www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 14:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 04 tra 2011 14:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

ZAHVALA ZA MUKU GOSPODINA NAŠEGA

†Blagoslovljen budi presveti Gospodine Isuse Kriste, Bože svega svijeta, za beskrajnu ljubav svog Božanskog srca, snagu i odlučnost, kojom si od Oca nebeskog prihvatio ponuđenu žrtvu križa, čime si nam otvorio vrata neba i pokazao put za oproštenje grijeha, spas duše i život vječni, te otklon zle i vječite smrti.
†Blagoslovljen budi za strašnu smrtnu borbu u Getsemanskom vrtu; patnju i boli Tijela i Duše, samrtnički strah, smrtnu tjeskobu i krvavo znojenje.
†Blagoslovljen budi za beskrajne boli krvavog bićevanja, Križnog puta, raspeća i Muke na križu.
†Blagoslovljen budi za svoje samožrtvovanje, prolivenu predragocijenu krv, smrt na križu, spas čovječanstva, oproštenje grijeha i život vječni.
†Spasitelju dobri, suosjećam s Tobom u Tvojoj Muci, suučestvujem u Tvojoj Muci i sućut Ti izražavam za Tvoju pregorku Muku i smrt na križu, te uzdižem Tvoju slavu, čast, hvalu i štovanje.
†Smiluj mi se Isuse Kriste, Gospodine moj i Bože moj, Bože moj i sve moje i oprosti mi moje grijehe i moje propuste. Daj mi bar malo od Tvojih pregorkih, preteških i prevelikih duhovnih, duševnih i tjelesnih boli, da bar malo okajem svoje mnogobrojne grijehe, zbog kojih si Ti propatio svoju strašnu Muku i zbog kojih si umro na križu.
†Dobri moj Učitelju, budi samnom sada i dovijeka! Nemoj me napustiti ni jednog trenutka; niti na ovom niti na onom svijetu i ne dozvoli da se ikada odijelim od Tebe i jednog jedinog trenutka, bilo na ovom bilo na onom svijetu.
†Gospodine Isuse, Izvore vode žive, podari mi duhovne darove posvete, objave i služenja i svjetlo Duha Svetoga, da bih Te mogao stalno, vjerno i učinkovito slijediti, služiti, hvaliti, slaviti i blagoslivljati, te s iskrenom ljubavlju i radošću uvijek i u svemu vršiti Tvoju svetu volju, Tvoje svete zapovijedi i objavljivati Tvoju ljubav i Tvoje milosrđe.
†Spasitelju i Otkupitelju naš, pošalji na nas obećanog Duha Očevog, Duha Ljubavi, Duha branitelja, Duha Istine, Duha utješitelja, Duha Svetoga, Dušu moje duše, - onako kako si obećao svojim učenicima. Izljev Duha Svetoga neka očisti nutrinu naših srca i u njih ulije vjeru i ufanje, te užeže i rasplamsa Sveti oganj božanske ljubavi. Učini da se Duh Sveti, koji živi u Srcu Sina Božjega, nastani i u našim srcima, u srcima svih ljudi, svih Tvojih naroda i neka nas On sabere u jedno.
Neka nas vodi Tvojim putom – putom istine i vječnog života i neka nas u konačnici, po zagovoru i preporuci Blažene djevice Marije, Tvoje i naše prečasne, prečiste i presvete Majke i svih Tvojih svetih mučenika i blaženika, dovede pred Tvoje lice Isuse, gdje ćemo zadobiti oproštenje i otpuštenje svih naših grijeha, spas duše i život vječni.
†Učini o dobri Isuse, da u svim Tvojim narodima, obiteljima i osobama vlada živa vjera, vršenje Božjih zapovijedi, kršćansko življenje, ljubav, mir, razumijevanje, zdravlje i blagostanje.
†Budi hvaljen, slavljen i blagoslivljan ljubljeni moj Isuse Kriste, Gospodine i Gospodaru, Stvoritelju, Spasitelju i Otkupitelju, Bože moj i sve moje, sada i dovijeka. Amen!
(Božidar)


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr