www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 29 ožu 2013 22:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
http://www.zlatnopero.com/urad/Meditacija_muke.pdf

- detaljno opisana prema vizijama bl.Anne Katherine Emmerich koja je osobno proživljavala muku Isusovu

- ima puno detalja koji nam nisu poznati iz Biblije, a tiču se Isusa, Njegove okoline, ljudi koji su
s njime bili, Blažene Djevice Marije itd...općenito puno detaljnih opisa.

- bl.Anna navodi u više dijelova kako bi Isus sigurno smrtno stradao puno prije čina bičevanja (zbog barbarskih postupanja prema Njemu to čitavo vrijeme) da nije bilo anđela koji su ga cijelo vrijeme pratili, davali Mu snagu kako ne bi dokraja klonuo

- trenuci Isusove duhovne agonije dok biva kušan od oca laži u Getsemanskom vrtu su toliko detaljno opisani da to doista nije lako meditirati --čak mi se činilo da su ti trenuci (bar prema opisu) bili mnogo bolniji za Isusa, jer je osjećao svaki naš grijeh u duši, negoli fizičko trpljenje koje ima uslijediti

Po mom skromnom mišljenju, držim da bi ovo svatko tko se smatra kršćaninom trebao pročitati, i na taj
način s Gospodinom podijeliti Njegovu strašnu patnju. Jer čitanjem sv.Pisma nema šanse da možemo steći takvu duboku sliku
onoga što je prošao.

Ne znam zašto imam osjećaj deja vua, kao da sam već pisala o ovome..ali ne mogu to nigdje naći na forumu, pa evo ako moderator pronađe molim da se pobriše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr