www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 22 sij 2008 15:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 stu 2007 16:17
Postovi: 18
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Potrebno je postiti Sv. Marti 9 utoraka ( sv Marta je bila sestra Lazara kojeg je Isus oživio)
svaki utorak je potrebno izmoliti sljedeću molitvu uz zapaljenu blagoslovljenu svijeću....
Koliko god bilo teško to za što postite ostvariti će vam se prije izvršenja svih 9 utoraka....budite ustrajni isplatit će vam se.....

molitva

O, Sveta Marto, ti divna ženo! prekrasna, uzimam pribježište u tvojoj pomoći uzdajući se u tebe da ćeš mi pomoći. Tebi se utječem u mojim nevoljama i uzdam tvojoj pomoći u podržati me u mojim iskušenjima. Kao zahvalnost obećavam ti da ću posvuda raširiti ovu molitvu. Ponizno te molim da me utješiš u mojim brigama i teškoćama .

Po velikoj radosti Uz veliku radost koja ti je ispunila srce kad si u svom domu u Betaniji pružila utočište Spasitelju svijeta, molim te zagovaraj i pomoli se za moju obitelj da sačuvamo Boga u svojim srcima i da budemo pošteđeni oskudice, da zavrijedimo dobivanje lijeka protiv siromaštva, a osobito te molim za milost prije svega od one brige koja me trenutno pritišće… ( tu kažemo nakanu na koju molimo.)

Molim te, spasiteljice u svojoj nevolji pobijedi teškoće kao što si pobijedila zmaja sve dok ti nije ležao pod nogama.

Izmoli: Oče naš...

Zdravo Marijo...

Slava Ocu...

I 3x «Sveta Marto moli za nas».


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2013 17:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
LOVE napisao:
Potrebno je postiti Sv. Marti 9 utoraka ( sv Marta je bila sestra Lazara kojeg je Isus oživio)
svaki utorak je potrebno izmoliti sljedeću molitvu uz zapaljenu blagoslovljenu svijeću....
Koliko god bilo teško to za što postite ostvariti će vam se prije izvršenja svih 9 utoraka....budite ustrajni isplatit će vam se.....



Ponovno kruzi sirenje ove molitve,cak i stranice Facebook -Katolici,podrzavaju to...

Molitva sama je uredu...Ali ovaj uvod,sta kazete vi na to???
To nije u skladu sa naukom,KC.. i voljom Bozjom!

Ovdje jedan ljepi opis
http://www.blog.hr/print/id/1622126870/ ... marti.html


Ili ovdje jos jedna...stranica

Citat:
„Kao zahvalnost obecavam ti da cu posvuda širiti ovu molitvu“ – MOLITVU TREBA ŠIRITI POSVUDA. Mozete ju širiti tako da ovu stranicu podijelite s prijateljima, mozete rucno napisati molitvu ili ju kopirati pa dijeliti ko letak. Vi odlucite na koji nacin zelite, SAMO JU ŠIRITE!!
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=316547655045616&id=108831889150528


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2013 19:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
slazem se s Rebekom. Ovakav pristup je gotovo poganski unatoc dobrim namjerama, jer ignorira Bozju volju koja odlucuje o ispravnosti nase nakane i na kraju On nam daje predmet nase zelje, a ne sv.Marta. Cesto se ovu sveticu izjednacava s nekakvom carobnicom. Nitko pa ni sv. Marta nikome ne "garantira" ispunjenje nase molbe, vec iskljucivo ponizno predanje u Bozju volju. Uzasavam se kad katolici salju ovakve poruke, da ne spominjem one "pobozne lance" . Ne praviti ruglo od Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2013 21:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Panakeja, širite je....
Bog, nije aspirin,
Da, ima molitva za strpljivost:
-"Bože, daj da budem stpljiv.
-Bože, daj da budem strpljiv,
-Bože daj da budem stpljiv,
ALI ODMAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
:twisted:
žalosno, kad se molitve shvataju kao magijski rekviziti...
"Oprosti im Oče,..." :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2013 23:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2013 03:10
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I meni je cudno to da ce ostvariti prije zavrsetka 9 utoraka i nema mi veze sa vjerom, molitvom i Bogom. Nazalost ima onih koji ce sve ovo napraviti, postit, moliti se i onda ako se nista ne dogodi nakon ili prije isteka 9 utoraka, biti ce jako ljuti i razocarani.....ali po mom misljenju ti ljudi se niti ne mole iskreno. mole se jer zele ekspresno rijesenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2013 06:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Susretala sam se već prije s ovom molitvom..Ne sviđa mi se, ne odobravam takav pristup molitvi..kao trgovina. Kao da mi sami znamo što je najbolje za nas pa nam to Bog mora i dati, a zauzvrat ćemo se mi pridržavati određenih pravila...
Moliti srcem..prihvatiti volju Božju pa čak i ako se ona ne slagala sa našim zamislima...jer, za nas je tako najbolje, za našu dušu..a sva dobra ovog svijeta su prolazna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2013 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Naravno da molitva nije trgovina sa Bogom.
Problem je što je napisano da se ovom molitvom dobiva sigurno ono za što se moli.
Činjenica je da molitva sv. Marti, odnosno devetnica dosta raširena, te su mnogi ljudi dobili tražene milosti.
Otud i ta tvrdnja u brzo ispunjenje.
Sv. Rita i Sv. Juda Tadej su sveci nemogućeg.
U molitveniku sv. Judi Tadeju piše da se ne krivi svetac ako molitva nije uslišana.
Postoje razne zapreke da se zadobi milost.
Može biti da to što tražimo nema smisla i nije nama na spasenje.
Usporedba je kao da malo dijete majku traži oštar nož. Majka zna da bi se dijete ozlijedilo te iako će plakati neće mu dati.
Drugi razlog je možda neispovijeđen grijeh ili neka grešna navika koja također može biti zapreka.
Bit svega je vjera i pouzdanje u Boga.
Mi se kao vjernici ne trebamo zamarati jel neka molitva "moćna" ili karizmatska ili ne. Bitno da je od srca i da smo bliski Bogu kad od njega nešto tražimo. Da se promijenimo. Da budemo bolji.
Skromnost, milosrđe, odricanje nekih poroka...
Moliti srcerm.
Sv. Marta je u ovom slučaju samo posrednica, a Bog ispunjava ili neispunjava.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr