www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 20:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 248 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 vel 2011 11:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
RAZMISLIMO...

Imam oči za svjetlo. Za zelenilo proljeća i bjelinu snijega.
Za sivilo oblaka i plavetnilo neba. Za zvijezde u noći i za nevjerojatno čudo -
da me okružuje toliko divnih ljudi.
Usta imam da govorim dobre riječi na koje drugi čeka. Usne imam za poljubac,
ruke da nježno i s ljubavlju pružim siromahu kruh i utjehu.
Imam noge da krenem bližnjemu. I srce - za ljubav, toplinu - za one koji žive
u samoći i hladni.
Imam tijelo da se približim drugima. Bez tijela ne mogu nikamo.
Ništa nije bez smisla. Sve ima svoje duboko značenje.
Zašto onda nisi sretan? Jesu li ti oči zatvorene? Usta gorka? Ruke "hvataljke"
bez srca? Ili ti se srce osušilo? Ne znaš li - STVORENI SMO ZA RADOST!?

Phil Bosmans


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 tra 2011 12:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 tra 2011 10:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

Ako nečiji put mogu obasjati već i jednom zrakom svjetla;
ako nekoj duši mogu pomoći da jasnije sagleda život i dužnosti i tako blagosloviti brata svojega;
ako sa svakog obraza mogu otrti suzu, ovaj moj život neće biti uzaludan.

Ako čovjeka koji je zastranio mogu dovesti do istine, njegovo srce iznutra nadahnuti osjećajem dužnosti;
ako u svoju dušu ružičaste mladosti mogu usaditi osjećaj za pravdu, ljubav prema istini i ljepoti;
ako i jednog čovjeka mogu poučiti da su Bog i raj blizu, ovaj moj život neće biti uzaludan.

Ako iz misli istisnem sumnju i strah i ako mi život bude usklađen s ljubavlju i dobrotom;
uspijem li širiti svjetlo, nadu i radost i pomognem li ukloniti prokletstvo mentalnog sljepila;
budem li donosio novu radost, novu nadu, manje boli, ovaj moj život neće biti uzaludan.

Ako uz životni put posadim stablo u čijem će se hladu odmarati umorni putnici, i premda sam
možda neću nikada uživati u njegovoj ljepoti, bit ću istinski sretan - iako mi nitko ne zna ime,
niti mi ostavlja cvijeće na grobu, ovaj moj život neće biti uzaludan. (autor nepoznat)


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2011 09:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

Rečeno je u Lukinu Evanđelju: »Uzeste ključ znanja: sami ne uđoste, a spriječiste one koji htjedoše ući!«
Milošću Tvojom, dopustio si mi da uđem u Tajnu.
Sa zahvalnošću i dostojanstvom stojim u tišini, gledam, slušam, divim se…
Kolika li je ljubav kojom si me prvi ljubio i utjelovio se!
Htio si biti kao ja – čovjek – da bih Te mogao upoznati, zavoljeti, slijediti.
Pružio si mi ključ znanja, ključ kojim se otvaraju vrata srca.
Želiš da provre ljubav koju si ulio u mene i pruži se prema mojemu bratu – čovjeku koji stoji do mene.
Ne dopusti, Isuse, da me nedosljednost i licemjerje zaustave pred vratima koja vode u prostore ljubavi, pravednosti i dobrote.
U prostore koji su zatvoreni mojim ograničenim ljudskim sposobnostima, ali u posjedu sam ključa koji si mi darovao i koji otvara Tajnu.
Jer rekao si: »Bogu je sve moguće!« Gospode, čuvaj me u svojoj ljubavi!
Ne dopusti da u meni prevladaju sklonosti farizeja, carinika, zakonoznanca…
Želio bih da zavlada sklad između mojih misli i riječi, razuma i srca, da mogu pretočiti u djela i živjeti sve ono čemu me strpljivo učiš.
Pomozi mi da neprestano gradim mostove prijateljstva i razumijevanja među ljudima.
Neka kroz naša zajedništva bude vidljiva Tvoja dobrota i milosrđe.
Moj pogled počiva na Tebi koji si ljubio i bio ponizan sve do križa smrti… na kojega sam Te raspeo i ja – čovjek – a to činim i sada,
uvijek kada dopustim da u meni prevladaju oholost, farizejstvo, sebičnost…
Milošću Tvojom, daj da rastem u slobodi, poniznosti i ljubavi prema Tebi i ljudima.
Da se mogu zvati Tvojim.Gospodin moj i Bog moj !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2011 21:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
HVALA TI

Hvala ti za oči, što prepoznale su te
Bez obzira na maglu što sakriva te.
Hvala ti za uši, što čule su tvoj glas,
Tvoj poziv, tvoje riječi besmrtne.

Zahvaljujem za sve što mi svaki dan daješ,
Za izvore žive vode na koje me šalješ,
Za kruh kojeg nikad nedostajat neće,
Za vino koje je simbol životne sreće.

Hvala ti…

Hvala ti za ruke, što prema tebi šire se,
Grle te, pozdravljaju - radosne.
Hvala ti za noge, što trče prema tebi,
Plesom svojim slave te - ponosne.

Zahvaljujem za sve što mi svaki dan daješ,
Za izvore žive vode na koje me šalješ,
Za riječi slatke poput meda,
Jer to je baš ono što mi treba.

Hvala ti…

Hvala ti za usne koje ti se smiješe,
Slave te pjesmom - presretne.
Hvala ti za srce koje kuca za tebe,
Ljubi čitav svijet - otvoreno je.
Hvala ti…

*Kršćanska poezija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ruj 2011 21:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
DESET MISLI VODILJA:

1.PRESTANI BRINUTI

Život ti je zadao udarac, a sve što ti radiš jest da sjediš i brineš. Jesi li zaboravio da sam Ja ovdje, da bih nosio sav teret za tebe? Ili uživaš u gunđanju prema svakoj sitnici koja ti dođe u život?

2.STAVI NA POPIS

Nešto treba napraviti ili pobrinuti se za nešto. Stavi to na popis. Ne, ne na TVOJ popis. Stavi to na MOJU listu. Neka budem Ja taj koji će se pobrinuti za problem. Ne mogu ti pomoći, sve dok to ne predaš Meni. I, premda je Moja lista dugačka, Ja sam na kraju krajeva, Bog… Mogu se pobrinuti za bilo što, što staviš u moje ruke. Zapravo, istinu govoreći, brinem o puno stvari o kojima ti uopće ne razmišljaš.

3.VJERUJ MI

Kada si jednom predao Meni svoj teret, prestani pokušavati ponovno ga uzeti natrag. Vjeruj Mi. Imaj vjere da ću brinuti o svim tvojim potrebama, problemima i iskušenjima. Problemi sa djecom? Stavi ih na Moj popis. Problem sa financijama? Problem sa emocionalnim „toboganom“? Za Mene, stavi na moju listu. Želim ti pomoći. Sve što ti trebaš napraviti jest – pitati.

4.OSTAVI PO STRANI

Nemoj se probudit jednog jutra i reći : „Ha, sada se osjećam puno snažnije,mislim da mogu izaći na kraj sa time „. Zašto misliš da se sada osjećaš jačim? Jednostavno. Predao si mi svoj teret i sada Ja brinem o tome. Ja također obnavljam tvoju snagu i darujem ti mir. Ne znaš li, kada bih ti vratio natrag tvoje probleme, bio bi ponovno na samom početku? Ostavi svoje probleme sa Mnom i zaboravi na njih. Pusti me da radim Svoj posao.

5.RAZGOVARAJ SA MNOM

Želim da zaboraviš na mnoge stvari. Zaboravi ono što te izluđivalo. Zaboravi brigu i kušnje, jer znaš da Ja imam kontrolu. No, jednu stvar te molim – nikada ne zaboravi – molim te, nemoj zaboraviti razgovarati sa mnom- ČESTO ! Volim te ! Želim čuti tvoj glas. Želim biti uključen u sve što se događa u tvome životu. Želim slušati o tvojim prijateljima i obitelji. Molitva je jednostavno razgovor sa mnom. Želim biti tvoj najdraži prijatelj.

6.IMAJ VJERE

Odozgor vidim puno stvari, koje ti odozdo ne možeš vidjeti. Imaj vjere u Mene da znam što radim. Vjeruj Mi, ne bi želio imati pogled kakav imam ja. Nastavit ću brinuti o tebi, paziti te i zadovoljiti tvoje potrebe. Samo Mi trebaš vjerovati. Iako imam mnogo veću zadaću nego ti, čini se da ti imaš mnogo problema u izvršavanju samo svog jednostavnog dijela. Koliko teško može biti da mi vjeruješ?

7.DIJELI

U dobi od dvije godine, naučio si kako dijeliti. Kada si to zaboravio? To pravilo i sada vrijedi. Dijeli sa onima koji su manje sretni od tebe. Dijeli radost sa onima, kojima je potrebno ohrabrenje. Dijeli smijeh sa onima, koji se jako dugo nisu nasmijali. Dijeli svoje suze sa onima, koji su zaboravili kako plakati. Dijeli vjeru sa onima koji je nemaju.

8. BUDI STRPLJIV

U samo jednom životu , stvorio sam mogućnosti da iskusiš različita iskustva. Rasteš od djeteta do odraslog, imaš djecu, mnogo puta mijenjaš poslove, učiš mnoge zanate, putuješ na puno mjesta, susrećeš mnogo ljudi i toliko toga iskusiš. Kako onda možeš biti tako nestrpljiv kada Mi je potrebno malo više vremena od onog što ti očekuješ, da bih rješio nešto sa Svoje liste? Vjeruj u moju točnost, jer je moje tempiranje savršeno.Samo zato što sam stvorio Svemir, u šest dana, svi misle da Ja uvijek žurim, žurim, žurim, žurim.

9.BUDI DOBAR

Budi dobar prema drugima, jer i njih volim jednako, kao što volim i tebe. Oni se možda ne oblače kao ti, možda ne govore kao ti, možda ne žive na način kao što ti živiš…, no ipak, ja vas sve volim, molim vas, pokušajte se slagati – zbog Mene. Svakog sam od vas stvorio različitog u nečem. Bilo bi dosadno kada biste svi bili identični. Molim te znaj da volim svaku tvoju razliku.

10.VOLITE SEBE

Tako mnogo volim tebe, kako onda ti možeš ne voljet sebe? Stvorio sam te samo iz jednog razloga – da bi bio voljen i da zauzvrat voliš. Ja sam Bog Ljubavi. Voli Me. Voli svoje susjede, ali voli i sebe. Moje je srce prepuno bola, kada vidim tebe kako se ljutiš na sebe, kada stvari ne idu kako si ti očekivao. Jako si mi dragocjen. Nikada to ne zaboravi….

od molitvena zajednica Srce Isusovo
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ruj 2011 21:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Danas zovem tebe...
...tebe koju ljubim od početka, od samog začeća u majčinoj utrobi.
...tebe koja si često u strahu da nisi voljena ni prihvaćena od drugih
...tebe koja imaš oko za divote koje sam stvorio za tebe i koje te okružuju
...tebe koja često naivno vjeruješ ljudima
...tebe koja se bojiš ljubiti da ne budeš povrijeđena
...tebe koja plačeš u kutku svoje sobe da nitko ne vidi i ne čuje
...tebe koju sam obdario najljepšim darovima.

Danas zovem tebe koja se raduješ životu

...tebe koja se smiješ s radosnima, a plačeš sa žalosnima
...tebe koja imaš smisla za ljepotu ljudske duše
...tebe koja misliš da nisi pozvana
...tebe koja me kušaš pitanjima
...tebe koja misliš da sam samo u pričama.

Zovem tebe, najdraža moja,
zovem te da se sama uvjeriš
koliko mi je stalo do tebe,
koliko sam te ljubio i koliko te ljubim,
da svaki dan iznova
dajem svoj život za tebe,
ono što nijedno stvorenje ne bi učinilo za tebe,
dajem ti ga svakog dana besplatno iz ljubavi
čekajući strpljivo tvoj odgovor.

prijevod s engleskog (autor nepoznat)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2011 21:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Svakidanje jadikovke

»Raspelo je moja velika knjiga iz koje velikom pažljivošću i ljubavlju crpim božanski nauk najuzvišenije mudrosti. Moram se naviknuti da događaje i svu ljudsku znanost prosuđujem prema mjerilima te velike knjige« (Papa Ivan Dobri). I: »Križ nije sam sebi svrha, on se uzdiže i pokazuje prema gore!« (Edith Stein).
Naprotiv, u našem svagdanjem životu tako rado izmičemo križu ili tražimo olakšice, kao čovjek iz ove podulje, ali vrlo poučne prispodobe.

Bio neki siromašan i jednostavan čovjek. Uvečer, nakon zamornog rada, vraćao se kući slomljen i neraspoložen. Zavidno je promatrao ljude koji su se vozikali automobilima ili sjedili u baru pijući pivo. »Njima je dobro«, gunđao je čovjek u tramvaju, stisnut i bez daha. »Oni ne znaju što znači trpjeti. Kad bi imali moj križ da ga moraju nositi!« Bog je s mnogo razumijevanja i strpljenja slušao svakidašnje jadikovke siromašnog čovjeka. Ijedne večeri dočeka ga pri povratku kući.
- O, to si ti, Gospodine! - reče čovjek iznenađen. - Nemoj me prekoravati. I sam znaš kako je težak križ koji si mi navalio na leđa.
Gospodin se blago nasmiješi:
- Dođi sa mnom. Dat ću ti mogućnost da izabereš drugi križ.
Čovjek se nenadano nađe u velikoj plavoj špilji. Arhitektura je odavala božanstven izgled. Unutra je bilo naslagano mnogo križeva: malenih, velikih, obloženih biserjem, glatkih, hrapavih, teških, lakih...
- To su križevi koje ljudi nose. Odaberi slobodno koji želiš.
Čovjek radosno skine svoj križ i počne prebirati križeve. Najprije je iskušao lagani križ, ali je bio poveći i neudoban za nošenje. Uze križ koji nosi biskup, ali je bio neobično opterećen odgovornošću i žrtvom. Pokuša staviti glatki križ, ali osjeti da ga silno žulja. Opazi i srebrni križ, ali osjeti samoću i napuštenost kad ga stavi na sebe. I tako ih iskuša sve, ali na svaki je imao prigovor.
Napokon, u zapećku pronađe jedan križ, prilično istrošen od duge upotrebe. Učini mu se kao stvoren za njega. Stavi ga na leđa i klikne:
- Uzimam baš ovaj križ. Dobro mi pristaje! A Gospodin mu obrati blagi pogled i toga
časa čovjek prepozna križ: bio je to njegov vlastiti križ, koji je bio odložio ulazeći u špilju i koji je nosio čitava života.

U životu mnogo znači biti strpljiv. Ne žuriti se da što prije dođemo do kraja. Treba vremena da dozriju plodovi da bismo ih mogli ubrati zrele. Voće koje dozrijeva pod pritiskom nije onako ukusno kao ono prirodno. »Možemo biti sretni trpeći, ali ne trpjeti ne znači biti svetac« (Madeleine Debrel).
A neumrli Beethoven dodaje: »Križevi u životu čovjeka jesu kao križevi u glazbi: oni uzdižu!«


Stjepan Lice


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lis 2011 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Danas hoću posebno paziti na Božju ljubav prema meni. Bog mi je učinio toliko dobra. Pokazat ću mu da cijenim Njegove darove i da ga od srca ljubim.

Gospodine, stvorio si me na svoju sliku i upalio u meni božansku iskru da u meni rasplamsaju ljubav i radost. Kad god postanem svjestan da postojiš i da me ljubiš,ja otvorim svoje srce da Te primim. Dionik sam velikoga događanja, jer postojim i jer sam Tvoje dijete. Radosno to navještam svim ljudima da si ti Gospodar moga života. U Tebi sam povezan s mnogim ljudima. Svi se mi krećemo prema praizvoru u Tebi. Učini nas radosnima i slobodnima da Te čujemo. Otvori nas da primimo Tvoju istinu. Daj nam osjetiti kako zahvaćaš u naš život. Daj nam u Tvome svjetlu razumjeti prošlo, duhovno proniknuti i protumačiti sadašnje i s pouzdanjem iščekivati buduće. Daj mi shvatiti smisao života i iz njega učiniti nešto vrijedno. I moj je život smješten u Tvoju ljubav. Ispuni moju budućnost nadom i radošću da Te mogu susresti svaki dan iznova. Sada se hoću odmoriti za novi dan. Znam da ćeš me čuvati i zahvaljujem Ti za to. Učini me ujutro osjetljivim za Tvoje planove i otvorenim za Tvoja nadahnuća. Otvori mi duh i srce za moje bližnje.

Paul Haschek


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2011 21:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
O, moj Isuse, kako je lako posvećivati se. Potrebno je samo malo dobre volje.
Kad Isus vidi u duši iskru dobre volje, On žuri darovati joj se i ništa Ga ne može zadržati, ni pogreška ni pad u grijeh, baš ništa. Isus žurno pomaže takvoj duši, i ako je duša vjerna Božjoj milosti, ona ubrzo dospjeva do najviše svetosti koju stvorenje može na zemlji doseći. Bog je neizmjrno darežljiv i nikome ne uskraćuje svojih milosti; štoviše, daje više nego što ga tražimo." (Dn 291)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 248 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr