www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 ožu 2009 08:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO ZAHVALNOSTI

Anđeo zahvalnosti želi u tvoj život unijeti jedan novi okus. Želi te naučiti da na sve gledaš drugim očima, očima zahvalnosti. Tada možeš zahvalna pogleda gledati u novo jutro i ustati zdrav i gledati kako izlazi sunce. Zahvalan si za dah koji te prožima. Zahvalan si za dobre darove prirode koje možeš uživati za doručak. Živiš svjesnije. Zahvalnost širi tvoje srce i čini ga radosnim. Ne tražiš stvari koje bi te mogle naljutiti. Ne započinješ jutro srdit zato što je vrijeme loše. Nisi odmah frustriran jer ti je iskipjelo mlijeko. Anđeo zahvalnosti želi te naučiti ispravno i svjesno razmišljati. Počneš li tako razmišljati, možeš sa zahvalnošću shvatiti što ti je sve u životu dano. Postaješ zahvalan za svoje roditelje koji su ti darovali život.
Tko zahvalno gleda na svoj život, miri se s onim što mu se događa. Prestaje se buniti protiv sebe i svoje sudbine. Shvaća da anđeo svaki dan iznova ulazi u njegov život da bi ga zaštitio od nesreće i darovao mu svoju dragu i spasonosnu blizinu. Pokušaj kroz tjedan koji dolazi ići s anđelom zahvalnosti. Vidjet ćeš kako sve spoznaješ u jednom drugom svjetlu i kako tvoj život dobija nov okus.

Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2010 08:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO MIRA




Svi čeznemo za mirom. Ali često ne nalazimo puta koji vodi do mira. Tu trebamo anđela mira koje će nas uvesti u tajnu mira, koji će nas nemirne ljude umiriti i darovati nam nutarnji kao i vanjski mir. Mir nije jednostavno ostvariv, nego je uvijek dar s kojim čovjek mora odgovorno postupati. Kad nas prati anđeo mira i našem životu daruje zadovoljstvo i pomirenje, tada i sami moramo postati anđeli mira za druge. Isus naziva blaženima mirotvorce koji su postali anđeli mira u ovome svijetu.
Ne postoji samo mir među ljudima, nego i unutarnji mir, mir duše.
Biblija zna da čovjek po sebi nije sposoban za mir sa sobom, sa stvorenjem i s ljudima. Stoga se sam Bog mora umiješati. On šalje svoga Sina, Isusa Krista, velikog Mironosca. Luka, grčki evanđelist, navješta Isusa kao onoga koji drugačije od, Augusta cara mira, donosi mir cijelom svijetu, bez oružja, jedino svojom ljubavlju. Kad se rodio, anđeli su navijestili mir na zemlji. Anđeli su nam otvorili oči za mir koji mi sami ne uspijemo stvoriti. Ali anđeli nisu samo navjestitelji mira, nego nam i donose mir. Anđeo mira odgovoran je ne samo za zemlju, nego se brine i za tvoj unutarnji mir.
Želim ti da vjeruješ anđelu mira, da se dadneš od njega pozvati i razgovarati s neprijateljima svoje duše, razgovarati i sa strancima i nepoznatim ljudima oko sebe, da bi mogao zaključiti sporazum koji traje. Samo tako može nastati mir, prostor ljubavi i slobode, u kojem nastaju blagostanje i dobro osjećanje, u kojem si u skladu sa sobom i čitavim stvorenjem, u kojem se odzvanja nešto od sklada raja u tvome svijetu.
Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2010 08:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO SAMOODREĐENJA




Svaki čovjek ima svog anđela. A s anđelom ima i sebi prirođeni glas. Anđeo samoodređenja hoće nas najprije poučiti da svatko ima svoj glas. U glasu se može čuti srce čovjeka. Glas nije moguće iskriviti. On otkriva što je u nama. Mnogi se svojim glasom žele prilagoditi drugima. Boje se pustiti svoj glas da zaori. Jer nije tako lijep. Svaki glas je jedinstven. I ako se odvažimo pustiti svoj glas da odjekne, on je uvijek lijep, jer u njemu odzvanja nešto Božjega, nešto što se u ovom svijetu može čuti samo po nama.
Kada Isus pogleda prema nebu izražava da svaka riječ koja dolazi iz naših srca otvara nebo nad nama. On upućuju na glas koji odzvanja s neba i nad svakim pojedinim čovjekom izgovara riječ bezuvjetne ljubavi:" Ti si moj ljubljeni sin. Ti si moja ljubljena kći. U tebi mi sva milina."
Samoodređenje znači: podići vlastiti glas, imati pravo glasa, moći suodlučivati o vlastitoj sudbini, ali i o pitanjima koja nas se svih zajedno tiču. Htio bih sam određivati kako ću živjeti i što ću činiti. Život koji mi je darovao Bog smijem sam oblikovati i formirati.
Želim ti da te anđeo samoodređenja ohrabri da podigneš svoj glas i povjeruješ svom glasu i njegovu jedinstvenu zvuku. Tvoj anđeo koji te prati hoće u tebi postati glasom da bi se po tebi u ovom svijetu začula riječ koju Bog može samo u tebi izreći. Neka te uvijek iznova izazove da sam o sebi određuješ što je za te u redu, da bi ti život postao "usuglašen", da bi se uskladio s jedinstvenim Božjim glasom koji želi samo po tebi odjeknuti ovim svijetom.
Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2010 08:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO OPUŠTANJA




Barok je uvijek prikazivao anđele opuštenima i zadovoljnima. Zrače radosnom osjećajnošću i djeluju slobodni od svakoga unutarnjeg pritiska da sve moraju pred Bogom učiniti ispravno. Poznajem ljude koji su i u svom duhovnom životu uvijek pod pritiskom da moraju udovoljiti Bogu i da pred njim ne smiju pogriješiti. Ova usredotočenost na mogućnost vlastitog krivog ponašanja čini ih napetima. Anđeli u baroknim crkvama pokazuju ti jedan drugi način življenja pred Bogom. Smiješ biti onakav kakav jesi. Ne trebaš naborati čelo razmišljanjem činiš li sve ispravno.
Anđeo opuštanja te poziva da ostaviš svoje ozbiljno lice, da opustiš svoje napete mišiće, napustiš sebe i jednostavno vjeruješ onomu što je u tebi, da opušteno izraziš ono što osjećaš.
Tada ćeš možda doživjeti istu slobodu, istu radost života kao opušteni anđeli u baroknim crkvama.
Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2010 08:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO MUDROSTI




Biblija veliča mudrost divnim pjesmama. Stari zavjet poznaje vlastite Musdrosne knjige, kao što i sve religije navještaju nauk o mudrosti. Najdublja spoznaja židovskih mudraca sastoji se u rečenici: "Gospodnji strah početak je mudrosti a razboritost je spoznaja Presvetog" (Izr 9,10). Mudrac zna za Boga, za Božju uzvišenost i svetost. Prigiba se pred tajnom Boga. Pušta da ga ona pogodi. Pavao je otkrio pravu mudrost u križu Isusa Krista. Isus je na križu najdublje iskustvo svoga života da se smrt preobrazuje u život, da tama postaje svjetlost a napuštenost zajedništvo s božanskim Ocem. Već Evanđelja govore o Isusu kao Mudracu koji uvodi u tajnu Boga i čovjeka.
Želim ti da te prati ađeo mudrosti, da ti otvori oči da uz toliko toga što vidiš ne zalutaš i ne zapleteš se, nego shvatiš o čemu se zapravo radi. Anđeo mudrosti te neće sačuvati od pogrešaka. On odgaja pokušajima i zabludama, da ti razvije okus za ono što ti zaista čini dobro. A okus života možeš možeš upoznati jedino ako ga možeš razlikovati od okusa smrti. Želim ti anđela koji će ti dati da postaneš mudar, koji će ti dati da budeš sporazuman sa životom, koji će ti otvoriti oči ta temelj svega što postoji, za Božju ljubav.
Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lis 2010 08:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO SAMOSPOZNAJE




Spoznati izvorno znači shvatiti, duhovno razumjeti, sjetiti se. Sebe spoznajem ako sebe shavćam, ako uđem u sebe i otkrijem svoju najdublju jezgru. Spoznaja je povezana s time da budem u dodiru sa svojom nutinom, da primjetim ne samo svoj vanjski oblik, nego i svoje nutarnje "ja", ono što čini moju pravu bit. Ovo razumjevanje povezano je s duhom. Svoju bit ne mogu napipati rukama. Potreban je duh koji shvaća pravo "ja", koji uranja u nj da ga obuhvati i razumije. Spoznati sama sebe znači uvije iznova "sjetiti" se, poći u nutrinu, doći u dodir sa sobom, s izvornom Božjom slikom, o meni.
Samospoznaja je bolna. Trga nam masku s lica. daje nam gledati u ponore naše duše, čak i u područje nesvjesnoga. Razumljivo je da se mnogi ljudi plaše puta samospoznaje. On za njih u sebi krije previše opasnosti. Zato je potreban anđeo samospoznaje koji će nas ohrabriti da siđemo u dubine svoje duše i zapazimo sve što se nudi našem duhovnom pogledu. Anđeo nas oslobađa straha od tmina naše duše. Uzima nas za ruku i ide s nama. Pokazuje nam sve što je tu o našoj duši skriveno. Ali on to ne procjenjuje. Ujedno nam govori: "To si ti. Ali i smiješ biti takav. Stavi sve što vidiš na svjetlo i u Božju ljubav."
Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2010 07:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO HRABROSTI




Anđeo hrabro stoji uza nas kad navladamo svoju prirodnu sklonost i izdržimo upravo ondje gdje smo potrebni. U svakidašnjem govoru kažemo djetetu koje se ne tuži na svoje bolove da je hrabro. Hrabar je onaj koji se ne plaši boli, koji ju, naprotiv, prihvaća i pokušava što bolje podnosti. Hrabar je tko se ne povlači kad ga zadesi nesreća. Ostaje na nogama. Izdrži situaciju i kad ga ona boli. Ne uzmiče pred bolju nego prolazi kroz nju. Bolest i žalost ga ne slamaju. Ali nije neosjetljiv. Vidi gubitak draga čovjeka, jasno uviđa da njegova bolest vodi u smrt. Ali ipak ostaje uspravan. Ustrajava u onome što Bog od njega traži. A u toj hrabrosti čovjek raste. Postaje mudar i jak.
Želim ti anđela hrabrosti da se uistinu možeš nositi sa svojim životom, da ne uzmičeš kad ti u uši bude puhao protivan vjetar, da ne bježiš kad te zadesi nesreća. I želim ti hrabrost u ophođenju sa svakodnevnim sukobima, da budeš slobodan od potrebe da si svuda omiljen. Neka uza te bude anđeo hrabrosti kad si u opasnosti da popustiš pred mišljenjem drugih, kad bi najradije napustio borbu radi blažena mira. Ako je uza te anđeo hrabrosti, moguća su rješenja koja će na kraju biti dobra za sve. Tko je hrabar izbjegava svaki lažni kompromis. On se zauzima za život. Bori se za život. Anđeo hrabrosti bori se na njegovoj strani. Želim ti anđela hrabrosti ne samo pred neprijateljom nego i pred prijateljem. Anđeo neka te sačuva od toga da se dadneš podmititi i prilagoditi se kako nebi izgubio prijatelja. Anđeo hrabrosti opire se i prijateljstvu ondje gdje je to potrebno. To učvršćuje prijateljstvo, umjesto da ga razara.
Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2010 08:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO POSLUŠNOSTI




Već Petar govori Velikim svećenicima: "Treba se većma pokoravati Bogu negoli ljudima" (dj 5,29). Poslušnost dolazi o d slušati, čuti, pozorno slušati. Poslušnost traži da slušam Božji glas u sebi. Bog mi govori u mojim osjećajima i strastima, u mojim sukobima i problemima, u mojim snovima, u mojem tijelu i mojim odnosima. Tu mi mora u pomoć doći anđeo poslušnosti da bih čuo Božji glas u mojim snovima. Ali san nije dostatno samo čuti. Moram i odgovoriti i odgovoriti na Božji glas i poslušno učiniti ono što sam prepoznao kao Božji glas. Ili što mi Bog hoće reći po mojim bolestima, mojim bolovima u kralježnici, mojim čirevima na želucu, mojoj glavobolji? Poslušnost znači ne samo da slušam, nego da iz tohga povlačim i zaključke. Bog me u bolesti poziva da promjenim stil svoga života, da bolje slušam svoje tijelo i svoje osjećaje i da živim u skladu s nutarnjim glasom.
Anđeo poslušnosti neka te osposobi da dobro čuješ sebe i u sebi osluškuješ Božji glas, kako bi mogao živjeti onako kako to odgovara tvojoj pravoj biti. Anđeo poslušnosti želi te osloboditi ovisnosti od užitka i hirova. Ne smiješ se naprosto prepustiti, nego moraš točno osluškivati što je za tebe ispravno i kako se trebaš ponašati i živjeti. Za to trebaš anđela koji će izoštriti tvoj sluh i tvoju volju pripremiti za to da činiš ono što su čule uši tvoga srca.
Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2010 13:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO ŽIVOTNE RADOSTI

Anđeo životne radosti ne želi me uvoditi u radost življenja samo u nedjelje i blagdane. On mi već izjutra počinje otvarati oč8i za tajnu ovog dana, za male radosti koje me čekaju, za svježi zrak koji struji kroz otvoren prozor, za moje tijelo pri tuširanju, za svjež kruh pri doručku, za svaki susret s ljudima koji me danas čeka. Anđeo životne radosti uzima me za ruku i pokazuje mi da je život po sebi lijep. Lijepo je biti zdrav,pokretati svoje tijelo. užita je slobodno disati. I radost je svjesno opažati svakodnevna iznenađenja života. Ali tko nevoljko ide kroz dan, neće se ni divnim zalaskom sunca osloboditi svoga mrzovoljna raspoloženja. tada mu ćak ni slavlje neće darovati istinsku životnu radost. Želim ti da te anđeo životne radosti uvede u umjeće potpuna uživanja života, da budeš sasvim i u sadašnjem trenutku, da živiš intezivno i da se raduješ svemu što ti se dariva iz dana u dan.

Anselm Grüm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lis 2010 12:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANĐEO SMIRENJA





Mir možeš naći ako ljubiš, ako prihvatiš sebe takva kakav jesi. Pravo se umjeće života sastoji u tome da usred meteža ostaneš unutra miran, da ne izgubiš središte kao umirujući pol u sebi. Poslanica Hebrejima govori o tome da smijemo ući u Božji počinak. To je cilj našega života. Ali već sada, usred nemirne i burne plovidbe našega života, učvrstili smo sidro svoje duše u Božji mir. Sidro naše duše pruža nam mir, makar je oko nas sve uskomešano. Želim ti da uza te uvijek bude anđeo smirenja, da ti dadne počinuti kad ponovno upadneš u jurnjavu. Ali ti sam moraš pronaći odmorište na svim odsjecima puta svoje svakodnevice, da bi te anđeo mogao uvesti u nutarnji mir. Ako tako juriš da previdiš anđela smirenja pokraj sebe, tada on nema nikakva izgleda. Duša će ti se smiriti ako postupaš dobro sam prema sebi, ako prestaneš osuđivati sebe, ako dobrostivim i blagim okom gledaš na sebe i svoju uzburkanu dušu. A treba ti odvažnosti da siđeš u tamne ponore svoje duše. Kada i ondje nađeš svjetlo Božje ljubavi, više neće biti potrebno bježati od sama sebe. Tada možeš ostati pri sebi i uživati mir. Anđeo smirenja će ti tada potvrditi: "Opusti se. Smiješ biti onakav kakav jesi. Najprije se dobro odmori. Tada ćeš moći ponovno proći komadić puta koji si poduzeo. Ali sada uživaj mir. U njemu dolaziš u suglasje sa sobom. Kad si u suglasju sa sobom, ništa te više neće izbaciti iz mira."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr