www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 08:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lucija napisao:
Citat:
rebeka je napisao/la:
Citat:
ali po cemu si zakljucila da znas vise od mene



na ni jednom mjestu nisam navela da znam vise od tebe,
to cak i ne zelim,meni je dovoljno ovo sto mi je Bog udjelio...i s tim sam sretna i prezadovoljna , a sto sam mislila i napisala da,
imam vise iskustva u zivotu od tebe,jer bi mogao biti unuk....

a ti Jakonko..molite nadjedji mi te rijeci ,i citiraj gdje sam napisala da znam vise od tebe...jer ljudi cesto citaju ,kako zele a ne kako jeste...isto kao i u zivotu..vidis kako zelis da vidiss, a ne kako jeste...
optuziti nekoga za nesto,je grijeh...provjeri jos jednom, mozda je nesporazum...?


Sta je tebi u zivotu vazno, da znas vise od drugih??




sto to znaci da imas vise iskustva, da mi mozes baka biti?

postoje oni koji znaju istinu i oni koji neznaju!
postoje oni koji zive za Isusa i kojima je Isus samo hobi jednom tjedno!


stidi se, janko, možda si ti i pročitao Bibliju, ali ne znam koliko ti je pomogla kad s Rebekom razgovaraš tim tonom. jučer si došao na forum i praviš se mudar i pametan, razbacuješ se citatima, kao da mi ne znamo čitati! još ti mlijeko s usana curi, a misliš da si veći od mnogih koji su tu, i na forumu i na Zemlji, puno duže od tebe?! gdje si samo naučio tako se sebeljubivo ponašati. baš si ti odlučio pokazati nam pravi put, do sada smo svi bili u zabludi... ako već želiš biti dio naše obitelji, koja i nije tako virtualna kao što ti misliš, smiri tenzije i upristoji ton kojim se obraćaš, pogotovo Rebeki!


ja sam krscanin svim srcem i nikoga ne vrijedjam, ali nekad istia boli, i Isus kaj govorio istinu, mnoge je boljelo, ali treba prihvatiti neke stvari i otkrivati nove istine, nemojte meni vjerovati na rijec, jer Bog kaze da je proklet onaj koji se uzda u covjeka, ali svako bi trebao da provjeri u bibliju i sam donese zakljucak, ali ne kako njemu ili njoj pase, rast u Kristu nam donosi nove istine koje treba prihvatiti, a ne bjezati od njih...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja mislim kad će Isus doći, da tu neće biti nikakvog pitanjai dvojbe..rekao da će doći u slavi ..to znaći da će to svi znati... a Duh Sveti će nam pokazati da je to On ili da On to nije, jer nam je On poslao Duha Svetoga da nas brani , tješi, vodi, nismo sami...i to ti je Janko predivno da se opće nemoramo bojati ni Antikrista niti drugih slugu zloga, jer imamo Duha Svetoga koji nas vodi i brani...

a kako imati dobru vezu s Duhom Svetim, kako čuti Njegov glas....

moliti, molit, moliti, moliti, moliti, postiti, činiti djela milosrđa, ispovjed, sv. euharistija....

eto tako da kad si Kristov onda si ti sin Kralja, male kraljevne i kraljevići koji ponosno i dostojanstveno mogu hodati svijetom i kad imaju krunu od trnja na glavi znaju da i Njihov Kralj ima tu istu krunu...

previše se brineš...predaj se Isusu
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aleluja napisao:
Janko dobro došao, pridružujem se Ivani Mo

Svima šaljem pozdrav i blagoslov



hvala

Bozji blagosov svima

zelim da svi rastemo u Kristu opominjucu i pomagajuci jedni drugima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dragi Janko Bog neka te blagoslovi možda si u djetinjstvu jako ranjen, ali zapamti da je Isus najveći ranjenik. Rekao je: Djeco moja žao mi je zbog vašeg trpljenja, ne tužite se na one koji su prema vama nezahvalni, ne predbacuje li vam savjest da ste i vi prema meni bili nepravedni inezahvalni. LIJEK VAŠEM JADU NE SASTOJI SE U TOME DA VAM VRATIM LJUBAV STVOROVA, NEGO DA SE PUTEM LJUBAVI PRIBLIŽITE SVOME sTVORITELJU.
Dođite k meni svi vi koji gladujete za pravom ljubavlju jer stvorovi vas ne mogu nasititi, oni su tako siromašni plemenitošću i velikodušjem!
DOĐITE K MENI I U MOM SRCU NAĆI ĆETE VRELO PRAVE LJUBAVI, ALI DAJTE SVOJE SRCE K MENI.
Jer u svakom bratu i sestri treba vidjeti Isusa
Neka te blagoslovi Bog Janko i anđeli te čuvaju. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
ola..šta se ovde dešava...
stigo nama janko...
Janko..BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aleluja napisao:
ja mislim kad će Isus doći, da tu neće biti nikakvog pitanjai dvojbe..rekao da će doći u slavi ..to znaći da će to svi znati... a Duh Sveti će nam pokazati da je to On ili da On to nije, jer nam je On poslao Duha Svetoga da nas brani , tješi, vodi, nismo sami...i to ti je Janko predivno da se opće nemoramo bojati ni Antikrista niti drugih slugu zloga, jer imamo Duha Svetoga koji nas vodi i brani...

a kako imati dobru vezu s Duhom Svetim, kako čuti Njegov glas....

moliti, molit, moliti, moliti, moliti, postiti, činiti djela milosrđa, ispovjed, sv. euharistija....

eto tako da kad si Kristov onda si ti sin Kralja, male kraljevne i kraljevići koji ponosno i dostojanstveno mogu hodati svijetom i kad imaju krunu od trnja na glavi znaju da i Njihov Kralj ima tu istu krunu...

previše se brineš...predaj se Isusu
BTB



bitno je da se covjek naovo rodi odozgo!

Isus rece:

Matej 24,23 "Ako vam tada tko rekne: `Gle, evo Krista!` ili: `Eno ga!` - ne povjerujte!
Matej 24,24 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane.


Isus nam je rekao da ce cak mozda i oni koji su trebali biti spaseni, da ce mozda biti prevareni, i o tome je Isus dosta govorio i opominjao!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
janko napisao:
maranatha napisao:
e pa vidiš brate mili...
ja mislim da rebeka ima malo više iskustva i o životu i o Bibliji nego što imaš ti...
zašto...
e pa zato sto čovjek koji je stekao uz školu i životno iskustvo...e taj bolje razumije Bibliju...
ti si stvarno mlad..zelen i neiskusan..i u tome nema apsolutno ništa lošega ..svi smo to bili..a netko je i još pa i sa više godina nego što imaš ti...
kroz patnju,boli,križeve,poniznost i ....da ne nabrajam..čovjek će lakše i mudrije razumjeti SP.
..nego...ja učim Bibliju,i sad znam sve ...što opet ne znači da nisi bliz Gospodinu ,nego jednostavno nju NEMOŽEŠ naučiti ..
mnogi teolozi je još studiraju i naučavaju a ti bi sad ko iz vedra neba ..ajmo da vas ja naučim....
stani brate malo na lopticu i daj se prvo naučiti onda poučavaj....
ta nitko nije rođen iz rodilišta izašao s Biblijom u ruci i još svetac...ajme ...šta bi to bilo dobro....

eto sad mi pade ideja napamet...djeliti mali novi zavjet mladim majkama kad rode....divno...

aj ti braco malo najprije malo uči i ponizno i skrušeno živi svoju vjeru i bit ćeš sretniji malim koracima koracati uz našeg Gospodina ...on ti voli malene ...znaš li to..ah dašta da znaš ..pa to piše u Bibliji
BTB I OČUVAO U MIRU I PONIZNOSTI... :wink:



dobro, ja neznam nista, imam jedno pitanje koje je kljucno i o njemu je Isus govorio:
kako izgleda 2. ISUSOV dolazak, kako ces znati da je to Isus, a kako izleda dolazak antikrista, jer Isus je rekao da ce mnoge prevariti, cak mozda i odabrane, tako da mozes znati sve ali ako to neznas prevarit ce te samo tako.
pa sad molim da mi rebeka ili neko drugi odgovori, ali svojm rijecima uz citat, oba dolaska???'


ja ću ti reći kako ja to znam ili neznam...
živim onako kako je Bogu milo,padam i ustajem..ali uz Njega...
dao mi je dar vjere...da vjerujem..a ja vjerujem da ću kada On dođe biti uz Njega..ako je to Negova volja..
dok ne doživim ovo o čemu ti govorim ..nemogu ti zapravo ni odgovoriti...
a antikristi...mnogi su prošli...pored mene...hvala i slava Isusu..On upravlja puteve moje..i čvrsto vjerujem da će i dalje..i ne bojim se ..ali ničega...a ponajmanje antikrista...jer šta mi on može kad je Bog u mom životu..
"pa da mi je i dolinom smrti poći,zla se ja ne bojim ,jer On je samnom"
JA VJERUJEM....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 10:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bog je ljubav.Tko ljubi mora biti kod onih koje On ljubi,narocito kada su u nevolji.Zato nam Bog ljubavi kaze "Gospodine boravi kod svoga naroda od sada i do vijeka"(Ps 125,2). On je tu kada izbije snazna vatra rata.Tada nas On okruzuje kao brda koja nas sakrivaju od straha koji se pojavljuje sa svih strana.On,Svemoguci moze to uciniti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 22:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2008 12:34
Postovi: 141
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
visnja napisao:
Bog je ljubav.Tko ljubi mora biti kod onih koje On ljubi,narocito kada su u nevolji.Zato nam Bog ljubavi kaze "Gospodine boravi kod svoga naroda od sada i do vijeka"(Ps 125,2). On je tu kada izbije snazna vatra rata.Tada nas On okruzuje kao brda koja nas sakrivaju od straha koji se pojavljuje sa svih strana.On,Svemoguci moze to uciniti.


Matej 24,26 "Reknu li vam dakle: `Evo, u pustinji je!`, ne izlazite; `Evo ga u ložnicama!`, ne vjerujte.


kako ces znati koji je pravi Isus?
vec su sad na zemlji neki koji kazu da su Isus, sajibaba i cuo sam da ih ima u juznoj americi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ožu 2008 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Janko,opet ti sa nevjerojatnim pitanjem.Jedan je Bog i vjeruj u Njega,a pusti Sajbabu i druge.Moli i vjeruj i kako vjerujes tako ce ti i biti.Ja vjerujem u jednoga Boga i na Njegov dolazak cekam,a za one koji su u krivim vjerama i na krivome putu za njih molim da se obrate.Tako i ti dragi Janko moli za one koji su u potrebi da se za njih moli a sveg drugog se kloni.B.B.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr