www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 31 lis 2006 11:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Petnaest tajnih mučenja nanesenih našemu Gospodinu u noći između velikog četvrtka i petka.
Blažena Marija Magdalena, redovnica franjevačkog reda svete Klare Asiške živjela je u Rimu u XVIII. stoljeću. Ona je žarko željela znati nešto o tajnim mukama nanesenim našemu Gospodinu u noći koja je prethodila Njegovoj smrti.
Gospodin se ukaza toj redovnici i objavi joj petnaest tajnih mučenja što su mu ih nanijeli između ponoći i zore u tamnici što se nalazila ispod Kajfina sudišta.
Govori Isus:
Židovi su me smatrali najvećim zločincem onoga vremena i evo kako su sa mnom postupali:
1. Oni mi svezaše noge užetom i vukli su me niz kamenite stepenice u smrdljivi podrum, pun nečistoće.
2. Skinuše mi haljine i boli su me željeznim šiljcima.
3. Stegnuše mi tijelo konopom, vukoše me po tlu i bacahu me od zida do zida.
4. Objesiše me na drvenu gredu uzlom koji je popuštao sve dok se nisam poskliznuo i pao na zemlju. Isprebijan tim mučenjem plakao sam krvavim suzama.
5. Pričvrstili su me na kolac i izbadali su mi tijelo različitim oružjem. Bacali su na me kamenje i palili me plamenim žeravicama i bakljama.
6. Boli su me šilom i pijukom, oštrim kopljem, razdirali su me i skidali s mog tijela kožu, meso i žile.
7. Privezali su me za stup i učiniše da sam morao stajati bosih nogu na usijanom komadu metala.
8. Okruniše me željeznom krunom i svezaše mi oči krpama gadno nečistim.
9. Posjedoše me na stolicu pokrivenu šiljatim čavlima, koji su iskopali duboke rupe na mom tijelu.
10. Oni su izlili na moje rane tekuće olovo i smolu, i nakon te torture prignječili su me na stolicu punu čavala, tako da su čavli prodirali sve dublje u moje meso.
11. Da me osramote i izmuče oni su utiskivali igle u rupice moje iščupane brade.
12. Oni me baciše na jedan križ i svezaše me tako čvrsto, da nisam mogao više disati.
13. Kako sam ležao na zemlji, oni su mi gazili po glavi i jedan od njih stavivši svoju nogu na moja prsa zarinuo mi je kroz jezik jednu bodlju iz moje krune.
14. Oni su mi nalili u usta najogavnije izmete vrijeđajući me najbestidnijim pogrdama.
15. Svezaše mi ruke na leđa i tjerali me izvan zatvora da hodam, udarajući me šibama.
Kad je Isus objavio sestri Mariji Magdaleni te patnje prije toga nepoznate, dodao je riječi:
Moja kćeri, želim da sve ljude upoznaš s tim tajnim mukama, da svaka od tih tortura bude čašćena.

Svakome od onih koji će mi svaki dan prinijeti s ljubavlju jednu od tih muka i koji će gorljivo moliti slijedeću molitvu, bit će na dan Suda dana kao nagrada vječna slava.

MOLITVA
Gospodine moj i Bože moj, imam stalnu volju da Te častim s petnaest tajnih muka i s Tvojom prolivenom dragocjenom Krvlju. Koliko ima zrna pijeska u moru, koliko zrna žita u polju, koliko vlati trava na livadama, koliko plodova u voćnjacima, koliko lišća na drveću, koliko cvjetova u vrtovima, koliko zvijezda na svodu nebeskom, koliko anđela na Nebu, koliko stvorova na Zemlji, tisuću puta toliko, o Gospodine Isuse, koji si predostojan ljubavi, tisuću puta toliko budi slavljen, hvaljen i čašćen, Ti sam, Tvoje Presveto Srce, Tvoja dragocjena Krv, Tvoja Božanska Žrtva za čovječanstvo, Presveti Sakramenat oltara, Presveta Djevica Marija, devet slavnih korova anđeoskih i blažena četa svetaca! Neka im bude dana slava, hvala i čast od mene samoga, od svih ljudi, sada i uvijek kroz vječne vjekove! Želim, isto toliko puta, predragi Isuse, da Ti zahvalim, da Ti služim i da Ti ugodim, da Ti zadovoljim za sve uvrede što su Ti nanesene i da budem Tvoj tijelom i dušom. Hoću isto toliko puta pokajati se za svoje grijehe i moliti za oproštenje Tebe, Boga svoga, da oprostiš i da se smiluješ. Želim isto tako da prinesem Tvoje zasluge beskrajne Vječnom Ocu kao naknadu za svoje krivice i grijehe i za svoje zaslužene kazne. Čvrsto sam odlučio promijeniti svoj život i molim Te da zadnja ura moga života bude sretna i u miru.
Hoću, također, moliti za oslobođenje siromašnih duša u čistilištu. Želim obnavljati ovu pohvalu ljubavi i zadovoljštine svakog sata dana i noći, sve do posljednjeg trena svoga života. Molim Te, predobri i preljubezni Isuse, da potvrdiš u Nebu moju najiskreniju želju. Ne dopusti da bude uništena ni od ljudi ni od Sotone!
(Imprimatur — Ovu je pobožnost odobrio i preporučio papa Klement II., 1730-1780.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 stu 2006 21:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti Leo na ovome; nisam prije čuo za ove muke niti za molitve koje bi ih pratile.

Neka te Raspeti nagradi dostojnom slavom u Vječnosti, za svako dobro koje činiš - javno i tajno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2007 18:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tek sada sam vidjela ovih 15 muka, koje su me pogodile...
Nisam nikada ni pomišljala da bi Ga mogli tako mučiti, toliko nepravde...:cry:

Velika ti hvala i slava Isuse, jer si imao i još imaš toliko ljubavi za nas, koji smo ti nanijeli toliko zla, patnje i boli... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2007 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SLAVA TI I HVALA ISUSE što postojim radi tebe i što uvjek pružaš ruke nama grešnicima!!!
VOLIM TE ISUSE I NEKA TI JE SLAVA U VJEKOVE!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2007 21:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2007 21:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

:b206: :b130: :b232:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 20:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
On, koji je toliko patio,
do zadnje sekunde svog Života
me Ljubio,
a ja...
..ni šutjeti ne mogu..
a On je rekao:
"Oče oprosti ima, jer ne znaju što čine"

On je Bog, a ja sam samo čovjek...
..zar mi je to "čovještvo"
neko pravo?
zar nije onda i obaveza...

Isuse, hvala ti :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2007 13:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mel Gibson nije za ovo znao kada je rezirao Pasiju..bila bi jos brutalnija mada se to katkad cini nemogucim..
..o Isuse moj sta si prozivio za nas..zamislite koliko nas ljubi :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2007 14:09 
....Isus Gospodin....bio je mučen samo
onoliko... koliko je bila volja Oca Nebeskoga...!!


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2007 14:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Miriam napisao:
....Isus Gospodin....bio je mučen samo
onoliko... koliko je bila volja Oca Nebeskoga...!!


..da bi nas od grijeha otkupio...
.."cijena" je bila Život Sina Božjega,
..i Bog ju je "platio"....
..da bi nas spasio... :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr