www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: BOG JE MOJ OTAC
PostPostano: 10 lis 2009 07:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Lijepa katolička molitva prvoj osobi Presvetog Trojstva. Svima nama koji osjećamo potrebu da budemo istinski voljeni, koji želimo pronaći izvor Ljubavi koja odjekuje u našim srcima.


Njemu, s Njim i u Njemu


BOG JE MOJ OTAC


Oče moj koji jesi na nebesima, kako je slatka i ugodna spoznaja da si Ti moj otac i da sam ja Tvoje dijete.

I, kada je nebo moje duše tmurno i kada je moj križ najteži, najviše osjećam potrebu da Ti ponavljam: Oče, vjerujem u Tvoju Ljubav prema meni!

Da, vjerujem da si Ti moj Otac u svakom času života, i da sam ja Tvoje dijete!


Vjerujem, da me ljubiš beskrajnom ljubavlju!

Vjerujem, da bdiješ nadamnom danju i noću, i da ni vlas sa moje glave ne pada bez Tvojega dopuštenja!

Vjerujem da, Sveznajući, znadeš bolje od mene što je korisno za mene.

Vjerujem da, Svemogući, možeš izvući dobro čak i iz zla.

Vjerujem da, beskrajno Dobri, činiš da sve služi na korist onima koji Te ljube; čak i pod rukama koje udaraju, ja ljubim Tvoju ruku koja liječi!

Vjerujem …, ali uvećaj u meni vjeru, ufanje i ljubav!


Nauči me da uvijek uzimam Tvoju Ljubav kao vodiča u svakom događaju mojega života.

Nauči me da Ti se prepustim poput djeteta u majčinom naručju.

Oče, Ti sve vidiš, Ti sve znaš, Ti me poznaješ bolje nego što ja poznajem sebe: Ti možeš sve i Ti me ljubiš!

Oče moj, jer Ti želiš da se uvijek utječemo Tebi, eto te s povjerenjem ištem, s Isusom i Marijom ....... (moliti željenu milost).


Na tu nakanu, sjedinjujući se njihovim Presvetim Srcima prikazujem ti sve moje molitve, moje žrtve i moja mrtvljenja (odricanja) (1).

Daj mi Svjetlo, Milost i Snagu Duha Svetoga.

Utvrdi me u tom Duhu na način da Ga nikada ne izgubim, niti Mu se odupirem, i da On nikada ne oslabi u meni.

Oče moj, ištem Te u ime Isusa, Tvoga Sina! A Ti, Isuse, otvori Svoje Srce i metni u Nj moje, i sa Srcem Marijinim prikaži ga našem Božanskom Ocu!

........ Postigni za me milost koju trebam!


Oče Božanski, prizovi Sebi sve ljude. Cijeli svijet neka proglašuje Tvoju Očinsku Dobrotu i Tvoje Božansko Milosrđe!

Budi mi blag, Oče, i čuvaj me uvijek kao zjenicu Tvoga oka. Učini da budem uvijek dostojno Tvoje dijete: budi mi milostiv!


Božanski Oče, slatka nado naših duša,

Budi priznat, čašćen i ljubljen od svih ljudi!

Božanski Oče, neizmjerno dobro, koje se izlijevaš na sve narode,

Budi priznat, čašćen i ljubljen od svih ljudi!

Božanski Oče, roso dobročinstva nad ljudskim rodom,

Budi priznat, čašćen i ljubljen od svih ljudi!


(1) Ako se ova molitva prikazuje kao devetnica, dodaje se: "Obećajem ti da ću biti velikodušniji, osobito u ovih devet dana, u takvim okolnostima ....... u pogledu te osobe ......."

ZAZIV:

Oče moj, Oče dobri, Tebi se prikazujem, Tebi se darujem za Tvoju slavu!


Djelomičan oprost

+ Jean Cardinal Verdier


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2009 07:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
GOSPODINE

Gospodine,
u sumraku svom
vidjeh svjetlost tvoga lica
i moje se srce umiri.

Život si mi isklesao
probodenim rukama svojim,
patnje su tvoje
sudionici moga stvaranja.

U treptaju proljetnih molitvi
osluhnuh blagi poziv ...
Gospodine,
to me ti stazama preporoda vodiš...
Dovrši započeto svoje djelo u meni!...

Gospodine,
u sumraku svom
svaki ti se moj udisaj klanja
i hvali te ...
Moje ti srce vjeruje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2009 06:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bože, milosrdni Oče, koji si objavio svoju ljubav u svome Sinu, Isusu Kristu, a na nas si je izlio u Duhu Svetom, Tješitelju. Danas Ti povjeravamo sudbine svijeta i svakoga čovjeka. Sagni se nad nas grešnike, ozdravi našu slabost, porazi svako zlo, učini da svi stanovnici Zemlje spoznaju Tvoje milosrđe, da bi u Tebi, Bogu jedinom i trojstvenom, uvijek nalazili izvor nade. Vječni Oče, po pregorkoj Muci i Uskrsnuću Tvoga Sina, smiluj se nama i cijelome svijetu. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2009 06:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Franjin ''OČE NAŠ''
O Presveti Oče naš: stvoritelju, tješitelju i spasitelju naš. Koji jesi na nebesima: u anđelima i svetima prosvjetljujući ih da spoznaju kako si ti, Gospodine, svjetlo koje raspaljuje ljubav; ti si, Gospodine, ljubav koja stanuje u njima i ispunja ih do blaženstva: ti si, Gospodine, vrhovno dobro, vječno dobro, od kojega je svako dobro, bez kojega nema dobra. Sveti se ime tvoje: neka bude u nama jasna spoznaja o tebi, kolika je širina tvojih dobročinstava, duljina tvojih obećanja, visina veličanstva i dubina tvojih sudova. Dođi kraljevstvo tvoje: da ti, po milosti, u nama kraljuješ i učiniš da dođemo u tvoje kraljevstvo, gdje vlada jasno gledanje tebe, savršena ljubav prema tebi, blaženo zajedništvo s tobom i vječno uživanje tebe.
Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji: da te ljubimo svim srcem misleći uvijek na tebe; svom dušom, čeznući uvijek za tobom; svim umom, upravljajući prema tebi sve svoje nakane tražeći u svemu tvoju slavu; i svom snagom svojom trošeći svoje sile i osjećaje duše i tijela na službu tvoje ljubavi i ni na što drugo; ljubeći bližnjega kao sami sebe, privlačeći koliko možemo druge k tvojoj ljubavi, radujući se dobru drugih kao svojemu dobru i suosjećajući s drugima u nevolji, da ni u čemu ne dajemo nikakve sablazni. Kruh naš svagdanji, ljubljenoga Sina svoga, Gospodina našega Isusa Krista, daj nam danas: na spomen, na razumijevanje i na poštivanje ljubavi koju je pokazao prema nama i svega što je za nas rekao, učinio i pretrpio. I otpusti nam duge naše: po svom neizrecivom milosrđu, po kreposti muke Sina tvoga, po zaslugama preblažene Djevice i svih odabranih tvojih. Kako i mi otpuštamo dužnicima svojim: što je posve ne otpustimo, ti, Gospodine, učini da otpustimo, da radi tebe istinski ljubimo neprijatelje i za njih kod tebe pobožno zagovaramo, nikom zlo za zlo ne uzvraćajući i nastojeći u tebi svima biti od koristi. I ne uvedi nas u napast: skrivenu ili očitu, iznenadnu ili nepogodnu. Nego izbavi nas od zla: prošloga, sadašnjega i budućega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2009 07:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOLITVA BOGU




Ne obraćam se dakle više ljudima, nego Tebi, Bože svih bića, svih svjetova i svih vremena: ako je dopušteno slabim bićima izgubljenim u neizmjernosti i nezamjetljivom ostatku svemira nešto moliti Tebe, Tebe koji si sve dao, Tebe čije su odluke nepromjenjive kao vječne, dostoj se samilosno pogledati zablude vezane uz našu narav; da te zablude ne izazovu nevolje.
Ti nam nisi dao srce da se mrzimo ni ruke da se ubijamo; daj da se uzajamno pomažemo kako bismo podnosili breme mučna i prolazna života: da male razlike među odjećom što pokriva naša slaba tijela, medu svim nedovoljnim jezicima, medu svim našim smiješnim običajima, medu svim našim nesavršenim zakonima, među svim našim bezumnim mišljenjima, medu svim našim životnim uvjetima nerazmjernim u našim očima i tako jednakima pred Tobom; neka sve te male razlike koje odlikuju atome zvane ljudi ne budu znakovi mržnje i progonstva; neka oni koji pale svijeće u pola bijelog dana da Te slave podnose one koji se zadovoljavaju svjetlošću Tvoga sunca; nek oni koji prekrivaju svoju haljinu bijelim platnom da Ti kažu kako te treba ljubiti ne preziru one koji kažu isto pod ogrtačem od crne vune; nek bude svejedno klanjati se Tebi govorom nastalim od nekog starog jezika ili novijim govorom; neka oni čije je odijelo obojeno crveno ili ljubičasto, koji gospodare malim komadom male gomile ovosvjetskog blata i koji posjeduju neke zaobljene komade neke kovine uživaju bez oholosti ono što nazivaju veličinom i bogatstvom i neka ih drugi gledaju bez zavisti: jer Ti znaš da se u tim ispraznostima nema čemu zavidjeti niti se čime uznositi.

Neka se svi ljudi sjete da su braća! Nek se gnušaju nad nasiljem na dušama kao što se zgražaju nad pljačkom koja silom otima plodove rada i mirna privređivanja! Ako su ratne nevolje neizbježne, ne mrzimo se, ne razdirimo se međusobno usred mira, i upotrijebimo trenutak svog življenja da jednako blagoslivljemo u tisuće različitih jezika, od Sijama do Kalifornije, Tvoju dobrotu koja nam je dala taj trenutak.

Očito je krivo kazati: »Ne kladiti se da Bog postoji znači kladiti se da ne postoji«; jer onaj koji sumnja i traži razjašnjenje sigurno se ne kladi ni za ni protiv.

Voltaire


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lis 2009 14:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
BOG JE MOJ OTAC !!!

Zaista to mogu potvrditi,vjerovali vi ili ne...
Bog je moj Otac nebeski ,jer On me je zelio...
Njegov Sin razapet je i zbog mojih grijeha...
Bozja me je ruka morala dodirnuti,da bi ja shvatila da Bog postoji...
Mnoge stvari u zivotu bile su mi nejasne dok nisam gledala duhovnim ocima...
Cula sam za Boga,vjerovala sam da postoji,ali nikada nisam o Njemu
previse razmisljala.Molila sam,isla u crkvu ali ne redovito.
Bog kao Bog bila je za mene neka nepoznata licnost,jer Ga nisam vidjela.
Ucila sam na vjeronauku dosta o Njemu,a kad sam bila neposlusna
uvijek su mi govorili kako ce me Bog vec kazniti.
Malo sam se zamislila nad onim rjecima"Bozje oko uvijek gleda,
sakrit mu se nista neda.Kad bi napravila neku glupost ,tad bi pomislila,
dali me sad zaista Bog vidi,ali tu su bile i sumnje.
Danas sam sigurna ,da me Bog i vidi i cuje i ne samo to ,vec da me i
prati na svakom mom koraku.
Biblija -ta Bozja Rijec otvara mi vidik i govori mi iz dana u dan.
Kad naidu sumnje,nelagode,bolest u Bibliji potrazim spas i odgovor.
Bog je moj Otac,vjecni Otac,stvarni Otac,nebeski Otac kojeg zelim
jednog dana i u Kraljestvu nebeskom susreti i licem u lice
pred Njega stati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr