www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Getsemanska ura
PostPostano: 02 lis 2008 23:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
U noci sa cetvrtka na petak moli se za Gospodina, kao spomen na vrijeme koje je proveo u trokratnoj molitvi kada se krvavim znojem znojio moleci se svome nebeskom Ocu.
Ucenici Njegovi te su noci pozaspali a Gospodin ih je trazio da bdiju i mole barem jednu uru.
Ako se Njegove rijeci iz Biblije upucene apostolima i ucenicima odnose i na nas danas, odnosi se tako i Njegovo trazenje da bdijemo i molimo barem jednu uru jer ono za sto je on molio u Getsemanskom vrtu, ostvaruje se danas.
Njegovi najblizi tada nisu mogli dati sto je Gospodin trazio od njih.
Barem jednu uru.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 07:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Nastanak pobožnosti " utješi Me, časti Moju Predragocjenu Krv!"

Pobožnost prema Predragocjenoj Krvi Isusa Krista u naše dane obnavlja i usavršuje sam Gospodin. Od svih mjesta na svijetu izabrao je Nigeriju, jednu od najgušće naseljenih afričkih zemalja. Nigerija vrvi kršćanskim zajednicama različitih vjeroispovijesti, među kojima su katolici u većini, brojka prelazi 25 milijuna.


«Uzmite je... to je Krunica Moje Predragocjene Krvi.»

Naša Sveta Majka dala je razrađeni program, koji je sadržavao napismeno ono što slijedi. Prema onome što je Ona dala, zadovoljština je samo nada za preživljavanje njezine djece u ovim teškim vremenima.


Temeljna dnevna pobožnost

Barem pet desetica Gospine krunica, bilo radosno, žalosno, slavno ili otajstvo svjetla (preporuča se vjernicima da izmole cijelu krunicu; tijekom dana možda i na dijelove)

Krunica Predragocjene Krvi

Litanije Predragocjene Krvi

Posveta Predragocjenoj Krvi

Bilo koja dodatna molitva iz pobožnosti Predragocjenoj Krvi


Getsemanska ura

«Djeco moja, svima želim dobrodošlicu u ovo Sveto Klanjanje. Tražim od Moje ljubljene djece da se probude iz njihove hladnoće i nevjernosti. Čas je tu. Neprijatelj se brzo približava. Probudite se! Bdijte i molite da ne padnete u napast. Moja djeco, dođite, slijedite Me i uđite u Getsemanij za molitvu koju nećete napustiti tijekom vremena kušnje.

Djeco moja, naučite dobro obavljati vašu Getsemansku uru. Obdržavajte ju srcem. Budite hrabri nadvladati vašeg neprijatelja. Poučavajte cijeli svijet o Getsemanskoj uri, pa neka nauče sve molitve u kojima sam vas poučio. Moja djeco, dao sam vam ovu Getsemansku uru. Ona je za tebe i sve ljude. Znaj daje danas ova ura blagoslovljena. Svako onaj koji predano obavlja ovu Getsemansku uru vjerno, nikada neće zgriješiti u svojoj vlastitoj uri suhoće i kušnje. Bit će uvijek ispunjen snagom i ohrabren u ovim bezbožnim i zlim danima. Ponoć u četvrtak, koja rađa petak, bio je dan i ura Getsemanske molitve.

Za vrijeme ove Ure i tog dana, najveći neprijatelj Križa i njegovi sluge održavali su zbor protiv tebe i svih vjernika. Moja djeco, uvijek bdijte s Mnom da vam duša bude smirena. Ja sam s vama i svim ljudima koji uvijek obavljaju ovu Getsemansku uru. Usrdno te molim sine da nikad ne odustaneš. Sve vas blagoslivljam. Oni koji vjerno obdržavaju ove Ure neće se imati čega bojati od Antikrista.»

Svaki četvrtak između 23,00 sati noću i 3,00 sati u petak ujutro je Getsemanska ura. Sljedeće molitve se tada mole:

Cijeli ružarij

Krunica Predragocjene Krvi

Litanije Predragocjene Krvi

Posveta Predragocjenoj Krvi

Molitve tješenja

Molitve klanjanja

Molitve tjeskobnih poziva

Mistične molitve našega Gospodina Isusa Krista.

Misa Predragocjenoj Krvi s izlaganjem Presvetog Sakramenta (gdje je moguće)


Minimum Getsemanskih ura

Naš je Gospodin rekao da je prihvatljiva najmanje jedna ura između ponoći i 3 sata u petak ujutro. Treba izmoliti koliko je moguće propisanih molitava, bez žurbe. Dobra je zamisao da se molitve izmjenjuju svakog tjedana različiti dio dok se sve ne izmole. Ako se moli samo jedna ura, naš je Gospodin zamolio da to bude u petak, a ne u četvrtak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 08:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 srp 2008 10:42
Postovi: 175
Lokacija: Hercegovački krš
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam noćas molila od 4 do 5 pred Presvetim...Prošlo je u trenu... Predivno...Iako sam najviše molila za iscijeljenje rana u svojoj obitelji... :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr