www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 03 stu 2009 10:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
MOLITVA VOZAČA
Gospodine, daj mi čvrstu ruku i budno oko.
Daj da svojim prolaskom ne remetim mir bližnjega moga, sijući bol među mojom braćom.
Molim te, Gospodine, i za one koji su sa mnom: očuvaj ih od stradanja, ognja i nesreća.
Pouči me kako da koristim svoj auto za potrebe drugih; daj da shvatim da zbog ljubavi prema brzini ne smijem žrtvovati život, Tvoj dar, ni ljepotu stvorenoga.
Pouči me radosnom i ljubaznom hodu stazom mojega života, tako da ne čineći zla, prispijem na odredište vječnoga spasenja.
U svojim molbama utječem se miloj svetoj Riti u čiju se zaštitu ufam s bezgraničnim povjerenjem. Amen.


MOLITVA MAJKE
O Bezgrešna Djevice, majko Isusova i majko moja, svrni svoje milostive i ljubazne oči na me koja danas više no ikad osjećam svu slatkoću i težinu odgovornosti majčinstva.
Tebi, o Majko, povjeravam svoju djecu koju toliko volim, zbog kojih sam toliko patila i za koju ću jednog dana odgovarati pred Tvojim Sinom Isusom.

Pouči me da ih vodim kao što si ti vodila svoje sinove sveta Rito, sigurnom rukom po stazi moja vodi Bogu.
Učini me blagom bez slabosti i snažnom bez grubosti.
Isprosi za me onu strpljivost koja se nikada ne umara i sve podnosi jer ima samo jedan cilj: vječno spasenje moje djece.

Budi mi na pomoć u tom teškom pothvatu Sveta Djevice!
Oblikuj moje srce na sliku Tvojega i daj da moji sinovi u meni vide odraz tvojih kreposti kako bi kad nauče od mene da te vole i služe na zemlji, mogli kao i ja hvaliti Te i blagoslivljati na Nebu.
STAVI IH STOGA, KRALJICE SVETIH, POD ZAŠTITU SVETE RITE IZ CASCIE.


VAPAJ NEVOLJNIKA ZA POMOĆ
O milostiva Sv. Rito, pomoćnice nevoljnika, još se nije čulo da nije bio uslišan onaj koji ti se u svojoj nevolji obratio s iskrenim ufanjem.
Zar ću samo ja, nevoljnik, biti nedostojan tvog pogleda, samo meni nesretniku nećeš uslišati molbe? Ah, ne slatka svetice!...
Ti znadeš što je patnja, a moja patnja je golema...
Tjeskoba me pritišće sa svih strana, tuga mi tišti srce, jad mi zagorčava dane, svaka kap ljudske utjehe presušuje oko mene.
Kakva mi još nada ostaje, nakon Boga i svete Djevice, ako ne ti, mila tješiteljice nevoljnika?
Misli stoga na me, isprosi od Gospodina pomirenje u nevolji, utjehu u muci, oslobođenje od svakoga zla i osobitu milost koju te molim ............

3 puta Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu



MOLITVA SVETOJ RITI
Bože, Ti si se u svojemu beskrajnom milosrđu udostojao milostivo pogledati na svoju vjernu službenicu Ritu i udijeliti njezinom zagovoru ono što je ljudima nemoguće, budi nam milostiv na pomoć u našim nevoljama.
Daj da svi spoznamo da si jedino Ti plaća poniznima, zaštita napuštenima i snaga svima onima koji u Te vjeruju. Amen.

Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu



MOLITVA SVETOJ RITI
Pod bremenom boli utječem se tebi, slatka Sveta Rito, ZAGOVORNICE NEVOLJNIKA, da me uslišaš.
Oslobodi, molim te, moje srce tjeskobe, koja ga tišti i podaj mir mojoj duši prepunoj tuge: ti koju je Bog izabrao; isprosi za me milost koju te žarko molim.
Je li moguće da samo ja mogu ne doživjeti snagu tvog moćnog zagovora?
Ako su moji grijesi prepreka za ispunjenje mojih molbi, ishodi za me milost od Boga pokajanja i oprosta iskrenom ispovijedi.
O predivna zaručnice Gospodinova od kojeg si na dar dobila jednu od Njegovih Rana, pomozi mi da u dobru živim i u dobru umrem. Amen.

Oče naš , Zdravo Marijo , Slava Ocu


MOLITVA SVETICI NEMOGUĆEG
O uzvišena čudotvorko, sv. Rito, svrni svoje milostive oči na me patnika i nevoljnika iz svoga Svetišta u Casci, gdje sva lijepa snivaš u miru, odakle širiš rajsku svjetlost..
Ti vidiš moje jadno srce okruženo trnjem kako krvari od boli..
Ti vidiš o slatka Svetice da u mojim očima više nema suza, jer su sve presušile.
Umoran sam i obeshrabren tako da i sama molitva umire na mojim usnama..
Moram li očajavati u takvim teškim nevoljama moga života?
O dođi budi mi na pomoć i pripomoć.
Nije li tebe kršćanski narod prozvao SVETICOM NEMOGUĆEG , ZAGOVRNICOM NEVOLJNIKA?
Iskaži dakle, čast svojemu imenu, isprosi za me milost koju od Boga molim:..............
Svi veličaju tvoju slavu, svi govore o tvojoj darežljivosti koju ti pružaš , zar ću samo ja ostati razočaran, jer me ti nisi slušala? Ah, ne!
Moli stoga, moli za me Isusa da se smiluje mojoj nevolji, da po tebi, o Sv. Rito, mogu isprositi ono za čime tako gorljivo čezne moje srce.

Oče naš , Zdravo Marijo , Slava Ocu



MOLITVA SVETOJ RITI ZA NEPRIJATELJE
O Bože koji si se milostivo udostojio udijeliti svetoj Riti tako veliku milost da slijedi Tvoj uzor u ljubavi prema neprijateljima i utisnuo joj u srce i na lice svete znamene Tvoje ljubavi i muke, molimo te po njenim zaslugama i zagovoru, da volimo svoje neprijatelje i vazda s dubokom skrušenošću promišljamo patnje Tvoje muke.
Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.




MOLITVA SVETOJ RITI U NEVOLJI
Sveta zaštitnice nevoljnika, sveta Rito, bila si ponizna, čista i strpljiva.
Tvoje molbe nebeski Zaručnik ne odbija, stoga te molim da isprosiš za me od našega Uskrsnuloga Isusa molbu koju ti upućujem.
Milostiva mi budi na veliku slavu Božju, da te slavim i hvalim u vijeke.
Slavna sveta Rito, ti si čudesno sudjelovala u Muci Gospodina našega Isusa Krista.
Isprosi za me milost da pokorno podnosim teškoće ovoga života i zaštiti me u svim mojim nevoljama. Amen.


HIMAN SV. RITI

1.
Dođite djeve čedne, zaručnice čiste, priđite bliže:
Nek Zemlja se raduje i Nebo nek čuje
Odu što tebi zahvalno se diže,
Pjesmu našu što Ritinu slavu pohvaljuje.

2.
Evo slabog bezgrešnog tijela;
Blijedu joj put pokora bije.
U žalosti zbog boli Spasitelja
Dan i noć u samoći bdije.

3.
Rana joj čelo krasi trnom,
I grimizna ruža zimi cvate,
I smrznuta smokva urodi plodom,
Na Ritinu molbu čuda se jate.

4.
Udovici i supruzi svakoj
Put je do neba u njenu životu;
Rita nam put utre svoj
Kroz bol u Bogu, u mračnu životu.

5.
Slava Ocu i Sinu
I Duhu Svetom, Trima u Jednom;
Podari nam milost inu
Molitvom Ritinom i bolju njenom.

- Ti si označio svoju službenicu Ritu.
- Znakom Tvoje Ljubavi i Muke.

POMOLIMO SE:
O Bože, koji si se udostojao udijeliti milost sv. Riti da te slijedi u ljubavi prema neprijateljima, da u srcu i na čelu nosi znamen Tvoje ljubavi i muke, udijeli nam molimo Te, da njenim zagovorom i zaslugama budemo probodeni trnom pokajanja, promišljajući vazda patnje Tvoje Muke, koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.



ČUDESNA MOLITVA SVETOJ RITI
O uzvišena sv. Rito, u poslušnosti prema svojim roditeljima ti si sklopila brak.
Prikazala si sebe kao pravi primjer kršćanske žene.
Klečim pred tobom i otvaram ti svoje srce i molim te da mi Bog kroz tebe udijeli pomoć i zaštitu.
Mnogo godina si u svome braku patila, iako si bila pravedna.
Moli Gospodina da mi da dovoljno snage da ostanem vjerna njemu i svome mužu.
Preuzmi sve nas, posveti naš rad, blagoslovi sve naše poslove da budemo dostojni slave Božje i da dobijemo zajednički blagoslov.
O sveta Rito neka ništa ne ometa naš brak u našoj kući, neka bude sretan i anđeli mira neka nas štite.
Otkloni molimo te, svaku svađu od nas.
Neka nad nama i u nama vlada radost i da naša srca budu u ljubavi uzdržana.
Prenesi ovu molitvu o sveta Rito pred našega Gospodina i moli Ga da nas čuje i usliša, da moj muž i ja budemo u nebu kako bismo mogli zajedno slaviti Gospodina.

3 puta Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


ZAHVALNA MOLITVA
Oče Nebeski Bože , stvoritelju svega živoga!
Ti si me želio baš ovakvu kakva sam sada.
Sama ne mogu prihvatiti i shvatiti mnoga događanja u mome životu.
Darovao si me mojim roditeljima, baš ovakvu kakva jesam.
U životu imam mnogo poteškoća, s lakoćom ih podnosim i tebi na oltar prinosim čistog srca i duše.
Dao si mi svoga Duha Svetoga da me vodi.
Tijelo svoga Sina da ga blagujem svakodnevno, te mi daje snagu na mom životnom putu.
Dao si mi zaštitnicu svetu Ritu da mi bude primjer i zagovornica kod Tebe.
Stoga Ti se često utječem preko svete Rite koja čuje svaku moju molbu i (moli i stoji pred Tobom kako bi moja molitva bila uslišana).
Hvala Ti Bože što čuješ moju molbu preko svete Rite, a i tebi sveta Rito hvala što me uslišavaš i ne napuštaš u najtežim beznadnim trenucima.
Hvala ti što me potičeš da idem k stolu Gospodnjem i blagujem Tijelo Isusovo.
Hvala ti sveta Rito na uslišanim molitvama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr