www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 24 srp 2007 17:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 svi 2007 23:12
Postovi: 112
Lokacija: Vinkovci
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ŽEĐAM ZA TOBOM...


"Gle, stojim na vratima i kucam..." (Otk 3,20)

Istina je. Stojim na vratima tvoga srca, dan i noć. I onda kada ne slušaš i kada sumnjaš da bih to mogao biti Ja. Ja sam tamo. Išćekujem i najmanji znak tvog odgovora, čak i najtiši poziv koji će Mi dozvoliti da uđem.
I želim da znaš da Ja dolazi kad god Me pozoveš - uvijek, bez sumnje. dolazim tiho i neprimjetno, s beskrajnom moći i ljubavlju, donoseći mnoge darove svoga Duha. Dolazim sa svojim milosrđem, sa svojom željom da oprostim i izliječim, i s ljubavlju većom od tvoga shvaćanja, ljubavlju koja je velika kao ljubav što sam primio od Oca ("Kao što je Otac ljubio mene, tako sam i ja ljubio vas..." Iv 15,9). Dolazim s vatrenom željom da te utješim i da ti dam snage, da te podignem i povijem tvoje rane. Donosim ti svooje svjetlo, da rstjeram tvoju tamu i tvoje sumnje. Dolazim sa svojom snagom da mogu nositi tebe i svo tvoje breme; sa svojom milosti, da dodirnem tvoje srce i promijenim tvoj život; i mir ti svoj darujem da umirim tvoju dušu.
Poznajem te u cijelosti - znam sve o tebi. Svaku vlas na tvojoj glavi sam izbrojio. Ništa u tvome životu nije nevažno za mene. Slijedio sam te godinama i uvijek sam te ljubio, čak i u tvojim lutanjima. Znam sve tvoje probleme. Znam tvoje potrebe i tvoje brige. da, znam sve tvoje grijehe. Ali ponovno ti kažem da te ljubim - ne zbog onoga što jesi ili nisi učinio - ljubim te zbog tebe samoga, zbog ljepote i dostojanstva koje ti je moj Otac dao stvorivši te na svoju sliku. To je dostojanstvo koje si često zaboravio, ljepota koju si okaljao grijehom. Ali ja ljubim onakva kakav jesi, i prolio sam svoju krv da bih te pridobio nazad. Ako me zamoliš s vjerom, moja će milost dotaći sve ono što treba promijeniti u tvome životu; i ja ću ti dati snage da se oslobodiš grijeha i njegove razarajuće snage.
Znam što je u tvome srcu - znam tvoju usamljenost i tvoje rane - odbačenost, osude, poniženja. Sve sam to ponio prije tebe. I sve sam to ponio za tebe, tako da možeš podijeliti sa mnom moju snagu i pobjedu. Znam posebno tvoju potrebu za ljubavlju - kako žudiš za ljubavlju i pažnjom. Ali kako si često uzalud žudio, tražeći tu ljubav sebično, pokušavajući ispuniti prazninu u sebi prolaznim zadovoljstvima - s još većom prazninom grijeha. Žudiš li za ljubavlju? "Dođite k meni svi vi koji ste žedni..." (Iv 7,37). Ja ću te zadovoljiti i ispuniti. Žudiš li za pažnjom? Brinem o tebi više nego što možeš zamisliti - do toga da sam umro na križu za tebe. Žeđam za tobom. Da, to jedini način kojim mogu opisati svoju ljubav prema tebi. ŽEĐAM ZA TOBOM. Žeđam da te ljubim i da budem ljubljen od tebe - toliko si mi dragocijen. ŽEĐAM ZA TOBOM. Dođi k meni i ja ću ispuniti tvoje srce i izliječiti tvoje rane. Učinit ću te novim stvorenjem i dati ti mir, čak i u svim tvojim kušnjama. ŽEĐAM ZA TOBOM. Nikada ne smiješ sumnjati u moje milosrđe, moje prihvaćanje tebe, moju želju da ti oprostim, moju čežnju da te blagoslovim i da živim svoj život u tebi. ŽEĐAM ZA TOBOM. Ako se osjećaš nevažnim u očima svijeta, to uopće nije važno. Za mene na cijelom svijetu ne postoji nitko tko mi je važniji od tebe - ŽEĐAM ZA TOBOM. Otvori mi srce, dođi k meni, žudi za mnom, daruj mi svoj život - i dokazat ću ti koliko si važan mome srcu.
Zar ne shvaćaš da moj Otac već ima savršen plan kako promijeniti tvoj život, počevši od ovog trenutka? Vjeruj mi, moli me svaki dan da dođem i preuzmem nadzor nad tvojim životom - i ja ću to učiniti. Obećavam ti pred svojim nebeskim Ocem da ću činiti čudesa u tvome životu. Zašto bih to učinio? Zato što ŽEĐAM ZA TOBOM. Sve što tražim od tebe je da mi se potpuno predaš. Ja ću učiniti sve ostalo.
Već sad vidim mjesto koje je moj Otac pripremio ta tebe u mom kraljevstvu. Zapamti da su u ovome životu hodočasnik, na putu kući. Grijeh te ne može nikada zadovoljiti niti ti dati mir koji tražiš. Sve ono što si tražio izvan mene ostavilo je samo još veću prazninu u tebi, zato se nemoj navezivati na prolazne stvari ovoga života. Ali prije svega, ne bježi od mene kada padneš. Dođi k meni bez odlaganja. Kad mi predaš svoje grijehe, daješ mi radost da budem tvoj Spasitelj. Ne postoji ništa što ne mogu oprostiti i izliječiti; stoga dođi i olakšaj svoju dušu.
Bez obzira koliko daleko odlutao, bez obzira koliko me često zaboraviš, bez obzira koliko križeva moraš nositi u svome životu, postoji nešto što želim da zapamtiš, nešto što se neće nikada promijeniti: ŽEĐAM ZA TOBOM. Ovakvim kao što jesi. Ne moraš se promijeniti da bi vjerovao u moju ljubav, jer će te upravo tvoja vjera u moju ljubav promijeniti. Ti me zaboravljaš, ali ja te tražim svakog trenutka - stojim na vratima tvog srca i kucam. Je li ti teško u to povjerovati? Zato pogledaj na križ, pogledaj moje srce koje je bilo probodeno za tebe. Zar nisi razumio moj križ? Tada poslušaj ponovo riječi koje sam s njega izgovorio - zato što one jasno govore zašto sam sve ovo pretrpio za tebe: "ŽEDAN SAM..." (Iv 19,28). Da. žeđam za tobom kao što psalam koji sam molio kaže o meni: "Tražio sam nekog da me ljubi, a nisam našao nikoga..." (Ps 69,25). Cijeli tvoj život tražio sam tvoju ljubav - i nikada te nisam prestao ljubiti i čeznuti za tvojom ljubavlju. Pokušao si puno toga u svoje traganju za srećom; zašto mi ne pokušaš otvoriti svoje srce, upravo sada, više nego ikada prije?
Svaki put kada otvoriš vrat svoga srca, svaki put kada mi se približiš, čut ćeš moj glas, iznova i iznova, ne ljudskim riječima, već u duhu: [i]"Bez obzira što si učinio, ljubim te zbog onoga što jesi. Dođi k meni sa svim svojim jadima i grijesima, sa svojim teškoćama i potrebama i sa svom svojom čežnjom da budeš ljubljen. Stojim na vratima tvoga srca i kucam... Otvori mi, jer ŽEĐAM ZA TOBOM..."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 srp 2007 21:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Anna-vk nikad ništa ljepše nisam pročitala BOG TE BLAGOSOVIO!
Predivo,nemam riječi :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 srp 2007 12:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 svi 2007 23:12
Postovi: 112
Lokacija: Vinkovci
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
u meditaciji koju sam napisala umjesto 8) treba biti broj 8 i iza njega ) . zato je tako ispalo...sorry...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2007 14:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jedina je stvarnost samo ovo:
LJUBIM TE I ČUVAM TE.
ZA SADA I ZA VJEČNOST!
(Isus )

Ako bi me tko htio vidjeti,
rado bih mu otkrio svoje lice;

Ako bi me tko htio osjetiti u svojoj duši ne bih mu se sakrio.

Ako bi tko htio sa mnom razgovarati, s velikom radošću zajedno bismo razgovarali.

Mirno naprijed s povjerenjem u moju ljubav!
Pokušaj svaki dan naći razloga da mi zahvaljuješ.
Samo mirno naprijed bez straha i tjeskobne brige.
Ne krati mi, ne krati vrijeme susreta sa mnom.

Duh Sveti djeluje u tebi više nego si toga svjestan.

Ne boj se doći k Meni... u svim svojim mukama, i potuži se Meni ako hoćeš, ali nikome drugom.

Traži sve od Mene, trži svakog dana,
svako jutro, sve što ti treba za čitav dan,
tebi i svim ljudima.
Traži bez prestanka, neumorno!

Jer moja je radost
uslišavati molitve!

Ne brinite se za uspjeh svoga rada!
Ja dajem onoliko uspjeha i ploda
koliko ga povjerite Meni.

Dosta je samo da koja duša počne razmišljati o mojoj ljubavi, pa da joj Ja izađem u susret sa svim svojim darovima.

Nakloni glavu za samo kratak tren i zatim me gledaj! Svaki put kad podigneš svoj pogled na mene, ubacit ću u tvoje srce zraku svoje ljubavi.

Ja sam Isus! Dosta je da me zovneš pa da dođem. Odmah dolazim. Dosta je pozvati me u zoru, u podne, ili kasno u noć pa da odmah dođem i nikada ne puštam da se čeka na Mene.

Zovi me mojim Imenom, zovi me Isuse, jer to ime sve kaže. I nije potrebno da predamnom padaš na koljena; naprotiv; Ja ti perem noge kao Petru i ostalim apostolima.

Oprat ću ti noge, te noge što su hodale skliskom cestom, sada ranjene i izudarane o kamenje. Da, obrisat ću ih, zavit ću ih, poljubit ću ih i ozdravit ćeš i nećeš znati drugog puta do onoga što vodi k meni.

Ja podjeljujem najveće oproštenje, ispričavam pogreške, privlačim k sebi duše i pripravan sam sve oprostiti u zamjenu za žarku ljubav.

Tvoj je veliki grijeh da ne vjeruješ u moju veliku ljubav prema tebi.

Moje Kraljevstvo nije od ovoga svijeta. Moje je Kraljevstvo svih onih koji su sa mnom. I zato neprestance molim Oca: Oče! Neka i oni budu sa mnom tamo gdje sam Ja, da vide tvoju slavu i slavu što si mi je dao!...

...za sve ima mjesta u mome Kraljevstvu i želim da tamo gdje sam Ja dođu svi koje Otac ljubi kao što i Ja ljubim Oca. U mom Kraljevstvu sunce nikada ne zapada. Vječno je proljeće i savršen mir u Bogu.

Samo su tvoje boli i tvoje suze ono što vrijedi od tvojeg prolaza po zemlji, ono što ostaje za Nebo .

Htio bih na sebe preuzeti teret ljudskih boli i sam ga ponijeti kao što sam onda ponio.


Evo moje najveće želje: prožeti vaše duše, biti uz vas svakog dana, časa i noći, dijeliti s vama radosti i boli, plakati i radovati se zajedno, olakšavati vam vaš teret i postati vašim Cirencem...

...sjediti s vama kod stola i zajedno jesti kruh vašega znoja; sve u svemu živjeti u dvoje sa svakim stvorenjem. Ne smijete se nikada osjećati sami i napušteni, jer nitko nije nikada sam i napušten od Mene.

Moja odjeća je crvena od Krvi prolivene za sve vas; ali dođite k Meni, ne bojte se! Sve sam zaboravio, ne poznam osvetljivosti. Samo ljubav može pobijediti! Samo se vratite k Meni, drugo ništa ne želim.

Nema veće ljubavi nego dati svoj život za one koje ljubiš!.....

...život za život...

...ljubav se plača ljubavlju!

Htio bih da svaka duša shvati da mi je draga na jedan jedinstven način, i u mom Srcu ima svoje vlastito mjesto, koje nitko drugi ne može zaposjesti, ima svoje vlastito poslanje, koje neće nitko drugi izvršiti onako kao ona. Ako se odupre, neće se izvršiti ono što je ona mogla, upravo ona, obaviti.

Neka je i vaša ljubav prema bližnjemu djelotvorna. Nije dosta propovijedati Ljubav, treba tu Ljubav učiniti živom. Neka ona bude u vama! Ako se tko odupire riječi, neće se oduprijeti primjeru koji je uvijek zarazan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2007 18:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Navikli smo govoriti o Tebi, Bože sveti,
i Tvoje ime u usta uzimati.
Razmišljamo o Tebi kao da Te imamo u ruci,
i u isto vrijeme živimo bez Tebe u svijetu
koji smo sami sebi stvorili.

Ja bih želio naći Tebe, a ne tvorevine svojih misli,
Tebe koga ne shvaćam,
koga ne poznajem.

Ti kažeš da Te možemo sresti u Isusu Kristu.
Ali i Njega mi neprestano stvaramo na svoju sliku
i prema svojim mislima.
I On nam mora postati tuđ da bismo ga razumjeli,
i u Njemu našli Tebe, nepoznatog, tuđeg Boga.

Čujem Ga gdje govori: "Blago siromasima".
"tko život svoj izgubi, dobit će ga".
To je meni strano.
Znam da ću moći shvatiti Njegovu riječ
tek kad svoje cijelo srce na kocku stavim.

Stojim na granici svoga malenog svijeta.
Moje me misli okružuju kao bedemi.
Želio bih izići na slobodu.

Isus kaže: "Pođi za mnom".
Htio bih učiniti taj korak.
Povedi me da Te nađem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2007 19:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Duše Sveti , živi u meni.
Ne želim ništa drugo nego biti s Tobom
i po Tebi živjeti.
Želim se darovati.
Želim se otvoriti
i biti kao dlan na dlanu
pred Tobom.

Djeluj u meni tako
da budeš moj život.
Budi oko mene
da budeš moj svijet.
Prožmi me
da sam sebi postanem nevažan,
i da samo Ti ostaneš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2007 14:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slavim Te, Gospodine,
Ti si jutro i večer,
početak i svršetak vremena.
Zahvaljujem Ti za noćni mir
i za svjetlo novoga dana.
Tebi pripada tijelo i duša,
od tebe dolazi sve što se događa.

Gospodine, Isuse Kriste, svjetlo svijeta,
Ti si put kojim danas idem,
Ti si istina koja me vodi,
Ti si život koji nalazim.
Daj mi svoju ljubav
da Te promatram u ljudima.
Daj mi strpljivosti i ravnodušnosti
i sačuvaj me u svojoj ljubavi.

Gospodine, stvoriteljski Duše,
probudi moje osjećaje i misli,
daj mi mašte i jasnoće,
osjetčljivu savjest,
pravu riječ koja pomaže
i brižljivo djelovanje,
da stvorim nešto korisno
i ovaj dan neće biti izgubljen.

Gospodine, Sveti Bože,
primit ću što mi šalješ,
uspjeh i neneuspjeh, radost i patnju.
Molim Te za sve
koji ovaj dan počinju u brizi,
u starhu i u patnjama.
Prati nas, štiti nas. Čuvaj nas.
Zahvaljujem Ti za Tvoj novi dan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 stu 2007 00:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gospodine,
Ti jedini znaš koliko je vrijedio ovaj dan.
Mnogo sam uradio i mnogo propustio.
Mnogo sam pokušao, a mnogo nisam dovršio.
Radio sam nevjerno i odlučno
i ostao sam dužan ljudima mnogo ljubavi.

Želim oprostiti svima koji su mi nanijeli nepravdu.
Želim se osloboditi mržnje, zavisti
i prezira.
Oprosti i Ti meni sav moj dug.
Ja ne znam da li je ovaj dan urodio plodom.
Ti jedini to vidiš.
Ti jedini možeš blagosloviti moj trud.

Gospodine, ne mogu ti ništa ponuditi
kao zahvalu za ovaj dan,
osim da i slijedeći dan primim iz Tvoje ruke.
Daj mi novi dan i ne ostavi me.

Gospodine, zahvaljujem Ti u ovaj večernji sat
što si me danas čuvao.
Čuvaj sve one koje sam danas susreo,
rasvijetli svojom ljubvavlju sve koje volim,
i sve one čiji teret ja moram nositi.

"Idem k Ocu", rekao si svojima.
Molim Te da Te smijem slijediti.
Tvoj sam u svjetlu dana i u tami noći,
dok me ne pozoveš u svoj mir.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2007 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Oče, u Tvojim je rukama
moje tijelo i moj duh.
Ne mogu planirati san svoga života,
ne mogu ga sam ostvarivati,
ne mogu ga unaprijed urediti.
Ali hvala Ti
što prepoznajem Tvoje vodstvo.

Divim se, Gospodine,
planu po kojem se odvija moj život,
zaokretima što ih je poprimala moja sudbina,
i da je sve to išlo u određenom pravcu.
Ti praviš zahvate, a ja koji put shvatim
da je to moralo doći.
Moje misli i planove Ti pomrsiš,
i ja na kraju otkrijem: dobro je da je tako bilo.

Znam, Gospodine,
da me nećeš provesti pokraj patnje,
nego da me vodiš kroz nju.
Pa kad bih morao i dolinom smrti ići,
i Tvoje ruke ne mogao naći,
ni tada se ne bih bojao nesreće,
jer Ti si sa mnom.

Uzdam se u Tebe, Gospodine i Oče,
i onda kad ništa ne razumijem.
Prepuštam se Tebi.
Radi sa mnom što hoćeš.

Stavljam se u Tvoje ruke i zahvaljujem Ti
što učim
htjeti samo to i ništa drugo.
Jedno jedino želim:
da se Tvoja volja na meni ispuni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: MEDITACIJE
PostPostano: 24 ruj 2017 20:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
IZ POPRIČESNE MOLITVE SV. IVANA ZLATOUSTOG

Žeravica Tvojega prečistoga Tijela i Tvoje predragocjene Krvi neka mi ipak bude na posvećenje i rasvjetljenje, na ozdravljenje moje bijedne duše i mojega tijela, neka posluži oduzimanju tereta mojih bezbrojnih grijeha, zaštiti od svih đavolskih upliva, nadvladavanju mojih loših i zlih navika, mrtvljenju mojih strasti, učvršćenju u Tvojim zapovijedima, postignuću Tvoje Božanske milosti, kako bih bio pribrojen Tvome kraljevstvu. Ne prilazim Ti oholo, nego pun pouzdanja i povjerenja u tvoju neizrecivu milost, Kriste, Bože moj, da se ne udaljim od Tvojega zajedništva i ne postanem plijen lukavoga vuka. Usrdno Te molim, Vladaru, koji si jedini svet: posveti moju dušu i moje tijelo, moj razum i moje srce, moje bubrege i moju najskrovitiju nutrinu, i sasvim me obnovi! Usadi svoj strah u moje udove i udijeli mi zauvijek Tvoje posvećenje. Pomozi mi i očuvaj me, vodi moj život u miru i udostoj me da s Tvojim svetima stojim zdesna Tebi, poradi zagovora Tvoje prečiste majke, Tvojih bestjelesnih služitelja, prečistih sila i svih svetih, koji Ti se mile odvijeka. Amen.

(Sv. Ivan Zlatousti)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr