www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2008 12:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
našla sam!!! jupi.. prije si negdje objasnila, evo...

Krunica Krvavih Suza BDM.

(Ljuti neprijatelj bjezi gdje se ovako molirijeci drage Nebeske Majke)

Pocetak..U Ime Oca i Sina i Duha Svetoga

Razapeti Isuse

Prostrti pred Tvojim nogama,prikazujemo Ti Krvave Suze ,
One koja je s Tobom bila povezana unutarnjom,ucestvujucom Ljubavi,
na Tvom Kriznom putu,tako puno boli!
Daj o Dobri Ucitelju da mi primimo srcu,
Poruku koju nam daju Krvave Suze,
Tvoje Presvete Majke,
Kako bi s time Tvoju Svetu Volju,ovdje na zemlji tako ispunili,
da zavrijedimo Tebe u Nebu,kroz cijelu Vjecnost hvaliti i slaviti! Amen.

Sedam sastavnih djelova Krunice,(umjesto Oce Nasa moli se)

O Isuse ,pogledaj na Krvave Suze One koja te je najvise ljubila na zemlji,i koja te sada najsrdacnije ljubi na Nebu!

(Umjesto Zdravo Marijo:)

O Isuse ,uslisi nase molbe radi Krvavih Suza Tvoje Presvete Majke(7 puta)..

(i na kraju se moli 3x:)
O Isuse pogledaj na Krvave Suze One koja te je najvise ljubila na zemlji,i koja te sada najsrdacnije ljubi na Nebu!

O Marijo ,Majko Ljubavi,Boli i Milosrdja,
molimo Te sjedini Tvoje molbe s nasima,kako bi Isus,
Tvoj Bozanski Sin na koga se obracamo,
u Ime Tvojih Majcinskuh Krvavih Suza,nase vapaje uslisao,
kako bi sa milostima koje molimo mogli dostici Krunu Vjecnoga Zivota.Amen.
Tvoje Krvave Suze, o Prebolna Majko,razdiru vladavinu pakla.
Po Tvome Bozanskom Milosrdju , o svezani Isuse,
sacuvaj svijet od njegovog zlokobnog utjecaja !



Zahvala za prolijevanje predragocjene krvi

Gospodine, ozdravio Si deset gubavaca, a samo se jedan vratio k Tebi zahvaliti. "A gdje su ona devetorica?" - žalio Si se na neza­hvalnost ozdravljenih. Mi Ti također često zaboravlja­mo zahvaliti. Čak ponekad primamo i otku­plje­nje Tvojom Predragocjenom Krvlju kao da Si to bio dužan za nas učiniti. Oprosti nam, i molimo Te, primi ovu molitvu kao izraz zahvalnosti i dobre volje.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv, koju Si prolio kod obrezanja, podloživši se Mojsijevom Zakonu. Tvoja poslušnost bila je pokora za naš nedostatak spremnosti za prihvatiti Volju Očevu.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio u Getsemanskom vrtu. Nisi htio pomoć dvanaest legija anđela, nego Si uzeo kalež trpljenja. Tvoj kalež gorčine je postao za nas kalež spasenja.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio kod bičevanja. Nisi tražio nikakve blagonaklonosti, no, imao Si obzira prema nama. Kroz bič, koji Te je ranjavao, mi smo postali otkupljeni.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio kod krunjenja trnjem. Bio Si pravi Kralj, ipak izabrao Si trnovu krunu da bismo mogli kraljevati s Tobom.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio na Križnom putu. S njom Si nas spasio od pogrešnog puta - naših grijeha.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio na križu. Nisi znao što je grijeh, a postao Si "grijeh", da bismo zadobili život vječni.

Zahvaljujemo Tebi, Isuse, za Krv koju Si prolio kod probadanja Tvoga boka. Siromašan Si došao k nama i krvareći Si otišao, no mi smo postali bogati zahvaljujući Tvojoj ljubavi. Amen.


HVALA!!! HVALA!!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2008 15:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika
Krunica sedam Marijinih žalosti

Pobožnost Sedam žalosti Blažene Djevice Marije je započela tijekom srednjeg vijeka, kada je bila popularna pobožnost Kristovoj muci. Srednji je vijek bio vrijeme rata i patnje. U razdoblju od 1348 do 1377 god. gotovo 40% europskog stanovništva umrlo je od kuge.

Potaknuti time kao i drugim ljudskim tragedijama, mnogi su se ljudi okrenuli Raspetom Kristu i njegovoj Žalosnoj Majci tražeći od njih pomoć u shvaćanju vlastitih patnji. Međutim, tugu i trpljenje poznaju sve generacije. Neka Raspeti Krist i njegova Žalosna Majka budu izvor jakosti i samilosti svima koji pate u ovom današnjem svijetu.

Ova pobožnost se moli kao sveta krunica. Prije svake SEDMICE je potrebno pročitati tekst žalosti i moliti iza toga deset puta Zdravo Marijo.

Uvodna molitva:

a- Zdravo Marijo, žalosti puna, Raspeti je s tobom; najžalosnija ti među ženama i žalostan je plod utrobe tvoje, Isus.

a (3x) a1,a2,a3 Sveta Marijo, Majko Raspetoga, izmoli nam, koji smo raspeli Sina tvojega obilne suze pravog pokajanja, sada i na času smrti naše. Amen.

B- Prva žalost - Šimunovo proročanstvo

A i tebi će samoj mač probosti dušu - da se razotkriju namisli mnogih srdaca! ( Lk 2,35)

Šimun je prorekao da će Dijete Isus biti Svjetlo narodima. Oni koji slijede Svjetlo imat će srca probodena mačem. Jer kao što je Krist bio odbačen i prezren od ostalih, kao što je On patio i umro, tako će i oni koji ga slijede.

O Marijo, daj nam ponizno srce i snažnu vjeru da hodamo u Svjetlu tvog Sina.

C- Druga žalost - Bijeg u Egipat

On ustane, uzme no ć u dijete i majku njegovu te krene u Egipat . ( Mt 2, 14)

Zlo uvijek uništava dobro. Herod se bojao gubljenja moći i bogatstva, pa je tražio da se Dijete Isus ubije. Zato je Marija pobjegla sa svojim djetetom u Egipat. Odvode li ponos, sebičnost, zavist i pristranost u našim srcima Krista od nas?

O Marijo, čuvaj nas na našem putovanju kroz ovu dolinu suza.

D-Treća Žalost - Isus izgubljen u hramu

A onda ga stanu tražiti među rodbinom i znancima. I kad ga ne nađu, vrate se u Jeruzalem tražeći ga. (Lk 2, 45)

Što je to što mi tražimo u ovom životu? Ljepotu, moć, bogatstvo? Marija traži samo vršiti volju Božju. Kada je shvatila da je njezin sin nestao, ostavila je sve te otišla tražiti ga. Jesmo li mi spremni ostaviti sve i poći tražiti Krista?

O Marijo, pomozi nam da ne tražimo stvari ovog svijeta već samog Krista, tvog Sina.

E- Četvrta žalost - Marija susreće Isusa na putu za Kalvariju

Zlostavljahu ga, a on puštaše, i nije otvorio usta svojih. K'o jagnje na klanje odvedoše ga. (Iz 53, 7)

Potlačeni siromaštvom; gladna djeca; bolesni u našim bolnicama; oni koji umiru od bolesti i nemoći; zaboravljeni i napušteni - u svima njima možemo sresti Raspetog Gospodina u njegovoj patnji, napuštenosti i smrti.


O Marijo, pomozi nam da pružimo utjehu onima koji nose križ tvoga Sina.

F- Peta žalost - Isus umire na križu Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio , reče majci : "Ženo ! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke!" I od toga časa uze je učenik k sebi. (Iv 19, 26-27)

Isus je povjerio sve čovječanstvo svojoj majci rekavši:”Ženo! Evo ti sina!” Također je ponudio svoju majku svim svojim učenicima kazavši: “Evo ti majke!” Usred naših trpljenja i žalosti Isusova je majka uvijek na našoj strani.

O Marijo, tješiteljice rastuženih, tješi nas u našim patnjama.

G- Šesta žalost - Marija prima Isusovo mrtvo tijelo Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše njega satriješe.(Iz 53, 5)

Zamisli Mariju kako grli tijelo svoga Sina nakon njegova raspeća. Kakve li blagosti i besmrtne ljubavi! Budimo i mi spremni zagrliti druge u njihovim patnjama i umiranjima te im biti izvor jakosti i utjehe.

O Marijo, daj nam ruke da posegnemo i zagrlimo sve one koji su slomljeni i povrijeđeni u našem svijetu.

H -Sedma žalost - Isus položen u grobu
Uzmu dakle tijelo Isusovo i poviju ga u povoje s miomirisima , kako je u Židova običaj za ukop . (Iv 19, 40)

“Sestra smrt je za mene ulaz u vječni život”, molio je Sv. Franjo. Na treći dan Isus je uskrsnuo. Tijelo je bezvrijedno, a duh je onaj koji daje život.

O Marijo, tješiteljice rastuženih moli za nas u čas naše smrti.

Završna molitva

Zdravo, sveta Kraljice, Majko žalosnih, zdravo, naš živote, naša slasti, naša nado! Tebi mi vapijemo, bijedni, prognani sinovi Evini; Tebi uzdišemo tugujući i plačući u ovoj dolini suza. Svrni dakle, najmilostivija zagovornice naša, svoje milostive oči na nas, te nam nakon ovog našeg prognanstva pokaži Isusa, Blagoslovljen plod utrobe svoje. O blaga, o mila, o slatka Djevice, Majko Raspetoga.

Moli za nas, o sveta Majko Žalosti, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2011 20:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
prekrasna je ova molitva
tako sam sretna što sam ju otkrila ima mjesec dana i počela moliti...i mogu posvjedočiti da su mi već uslišane neke molitve po ovoj pobožnosti našoj Majci :D
svim srcem preporučam svima ovu tako jednostavnu i kratku molitvu a tako snažnu :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2011 17:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Ksenija napisao:
Osim molitava na cast Muke, Rana i Krvi Kristove koje je On sam objavio sv. Brigiti, i Marija, Njegova Majka, svetici je objavila da ce svima koji budu svaki dan castili sedam njezinih zalosti, razmisljajuci o njenim patnjama i suzama, moliti 7 Zdravo Marija na tu nakanu i sirili ovu poboznost, udijeliti sljedece milosti:

1. Imat ce mir u obitelji.

2. Dobit ce prosvijetljenje o Bozjim otajstvima.

3. Blazena Djevica Marija ce primiti i uslisati sve njihove molitve koje budu u skladu s Voljom Bozjom i za spasenje njihove duse.

4. Vjecnu radost s Isusom i Marijom u slavi.

I ovu poboznost objavljenu sv. Brigiti odobrila je Sveta kongregacija za sirenje vjere i papa Klement XII, a nalazi se u knjizici "Objave" sv. Brigite.
(Izvadak iz spisa sv. Brigite s Imprimaturom od L. Muscari, Vicarius Generalis-Hydrunti 7.1.1918.g.)


tražeći po internetu nešto više o ovim molitvama primjetila sam da se na svim stranicama na hrvatskom uz ove molitve spominju ove 4 obećane milosti dok se na stranicama na engleskom spominju njih 7!
nije da to nešto mijenja u ovoj pobožnosti ali svejedno me zanima zašto je to tako smajlic25
ako netko zna objašnjenje molim da me prosvijetli :wink:

dakle radi se o ovim milostima:
Citat:
These seven promises were revealed to
St. Bridget of Sweden:
1. “I will grant peace to their families.”
2. “They will be enlightened about the divine Mysteries.”
3. “I will console them in their pains and I will accompany them
in their work.”
4. “I will give them as much as they ask for as long as it does not
oppose the adorable will of My divine Son or the sanctification
of their souls.”
5. “I will defend them in their spiritual battles with the infernal
enemy and I will protect them at every instant of their lives.”
6. “I will visibly help them at the moment of their death — they
will see the face of their Mother.”
7. “I have obtained this grace from My divine Son, that those who
propagate this devotion to My tears and sorrows will be taken
directly from this earthly life to eternal happiness, since all their
sins will be forgiven and My Son will be their eternal consolation
and joy.”
(Prayers and Heavenly Promises by Joan Carroll Cruz; Imprimatur: Most Rev.
Francis B. Schulte, 1989, pg. 34-35)

http://www.fatima.org/essentials/reques ... rrows.pdf~ 7 ~


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2012 22:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
jedna odlična stranica na kojoj se nalazi sve bitno o ovoj pobožnosti za sve one koji na neki način časte Marijine žalosti i za one koji će to tek početi :D

http://www.fatima.org/essentials/requests/devotion_of_seven_sorrows.pdf

opisi koji stoje uz svaku žalost puno pomažu u meditaciji...

jedan konkretni primjer koliko je velika duhovna korist ove pobožnosti je opisan na str.29 ( toplo preporučam čitanje) :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr