www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Zašto moliti
PostPostano: 20 vel 2010 17:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 pro 2009 13:08
Postovi: 234
Lokacija: cazma
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zasto moliti

1. Jer molitvom pokrećete Bozju svemoguću ruku da vam dođe u pomoć.
2.Jer po molitvi dolazite u Bozju prisutnost, a tamo se mozete osjećati zaštićenima.
3.Trebaš moliti - da bi mogao imati dobro zajedništvo s Bogom, a iz zajedništva raste povjerenje u Njega, raste vjera.
4. Da bi mogao imati Bozju prisutnost u svome zivotu (gdje god bio, osječaš Bozju prisutnost, da je Bog s tobom).
5. Jer samo kroz molitvu mozeš pobijediti sotonu i razotkriti njegove zamke i podvale.
6. Jer samo kroz molitvu mozeš zadrzati Bozji mir i imati Bozje vodstvo u svom zivotu.
7. Jer po molitvi raste Bozje kraljevstvo među nama.
8. Jer kroz molitvu dajemo prostor Duhu Svetom da djeluje u našem zivotu, da nas odgaja, vodi i jača.
9. Molitvom mozeš dotaknuti svako mjesto, svaku osobu i okolnost i posredovati im Bozju snagu.
10. Kroz molitvu ulaziš u Bozju volju!

hramska molitva

Nazvana tako po sluzbi starozavjetnog svećenika, koji je obavljao Bozju sluzbu u hramu! Ona prati njegove korake, ali u svjetlu Novog zavjeta.

SABRANOST!
Prvo postani svjestan da te Bog gleda. Saberi se. Usmjeri svoje misli na Boga. Govori: ''Bog me ljubi. Isuse, dopuštam da me ljubiš, da me blagosloviš po ovoj molitvi.''
1. Prvo mjesto kamo bi svećenik došao je BRONĆANI OLTAR. Tamo bi prikazao Bogu krvnu zrtvu. U Novom zavjetu, taj bronćani oltar predstavlja Isusov kriz. U mislima dođeš pred Isusov kriz i blagoslivljaš Isusovu Krv i zahvaljuješ za nju. Govoriš: ''Isuse, ja ti zahvaljujem za Tvoju Svetu Krv. Ja blagoslivljam Tvoju Krv. Isuse, Tvoja me Krv oslobađa od prokletstva i od svakog utjecaja zloga, od svih njegovih okova. Isuse, Tvoja me Krv oslobađa od bolesti i od smrti. Kroz Tvoju Krv ja primam Bozji zivot i Bozje zdravlje. Hvala Ti Isuse za Tvoju Svetu Krv i Tvoju Zrtvu.

2. Tada bi svećenik otišao do UMIVAONIKA koji je sluzio za obredno pranje. Tu su svećenici prali sebe, da najprije sebe očiste od duhovne prljavštine i i da sebe posvete.
Tu ovako moli: Dragi Isuse, molim Te za posvećenje svoga zivota. Ućini me čovjekom milosti i ljubavi Bozje. Učini me osobom po svome srcu. Odnesi svaku laz, licemjerje, pozude, zavist, grubost, zloću iz moga zivota. Oslobodi me svake navezanosti i svake krive zelje. Osposobi me da mogu oprostiti svakoj osobi (sada u mislima oprosti svakoj osobi koja te povrijedila). Isuse, učine me čovjekom mira, vjere i Bozje ljubavi. Učini me vjernim slugom.

3. Tada svećenik ULAZI U HRAM. Na lijevoj strani je ZLATNI SVIJEČNJAK SA 7 SVIJEČA. To je SIMBOL Duha Svetoga. Tu se moliš Duhu Svetom: ''Dragi Duše Sveti, radi u meni sa 7 svojih darova. Daj mi duh mudrosti i razboritosti, daj mi duh savjeta i jakosti, znanja i poboznosti, daj mi duh svetoga straha. Obuci me u svoju silu, u svoju prisutnost. Ispuni me svojom slavom. Dođi Duše Sveti, preplavi me svojom ljubavlju. Duše Sveti, Ti si moj učitelj: pouči me u svojoj mudrosti, odgoji me- da budem čovjek po Bozjem srcu. Nauči me prepoznati Bozju volju za moj zivot i daj mi snage da je ostvarim. Budi moj Branitelj i Advokat; brani me od napada Zloga . Vodi me svojim putem.'' Mozeš izmoliti HIMAN DUHU SVETOM!

4. Na desnoj strani hrama je STOL ZA KRUHOVE, on je simbol BOZJE RIJEĆI, jer je Bozja Rijeć Kruh vječnoga zivota; ''Ne zivi čovjek samo o kruhu nego od svake riječi što izlazi iz Bozjih usta!'' Tu zahvališ Bogu za Njegovu riječ. Ona je svijetlo tvome zivotu. Proklamiraš Bozju Riječ u svoj zivot. Moliš: '' Boze, daj da na tvojoj Riječi gradim svoj zivot. Ona je čvrsta stijena spasenja!''

5. Poslije toga bi svećenik došao do sredine hrama. Tamo stoji KADIONI ZRTVENIK. Na tom zrtveniku se pali tamjam u čast Bogu. To je simbol SLAVLJENJA I ZAHVALNOSTI nebeskom Ocu. Tu blagoslivljaj Ime Isusovo, slavi Boga, zahvaljuj mu za sve u svom zivotu. Mozeš moliti u drugim jezicima. Kroz slavljenje se postize jaka Bozja prisutnost. Tada Duh Sveti rastrgne zastor i dolaziš u SVETINJU NAD SVETINJAMA.

6. SVETINJA NAD SVETINJAMA je posebno mjesto Bozje prisutnosti. Tamo bi smio ući samo Veliki svećenik i to samo jednom godišnje. A ti po Krvi Isusovoj mozeš ući u to sveto mjesto- u samo nebo, pred Bozji tron, svaki dan. U svetinji nad svetinjama se nalazi Kovčeg Saveza sa 2 kamene ploče i Mojsijevim štapom. Taj nas Kovčeg Saveza podsjeća da je Bog s nama po Isusu sklopio vječni Savez, kojeg ništa ne moze raskinuti. Po tom Savezu ti si učinjen Bozjim djetetom, ti si ljubljen od Boga. Zato ovdje ZAHVALJUJ BOGU za taj vječni Savez koji je sklopljen po Isusovoj zrtvi. Zahvali mu za spasenje, za novi zivot u Isusu Kristu. Zahvali mu što si postao dijete ljubljenog Boga i baštinik neba.

7. I sada, dok stojiš u Svetinji nad svetinjama, tj. u samom nebu, pred licem Svemogućega Boga, onda pred svojim Ocem i Isusom mozeš IZLIJEVATI SVE SVOJE MOLITVE. Izreci Bogu sve svoje potrebe, reci mu sve svoje nevolje i teškoće. Sve stavi u Njegove ruke i vjeruj da se od toga čaša BOG počinje brinuti za te stvari. A ti ZAHVALJUJ Bogu, vjerujući da te stvari rastu u duhovnom svijetu, dok ne postanu dovoljno jake da se materijaliziraju, tj. vidljivo očituje u tvome zivotu. Također, ovdje mozeš moliti za druge nakane naprimjer svoje zajednice ili posebne nakane.

8. Na kraju zahvališ Bogu za ovo vrijeme koje si proveo s Njime.I reci: ''Boze, sada s Tobom idem naprijed. Sada si me blagoslovio i ispunio svojim Svetim Duhom. Hvala Ti što si sa mnom i što sve vodiš u mome zivotu. Blagoslovi svaki moj korak. Slava Ti budi i hvala. U I susovo Ime.''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2010 19:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
BOG ŽIVI U SRCIMA KOJA OPRAŠTAJU

Isuse, volim te! -Bog stanuje u našim srcima
-Bog stanuje u prijateljstvu
-Bog stanuje u dobrim djelima
-Bog stanuje u Crkvi
-Bog stanuje u molitvi
-Bog stanuje u svakom kutku planeta
-Bog stanuje u dobroti
-Bog stanuje tamo gdje mu mi dopustimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr