www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Djete dragao,shvati da si mlad,kada sada toliko znas..
sta ce biti sa 40 ,50 ili 100 godina,kuda ce tvoje znanje otici...
Tu sam mislila ,kao tvoja majka,koja vjerojatno iso tako misli...
i tu nema nista lose, ja jos i danas ucim...



ali po cemu si zakljucila da znas vise od mene?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
Dragi janko,

evo želim ti samo reći da mislim da imaš malo drugačiji način komunikacije od onog kojeg ima rebeka, pa ne shvataš ili ne želiš shvatiti što je ona htjela reći.
Vjerujem da mi kršćani, osobito oni koji nastoje živjeti kako nas je Krist učio, trebali bismo razmišljati na način da u svakoj rečenici koju nam netko uputi, a koja se može tumačiti dvojako odaberemo ono tumačenje koje upućuje na dobro, na ljubav, a ne odmah da se hvatamo za riječi i tumačimo to na način da nas netko želi povrijediti ili kritizirati.

Pa čak i kad je tako, kad nas netko doista kritizira i vrijeđe, zar istom mjerom treba uzvratiti???
Ti pokazuješ zavidno poznavanje Biblije, pa vjerujem da znaš odgovor na ovo pitanje.
Zar poniznost, dragi brate nije najveća krepost koju nam Bog daje.
Zar nije poniznost ta kroz koju se Gospodin najviše proslavlja.
"A ja vam kažem: Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi." (Mt 5,39)



treba da se zna istina!
tko bjezi od istine ne moze se spasiti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nana 12 napisao:
dragi Janko mislim da na ovom forumu nema mjesta za napeetost i živciranje. , vjeruj mi da nismo tu da se natječemo tko više zna , tko više čita Bibliju , slavi Sv. Misu...itd. Svi smo tu iz istog razloga da širimo RIJEČ BOŽIJU, da se Isus preko nas proslavi , da pomažemo jedni drugima. Zato dragi brate ponizno živi i ljubi svoju braću i sestre kao što nas Isus sve ljubi. :grlim te: :grlim te:



mene samo zanima kojim povodom ona zna da zna vise od mene?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
janko, nemoj se srditi, ali tebi uistinu fali skromnosti. da si malo skromniji ne bi mislio da si najpametniji na svijetu i mogao bi čuti što ti drugi govore. ovako ne možeš, a to je šteta. u tvojim postovima bi trebalo biti i malo više poštovanja prema starim i starijim članovima ovog foruma.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lucija napisao:
janko, nemoj se srditi, ali tebi uistinu fali skromnosti. da si malo skromniji ne bi mislio da si najpametniji na svijetu i mogao bi čuti što ti drugi govore. ovako ne možeš, a to je šteta. u tvojim postovima bi trebalo biti i malo više poštovanja prema starim i starijim članovima ovog foruma.



dali je dobro imati skromnosti prema istini?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Citat:
ali po cemu si zakljucila da znas vise od mene


na ni jednom mjestu nisam navela da znam vise od tebe,
to cak i ne zelim,meni je dovoljno ovo sto mi je Bog udjelio...i s tim sam sretna i prezadovoljna , a sto sam mislila i napisala da,
imam vise iskustva u zivotu od tebe,jer bi mogao biti unuk....

a ti Jakonko..molite nadjedji mi te rijeci ,i citiraj gdje sam napisala da znam vise od tebe...jer ljudi cesto citaju ,kako zele a ne kako jeste...isto kao i u zivotu..vidis kako zelis da vidiss, a ne kako jeste...
optuziti nekoga za nesto,je grijeh...provjeri jos jednom, mozda je nesporazum...?


Sta je tebi u zivotu vazno, da znas vise od drugih??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Citat:
ISUS, sam Bog, sam stvoritelj, poslusao je Oca i dosao da nas spasi iako nije morao, postao je kao i mi i svojim pravednim zivotom pokazao da se moze zivjeti savrseno i da trebamo da cistimo svoje haljine koko bi bile bijele


Basu i tim tekstovima, jako ljepo pise sve,i sve se odnosi na danasnjeg covjeka,i na nas...ne mozemo govoriti ,nekome koji cijeli zivot zivi ,onako kako mu RKC nalaze, svoje tvrdenje..a da ne znamo nista o njemu...
Moza takav covjek ,moze pouciti i biti tebi veci ucitelj...

Citat:
da bi svaki od nas koji ga prihvati kao svoj put i kao spasitelja i koji odluci napustiti starog covjeka i rastuci u Kristu dozivi nanovorođenje i tada primi Duha Svetoga, koji ce ga voditi kroz zivot i dat ce mu silu i snagu da moze drzati Zakon, jer mi ne mozemo da cinimo dobro, to samo Isus moze preko nas, ako mu se u potpunosti predam


Ovdje ima jako puno brace i sestara i ucetelja, koji su ne sam prihvatili,nego i zive zivot..Ovdje su ljudi nadahnuti Svetim Duhom, koji ih vodi kroz zivot..ljudi ne samo da cine dobra, nego zive sveto i daju sve od sebe...za svakog covjeka s ljubavlju..

Citat:
ako svake sekunde zivimo i mislimo samo na njega i volimo ga vise od svega i ako nam je ispred svega...slava tebi ISUSE, KRALJU KRALJEVA I GOSPODARU GOSPODARA, HVALA TI NA MILOSTI I STO SI SE ZRTVOVAO ZA NAS!


Dali si ti stvarno mislio sinoc na isusa, kada si dosaao,bez pozdrava i predstavljanja,i u roku pola sata prokomentarisao 17 tema...
bez citanja predhodnih tekstova...Kako ne svjedocis, kad si na napete teme, bas na brzinu izrazio tvoje misljenje i stav..

Mlad si, moras jos dosta toga da ucis, teorija Biblije je jedno,
a zivjeti po Bibliji je drugo...


cijeli ovaj post mi govori samo jedno: ja sam ga ovako preveo: ti imas 21 god i mnogo toga neznas i trebas jos uciti, jos si na pocetku


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Ljubiga maka u celo,takvog pametnog...

Zato sto si mlad, i sto iz iskustva pisem i svjedocim, da znam da ti studiras
Teologiju,i da ti je Biblija svaki dan u rukama...
ali ja moju prepricavam iz vlastitog zivota..a ti nisi jos, nigdje napisao ni slova, tko su tvoji..kakav si zivot do sada zivio, sta te dovelo da Teologije,
postoje ljudu u tvojem zivotu,koji su doprinjeli ,da se odluscis na to???



kazes zato sto si mlad: sto znaci da ako je netko mlad da nezna, a tako se i odnosis prema odgovorima koje sam dao!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Janko ne želi tebi Rebeka ništa loše. Ja mislim da je ono što ti ona želi poručiti nešto si zapravo već u Bibliji i pročitao
"...Neka svaki čovjek bude brz na slušanje, a spor na govor, spor na srdžbu, jer čovječja srdžba ne čini što je pred Bogom pravedno..."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Citat:
ali po cemu si zakljucila da znas vise od mene


na ni jednom mjestu nisam navela da znam vise od tebe,
to cak i ne zelim,meni je dovoljno ovo sto mi je Bog udjelio...i s tim sam sretna i prezadovoljna , a sto sam mislila i napisala da,
imam vise iskustva u zivotu od tebe,jer bi mogao biti unuk....

a ti Jakonko..molite nadjedji mi te rijeci ,i citiraj gdje sam napisala da znam vise od tebe...jer ljudi cesto citaju ,kako zele a ne kako jeste...isto kao i u zivotu..vidis kako zelis da vidiss, a ne kako jeste...
optuziti nekoga za nesto,je grijeh...provjeri jos jednom, mozda je nesporazum...?


Sta je tebi u zivotu vazno, da znas vise od drugih??



sto to znaci da imas vise iskustva, da mi mozes baka biti?

postoje oni koji znaju istinu i oni koji neznaju!
postoje oni koji zive za Isusa i kojima je Isus samo hobi jednom tjedno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr