www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 12:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 30 lip 2009 07:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Oče, priznajem te svojim Ocem i priznajem da si ti Otac svih ljudi, oni su moja braća i sestre. Tvoje prebivalište je u duhovnom svijetu vječnosti, na nebesima. Ali ipak, ti si mi tako blizak. Zato ti se obraćam.

Pomozi mi da uvijek poštujem tvoje sveto ime, da budem tvoj prijatelj i da ti budeš svetinja svakom čovjeku.

Teško mi je u ovom svijetu, izložen sam različitim vrstama zla (tu možeš nabrojati što te sve muči), zato te molim da dođe tvoje kraljevstvo, da nje-gove vrijednosti ljubavi mira, solidarnosti, razumijevanja uvijek nađu mje-sta u mom životu, da me vode kroz život, da u njih nikada ne prestanem vjerovati. Znam da ću jedino tako biti i ja graditelj tvoga kraljevstva. Radujem se što će jednog dana, posljednjeg dana, tvoje kraljevstvo zavla-dati zauvijek i što ćemo tada biti vječno i stvarno sretni.

Pomozi mi da uvijek vršim ne svoju, nego tvoju volju, onako kako je vrše anđeli i sveti na nebu. Pomozi mi da prepoznam što je tvoja volja za mene i da je hrabro prihvatim. Usliši me onako kako ti misliš da je za mene naj-bolje. Spreman sam prihvatiti tvoju volju za mene.

Pomozi mi da uvijek pošteno mogu zaraditi svoj kruh i da ga nikad ne ne-dostaje. Hvala ti za posao kojim mogu zaraditi svoj kruh. Daj da nikad ne zaboravim one koji nemaju dovoljno kruha i sredstava za život.

Svjestan sam svoje grešnosti, zato te molim da mi otpustiš duge koje imam pred tobom (možeš reći što si sagriješio toga dana). Znam da ne mogu dobiti tvoje oproštenje ako i ja ne oprostim drugima. Sad i ja opraštam oni-ma koji su mene (danas) uvrijedili. Oprosti im i ti! Neću dopustiti da mržnja prema njima i želja za osvetom ispune moje srce.

Čuvaj me kroz sve kušnje kojima sam svakodnevno izložen i pomozi da ne dođem u napast (možeš reći koja je to kušnja koju posebno osjećaš) da ostanem vjeran tebi. Izbavi me od utjecaja Zloga (tu sada možeš reći čega se bojiš, što te muči, što želiš, što te brine – za sebe i svoje bližnje).

Amen.

(pronašao sam na jednoj stranici Župa Srca Isusovog; u Vinkovcima,..
skroz dobar način molitve)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 lip 2009 13:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hvala kresho :grlim te:

dobar podsjetnik da molitvu "Oče naš" ne izgovaramo često forme radi :lol:
hmm... smajlic24 događa se....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2009 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo ja bi nadodala kako smo na duhovnim vježbama imali razmatranje :wink:
Oče naš - Mt 6,9-15

Izmoli molitvu polagano svjestan svake riječi koju izgovaraš. A onda se vrati na svaku riječ i osluškuj što ti po njoj Otac govori:


OČE: Veliki, neizmjerni, tajanstveni Bog - moj je pravi Otac. Ja nosim tragove njegove dobrote i ljubavi. Ja sam dijete ljubavi. Imam Oca koji me voli, koji mi se veseli, koji u meni uživa. Koliko ova temeljna istina moje vjere oživljuje, pokreće, preobražava moje misli, riječi, djela, čitavo moje biće?
NAŠ: On nije samo moj Otac. On je Otac svakog čovjeka, svih ljudi. Zato smo mi svi braća i sestre. Skrivena povezanost jedva se primjećuje. Treba puno truda i vremena da nam se pročiste oči srca da prepoznam sve ljude kao svoju braću i sestre. Kako ću u konkretnim ljudima prepoznati da su djeca Božja, za njih i s njima moliti, raditi?
KOJI JESI: Bog nije iluzija, imaginarna čežnja ljudskog bića za snagom, nježnošću, ljubavlju. Bog je najstvarnija stvarnost – temelj svake druge stvarnosti. Kako se stvarnost da Bog postoji odražava na moj život, na moje misli, riječi, djela?
NA NEBESIMA: Osim ovog vidljivog svijeta postoji isto tako stvaran, nevidljivi, duhovni svijet. Heb 11,3 kaže da «vidljivo nije nastalo iz vidljivoga, nego iz nevidljivoga» Koliko je nevidljiva, duhovna stvarnost prisutna u mom načinu razmišljanja i djelovanja?
SVETI SE IME TVOJE: Kad upoznamo Boga kakav jest trebat će nam vječnost da ga dostojno proslavimo, predanje čitavog bića Bogu da izreknemo ono što Bog zaslužuje. Koliko se po meni Bog sada slavi?
DOĐI KRALJEVSTVO TVOJE: Kraljevstvo istine i pravde, ljubavi i mira, kraljevstvo svetosti i milosti, punina sreće i blaženstva. Čežnja za srećom su tragovi tog kraljevstva u mom srcu?
BUDI VOLJA TVOJA – KAKO NA NEBU TAKO I NA ZEMLJI: Volja Božja = Božja ljubav prema meni i svemu stvorenom. On zna i hoće ono što je za nas najbolje – zato želim da bude onako kako On hoće. Dopuštam li da Volja Božja po savjesti upravlja mojim životom?
KRUH NAŠ SVAGDANJI DAJ NAM DANAS: Kruh je život i sve ono što čuva i produžuje život. Povjeravam li rado Bogu svoj život i sve što taj život podržava? Očekujem li s povjerenjem Božju pomoć u svim mojim tjelesnim i materijalnim potrebama?
I OTPUSTI NAM DUGE NAŠE: Svi smo tako otrovani grijehom da se ne možemo sami izbaviti od tog zla koje nam priprema smrt. Kad nam Bog oprosti grijehe postajemo slobodni od zla i ne bojimo se smrti, jer smo «iz smrti prešli u život».
KAKO I MI OTPUŠTAMO DUŽNICIMA NAŠIM: Kad kažem bratu, sestri: Opraštam Ti, jeka mojih riječi od Božjeg Srca meni govori: Opraštam Ti.
I NE UVEDI NAS U NAPAST: Ne dopusti, Oče, takve okolnosti u kojima se neću moći osloboditi zavodljivosti grijeha. Neka mi Tvoja snaga i milost bude štit i obrana!
NEGO IZBAVI NAS OD ZLA: Snagom svoga Duha pobijedi zlo u meni i oko mene, da živim u dobroti, istini, ljubavi.

AMEN

Dok molite Oče naš, mislite li ozbiljno sve ovo što izgovarate? :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr