www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 03:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 22 srp 2007 14:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 svi 2007 23:12
Postovi: 112
Lokacija: Vinkovci
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poticaji sv. Antuna Marije Clareta
Sveti Antun Marija Claret (1807.-1870.), poslije nadbiskup Kube, osnovao je zajednicu Sinova Bezgrješnoga Srca Marijina, koji su po njemu nazvani "klaretinci". Ovaj je tekst izdao Pokret krunice za obraćenje i mir prema izvorniku pastoralnog ureda Bečke nadbiskupije iz 1988.
Sv. Claret služi se izravnim govorom, tako da se Isus obraća svakoj pojedinoj duši.




Ne trebaš mnogo toga znati da mi se svidiš, dovoljno je da me ljubiš. Razgovaraj sa mnom jednostavno, kao da razgovaraš s najboljim prijateljem.

Želiš me za nekoga nešto zamoliti?

Reci mi njegovo ime i kaži što želiš da sada za njega učinim. Traži mnogo toga! Ne ustručavaj se moliti! Govori mi jednostavno i iskreno o siromašnima koje želiš utješiti, o bolesnima čije patnje gledaš, o zabludjelima koje žudiš vratiti na pravi put. Za svakoga od njih reci mi bar jednu riječ.

[b]Što je s tobom, zar ne trebaš i za sebe kakvu milost?

Reci mi otvoreno da si možda ohol, sebičan, prevrtljiv, neuredan... i onda me zamoli da ti pomognem u tvojim malim ili velikim naporima koje činiš da se toga oslobodiš. Nemoj se stidjeti! Mnogi su pravednici, mnogi sveci na nebu imali iste mane kao i ti. Ali oni su ponizno molili...i malo po malo su ih se oslobađali. Nemoj se ustručavati zamoliti me i za zdravlje, za uspjeh u svome radu, poslovima ili učenju. Sve ti to mogu i hoću dati. Želim da me moliš za sve ono što ne prijeći tvoje posvećenje, nego ga potiče i olakšava. Reci mi što ti je baš danas potrebno? Što da ti učinim? Kad bi samo znao koliko ti želim pomoći!

Imaš li kakvu osobitu potrebu?

Povjeri mi ju! Što te zaokuplja? O čemu razmišljaš? Što želiš? Što mogu učiniti za tvoju obitelj, tvoga brata, sestru, tvoga muža, ženu, tvoga sina, tvoju kćer, tvoje prijatelje, tvoje pretpostavljene... Što ti za njih želiš učiniti? A što želiš da ja za njih učinim? Zar ne želiš da se ja proslavim? Ne bi li želio učiniti neko dobro svojim prijateljima koje jako voliš, a koji možda žive i ne misleći na mene? Reci mi što te danas posebno zaokuplja. Što najviše želiš? Kojim bi to sredstvima ostvario? Reci mi ako ti nešto ne uspijeva i ja ću ti reći što je tomu razlog. Zar ne želiš da budem potpuno tvoj?



Osjećaš li se možda tužno ili bezvoljno?

Ispričaj mi sve pojedinosti! Što te rastužilo? Tko te je povrijedio? Tko je povrijedio tvoje dostojanstvo? Tko te je prezreo? Povjeri mi sve i uskoro ćeš moći reći da si potaknut mojim primjerom sve oprostio i zaboravio. Kao nagradu utješit ću te svojim blagoslovom. Bojiš li se možda? Osjećaš li u duši neku tjeskobu koja je neopravdana, ali ti ne prestaje razdirati srce? Baci se u naručje moje providnosti! Ja sam s tobom, tu kraj tebe! Ja sve vidim, sve čujem i ni trenutka te neću ostaviti u nevolji. Osjećaš li odbojnost prema ljudima koji su te voljeli, a sada su se od tebe udaljili i zaboravili te bez ikakva razloga? Moli se za njih i ja ću ti ih vratiti ako nisu prepreka tvome posvećenju.

Zar mi nemaš reći i nešto lijepo?

Zašto mi ne dopuštaš da se s tobom radujem, pa ja sam ti uistinu prijatelj. Ispričaj mi što te je jako utješilo i razveselilo nakon našeg posljednjeg susreta! Vjerojatno si doživio neko ugodno iznenađenje, čuo dobru vijest, primio pismo koje te je razveselilo, doživio znak pažnje. Možda si svladao neku poteškoću, izišao iz bezizlazne situacije? Sve je to moje djelo! Jedostavno mi reci: "Oče moj, hvala ti!"

Zar mi nećeš ništa obećati?

Ja vidim dubine tvoga srca. Ljude se može prevariti, ali Boga ne! Zato budi posve iskren! Jesi li čvrsto odlučio da se više nećeš izlagati onoj zavodljivoj prigodi za grijeh, da više nećeš čitati onu knjigu koja nadražuje tvoju maštu, da se više nećeš družiti s onom ljudima koji unose nemir u tvoju dušu? Hoćeš li opet biti blag, ljubazan i uslužan prema onom bližnjemu kojega si do danas smatrao svojim neprijateljem jer se ogriješio o tebe? Dobro, sada se vrati svojim svakodnevnim obvezama, svojem poslu, svojoj obitelji, učenju. Ali ne zaboravi četvrt sata koje smo ovdje proveli! Sačuvaj koliko možeš: šutnju, unutarnju sabranost, skromnost i ljubav prema bližnjemu.
Ljubi moju Majku koja je i tvoja Majka!
Dođi mi ponovo sa srcem još ispunjenijim ljubavlju i još predanijim mojem Duhu. Tada ćeš svakog adana u mome srcu nalaziti novu ljubav, novu dobrostivost i novu utjehu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 srp 2007 15:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 svi 2007 23:12
Postovi: 112
Lokacija: Vinkovci
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tko zeli na i na ovaj nacin razgovarati s Gospodinom(a prporucam svima jer je stvarno djelotvorno), bilo bi dobro prvo zazvati Duha Svetoga...da nas vodi i otkriva nam sve ono sto je u nama, da sve predamo Gospodinu, jer imamo vjerojatno svi nesto sto nas muci, za sto zelimo zamoliti Gospodina, a to je duboko u nama i mozda se u tom trenutko ne mozemo sjetiti svega... Neka Gospodin prospe na vas kisu svoga blagoslova... BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 20:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je tako lijepo.Totalno opuštajuće.Isus je u takvoj molitvi tako blizuu.Baš mi je to trebalo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr