www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 14 svi 2024 11:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 982 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 99  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2006 11:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
netko neprestano ima problema s financijama, netko neprestano nailazi na pogrešne ljubavi, netko se non-stop bori s bolestima... Imam osjećaj da sotona zna napadat jednu osobu non-stop baš na istu točku.


Da, područje koje je prokleto, a obrazac se zna ponavljati kroz generacije.

Ono što bi trebalo spomenuti: osim demonskog tlačenja postoje i čisto emocionalne sile koje blokiraju osobu i tjeraju je na određena ponašanja (doduše, kroz te emocionalne spone mogu se "useliti" i prave demonske sile). Radi se o posljedicama prosudbi koje jednom izrečene počinju djelovati poput prokletstva.
Npr. "baš si jadna, stalno tražiš pogrešne muškarce koji te tuku, nikad od tebe normalna žena".
Ako je ovo izrečeno od osobe s autoritetom (roditelj, svećenik, čovjek kojeg ova osoba zlostavlja) ... eto belaja.
PS. Dakako, u obzir dolazi i samoproklinjanje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2006 12:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2006 14:31
Postovi: 46
Lokacija: Slav.Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pierre napisao:
Aby napisao:
netko neprestano ima problema s financijama, netko neprestano nailazi na pogrešne ljubavi, netko se non-stop bori s bolestima... Imam osjećaj da sotona zna napadat jednu osobu non-stop baš na istu točku.


Da, područje koje je prokleto, a obrazac se zna ponavljati kroz generacije.

Ono što bi trebalo spomenuti: osim demonskog tlačenja postoje i čisto emocionalne sile koje blokiraju osobu i tjeraju je na određena ponašanja (doduše, kroz te emocionalne spone mogu se "useliti" i prave demonske sile). Radi se o posljedicama prosudbi koje jednom izrečene počinju djelovati poput prokletstva.
Npr. "baš si jadna, stalno tražiš pogrešne muškarce koji te tuku, nikad od tebe normalna žena".
Ako je ovo izrečeno od osobe s autoritetom (roditelj, svećenik, čovjek kojeg ova osoba zlostavlja) ... eto belaja.
PS. Dakako, u obzir dolazi i samoproklinjanje...



Potpisujem tvoju izjavu i toplo preporučam knjigu: Ozdravljeni kroz naraštaje(O.Robert DeGrandis).U knjizi je opisano sve kako prokletstvo dolazi sa prošlih naraštaja na nas i kako sami sebe bacamo u prokletstvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2006 17:03 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pjer...potpuno se slažem...vrlo bitan faktor

definitivno bi se čovjek trebao malo pozabaviti s tim....


no ajd sad ovako....

osoba ima probleme....
i recimo ima oko sebe okolinukoja je sklona takvim "vradžbinama", ima roditelje koji suje omalovažavali, a i ona sama je recimo bez samopuzdanja i izvršava svoja loša prorokovanja....
pa plus realna situacija oko te osobe..
i kud tad...
kud da takva osoba usmjeri svoja razmišljanja i trud...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2006 19:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:
osoba ima probleme....
i recimo ima oko sebe okolinukoja je sklona takvim "vradžbinama", ima roditelje koji suje omalovažavali, a i ona sama je recimo bez samopuzdanja i izvršava svoja loša prorokovanja....
pa plus realna situacija oko te osobe..
i kud tad...
kud da takva osoba usmjeri svoja razmišljanja i trud...


Još ako pod "sklonost vradžbinama" misliš na nabacivanje uroka i sličnog od dotičnih – onda je u problemima do grla. Ali hrabro, "ne bojte se", Bog sa tri Lica je ipak Suveren i Gospodar.
Dakle, jer je i duhovno i duševno (=psihički: emocionalno, svjesno, podsvjesno, možda i voljno "iskasapljena") takva osoba mora potražiti pomoć.
Hvala Bogu pa sad postoje i razna molitvena događanja, seminari, molitvene zajednice, centri poput CDP-a (Centar za duhovnu pomoć u Vodnikovoj) gdje se može potražiti adekvatna pomoć. Jer u slučaju koji si iznijela takvoj osobi je potrebno pomoći na obje razine (duhovnost, psihologija) a postoje ljudi koji su integrirali znanja iz oba područja.

I na kraju ostaje Početak: Isus u sakramentima. Svakodnevno - ako se stigne.
Sve ovo natopljeno osobnom vapijućom molitvom.
Uz molitvenu podršku kakve zajednice – po mogućnosti.

Kliše, znam.
Ali nema drugog puta.
Kako ono ide: "vrijeme je kratko", a ako znamo da smo bačeni u borbu – nema nam druge nego boriti se. Pa makar i do smrti.
Sumorno? Okrutno?
Hrabro.
Bog ne daje više nego možemo podnijeti.

"Hvala ti Bože što misliš da mogu nositi ovoliko breme."

Veći križ – veća slava.
Ma kako to ponekad gorko i oporo zvučalo.
Jer se ne gleda dovoljno u Nebo.
A mi smo ipak u stanju duhovne ekspatrijacije.

Djeca Uskrsnuća

: ) : ) : )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2006 03:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
Znam ja da postoje, osobno znam par njih. Ali me čudi kako su njih više na nju napali (meni se npr nisu prijetili)!
-čisto malo razmišljanje vezano uz ovo-ponekad mi se čini da sotona ljude zna baš na jedno područje neprestano mučiti-npr. možda je ona imala više takvih istih iskustava dok netko nije niti jedan; netko neprestano ima problema s financijama, netko neprestano nailazi na pogrešne ljubavi, netko se non-stop bori s bolestima... Imam osjećaj da sotona zna napadat jednu osobu non-stop baš na istu točku.


Nisam samo ja bila napadnuta, nego poprilicno drugih ljudi.

Najpoznatiji je primjer svetog Padre Pio-a iz Pietrelcine, svecenik koji je imao stigmata, njega su djavli stalno pokusavali zavesti, po noci su ga tukli, postoji cak i fizicki dokaz: krvave krpe koje je Padre vezao oko glave, grozno sto su mu sve radili. Sveti Padre Pio nam je rekao da trebamo, ako vidimo ikakvu prikazu traziti od prikaze da blagoslovi Isusa, ako nece ne smijemo nikako komunicirati s prikazom, nego trebamo samo blagosloviti svetom vodom, ako imamo pri ruci, i blagoslivljati Isusa. Njemu se je pojavio fratar, isao je po istom hodniku prema njemu, smjeskao se je, Padre Pio mu je rekao neka blagoslovi Isusa, fratar je nestao, a ostao je samo gadni miris sumpora. Prikaza je isceznula. Puno je puta Padre Pio vidio kojesta, ali je svaki puta otjerao, bas blagoslivljanjem Isusa.

Meni je pomogla molitva koju je gogi stavio u pdf Molitva, topic Molitve. Ja sam mu jako zahvalna na toj molitvi, lijepo od njega. Hvala Bogu! :!:

PS Padre Pio je bio duhovni vodja World Apostolate of Fatima, obecao je da ce on licno docekati svu svoju duhovnu djecu na vratima raja, ako se budu pridrzavali svojih obecanja: moliti pet desetki krunice dnevno, nositi Karmelski skapular, moliti svako jutro Jutarnje prikazanje (ja sam stavila to prikazanje u pdf Molitva topic Smedji skapular Majke Bozje Karmelske). Nadam se da cete ga svi moliti svako jutro, kao sto ja molim. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2006 12:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2006 14:31
Postovi: 46
Lokacija: Slav.Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni je jedan duhovnik rekao da je dobro svakodnevno moliti vjerovanje prije nego se krene moliti,jer vjerovanjem potvrđujemo svoju vjeru.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2006 14:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
gogi napisao:
Meni je jedan duhovnik rekao da je dobro svakodnevno moliti vjerovanje prije nego se krene moliti, jer vjerovanjem potvrđujemo svoju vjeru.


Imade svakojakih priča pod kapom nebeskom, pa i ona vezana za tu molitvu – koja izgoni zloduhe.
( To je zapravo jedna lijepa i moćna molitva egzorcizma, slave i potvrđivanja vlastite vjere. )

Moja se poznanica vozila autobusom od Trogira prema Zagrebu.
U bus je ušao par i sjeo iza nje ... i nakon nekog vremena počeli su se ljubakati glumeći da je on Isus a ona Marija.
Poznanica je počela u sebi moliti Vjerovanje ... i nakon nekoliko sekundi je dobila takav udarac u glavu da se zalijepila za staklo.
Par je prestao sa svojim aktivnostima i sišao na slijedećoj stanici.
Poznanica je i nakon tri dana imala krvavi podljev na lijevom oku i cijeli tjedan nije izlazila van.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2006 14:53 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ajme :shock:

nevjerovatno je to što se događa....

ali ovo me šokiralo tj doslovce mi se zgadilo što si napisao....ne mogu vjerovati da netko može do tud ići sa svojim gadostima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2006 07:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Marijancica napisao:
Aby napisao:
at jednu osobu non-stop baš na istu točku.


Nisam samo ja bila napadnuta, nego poprilicno drugih ljudi.



Marijančice ako je to tako a ti se lijepo spremi u Samobor U Tabor kod Patera Zvjezdana i mislim da jednom molitvom i bolesničkim pomazanjem sve će otići :arrow: :!:


Zadnja izmjena: tratinčica; 02 svi 2006 14:44; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 svi 2006 07:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
tratinčica napisao:
Citat:
Marijancica napisao:
Aby napisao:
at jednu osobu non-stop baš na istu točku.


Nisam samo ja bila napadnuta, nego poprilicno drugih ljudi.



Marijančice ako je to tako a ti se lijepo spremi u Samobor U Tabor kokd Patera Zvjezdana i mislim da jednom molitvom i bolesničkim pomazanjem sve će otići :arrow: :!:


P.S. znam ljude koji su dolazili u takvim duševnim stanjima da nisu mogli hodati a danas su zdravi mladi ljudi sa svojim obiteljima a imali su takvih problema da ti se mozak okrene


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 982 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 99  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr