www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2009 00:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Jutarnja molitva sv. Ani


Sv. Ano, zaštitnice moja i majko, dopusti mi, da se i danas preporučim tvojem zagovoru i zaštiti.
Isprosi mi kod Isusa, Sina Božjeg, sve one milosti, koje su mi potrebne, da vjerno vršim sve svoje dužnosti i da poradim oko svoga vječnog spasenja, kao što si ti nekada vršila sve svoje dužnosti i radila oko svoga spasenja.
Tvojoj materinskoj ljubavi i brizi preporučujem i svoje rođake i ukućane; isprosi im milost da sa mnom provedu ovaj dan bez grijeha na slavu Božju.
Svi sveci Božji, osobito ti, zaštitnice moja, sveta majko Ano, molite za me kod Boga, da stupam vašim stopama, da živim kreposno i sveto i da konačno po vašem zagovoru budem primljena u nebo, da tamo s vama Boga dičim i slavim na sve vijeke vjekova. Amen.

PREKO DANA

Posvetna molitva

O slavna sv. Ano, pred svim majkama slavljena, kojoj je i sama Majka Božja bila najposlušnija kćerka: divim se veličini, na koju te Bog uzdigao, i milosti, kojom te napunio.
Sjedinjujem se s Marijom, preblaženom i nepovrijeđenom Djevicom, da te sve više častim, ljubim i tvojoj se zaštiti povjerim.
Kao neznatni znak svojeg pobožnog čašćenja posvećujem cijeli svoj život Isusu, Mariji i tebi.
Isprosi mi milost, da ga provedem sveto i uvijek neba dostojno. Amen.


Blaženoj Gospi i sv. Ani

Zdravo, milosti puna, Gospodin je s tobom, čija milost neka bude sa mnom, blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljena sveta Ana, i koja je bez ljage i grijeha rodila tebe, Djevice Marijo, a od tebe se rodio Isus Krist.
Amen.



Večernja molitva

Predraga majko moja Ano, ne mogu leći na počinak, a da te još jednom djetinjski ne pozdravim i ne preporučim sebe, i sve svoje, tvojoj dobrostivoj brizi.
Budi i ostani meni i mojima i ovu noć moćnom obranom i zagovornicom i odvrati nas sve pogibelji za tijelo i dušu.
Puna pouzdanja vapijem za tvojom materinskom zaštitom za sve žive i umrle moje bližnje; očuvaj ih sve u ljubavi Isusa Krista i priteci u pomoć osobito onima, koji ove noći dospiju u koju pogibao.
Amen.

Za članove materinskog društva

O Marijo, djevice neoskvrnjena i majko žalosti, preporuči našu milu djecu poklona vrijednom Srcu Isusovu, koji ničega ne odbija majci svojoj.

Sveta Marijo, moli za njih!
Sveti anđeli čuvari, molite za njih!
Sveti Josipe, moćni zaštitniče, moli za njih!
Sveti Augustine, moli za njih!
Sveti Alojzije, moli za njih!
Sveta Ano, majko Marijina, moli za njih!
Sveta Moniko, moli z anjih i za nas!
Amen.


Za pomoć na samrti

O majko milostive majke, obrati milostivo svoje materinsko lice i svojeblage oči k meni grešnici, i pokaži mi se u gorki, teški čas smrti moje milostivo s Marijom, svojom preslatkom kćerkom, i s Isusom, njezinim ljubljenim Sinkom, o blaga, o sveta i časna majko Bogorodice. Amen.


Pobožnost utorkom

Prema staroj predaji sv. Ana se rodila i umrla jednog utorka, a tako se taj dan smatra danom bezgrješnog začeća i rođenja bl. Djevice Marije.
Zato se u starini običavalo osobito utorcima obavljati posebne pobožnosti u čast svete Ane, kao što se to i danas čini u njezinim svetištima.
Molitve za tu pobožnost može svatko sam po volji izabrati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2009 00:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Molitva svetoj Ani


O, sretna i blažena sveta Ana, mati Majke Isusove Marije, koja si molitvom, suzama i postom od Boga isprosila kćerku Mariju, nju pojmljivo odgajala i pazila i napokon je u hramu prikazala! Molimo te ponizno da nas svojoj kćeri preporučiš, neka nam ona u svakoj potrebi bude u pomoći. Ako ti za nas od nje štogod zaprosiš ufamo se, da ćemo to i zadobiti, jer je ona na ovom svijetu tebi bila poslušna, i sada će na nebu uslišiti molitvu tvoju. Amen...




Molitva majke

Sveta majko Ana, tvoja nam je kći Marija u Isusu, svom božanskom sinu, donijela spas.
Časteći te, slavim milosrđe Gospodinovo.
Moli Isusa da mi prosvijetli pamet i da snage da u ovim teškim trenucima vjerno ispunim svoj časni poziv majke i jednom sa svojom djecom doživim cvječno blaženstvo. Amen.




Molitva svetoj majci Ani

Srcem punim najiskrenijega poštovanja klečim pred tobom, časne sveta Ano!
Ti si ono odlikovano, od Boga posebno ljubljeno biće, što je svojim izvanrednim krepostima i svetošću zaslužilo kod njega veliku milost, da život dadneš zakldnici svih milosti, blagoslovljenoj među ženama, majci utjelovljene Riječi, preblaženoj Djevici Mariji!
Promatrajući te velike prednosti molim te, premila svetice, primi me milostivo među svoje istinske štovatelje, kakvom se i ja priznajem, i među kojima se želim brojiti sve dane svoga života.
Pruži mi svoju moćnu zaštitu i kod Boga mi isprosi milost da mognem nasljedovati one kreposti, koje su tebe na zemlji u tolikom obilju resile!
Izmoli mi spoznanje mojih grijeha i gorko pokajanje za njih, doista goruću ljubav prema Isusu i Mariji i zdušno te ustrajno vršenje mojih staleških dužnosti!
Izbavi me iz svih pogibli u životu i budi uza me na čas smrti moje, da postignem spasenje, da dođem u nebo, gdje ću s tobom o presretna majko, hvaliti i slaviti Božju Riječ, koja je tijelom postala u krilu tvoje prečiste kćerke, Djevice Marije!
Amen!

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu sve tri puta


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2009 00:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Za blagdan svete Ane

Misna čitanja

Čitanje Knjige Izreka
( 31,10 - 31)

Ženu jaku tko da nađe?
Cijena je njezina kao stvari donešene izdaleka, iz skrajnih strana zemlje.
Pouzdava se u nju srce muža njezina, i ne treba mu plijena.
Vraća mu dobro, a ne zlo, sve dane života svoga.
Traži vune i lana, i radi vješto rukama svojim.
Ona je kao lađa trgovačka, koja izdaleka donosi kruh svoj.
Ustaje dok je još noć i daje hranu čeljadi svojoj i jelo sluškinjama svojim.
Baci oko na njivu i kupi je, s dobitkom ruku svojih nasadi vinograd.
Opasuje snagom bokove svoje i krijepi mišice svoje.
S nasladom gleda, kako joj posao dobro ide.
Noću joj se ne gasi svijeća.
Rukama svojim vrši teške poslove i prsti njezini drže vreteno.
Ruku svoju otvara siromahu i dlanove svoje pruža ubogomu.
Ne boji se za svoju kuću studeni ni snijega, jer svi domaći njezini imaju po dvije haljine.
Vezene pokrivače sebi napravlja, finim platnom i grimizom se odijeva.
Ugledan je muž njezin kad sjedi na vratima sa starješinama mjesta.
Košulje šije i prodaje, i pojase predaje Kananejcu.
Jakost i ljepota odijelo je njezino, i radovat će se u najposljednje dane.
Usta svojih otvara mudro i na jeziku joj je nauka blaga.
Pazi kako joj idu kućni poslovi i kruha uzalud ne jede.
Sinovi njezini ustaju i blagoslivaju je i muž njezin hvali je.
Mnoge kćeri nakupiše blaga, ali ih ti sve nadvisuješ.
Ljupkost je prijevarna i ljepota tašta; žena koja se boji Gospodina, zaslužuje pohvale.
Dajte joj od ploda ruku njezinih i neka je hvale na vratima djela njezina.


Sveto Evanđelje
( Mt. 13, 44 – 52 )

U ono vrijeme reče Isus učenicima svojim priču ovu: Kraljevstvo je nebesko slično blagu sakrivenu u polju, koje našavši čovjek sakri, i u svojoj radosti otiđe i prodade sve, što je imao, i kupi ono polje.
Nadalje je kraljevstvo nebesko slično čovjeku trgovcu, koji traži lijepo biserje.
Kad nađe jedno dragocjeno zrno bisera, otiđe i prodade sve, što je imao, i kupi ga.
Nadalje je kraljevstvo nebesko slično mreži, koja se baci u more i zahvati od svake ruk ribe.
Kad se napuni, izvuku je i sjedavši na obalu izaberu dobre posude, a zle bace na polje.
Tako će biti na svršetku svijeta.
Izaći će anđeli i odijeliti zle od pravednih.
I bacit će ih u peć ognjenu: ondje će bit plač i škrgut zuba.
Jeste li razumijeli sve ovo?
Rekoše mu: Jesmo.
Reče im: Zato je svaki književnik, koji je izučio tajne kraljevstva nebeskog sličan domaćinu, koji iznosi iz spremišta svoga novo i staro.


Razne molitve

O sretna i blažena majko sveta Ano, majko Isusove majke Marije, zaručnice svetoga Joakima, koja si poslije neplodnih godina molitvama, suzama i postom, isporsila od Boga kćerku Mariju, pomnjivo ju odgojila i pazila i spominjući se dara ponizno je u hramu Bogu prikazala.
O slavna majko, koja rodivši Mariju rodila si nama premilostivu odvjetnicu i pomoćnicu.
Znam da po tebi imam i k njoj pristupit, kao što po Mariji pristupam k Sinu njezinu Isusu Kristu.
Zato molim tebe i svetoga Joakima, da me preporučite svojoj kćerci, neka mi u svakoj potrebi bude u pomoći.
Ako vi, o blaženi roditelji, za me što od nje zaprosite, kako je ovom svijetu poslušna bila vašim zapovijedima, tako će i sada, u nebu uslišati molitve vaše.

Moli za nas sveta Ano,
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se

Bože, koji si se udostojao blaženoj Ani podati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinorođenog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod Tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po istom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vjeke vjekova.
Amen.


Moli za nas, blažena Ano,
Koja si rodila Bezgrešnu Majku Božju.


Pomolimo se

Svemogući Bože, zahvaljujemo Ti za sve milosti i dobročinstva, što si nam ih podijelio po zagovoru svete majke Ane.
Puni pouzdanja molimo i prosimo za obranu i zaštitu i u budućnosti.
Udijeli nam po njezinu zagovoru oproštenje sviju grijeha i kazna.
Daj da ti služimo vjerno i ustrajno.
Podari mir obiteljima i svim narodima zemlje.
Odvrati od našeg mjesta ognjeni požar i štetno nevrijeme, pošasne bolesti i rat razorni.
Grešnima podasj milost obraćenja.
Sjeti se i naše bolesne braće i sestara.
Napose ti preporučujemo nevinu djecu, mladiće i djevojke u njihovim pogibeljima za vjeru i poštenje, roditelje s njihovimskrbima i brigama, siromahe i zapuštene, naše peijatelje i neprijatelje kao i siromašne duše u čistilištu.
Pošalji svoju svjetlost i svoju snagu duhovnim i svjetovnim poglavarima, blagoslovi napose svećenike, redovnike i redovnice našega naroda.
Pomozi nama i svima, za koje molimo, po zagovoru naše majke Ane, sada i kad kucne čas smrti.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 08:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga sestro Božice,
evo sam ti iskopirala molitve i krunice
svetom Anti.Ja ga isto štujem i postim utorke.
MIR i Božji blagoslov ti želim.





MOLITVE SV. ANTI

Krunica sv. Ante


1. Štiti od smrti - Slavni sv. Ante! Svetim i moćnim zagovorom kod Boga mnoge si sačuvao od zla i izbavio iz same smrtne pogibelji. Molimo te, čuvaj i nas od najvećeg zla

- grijeha, i izbavi nas iz najstrašnije pogibli - smrti vječne.
Slava Ocu...


2. Oslobađa od zablude - Krive nauke, zli primjeri i prividna sreća zemaljskih zavodljivosti odvode mnoge u zabludu i grijeh. Sveti Ante, propovjedniče istine i uzore svetosti, izmoli nam svjetlo prave vjere i ustrajnost u milosti Božjoj.
Slava Ocu...


3. Pomaže u nevolji - Dobri sv. Ante! Ti si svojom ljubavlju prema svima pritjecao u pomoć u nevoljama, tješio u žalostima, izbavljao iz tjeskoba. Budi i nama u pomoći u svim potrebama! Izmoli nam milost da strpljivo s Isusom nosimo svoj križ.
Slava Ocu...


4. Tjera đavla - Sv. Petar nas opominje da budemo trijezni i da bdijemo jer "naš protivnik, đavao, obilazi kao ričući lav, tražeći koga da proždre". Sv. Ante, ti si strah i trepet zlih duhova. Štiti nas od svih njihovih nasrtaja i daj nam da ih pobijedimo jakošću vjere.
Slava Ocu...


5. Čisti od gube - Naši su grijesi guba koja nagrđuje čitavo naše biće i stavlja u opasnost i samu našu vječnu sreću. Sveti naš pokrovitelju, izmoli nam da se očistimo od gube grijeha.
Slava Ocu...


6. Ozdravlja bolesne - Najveće vremenito dobro jest zdravlje. Možda smo ga često puta pokvarili svojim neumjerenim životom. Ozdravitelju bolesnih, sv. Ante, izmoli nam trajno zdravlje duše i tijela.
Slava Ocu...


7. Stišava more - Naš je život sličan lađi na uzburkanu moru: valovi neurednih strasti i oluje zlih primjera prijete našem spasenju. Divni sv. Ante, sjajnim svojim svjetlom privedi nas u luku vječnoga spasenja.
Slava Ocu...


8. Kida lance - Naši grijesi i zle navike sputaše nas u lance. Sv. Ante, izmoli nam milost da se oslobodimo okova grijeha i zlih navika i da uživamo potpunu slobodu djece Božje.
Slava Ocu...


9. Ozdravlja udove - Moćni sv. Ante, ti si čudesno iscjeljivao udove i oslobađao od svih boli. Čuvaj nas duhovno i tjelesno zdrave i postojane u jedinstvu vjere i ljubavi.
Slava Ocu...


10. Pronalazi izgubljeno - Sv. Ante, tvoja se slava raširila po svem svijetu jer pomažeš da se nađu izgubljene stvari. Svojim smo grijesima izgubili Božje prijateljstvo i duševni mir. Po tvom zagovoru daj da ih ne izgubimo nikada više i izmoli ih onima koji ih još ne posjeduju.
Slava Ocu...


11. Dijeli svima - Milostivi sv. Ante! Ti pomažeš svima koji se k tebi utječu. Sličan si suncu koje sve obasjava. I meni siromahu pruži pomoć i usliši me kad te molim.
Slava Ocu...


12. Brani od pogibli - Mnoge nam pogibli prijete na putu zemaljskoga života. Sv. Ante, čuvaj nas od svih pogibli i izmoli nam milost da radosno služimo Bogu i bližnjemu i sretno prispijemo u vječnu domovinu.
Slava Ocu...


13. Svetac cijeloga svijeta - Sv. Ante, ti nisi svetac jednoga mjesta ili zemlje, ti si svetac gotovo čitavoga svijeta. Neka se tvojim zagovorom Božje kraljevstvo još više širi po svijetu i donese mir, ljubav i spasenje svim ljudima.
Slava Ocu...


Pomolimo se! Svemogući i vječni Bože, koji si u sv. Anti dao svom narodu znamenitog propovjednika Radosne vijesti i moćnog zagovornika u svim potrebama, po njegovu nam zagovoru podaj da nasljedujemo primjer njegova života i u kušnji osjetimo pomoć tvojega milosrđa. Po Kristu, Gospodinu našemu. Amen.
Molitva Djetiću Isusu u naručju sv. Ante


Isuse Kriste, Sine Božji, koji si radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa, rodio se od Djevice Marije, za nas se žrtvovao na križu, slavno uskrsnuo i na nebo opet uzašao da i nama u njemu pripraviš mjesto, ti si sâm obećao da ćeš s nama biti do svršetka svijeta. Stvarno si s nama prisutan u euharistijskoj tajni. Crkvu svoju krijepiš i vodiš na putu prema vječnosti. Svoju prisutnost među nama objavio si na vidljiv način mnogim svetima, posebno našem sv. Anti, koji te je kao Djetića primao u svoje naručje i milo s tobom razgovarao. Daj i nama milost da te živom vjerom primamo u sv. pričesti, da te - osobito u ljubavi prema bližnjemu - neprestano osjećamo među nama i da s tobom budemo uvijek tako sjedinjeni da te jednom zaslužimo ugledati na nebesima i u tvojoj slavi uživati vječnu sreću sa svim svetima. Amen.




Preporuka sv. Anteu u svakoj potrebi
Spomeni se, sv. Ante, da si uvijek pomagao i tješio sve koji su se tebi utjecali u svojim potrebama. S čvrstim pouzdanjem preporučam se i ja tvom moćnom zagovoru kod Boga. Ne odbij moje prošnje i svojim posredovanjem kod Boga isprosi mi - ako je za dobro moje duše - milost... za koju te molim. Pomozi mi u ovoj mojoj potrebi i nevolji!
Blagoslovi mene, moj rad, moju obitelj i sve moje drage, čuvaj nas od bolesti i pogibli duše i tijela! Sve nas krijepi da u boli i kušnji ostanemo čvrsti u vjeri i ustrajni u ljubavi. Amen.
Molitva za kršćanski život


Sv. Ante, uzoru velike svetosti, pomozi mi da živim pravim kršćanskim životom, vjeran milosti i obećanjima svoga krštenja.
Ti dobro znaš kolike me poteškoće i pogibli okružuju. Jačaj me da ih požrtvovno svladavam i da uvijek spremno svjedočim svoju vjeru. Isprosi mi da Boga ljubim iznad svega i da trajno prihvaćam njegovu svetu volju - i onda kada to od mene zahtijeva žrtvu i odricanje. Daj mi da iskreno i velikodušno ljubim i svoju braću, da se nikada ne zatvorim u sebe već da služim svomu bližnjemu, da tješim žalosne i pritječem u pomoć siromašnima.
Zagovaraj me i jačaj svojim primjerom kako bih mogao živjeti i umrijeti u milosti i prijateljstvu Božjem. Amen.




Molitva majke ili oca
Dobri sv. Ante, blagoslovi i štiti moju obitelj, čuvaj je u ljubavi i slozi, obaspi je vremenitim i vječnim dobrima i udalji od nje svako zlo.
Blagoslovi mene i moga supruga (moju suprugu). Neka nam nikada ne uzmanjka zaposlenje i sve potrebno kako bismo mogli čestito živjeti i odgajati djecu koju nam je Bog dao.
Blagoslovi tu istu našu djecu, štiti njihovo zdravlje, potiči ih na dobro i ne dopusti da izgube vjeru i čistoću života.
Učini nas sposobnima da ih razumijemo i da im prednjačimo riječju i primjerom. Neka uvijek teže za najuzvišenijim idealima i neka u životu ostvaruju svoj ljudski i kršćanski poziv. Amen.




Za roditelje i rodbinu
Sv. Ante, ti si već za svoga zemaljskog života rado pritjecao u pomoć svima. Posebno si nastojao da u obiteljima vlada mir, sloga, suradnja i ljubav i da svi vjerno služe Bogu. Utječem se tebi za svoje roditelje koji su mi, svojom suradnjom u stvarateljskom Božjem činu, dali život i koji se sada žrtvuju za mene da bih "napredovao u mudrosti i milosti" pred Bogom i ljudima. Hrabri ih u poteškoćama, tješi u žalostima, jačaj u vjeri, isprosi im dobro zdravlje i dug život.
Molim te i za svoju braću i sestre i za svoju bližu i daljnju rodbinu. Budi svima u pomoći i trajno ih blagoslivljaj na njihovu životnom putu. Svojim zagovorom kod Boga dovedi sve do vječnog spasenja, a pokojnima izmoli da što prije postanu dionici Kristova uskrsnuća u domu nebeskoga Oca. Amen.




Za djecu
O Bože, stvoritelju i uzdržavatelju svih ljudi, ti koji ljubiš nevinost i dobrotu, blagoslovi našu djecu, čiju ti čistoću, jednostavnost i dražest prikazujemo i preporučamo. Uščuvaj u njima dobrotu, podaj im sreću brižljive roditeljske skrbi i požrtvovnosti. Pomozi im da rastu u vjeri i razboritosti, brani ih od svakoga zla duše i tijela.
Dragi sv. Ante, potkrijepi svojim zagovorom naše molbe, budi bliz nama i svoj djeci i jačaj nas svojom zaštitom. Amen.
Za dobročinitelje
Slavni Sveče, koji si toliko bliz Gospodinu, molim te da se kod njega zauzmeš za one koji me vole i koji mi čine dobro. Spomeni se i svih koji su mi i u prošlosti iskazali svoju pažnju i ljubav svojom dobrotom, pomoću i utjehom.
Neka Gospodin usliši njihove molbe i želje i neka njihovu velikodušnost preobilno naplati u vremenu i u vječnosti. Amen.




Za bolesnu osobu
Dobri sv. Ante! Ti si uvijek uslišavao one koji su se s pouzdanjem k tebi utjecali. Žarko te molim za bolesnu osobu... Isprosi joj zdravlje za kojim toliko žudi i koje joj je toliko potrebno! Ako to ipak nije Božja volja, onda joj izmoli olakšanje trpljenja i snagu da kršćanski i s Isusom nosi svoj križ.
Ti, koji si u svom zemaljskom životu bio prijatelj onih koji su patili i velikodušno im pomagao ljubavlju i čudesima, štiti i sve nas od bolesti, a u njima krijepi i tješi tako da bi nam postale izvor zasluga za život vječni. Amen.



Napomena: Tko želi obaviti trodnevnicu ili devetnicu u čast sv. Ante za ozdravljenje bolesne osobe, može za tu prigodu upotrijebiti gornju molitvu nadodavši, svakoga dana, Oče naš, Zdravo Mariju i Slava Ocu te pjesmu "Ak’ čudesa tražiš..." s pripadajućom molitvom.




Za obraćenje grešnika
Veliki Sveče! Ti si posvetio svoj život i istrošio svoje snage za spas kršćana i povratak nevjernika k Bogu. Ti si i sada posrednik Božjega milosrđa za obraćenje grešnika. Molim te, posreduj kod Gospodina za... , meni vrlo dragu osobu, koja, na žalost, ne živi po evanđeoskoj nauci niti prema svom krsnom pozivu.
O dragi Sveče, neka ta osoba nađe izgubljenu vjeru, neka počne živjeti pravim kršćanskim životom i neka nađe mir i radost Božjega prijateljstva! Ne dopusti da upropasti svoju vječnu sreću, već posreduj da opet postane Božje dijete i osjeti Božju milost u ovom životu i neizrecivu radost na drugom, u nebesima. Amen.




Molitva mladića ili djevojke
Slavni sv. Ante, prijatelju mladeži, tebi se utječem i s pouzdanjem ti preporučam svoje težnje i želje. Pomozi mi da živim čisto i pravedno, da ustrajem u sv. vjeri i ljubavi i ostvarim svoje uzvišene kršćanske i ljudske ideale.
Tvojoj pomoći izručujem svoj studij (posao) kojemu se želim ozbiljno posvetiti i na taj način odgovorno pripremiti za život koristan mojim dragima, Crkvi i ljudskom društvu.
Pomozi mi da nađem iskrene prijatelje, čuvaj me od zla, a osobito od sablazni i kompromisa. Učini me jakim u mom ljudskom i kršćanskom uvjerenju, štiti me s neba i trajno zagovaraj pred Gospodinom Bogom. Amen.




Molitva učenika ili studenta
Sveti Ante! U svome si se životu proslavio učenošću i mudrošću i bio velik prijatelj učenika i studenata. Ti znaš od kolike je za mene važnosti moj studij i kolik trud od mene zahtijeva! Zato mi isprosi čvrstu volju da mu se ustrajno posvetim, bistru pamet da uspješno u njemu napredujem i dobro pamćenje da lakše svladavam studijske teškoće.
Neka mi škola bude ozbiljna priprema za život. Po tvom primjeru želim i ja, uz ljudsko znanje i mudrost, sve bolje upoznati Isusa Krista i njegovu Radosnu vijest.
O dragi Sveče, daj da mogu uspješno nastaviti svoj studij, sretno položiti sve ispite i spreman poći u život na korist društvu i Crkvi. Amen.




Zahvala na primljenim milostima po zagovoru sv. Ante
Svemogući i dobri Bože! Iako nevrijedan, s pouzdanjem sam se utjecao tvojem milosrđu po zagovoru tvoga milog sv. Ante. Ti si me milostivo uslišao, zapravo - uslišao si molbe sv. Ante koji se za mene dobrostivo zauzeo. Hvala ti, hvala tvojoj vječnoj i neizrecivoj dobroti! Hvala i mom dragom posredniku pred tobom, sv. Anteu, kojega si divno proslavio među svojim svetima!
Obećavam da ću ti biti i unaprijed, uvijek, istinski zahvalan ne samo riječju nego i djelom, ne samo hvalospjevom nego i životom. Daj mi milost da znam i uzmognem savjesno upotrebljavati sve tvoje darove i milosti te tako postići vječno spasenje, blaženstvo na koje smo pozvani i kojim te želim hvaliti i slaviti sa svima svetima u sve vijeke vjekova. Amen



< «


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 srp 2010 08:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Božica Sukić napisao:
Da li netko zna tekst krunice sv. Ane. aHvala. Srdačan svima i zahvalan podzrav od Božice




Ja sam trazila na hrvatskom,ali nisam uspjela pronaci...
Imam na njemackom..

Samo za to je potrebno.."orginal prijevod"..

evo ovako izgleda..moli se na Gospinu krunicu..
Gegrüßet seist du, Maria…Jesus,
Hochgepriesene heilige Anna, du Mutter der Himmelskönigin, bitte für uns und für die Familien der ganzen Welt, heilige Maria, Mutter Gottes
Gegrüßet seist du, Maria…Jesus,
Hochgepriesene heilige Anna, durch Maria sei Gott ewig Lob und Dank für alle deine Gnaden, heilige Maria, Mutter Gottes...
Gegrüßet seist du, Maria…Jesus,
Hochgepriesene heilige Anna, du mächtige Nothelferin, steh uns bei im Leben und im Sterben, heilige Maria, Mutter Gottes...
Gegrüßet seist du, Maria…Jesus,
Hochgepriesene heilige Anna, du mächtige Nothelferin, steh uns bei im Leben und im Sterben, heilige Maria, Mutter Gottes...
Gegrüßet seist du, Maria…Jesus,
Hochgepriesener heiliger Joachim, du Vater der Unbefleckten Empfängnis, bitte für uns und für die ganze Menschheit


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2010 08:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Evo pronasla sam..zua Sv.Ive Podmilaice
I evo uz devetnicu neka se izmoli

Krunica sv. Ani
9x Zdravo Marijo (kad se moli Zdravo Marijo nakon .....blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus doda se...
i blagoslovljena tvoja divna majka Ana koja ti je darovala tvoje djevičansko tijelo...)
9x Slava Ocu
1x Vjerovanje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr