www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 stu 2011 12:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Za mene je ovo jako lijepa meditacija pa je želim podijeliti s vama. pisat ću dio po dio, ne znam hoću li sići sve danas..
Napisao SV Enrico de Osso

15 MINUTA S ISUSOM

Glas Isusov:
Nije potrebno, dijete drago, znati mnogo da me se obraduje. Dovoljno je imati vjeru i voljeti me sa žarom. Ako me želiš još više obradovati, povjeri mi se više; ako me želiš neizmjerno obradovati, povjeri mi se neizmjerno. Pričaj mi kao što bi pričao sa svojim najbližim prijateljem, kao što bi pričao sa svojom majkom ili bratom.

Želiš li me zamoliti u ime drugoga?

Reci mi svoje ime ili ime svojih roditelja, svoje braće ili prijatelja, ili neke druge drage osobe.. Reci mi odmah što želiš da sada učinim za njih. Obećao sam : "Tražite i bit će vam dano; Tko traži, dobiva."Traži mnogo, mnogo. ne okljevaj s traženjem. No, traži s vjerom, jer ja sam dao svoju riječ: "Da imate vjere koliko zrno gorušice, mogli biste reći brdu - Podigni se i baci se u more - i ono bi vas poslušalo. Sve ono što tražite u molitvi, vjerujte da ćete i dobiti te će vam biti dopušteno."
Sviđaju mi se darežljiva srca koja su u određenim trenutcima sposobna zaboraviti sebe sama, da bi mislili na potrebe drugih. tako to učini moja Majka u Kani za zaručnike kada na svadbenoj svečanosti ponestade vina. Zatraži me čudo i dobije ga. Tako učini i ona žena kanska koja zatraži od mene da joj oslobodim kćer od vraga, te dobije tu posebnu milost.
Pričaj mi onda jednostavno o siromašnima, o onome koga želiš utješiti, o bolesnima koje vidiš kako pate, o zabludjelima koje želiš vratiti na pravi put, o prijateljima koji su se udaljili i koje bi još uvijek želio vidjeti pored sebe, o razjedinjenim brakovima, kojima želiš mir.
Sjeti se kako me Marta i Marija moljahu za brata Lazara i dobiše njegovo uskrsnuće. Sjeti se svete Monike koja, nakon što me je trideset godina molila za obraćenje sina, velikog grešnika, dobije njegovo obraćenje, a on postade veliki Svete Augustin. Ne zaboravi Tobiju i njegovu ženu koji u svojim molitvama poslaše arkanđela Rafaela da čuva njihova sina na putu, oslobodivši ga tako svih opasnosti i demona da bi se vratio bogat i sretan među svoje bližnje.
Reci mi samo jednu riječ za mnoge osobe, ali riječ prijatelja, riječ srca i žara. Podsjeti me da sam obećao: "Sve je moguće za onoga koji vjeruje. Otac vaš koji je na nebesima, podarit će dobrotu onima koji je budu tražili! Sve što zatražite od Oca u moje ime, bit će vam dano."

Trebaš li i za sebe malo milosti?
Ako želiš, napravi mi popis svojih potreba i dođi mi ih pročitati; sjeti se slučaja mojeg sluge Salomona, tražiše me mudrost i dobije ju u izobilju. Ne zaboravi Juditu koja pokorno zamoli za veliku hrabrost i dobije je. Sjeti se Jakova koji me tražiše blagostanje (obećavajući mi da će desetinu svojeg imetka dati u dobrotvorne svrhe) i bijaše mu dano mnogo, velikodušno, sve ono što željaše i još više. Sara me moljaše i ja odstranih demona koji je bijaše mučio.
Magdalena moljaše s vjerom i ja je oslobodih ružnih navika. Zakej se molitvom oslobodi škodljive privrženosti novcu i pretvori se u velikodušnu osobu. A ti...što želiš da ti ustupim?
Reci mi iskreno jesi li gord, voliš li putenost i lijenost? Jesi li sebičan ili varljiv? Zanemaruješ i svoje obveze? Sudiš li oštro bližnjega svojega zaboravljajući moju zabranu: "Ne sudite da ne biste bili suđeni; ne osuđujte da ne biste bili osuđeni."
Reci mi govoriš li bez milosti o drugima. Što te najviše brine od onoga što drugi misle o tebi odnosno od onoš što "misli Bog". Dopuštaš li da te obuzme tuga ili zlovolja? Odbijaš li svoj život, svoje siromaštvo, svoja zla, svpj posao, način na koji postupaju s tobom, zaboravljajući pritom ono što kaže Sveto pismo: "Bog raspolaže svime za dobro onih koji ga vole."
Reci mi, običavaš li govoriti laži, da ne vladaš svojim pogledom kao ni svojom imaginacijom; moliš li malo, bez žara; jesu li tvoje ispovjedi učinjene bez boli i bez nakane da se ubuduće kloneš grijeha i zapadaš li uvijek u iste pogreške? Slušaš li misu loše, a pričesti činiš bez pripreme i s malo djela zahvale? Jesi li lijen i bojiš se apostolata? Prođe li koji put i po nekoliko dana a da ne pročitaš niti jednu stranu Biblije?
I ja ću te podsjetiti na svoja učenja koja će donijeti potpuni preobražaj tvome životu. Još ću ti reći: "Bog ponizuje gorde, ali njega ponizuje vrhunac milosti.. Ako zanemariš sitne obveze, zanemarit ćeš i one krupne. Za svaku zlu riječ koja iziđe iz tvojih usta, morat češ polagat račun na Sudnji dan. Blaženi oni koji slušaju riječ Gospodnju i koji je sprovode u djelo."
Ne stidi se, sirota dušo! Na nebu su oliki pravednici koji posjedovaše tvoje mane. No, moljahu s poniznošću i malo po malo oslobodiše se mana. Zato "nisam došao zvati pravednike, nego grešnike" i zato "Bog nikad ne odbija ponizno srce. Najbolji dar Bogu je raskajano srce."
Ne libi se tražiti me duhovna i svjetovna dobra. Zdravlje, pamćenje, suosjećanje, uspjeh u radu, učenju i poslu. Slaganje sa svim osobama. Nove ideje za poslove, korisna prijateljstva, dobar karakter, strpljenje, radost, velikodušnost, ljubav prema Bogu, mržnju prema grijehu... Sve to ti mogu dati i dajem ti i želim da me pitaš. No, u svemu moraš uvijek ponavljati moju molitvu iz vrta: "Oče, nije ono što ja želim, nego ono što želiš Ti."Zato često ono što traži jedna osoba ne pridonosi njenu spasenju, i zato joj naš Otac ustupa druge darove koji će joj činiti najviše dobro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 11:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
A danas? Što ti treba?
Što mogu učinit za tvoje dobro? Znaš li da ti želim ugoditi? Nahranih pet tisuća ljudi sa samo pet kruhova, jer vidjeh da ga trebaše. Smirih oluju kad me apostoli probudiše. Uskrsnuh kćer Jairovu kad me to zaište njezin otac.
I ti si morao ponavljati sa prorokom: „Tko se obratio Gospodinu, a da nije bio uslišan?“

Imaš li sad kakav plan na umu?
Ispričaj mi ga potanko. Što te brine? Što misliš učiniti? Što želiš? Kako ti mogu pomoći? Kamo sreće da se uvijek sjetiš rečenice psalmista: „Ono što nas vodi ka uspjehu, nisu naši jadi. Ono što nas vodi ka uspjehu, Božji je blagoslov. Preporuči see Bogu u svojim jadima i vidjet ćeš da će se tvoje dobre želje ispuniti.“
Izraelci željahu zauzeti obećanu zemlju. To me moljahu i ja im dopustih; David željaše pobijediti Golijata, to me moljaše i dobije; moji apostoli željaše da uvećam njihovu vjeru, tražiše me tu uslugu koju im ja učinih s iznimnom velikodušnošću.
A ti, što želiš da učinim za tebe?

Što mogu učiniti za tvoje prijatelje?

Što mogu učiniti za tvoje nadređene, za one koji žive u tvojoj kući, u tvojoj četvrti, koje susrećeš na svome putu, za one kojima moraš položiti račun na Sudnji dan? Jermija me moljaše za Jeruzalem i Bog ga obasu blagoslovima; danijel moljaše za svoje sunarodnjake i postiže da se mnoge njihove boli umanje.
A ti, što si me ono tražio za svoje susjede, za svoju četvrt, za svoj kraj, za svoju domovinu...?

A za svoje roditelje?
Ako su mrtvi, sjeti se da je „moliti za mrtve sveto i dobro djelo, jer će tako počivati u miru od svoje patnje.“
A ako su još živi, što želiš za njih? Više strpljenja u patnji njihovoj, u njihovim zdravstvenim poteškoćama? Blagu ćud? Razumijevanje u obitelji?
Molitve sina ne može odbiti onaj koji je 30 godina bio primjer sinovske ljubavi u Nazaretu.

Ima li koji prisan prijatelj koji treba kakvu uslugu?

Moli za njega ili za nju, a ja ću od tvoje obitelji napraviti hram ljubavi i utjehe i uputit ću punih ruku milost tvojim bližnjima kao i potrebnu pomoć da bi bili sretni u sadašnjem vremenu i u vječnosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 12:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
A za sebe?
Ne želiš li od mene milost i prijateljstvo?
Ne bi li želio činiti dobro bližnjemu svojem, onima koje možda jako voliš, a koji žive daleko od vjere ili je ne žive na ispravan način? Ja sam gospodar srca koja, poštujući slobodu njihovu, uznosim blago prema svetosti i ljubavi Božjoj. Ali trebam ljude koji mole za njih.
U Evanđelju sam ostavio ovo obećanje: "Vaš Otac nebeski dat će Sveti duh svima koji ga budu tražili."Tražite me dobroga Duha za svoje bližnje, da se sjete vječnosti koja ih čeka; da si pripreme blago na nebu čineći u ovom životu mnoga dobra djela i moleći neprekidno.
Radeći za spasenje obitelji svoje i bližnjih svojih, ne zaboravi nikad čudesno obećanje prorokovo: "Oni koji mnoge privedu pravdi, zasjat će zauvijek kao zvijezde."

Jesi li možda tužan ili zle volje?
Ispričaj mi!
Ispričaj mi, neutješna dušo, svoje žalosti do u najmanju potankost. Tko te je povrijedio? Tko je povrijedio tvoju vlastitu jubav?Tko te je prezreo?
Reci mi je li ti loše na tvojem poslu i ja ću pronaći uzroke tvoga neuspjeha.Ne bi li želio da to se u nečemu pomogne? Približi se mojemu srcu koje posjeduje ljekovit melem za sve rane tvojega srca. Ispričaj mi sve i ukratko mi reci da, baš kao ja, sve zaboravljaš i sve opraštaš jer "patnje u ovome životu nisu usporedive s beskrajnom radošću koja nas očekuje kao dar u vječnosti."
Osjećaš li ravnodušje osoba, koje su te prije voljele, ali koje te sad zaboravljaju i koje se bezrazložno udaljavaju od tebe? moli za njih.
Moj prijatelj Job moljaše za one koji su kao on bili nezahvalni i božanska im dobrota oprosti, te ih vrati njihovu prijateljstvu.

Želiš li mi ispričati poneku radost?
Zaššto mi ne dopustiš da je podijelim s tobom kao dobar prijatelj? Ispričaj mi ono što je od jučer ili od tvog posljednjeg posjeta meni utješilo ili nasmijalo tvoje srce. Možda te štogod ugodno iznenadilo. Kamo sreće da su nestale tjeskobe ili strahovi od budućnosti. Jesi li prešao kakvu prepreku ili izišao iz kakve poteškoće? Sve je to moje djelo, sve sam ti to ja poslao. Koliko me vesele zahvalna srca koja se, kao i ozdravljeni gubavac, vraćaju da se zahvale, ali me vrlo žaloste nezahvalni koji se, kao i devet gubavaca, nikad ne vraćaju da mi zahvale za primljena dobročinstva. Sjeti se: "Onaj koji zahvaljuje za dobročinstva, dobiva time i dobročinstva drugih."
Uvijek mi puna srca reci "HVALA."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 12:27 
to je slično knjižici "četvrt sata pred presvetim" ne uvijek ali kad to čitam i "razgovaram" počnu suze teći jako, ne uvijek al više puta, neznam al navodono je to čišćenje kad ti tak plač dođe???


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 13:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
I onda...zar mi nemaš što obećati?
Već znaš da čitam s dna tvojega srca. Ljudi se lako prevare. Bog ne. Reci mi onda iskreno. Imaš li čvrstu nakanu da se više ne izlažeš grijehu? Da se lišiš onog časopisa, dnevnika, filma, televizijskog programa koji šteti tvojoj duši? Da ne čitaš onu knjigu koja uzbuđuje tvoju maštu? Da ne općiš sa osobom koja je narušila mir tvoje duše? Da šutiš kad osjetiš da te stiže srdžba?
Zato "nerazboriti kažu ono što osjećaju u sebi kad su zle volje, ali razboriti uvijek ostaju u šutnji kada su zle volje i znaju prijeći preko nenesene uvrede."
Želiš li ne govoriti loše ni o kome, čak i onda kada vjeruješ da je to što govoriš istina? da se ne žališ što je život težak? da mi ponudiš svoju patnju u miru umjesto da hodaš okolo poričući svoju bol? da ostaviš svaki dan malo prostora za čitanje onog što je za tebe korisno, posebice Biblije? Tako će reći i o tebi: "Slušaj riječ Božju i sprovodi je u djelo, a ona je kao kuća sagrađena na stijeni, neće se srušiti."
Hoćeš li biti ljubazan s osobama koje su loše s tobom postupale? Hoćeš li sada imati vedro lice i prijazan osmjeh? Čak i prema onima koji nemaju puno sućuti za tebe?
Sjeti se mojih riječi: "Ako pozdravljaš samo one koji te vole, kakvu zaslugu imaš od toga? Čak i loši tom isto čine. Oprosti i neka ti bude oprošteno. Vedro lice raduje tuđa srca."

A sad se vrati svojim obvezama......
No, ne zaboravi ovih 15 minuta razgovora ugodnog koji smo vodili ovdje u samoći svetišta. Sačuvaj što možeš više od tišine, skromnosti i milosrđa prema bližnjemu. Voli moju majku koja je također, tvoja majka.
Sjeti se da je odanost Djevici Mariji znak sigurnog spasenja.

Utješiti Isusa
Kraj čitavog puta duhovnog života je postići duboku bliskost s Isusom te podijeliti s njim radosti i boli koje on osjeća.Isusu trebaju tješitelji, ali ih nalazi malo. Utješiti Isusa je najistančaniji način ljubavi prema njemu. Na koncu konca, što uistinu vrijedi? To nisu velika djela koja mogu učiniti, niti junački čini koje mogu učiniti za mnoge siromašne i potrebite, ali njima mogu utješiti Isusa. On je središte čitavog života Crkve.
Kada volim Isusa i tješim ga, u svim sam dijelovima svijeta, u posteljama umirućih, u tamnicama, gubavštinama, tješim umiruće, ublažavam parnje čistilišta.
Zašto, ako je istina da, gdje jedan pati, tamo je i Isus, vrijedi i da utješiti Isusa znači poraziti tugu svijeta. Poziv je ovaj vrlo teško razumijeti i živjeti: potrebno je dostići viši stupanj svetosti.

Isus od Alexandrine Maria da costa
Nemaš sućuti za mene? Sav sam u svetohraništu. Toliko ismijan, napušten i toliko uvrijeđen.. Dođi me utješiti i izliječiti: izliječi toliku slabost. Posjeti uzanike i utješiti ih dobro je djelo. Ja sam u uzama zbog ljubavi. Ja sam uzanik nad uzanicima.

Molitva

Slatka Majko Isusova, ti si prva štovateljica Njegova i Svetoga Trojstva.
Ti si Majka Čašćenja, majka svih duša štovateljica, moja majka.....
Stavljam svoj život tebi u zaštitu. s beskrajnim priznanjem zahvaljujem ti jer si mi otvorila oči za promišljanje Onoga koji se žrtvuje na svetom oltaru i otvara mi put čašćenja Euharistije. Uvijek me vodiš k licu svoga Sina u svetohraništu.
Čuvaj moju dušu i posveti moj poziv štovateljice za slavu Oca, Sina i Duha Svetoga. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 13:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
lyrical napisao:
to je slično knjižici "četvrt sata pred presvetim" ne uvijek ali kad to čitam i "razgovaram" počnu suze teći jako, ne uvijek al više puta, neznam al navodono je to čišćenje kad ti tak plač dođe???

Ne znam, ja ima ovu knjižicu pod ovim naslovom...A tko je naveden kao autor?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 14:30 
Pokret krunice za obraćenje i mir

Četvrt sata pred presvetim

Poticaji sv. Antuna Marije Clareta


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 14:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
lyrical napisao:
Pokret krunice za obraćenje i mir

Četvrt sata pred presvetim

Poticaji sv. Antuna Marije Clareta

Ja sam ovu kupila ovdje u crkvi, a ima ih i u Međugorju..po suvenirnicama. Al' kako god, meni se sviđa..i kao i tebi, znaju suze doći..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 15:05 
ovo kaj ja imam je malo kraće...

:grlim te: :a1250:


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 27 pro 2012 23:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2012 18:10
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Predivno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr