www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Duh molitve
PostPostano: 14 srp 2009 18:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi moji,nekada mi dođe kada sam u tjeskobi i brigama koje se kasnije pokažu kao nepotrebno brinute da molim a ne znam više kako da molim,jer mi se čini da se stalno ponavljam i kao da moja molitva nema snagu prožetu duhom. A onda sam pročitala nešto što mi se jako svidjelo pa sam to htjela podijeliti i s vama. Evo priče:

Jedne večeri dosta kasno primijeti neki siromašan seljak, na putu kući sa tržnice,da nema kod sebe svog molitvenika. Tada usred šume mu se raspukne kotač kola na dva dijela. I bio je vrlo žalostan da taj dan završava a da nije izrekao svoje omiljene molitve.

Molio je: "Gospodine, učinio sam nešto šašavo, jutros rano sam izašao iz kuće a da nisam uzeo svoj molitvenik, a pamćenje mi je tako loše, da ne znam ni jednu molitvu napamet. I zato ću ovo učiniti:
Sasvim polagano ću izrecitirati cijelu abecedu pet puta, i Ti, koji poznaš sve molitve, možeš slova tako složiti da možeš napraviti molitve kojih se ja ne mogu sjetiti."

I Gospodin reče anđelu: "Od svih molitava koje sam danas čuo, ova je najljepša, jer dolazi iz jednostavnog i iskrenog srca."

Evo,nadam se da vam se sviđa domišljatost ovog čovjeka.

smajlic22

Neka vas blagoslovi Gospodin i neka vas čuva.
Neka vas Gospodin licem svojim obasja,
milostiv neka vam bude.
Neka pogled svoj Gospodin svrati na vas
i mir vam donese! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 srp 2009 21:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:D smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 srp 2009 22:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ma najdivnija je molitva koja izlazi iz skrusena i ponizna srca,.. posebno mi se svidjelo kako je covjek priznao svoju slabost, svoje neznanje,.. kako se pokazao malenim pred Bogom, i pruzio tako veliku molitvu,..

ta i sam Isus je rekao: Učite od mene jer sam blaga i ponizna srca

pa ucimo od njega,.. i nastojmo biti bogati u poniznosti,.. i jaki u blagosti,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Duh molitve
PostPostano: 14 srp 2009 23:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ivicam01 napisao:
Dragi moji,nekada mi dođe kada sam u tjeskobi i brigama koje se kasnije pokažu kao nepotrebno brinute da molim a ne znam više kako da molim,jer mi se čini da se stalno ponavljam i kao da moja molitva nema snagu prožetu duhom.


Priča mi je vrlo poznata, meni se to stalno događa. :lol:
Zapravo previše pridajemo važnost formi molitve, više nego njenom sadržaju i biti. Trebamo imati prisan odnos s Bogom u molitvi, ne odstojanje i daljinu. Moći Mu u svakom trenutku reći što nam leži na srcu svojim svakodnevnim govorom i riječima-to je bit. Mislim da i Bog to želi od nas, Bogu nije važno jesu li to samo dvije tri rečenice, važno Mu je da imamo blizak i osoban način komunikacije s njime, da Mu se povjeravamo u teškoći, da Mu prikazujemo ljude i situacije i da Ga ne zamišljamo poput nekog dalekog i nedostupnog. On je sveprisutan i žeđa za nama.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 srp 2009 12:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
meni je to najljepša molitva...molitva od srca..kada Gospodinu mogu reći baš sve,sve...i znam da me čuje..i da me voli.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr