafaele, čije ime znači Bog liječi,
Sv. Rafaele, ljubitelju milosrđa,
Sv. Rafaele, biču zlih duhova,
Sv. Rafaele, pomoćniče u pošastima, gladi I ratu,
Sv. Rafaele, anđele mira I blagostanja,
Sv. Rafaele, obdaren milošću liječenja,
Sv. Rafaele, voditelju u krepostima I pobožnostima
Sv. Rafaele, pomoći svih onih koji te zazivaju,
Sv. Rafaele, koji si bio pratitelj I zaštitnik mladom Tobiji na njegovom putovanju,
Sv. Rafaele, o kojemu Pismo govori: Rafael, sveti anđeo Božji, poslan je da izliječi,
Sv. Rafaele, naš odvjetniče,

Jaganjče Božji koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam Gospodine!

Jaganjče Božji koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas Gospodine!

Jaganjče Božji koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se Gospodine!

Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!

Moli za nas, sv. Rafaele arkanđele,
Da dostojni postage obećanja Kristovih!

Gospodine Isuse Kriste, po molitvama sv. Rafaela arkanđela, podari nam milost da izbjegavamo svaki grijeh I da napredujemo u dobru dok ne dođemo u nebesku domovinu, Ti koji živiš I kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2010 11:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 srp 2010 00:19
Postovi: 46
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je super, veliko hvala na molitvama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2012 18:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 pro 2011 16:27
Postovi: 172
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
molim te Sveti Rafaele da me vodiš prema mom životnom partneru.....molim te pokaži mi pravi put....sve mi je teže podnosit samoću....vodi me :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr