www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 10 tra 2006 19:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Razmišljanja o molitvi s jednog hrvatskog katoličkog foruma

- molitva je otvaranje


- molitva je predavanje


- Bog nam daje razum, volju i osjećaje; čovjek otkriva Boga cijelim svojim bićem, odnosno time što mu je Bog dao


- mistici su otkrili da Boga ne treba tražiti toliko izvan nas koliko u nama


- čovjek je stvoren za ljubav; ljubav je smisao našega postojanja: u afektivnom, društvenom, psihološkom ili ontološkom smislu


- putem molitve čovjek stupa u vezu s Onim kojemu je bit ljubav i sam uči ljubiti


- putem molitve čovjek otkriva klicu božanskoga u sebi


- na molitvi nemamo potrebu posebno paziti na ono što govorimo; moramo shvatiti da nas On nadilazi, da bez Njega ne možemo ni voljeti, ni misliti, ni činiti dobra djela


- Bog ne treba savršene molitelje ni ljude


- predanjem čovjek ne gubi sebe, ne prestaje biti čovjek, nego naprotiv - bolje razumije sebe i druge


- bit kršćanstva je ljubav: prema Bogu i prema bližnjemu, pa i prema sebi


- ljubav se ostvaruje u izravnom kontaktu s Bogom, putem sakramenata i putem osobne molitve


- molitva je boravljenje u prisutnosti Onoga koji me ljudi, poznaje moje slabosti, odvraca me od zlog puta, koji me nikad ne osuđuje; od Njega učim kakav trebam biti prema drugima


- molitva uči poniznosti, pomaže biti umjeren i jednostavan


- molitelj se uvijek oduševi svakim dobrim djelom drugoga čovjeka


- molitvom bistrim svoje umorne ili suzne oči da bih bolje vidio oko sebe, ali molitvom umivam i svoje srce da bih nakon nje čistijeg srca nastavio živjeti s drugim ljudima i drugim stvorenjima.


- sv. Terezija: "Maleni put": maleni su svjesni svojih talenata pred Bogom, ali znaju da za sve trebaju zahvaliti Bogu koji ih daje; a nase je da se njima sluzimo i tako surađujemo s Bogom


- molitva i rad, to ti je kao da veslaš: potrebna su ti dva vesla; jedno veslo je molitva, drugo je rad; ako vrtiš samo jedno, samo se okrećeš u krug, tek s oba vesla možeš tim čamcem nekud i doći


- u kontemplativnoj molitvi čovjek ne razmatra otajstva nego samo slavi Boga i uživa u njegovoj prisutnosti; nema potrebe za riječima, razumije se srcem; naprosto se POZNAJE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr