www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 03:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 srp 2015 22:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
SAN napisao:
Draga lalelu moj momak je I sa dobrim I losim osobinama, nekrase ga samo vrline......tako da ga znas ti ga nebi prihvatila........mnoge cure su sa mojim momkom hodale zbog fizickog Iizgleda, al se razocaraju u njegove mane, pq se brzo skrase s nekim drugim...bilo je tu jos momaka boljih od njega u mnogim stvarima, no on je se usredocio na mene, a ti momci oni su pored mene jos sarali okolo, meni smeta kad momak, gleda I druge zene, volim kad za momka postojim samo ja.......kapiras znam momke s kojima sam mogla imat ekstra zivot, pametni, bogati, vole putovanja po svijetu, al dok su slobodni spavaju kraj cura.....to jest primjer jednog momka koji ima curu s kojom je intiman al mu nije cura, a trazi curu s kojom ce se ozenit,takvi ima puno momaka.....kod ovog mog momka nije to slucaj, nije spavao s drugom I bario mene da prohodamo.....prije ovog momka sam upoznala momka s kojim bi se ja apsolutno slagala u svemu, osim u jednom dok je on mene bario spavao je sa jednom ruskinjom, zato nisam nikako mogla da prohodam s njim, no sanse.....nisi svjesna...nisam ni ja bila....no moji skolski kolege su meni rekli da je za njih nevina cura ona koja se skida gola, svasta radi al nema spajanja spolni organa, ja to kad sam cula, nisam znala za takva razmisljanjq muskaraca koji nisu u Kristu.....moj momak on je grijesio al se ispovjedao, pun je dobri djela, sam kaze da je psolije ispovjedi kao neki drugi covjek, kao nov, cak me je jednu molitvu naucio.....nekazem lalelu da ti neradis dobra djela, vec
ima ljudi oko tebe mole Boganece socijalnu pomoc vec posao I novac kao sto ti zaradujes, pa Bog suti, nemoze Bog dat svima dat sve.....sam Bog zna jesam li ja ikad bila poput majke Terezije I jesam li radila dobro kao I ona bas iz srca, to nek ostane tajna izmedu mene I Boga, ako nisam, nek mi Bog bude milostiv, ako jesam, opet ja sam nistavni stvpr nek mi Bog bude milostiv I nek to ide Njemu na slavu......
veceras sam ispovjedila svoju oholost, uvjek je ispovjedam, to me je jedna Anuska djevojka napomenula prije 5 godina da je najbolje tu oholost uvjek ispovjedat......
Mislim lalelu da je meni Bog dao muskarca kojeg mogu trpit I koji mene moze trpit, a I ti lalelu onda trazi od Boga kojeg ti I koji tebe moze trpit, jer idealno I savrseno I da pucate od zemaljske srece a ovam jos da ste svetiji od svetog Ante, e to neces naci......
Lalelu zasto mislis da Bog nebi mogao drogerasa izlijecit?Mozda je bas drogeras bolji covjek od svih onih koje bi ti prije drogerasa prihvatila.Kazem za slucaj moje rodice, sve idealno, na najboljem glasu, niti je pusio, ni pio, niti se drogirao, nisu bili intimni prije braka, on najbolji student, obadvoje obrazovani, sve ekstra, isli skupa I u Medugorje, I na ozdraviteljske Mise je isla rodica, sve idealno do nakon 1 godine braka, kad je muz od moje rodice nju trudnu izbacio iz kuce van no znas lalelu.....nikad nista nije sigurno, 1 minuta sve promjeni, neznamo sto sutra nosi.....
Zgarbi nekog lalelu.......pozdravi nekog ako nemas velike kriterije osim da se nedrogira, I nepije.....


I ja sad kao ne znam da postoje ljudi s dobrim i losim osobinama :shock:

Asda iskreno koliko si ti narkomana prihvatila da im budes cura ili koliko si prihvatila momaka o kojima je poznato da znaju udariti, da znaju otvoreno reci da im treba zena da im cisti (za mene je ljubav ipak na prvom mejstu, a cistacisu sebi mozes nabaviti.) Vidis tebi Bog dao muskarca kojeg mozes trpijeti, meni salje narkomane i psihopate koje ja ne mogu trpijeti. Pisem o narkomanima i psihopatama, en o momcima s manama i rlinama. :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 srp 2015 12:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
lalelu napisao:

I ja sad kao ne znam da postoje ljudi s dobrim i losim osobinama :shock:

Asda iskreno koliko si ti narkomana prihvatila da im budes cura ili koliko si prihvatila momaka o kojima je poznato da znaju udariti, da znaju otvoreno reci da im treba zena da im cisti (za mene je ljubav ipak na prvom mejstu, a cistacisu sebi mozes nabaviti.) Vidis tebi Bog dao muskarca kojeg mozes trpijeti, meni salje narkomane i psihopate koje ja ne mogu trpijeti. Pisem o narkomanima i psihopatama, en o momcima s manama i rlinama. :shock:


Možda na ovom forumu ima slobodih muškića koji nisu psihopati i narkomani, možda moš nekog virtualno upoznat pa kava, čaša vina... :idea:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2015 17:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
SAN napisao:
Lalelu zasto mislis da Bog nebi mogao drogerasa izlijecit?Mozda je bas drogeras bolji covjek od svih onih koje bi ti prije drogerasa prihvatila.


Da spominjali smo vezu i problem narkomanije, pa me to podsjetilo na današnji članak iz Glasa Koncila:

"Danas sam ja sretan čovjek

Tomislav Mišetić, predsjednik udruge za borbu protiv ovisnosti "NE- ovisnost" iz Osijeka, iskusio je ponor ovisnosti iz kojeg se uspio spasiti. Danas je radom u udruzi aktivno uključen u borbu protiv ovisnosti, a o svojem putu u ovisnost i povratku u slobodu svjedoči svojom životnom pričom." Rođen samu Osijeku 1972. godine i najmlađe sam dijete svojih roditelja, a imam još brata i sestru. Odrastao sam u normalnoj, funkcionalnoj obitelji, a bili smo relativno siromašni. Odgajani smo u katoličkom duhu i primio sam sve sakramente. Osnovnu školu prolazio sam s odličnim uspjehom sve do sedmog razreda, kada počinju i prvi problemi. Popustio sam u učenju, počeo zapostavljati obveze i želio sam sve više vremena provoditi na ulici s dečkima koji su stariji od mene. Bio sam željan dokazivanja pa sam osjećaj pripadnosti toj grupi pokazivao ponašanjim koja su neprimjerena. Već tada sam se počeo tući, a počele su i prve krađe. Budući da smo bilislabijeg imovinskog statusa, sve ono što su druga djeca imala ja si nisam mogao kupiti, ali sam si to ukrao. Upisao sam srednju elektrotehničku školu, no već u drugom razredu morao sam se ispisati zbog previše neopravdanih sati. Tada sam i prvi put pobjegao od kuće i završio u Rijeci. Roditelji su saznali gdje sam i nakon njihova apela vratio sam se u Osijek. Srednju školu nastavio sam pohađati izvanredno, ali budući da sam bio nezainteresiran, nisam je završio. Bavio sam se borilačkim sportovima, i to vrlo uspješno. Natjecao sam se u karataškim borbama, gdje sam imao zapažene rezultate. Međutim tom sam se vještinom koristio na ulici i šport mi nije pomogao da se stavim u okvire normalnog ponašanja" svjedoči Tomislav Mišetić.

Život na ulici i rovovima
Otac mu se u međuvremenu razbolio i nije više mogao sudjelovati u njegovu odgoju, a majka je bila popustljiva i slab autoritet pa je uvijek činio ono što je htio." Provodeći dane na ulici, upoznao sam sve sumnjive tipove u gradu, a budući da sam slovio za nekog tko se zna tući, dobio sam posao na ulazu u diskoklub. Tu sam zarađivao prve veće novce, ali kroz taj posao ušao sam i dublje u svijet kriminala. Tada sam bio već dobro poznat policiji, ali vješto sam izbjegavao bilo kakvu krivičnu odgovornost iako sam učinio nebrojeno puno krivičnih djela. Tada dolazi rat i već 1991. godine priključio sam se hrvatskoj vojscii prošao mnoga ratišta. Najljepše godine moga života bile su u rovovima i pune traumatičnih iskustava. Tijekom rata počinju moja prva koketiranja s drogama. U to ratno vrijeme, kada život doslovno visi o koncu, ne razmišlja se puno o posljedicama koje će se dogoditi nakon uzimanja droge. Moj put u ovisnost potpuno je atipičan, nisam išao od lakših prema težim drogama, nisam imao postupni put. Prva droga koju sam probao u životu bila je kokain. Prije toga sam vodio trezven život, u rijetkim prilikama bih popio alkohol, nisam pušio. U početku je to bilo eksperimentiranje, tek povremena konzumacija. Međutim dorga preuzima čovjeka da on toga nije ni svjestan. Na početku čovjek uzima dorgu, pa droga uzima drogu, a nakon toga droga uzima čovjeka. Preuzima ga i on gubi kontrolu u svom životu. Tolerancija raste i potrebne su sve veće doze droge za isti učinak. Potrebno je sve više novca da bi se osjetio onaj ushit koji je bio na početku. Ubrzo nakon kokaina dolazim u kontakt i s heroinom i tada počinje moj put prema dolje, put prema paklu", prisjeća se Mišetić.

Surpuga Renata zaslužna je što sam živ

U šest godina drogiranja izgubio sam sve što sam izgubiti mogao. Materijalno i financijski potpuno sam se srozao, ljudi su od mene na ulici okretali glavu, ostao sam sam s heroinom. Svaki dan mi je trebalo najmanje 100 DEM da bih uopće mogao funkcionirati, da bih mogao ustati iz kreveta. Šest godina je trajao taj pakao, ali Bog je u moj život poslao osobu koja je najviše zaslužna što sam sada živ. Osobu koja je bila moj motiv za izlječenje- moju sadašnju suprugu Renatu. Znali smo se od malih nogu kada je kao pučkoškolka dolazila preko praznika iz Zagreba u Osijek k baki i djedu. Družili smo se, dopisivali. Bila je moja simpatija. No izgubili smo kontakt sve do trenutka kada se ona doselila u Osijek. U trenutku kada smo započeli vezu, već sam poprilično bio ovisan o heroinu, ali vješto sam to skrivao, a ona zbog svoje ljubavi prema meni nije htjela primjetiti. Moja ovisnost je kulminirala nakon našeg vjenčanja kada je to više nemoguće bilo skrivati. Sav novac dobiven u svatovima potrošio sam na drogu i tada je i ona počela sebi priznavati da sam ja teški ovisnik. Kada sam pokrao novac od njene obitelji, tada sam se iselio iz našeg zajedničkog doma i pobjegao od svega. Međutim, ona je i tada bila uz mene. Imala je želju da mi pomogne. Informirala se, tražila rješenja i na kraju je stupila u kontakt sa zajednicom "Susret"- terapijskom zajednicom za ovisnike. Nagovarala me na odlazak. Odbijao sam sve do trenutka kada zaista više nisam imao kamo, svjedoči Tomislav Mišetić.

Presložio ljestvicu vrijednosti

Otišao je u terapijsku zajednicu "Susret" u Ivanovac nedaleko Okučana u siječnju 2001. godine. Prvi dani bili su posebno teški, novo okruženje, novi ljudi, novi način i stil života, a ja sam još osjećao simptome apstinencijske krize. Živjelo se prema nizu pravila uz strogu disciplinu i jasnu hijerarhiju. No brzo sam se uklopio i odlučio sam posao koji mi predstoji odraditi do kraja i kako teba. Znao sam da sam dolaskom tamo izabrao život nasuprot smrti koja me čekala vani. Uvidio sam da moj život nije promašen i da Bog ima još planova sa mnom. Temeljito sam se preispitao, uvidio koja su stajališta kriva, koja ponašanja su neučinkovita, koja razmišljanja su pogrešna, presložio sam ljestvicu vrijednosti i ponovno sam pronašao Boga. Upoznao sam se, prominjenio sam se, postao zadovoljniji sobom, a rupu koja je ostala unutar mene nakon droge ispnuio sam ljubavlju, vjerom, i zadovoljstvom. Boravkom u terapijskoj zajednici koji je trajao nešto više od dvije godine puno sam naučio. Obnavljao sam srušene mostove s obitelji, sa suprugom, s Bogom. Čitao sam o snazi vjere u životopisima svetaca i pronalazio sam se u mnogočemu. Shvatio sam koliko je život lijep i da mi za zadovoljstvo ne treba ništa osim Boga i sebe samoga. Shvatio sam da ću nadalje živjeti u biti a ne u imati. Prvi put u životu iskreno sam se molio i uspostavio poseban odnos s Bogom. To je za mene imalo poseban značaj", prisjeća se Mišetić. Nadalje navodi:" I moj put oporavka je bio atipičan kao i moj put u ovisnost. Čim sam očistio glavu i tijelo od droge, znao sam da ću program rehabilitacije završiti do kraja i nisam imao nikakvih dvojbi. Bilo je teško, razarao me osjećaj grižnje savjesti, bojao sam se budućnosti i proveo sam mnoge neprospavane noći. Ali znao sam da prv put u životu radim nešto korisno, nešto pozitivno i da se moram oduprijeti svim iskušenjima. Jedan od mojih terapeuta bio je teolog i razgovorio s njim pomogli su mi da shvatim bit vjere, da razumijem što nas Isus uči i što traži od nas. On mi je pomogao i razgovorima, ali i osobnim primjerom da shvatim kako vjeru u Boga pretočiti u svakodnevni život. Već nakon nekoliko mjeseci boravka u terapijskoj zajednici povjereni su mi korisnici koji su tek ulazili u program odvikavanja. Prenosio sam im svoja iskustva, uvodio sam ih u život zajednice i osjećao sam se neizmjerno korisno i zadovoljno. Završetkom terpijskog programa vraćam se kući. Odnosi sa suprugom su odlični i kao plod naše ljubavi 2002. godine rodio se sin Ivan. Ja sam se uz Božju pomoć izvukao iz problema ovisnosti i odlučio sam svoj život posvetiti pomaganju drugima koji su u problemu. Dodatno sam se educirao, završavam fakultet i svaki dan učim nešto novo. Član sam stručnog savjeta Vladina Ureda za suzbijanje zlouporabe droga, župnijskog povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga i brojnih stručnih radnih skupina i to mi je jedno od priznanja da posao koji radimo- radimo uspješno. Danas sam ja sretan čovjek. Radim posao koji volim, imam svoju obitelj i svojim iskustvom svjedočim i pomažem drugima da iziđu iz problema ovisnosti. Kao što već rekoh, Bog je za mene imao plan i trudim se ispoštovati ga", zaključuje Tomislav Mišetić.
"

Glas Koncila 5.7. 2015.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2015 09:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Poznajem par gdje je on narkoman a ona tri... to nije ljubav, to je pakao. Ne, hvala. Za mene nije. Onda bolje biti u malo manjem paklu samoce nego u jos gorem paklu s narkomanom. A tko zeli narkomana, slobodno, nemam nista protiv.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2015 19:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
lalelu napisao:
Poznajem par gdje je on narkoman a ona tri... to nije ljubav, to je pakao. Ne, hvala. Za mene nije. Onda bolje biti u malo manjem paklu samoce nego u jos gorem paklu s narkomanom. A tko zeli narkomana, slobodno, nemam nista protiv.


Moja sestro lalelu,
nitko ne trazi da tragas medju drogerasima za ljubavlju......,samo se malo okreni oko sebe,udji u neku molitvenu zajednicu(radi molitve a onda i moguceg muza),pitaj prijateljice,budi mastovita da dodjes do decka....ako mislis da ce on ispunit tvoje srce ali viruj,uopce nece...
sreca je u tebi a ne izvan tebe...a to da zelis muza i obitelj je normalno...doci ce to ali to nece ispunit tvoje srce


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 10:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Evo veže se na ovu temu o molitvi:


http://www.putevimilosti.com/component/ ... nesto-dati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 13:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
fiduciia napisao:



Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko ište prima, tko traži nalazi, i onom tko kuca otvorit će se.


Znaci, ovo je laz? Pita li mi ili ne, enma koristi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 13:57 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
lalelu napisao:
fiduciia napisao:



Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko ište prima, tko traži nalazi, i onom tko kuca otvorit će se.


Znaci, ovo je laz? Pita li mi ili ne, enma koristi?


@lalelu Božja riječ je živa Istina i samo Istina.
Radi se o nama, vjerujemo li mi ili ne.
Bog nam želi samo dobro,al nekad se to dobro događa na nama teško shvatljiv način,
pa i tako da je netko godinama sam ili sama,jer i to ima neki veći smisao.
Mi ga ne znamo,al čim prihvatiš svoju situaciju,počet ćeš drugim očima gledati samoću.
Mislim da je ovaj članak već bio preporučen,al nije ga loše pročitat,baš vezano za ovu temu;
http://www.bitno.net/kolumne/nemam-sve- ... ecenje-su/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 14:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
ita napisao:
lalelu napisao:
fiduciia napisao:



Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko ište prima, tko traži nalazi, i onom tko kuca otvorit će se.


Znaci, ovo je laz? Pita li mi ili ne, enma koristi?


@lalelu Božja riječ je živa Istina i samo Istina.
Radi se o nama, vjerujemo li mi ili ne.
Bog nam želi samo dobro,al nekad se to dobro događa na nama teško shvatljiv način,
pa i tako da je netko godinama sam ili sama,jer i to ima neki veći smisao.
Mi ga ne znamo,al čim prihvatiš svoju situaciju,počet ćeš drugim očima gledati samoću.
Mislim da je ovaj članak već bio preporučen,al nije ga loše pročitat,baš vezano za ovu temu;
http://www.bitno.net/kolumne/nemam-sve- ... ecenje-su/



Ako je istina, onda ja pitam i dobijem. Ali ja pitam i ne dobijem. Gdje je onda "greska"? A rezultat toga biti godinama sam je jedino jednog dana totalno prolupati. A u tomu ja ipak ne vidim nikakvog smisla. I kako nesto prihvatiti za sebe, sto nije doobro za nekoga - u ovom slucaju samocu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 15:17 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
https://www.youtube.com/watch?v=nIFTEtRky_0
-poslušaj od 15,18 do 17,05 -mogao bi biti odgovor na tvoje pitanje

Ma nećeš prolupat,nema šanse,sve će to doći na svoje,samo ti trebaš malo
promijenit kut gledanja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr