www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 08 tra 2009 11:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ko me to gleda netremice kroz zvijezde na nebu i sve stvari na zemlji? Prekrijte oči svoje zvijezde i stvari, ne gledajte nagost moju.
Dovoljno me sram peče kroz moje oči.
Šta imate da vidite? Drvo života koje se smanjilo u trn na putu, pa ubada i sebe i druge. Šta drugo – nego plamen nebeski zaronjen u blato, te niti svijetli niti se gasi?
Orači, nije važno vaše oranje, nego Gospodin što posmatra.
Pjevači, nije glavna vaša pjesma, već Gospodin što sluša.
Spavači, nije glavno vaše spavanje, već Gospodin što bdi.
Nije glavno malo vode u škaljama kraj jezera, nego jezero je glavno.
Šta je sve vrijeme ljudsko do jedan val što skvasi vruč pijesak, pa se pokaja što ostavi jezero, jer presahnu.
O zvijezde i stvari, ne gledajte u mene već u Gospodina. On jedini vidi. U njega gledajte i vidjet ćete sebe u domovini svojoj.
Čemu vam gledanje u mene: u sliku progonstva svoga? U ogledalo svoje žurne prolaznosti?
Gospodine, lijepi ukrase moj optočen zlatnim safirima, spusti se na mene kao veo na udovicu, i pokupi suze moje, u kojima vri žalost svih tvojih stvorenja.
Gospodine, ljepoto moja, dođi mi u goste. Da se ne bi sramio golotinje svoje. Da se mnogi žedni pogledi što padaju na mene ne bi vraćali doma žedni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 tra 2009 06:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Da mogu od kamenja stvoriti svirače i od pijeska jezerskog plesače, i od lišća svih gora pjevače. Da mi pomognu slaviti Gospodina. Te da se i glas zemlje čuje među korovima anđeoskim.
Sinovi čovječji nahrupili na trpezu odsutnog Domaćina, te ne pjevaju nikome doli sebi i svojom zalogajima, koje će najzad morati povratiti zemlji.
Prežalosno je sljepilo sinova čovječjih što ne vide silu i slavu Gospodnju. Ptica živi u gori i ne vidi goru. Riba pliva u vodi i ne vidi vodu. Krtica rovi pod zemljom i ne vidi zemlju. Uistinu prežalosna je jednakost čovjeka sa pticama, ribama i krticama.
Ljudi kao i živina, ne obraćaju pažnju na ono čega ima suviše, no uzdižu trepavice svoje samo pred rijetkostima, pred izuzecima.
Suviše te ima Gospodine, disanje moje, zato te ljudi ne vide. Suviše si očigledan, Gospodine, uzdisanje moje, zato je pažnja ljudi okrenuta od tebe i upravljenja na polarne medvjede, na rijetkosti u daljini.
Suviše služiš slugama svojim, vjernosti moja slatka, zato si izložen preziru. Suviše rano ustaješ, da upališ sunce nad jezerom, zato te spavači ne trpe. Suviše si revnosan u paljenju nočnih kandilica na svodu nebeskom, revnosti moja nenadmašna, a lijeno srce ljudi mnogo više govori o nehatnom sluzi nego o revnosnom.
O ljubavi moja, da mi je sve stanovnike zemlje, vode i zraka pokrenuti da zabruje himnu tebi. Da mi je skinuti lepru sa očiju zemlje i da bludnica opet postane djevicom, kakvom si je stvorio.
Zaista velik si Bože moj. Isto i bez svijeta. Podjednako si velik i kad te svijet slavi i kad te svijet kudi. Ali kad te svijet kudi, veći izgledaš u očima svetih svojih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2010 08:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 kol 2010 12:14
Postovi: 82
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo je stvarno prekrasno...suviše te Gospodine ima, u tebi postojimo zato te ne vidimo, uvijek si uz nas i umjesto da te zbog toga slavimo-gle čuda baš zbog toga te zaboravljamo :oops:

Oprosti mi Gospodine za sve trenutke kad si bio uz mene a ja to nisam vidjela-a takvih je puno, puno više nego onih u kojima sam prepoznala Tebe i tvoju prisutnost. Hvala ti na svemu Gospodine smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr