www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 17:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 27 lis 2007 17:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 tra 2007 16:58
Postovi: 104
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čitajući danas knjgu od fra Petra Ljubičića,"Primjeri potiču i privlače, hrabre i opominju" II. Dio naiso sam na ovu molitvu i osjetio sam da ju moram i sa vama podjeliti. Pa evo malo sam se potrudio da vidimo da svi imamo nade. Možda je netko već napiso ovu molitvu tu na foumu ali ja ju nisam našao, zato sam je sada vama napiso.

Papinske molitve

U Rimu je živio papa, koji je zbog mnogih grijeha obolio na smrt. Budući da je spoznao da će uskoro umrijeti, pozvao je kardinale, biskupe i ostale, te ih upitao: „Dragi prijateli! Kakvu mi utjehu dajete, budući da uskoro moram umrijeti, a svojim grijesima sam zaslužio vječnu osudu?“ Nitko mu nije odgovorio. Među njima je bio i jedan pobožni kapelan, imenom Ivan, koji progovori: „Oče, zašto očajavaš i sumljaš u Božje milosrđe?“ Onda prozbori papa. „Čime me ti tješiš budući da moram umrijeti i bojim se, da ću zbog svojih grijeha biti proklet?“ Na to mu Ivan odgovori:“Učinit ću ti ovo: predmolit ću ti molitve koje treba ponoviti. Nadam se da će Te to utješiti i da će Ti Bog biti milosrdan.“ U među vremenu papa više nije mogao govoriti. Kapelan je kleknuo, ali i svi koji su bili s njm, i izmolio jedan Očenaš i tri sledeće molitve.

Početak: 1 Očenaš
1. molitva
Gospodine Isuse Kriste, Sine Božji i Sine Djevice Marije, Bože i Čovječe, koji si se za nas u Gatsemanskom vrtu u smrtnom strahu krvlju znojio i krv svoju prolio, udostoji se prikazati i žrtvovati svoj krvavi znaoj Bogu, svom nebeskom Ocu, za ovog čovjeka koji umire… Ako je svojim grijesima i zaslužio vječnu propast, neka se ona otkloni od njega. To molim, o vječni Oče, po našem Gospodinu Isusu Kristu, Tvom ljubljenom Sinu, koji s Tobom živi i vlada u jedinstvu Duha Svetog, sad i uvjeke. Amen.

2. molitva
Gospodine Isuse Kriste, koji si se udostojio za nas umrijeti na drvetu svetog križa i koji si se u svojoj skromnosti preporučio svome nebeskom Ocu, udostoj se prikazati i žrtvovati svoju najsvetiju smrt Bogu, svome nebeskom Ocu, da bi ga oslobodio i izbrisao sve, što je on svojim grijesima zaslužio.
To udjeli, Ti, Vječni Bože Oče, po našem Gospodinu Isusu, svome ljubljenom Sinu, koji s Tobom živi i vlada u jedinstvu Duha Svetoga sada i uvjeke. Amen.

3. molitva
Gospodine Isuse Kriste, koji si se udostojio na usta proroka govoriti: Vječnom ljubavlju sam te privukao sebi. Ta ljubav Te je s nebeskih visina povukla u krilo Marije Djevice. Ta ljubav Te je iz krila Marije izvukla iz dubine ovoga bijednoga svijeta. Ta ljubav te je držala 33 godine u tom svijetu, i u tom zvuku velike ljubavi predao si Svoje Sveto tjelo za istinsko jelo i Svoju Svetu krv za istinsko piće. U tom znaku velike ljubavi htio si biti uhvaćen i vođen od jednog do drugog sudc, i u ovom znaku velike ljubavi, htio si biti osuđen na smrt, umrijeti i biti pokopan. Doista si uskrsnuo i pokazao se Svojoj svetoj Majci i svim apostolima. U tom znaku velike ljubavi uzašao si na nebo svojom snagom i moći sjediš s desna Bogu, Svome nebeskom Ocu. Ti si poslao Duha Svetoga u srca apostola i u srca svih koji se nadaju i vjetuju u Te po znaku vječne ljubavi. Otovri danas nebo i primi osobno ovog umirućeg, unatoč svih njegovih grijeha, u Kraljevstvo Svoga nebeskog Oca, da s Tobom živi i vlada sada i u vjeke vjekova. Amen.


U među veremenu je umro papa. Kapelan je ustrajao u molitvi do trećeg sata. Tada mu se papa ukazao u tjelu pun utjehe. Lice mu je bilo sjajanije od sunca, a odjeća kao snijeg i prozbori:“Dragi brate! Iako sam trebao postati djete vječne osude, postao sam djete blaženstva. Kad si molio prvu molitvu, s mene su padali moji grijesi kao kiša s neba. Dok si molio drugu molitvu, stavljen sam na čišćenje, kao kad zlatar čisti zlato na jakom vjetru. Dalje sam bio čišćen, dok si ti molio treću molitvu. Tada sam vidio otvoreno nebo i Gospodina Isusa s desne Bogu Ocu koji mi reče:“Dođi, svi su tvoji grijesi oprošteni. U Kraljevstvu moga Oca bit ćeš i ostati zauvjek. Amen.“ Po ovim riječima se moja duša odvojila od mog tjela, i anđeli Božji su je uveli i vječnu radost.“
Kad je kalelan to čuo progovori:“O, Sveti Oče! Ovo ne smijem nikom pričat, jer mi neće vjerovati.“ Tada reče papa: „Zaista kažem ti anđeo Božji stoji uza me i zlatnim slovima je zapisao ovu molitvu za utjehu svih griješnika i griješnica. Kad bi neki čovjek počinio sve grijehe na ovom svijetu, i kad bi na kraju života izmolio ove tri molitve, bili bi mu svi grijesi oprošteni. Kad bi njegova duša bila osuđena da pati do sudnjega dana, nakon ovih molitvi, bila bi spašena.
Čovjek koji čuje te mlitve da neko moli, neće umrijeti nesretno; a u kući u kojoj se budu molile, neće se roditi mrtvo djete. Zato uzmi ove molitve i odnesi ih u Baziliku sv.Petra i stavi ih u kapelicu Uznesenja Marijina, za sigurnu utjehu. Čovjek koji se bude nalazio u smrtnoj opasnosti, a bude molio ili slušao da netko moli, zaslužit će 400 godina oprosta za dane koje bi trebao zasluženo trpjeti u čištilištu zbog svoje krivnje. A a onaj koji bude molio ili slušao da netko mili, bit će mu objevljen smrtni trenutak. Amen.“
Prema jednom starom papiru na kome su zapisane ove molitve.
„Tko dovoljno vjeruje Bogu i ljubi ga, te potaknut tom ljubavlju se duboko kaje, njemu je ova objava prava.“
(Preuzeto iz knjižice:“Durch Maria zu Jesus“ „Po Mariji k Isusu“ van Otto Zischkin, Wien, Septembar 1969)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 lis 2007 17:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 tra 2007 16:58
Postovi: 104
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nemojte mi zamjeriti na greškama thekom prepisivanja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2007 16:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gabrijel hvala što si napisao ove divne molitve!

BTB! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2007 21:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 ruj 2007 21:57
Postovi: 25
Lokacija: Grude
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja rekla HVALA Gabrijel

:grlim te:

BTB :!: :!: :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: tri vrlo lijepe
PostPostano: 31 lis 2007 22:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
i ja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2007 01:25 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 07 lis 2007 20:09
Postovi: 1
Lokacija: VK
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala za molitve,fra.Petra se rado sijećam, misli me vode u djetinstvo kada smo poslije škole odlazili na vjeronauk a fra.Petar nas je sa toliko radosti, ljubavi i topline dočekivao.Otada je prošlo oko 30g. a kad ga se sjetim još toplinu,ljubav i radost osjećam u svom srcu.Tako bi ga voljela srest nakon toliko vremena.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2011 23:16 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2011 22:21
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala za ove lijepe molitve


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr