www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 17:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 srp 2015 22:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
SAN napisao:
Cure ima momaka milijnunima na ovom svijetu...velika je Zemaljska kugla.
Bvb

I?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 22:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
lalelu napisao:
Mashna napisao:
lalelu napisao:
Informirala sam se o Hagioterapiji, ali enma je u mojoj blizini. Mozda podjem negdje na drugo mjesto.

Da te odmah upozorim, ja jesam bila na hagioterapiji, i individualnoj i na grupnim sastancima zajednice Mir i Riječ koji su se održavali jednom tjedno kroz godinu dana. Ni jedno ni drugo nikakvu osjetnu promjenu u mom životu i gledanju na stvari nije napravilo. Ovime ti nipošto ne želim sugerirati da ne probaš s hagioterapijom, dapače, ne vidim da na ikoji način može štetiti a znam ljudi koji svjedoče da im je puno značilo u životu. Samo želim u startu zatrti taj mentalitet čarobnog štapića, tj. automata za ispunjavanje želja, po kojem mora postojati negdje neki botun kojeg možemo pritisnuti i stvarnost će postati onakva kakvom je želimo, pa ako ništa dosad nije upalilo, onda je možda hagioterapija pravi botun. Ja sam mišljenja da je takav mentalitet prilično štetan i zato upozoravam protiv njega. No onda opet, rekoh da nisam ni svećenik ni biskup ni papa, to je samo moje mišljenje for what it is worth.



skuzila sam, nema koristi moliti se za decka. Bozija je volja da bduem sama, molitve koje se nalaze kud god krenes - od njih nema koristi. Komu je Bog odredio dati sretnu vezu, dat ce mu. Komu je odredio da bude sam, bit ce sam. Ja spadam u drugu grupu. Takva volja Bozija.

Meni samo preostaje kroz hagioterapiju pokusat pomirit se s tim krizom da ne zavrsim u ludnici ili napravim nesto gore.

Hvala sto si mi otvorila oci.



Nema carobnog stapica,ima samo istina da nam Bog jedva ceka pomoci,nekome preko hagioterapije,nrkome preko duh obnove....ali je bitno naci nacin na koji mozemo otvoriti svoje srce Njemu,triba trazit nacin di smo Mu najblizi i tad se cuda desavaju,
btb sestro i samo trazi i ne predaji se :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 22:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Mashna napisao:

I koja je svrha ovakvog tvog upisa? Ne znam jesi li toga svjesna, ali ti ovdje tjeraš inat u smislu da se nadaš da je ovo što kažeš toliko apsurdno, pa da ću ja (ili bilo tko drugi) na to morati kazati - o ne, lalelu, nemoj slučajno to pomisliti, nego evo tebi recepta - izmoli tri zdravomarije u osvit mjeseca mlađaka ispred najstarije crkve u svom mjestu, i sutra ujutro će ti momak iz snova pokucati na vrata. Ok, ajmo onda tako igrat - evo, ovo što sam ti ja rekla će sigurno upalit, probaj pa ćeš vidit. ;-) I kad oprobaš, a ono opet ne upali, šta ćeš onda? Onda ćeš opet doć kukat da zašto ti govorim da moliš u vrijeme mjeseca mlađaka, kad to ne dovodi do momka, nego avaj, koji je pravi recept. E pa odgovor je - NEMA GA!! To ne znači da ćeš ti definitivno ostati sama i da je to Božja volja za tebe. Ja ne znam što je Božja volja za tebe, a to ne znaš ni ti. Vrijeme će pokazati. Međutim, ono što jesam prilično uvjerena je da nema načina na koji ti možeš Boga/stvarnost izmanipulirati da bude točno onakva kakvu bi ti željela. Bog/stvarnost nas nadilazi i ne pokorava se uvijek našim željama, pa čak ni ako to usrdno molimo u vrijeme mjeseca mlađaka.



Ovdje se "dilaju" molitve za razne svrhe. Kaze se: Eh evo molitve za samce, nju molite i pronacite ce srodnu dusu. I onda se javi hrpa ljudi sa svjedocanstvima: Eto ja pocela moliti i treci dan se zaljubila, vec smo vjencani, cekamo dijete, sve fino i bajno.

Onda ja pitam, a sto kod mene ne funkcionira. Eh onda idu price, pogresno molis. Pitam kako moliti ispravno. Drugi se javljaju, eh ne mozes ti izmoliti ako nije Bozja volja. Nije molitva automat koji ispunja zelje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 23:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
lalelu napisao:
Ovdje se "dilaju" molitve za razne svrhe. Kaze se: Eh evo molitve za samce, nju molite i pronacite ce srodnu dusu. I onda se javi hrpa ljudi sa svjedocanstvima: Eto ja pocela moliti i treci dan se zaljubila, vec smo vjencani, cekamo dijete, sve fino i bajno.

Onda ja pitam, a sto kod mene ne funkcionira. Eh onda idu price, pogresno molis. Pitam kako moliti ispravno. Drugi se javljaju, eh ne mozes ti izmoliti ako nije Bozja volja. Nije molitva automat koji ispunja zelje.

To što kažeš je istina. Uistinu, postoje oni koji uvjeravaju da će biti što god zaželiš samo ako izmoliš pravu molitvu, a postoje i oni koji uvjeravaju da to nije tako. I šta bi ti sad tu točno htjela?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 23:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Mashna napisao:
lalelu napisao:
Ovdje se "dilaju" molitve za razne svrhe. Kaze se: Eh evo molitve za samce, nju molite i pronacite ce srodnu dusu. I onda se javi hrpa ljudi sa svjedocanstvima: Eto ja pocela moliti i treci dan se zaljubila, vec smo vjencani, cekamo dijete, sve fino i bajno.

Onda ja pitam, a sto kod mene ne funkcionira. Eh onda idu price, pogresno molis. Pitam kako moliti ispravno. Drugi se javljaju, eh ne mozes ti izmoliti ako nije Bozja volja. Nije molitva automat koji ispunja zelje.

To što kažeš je istina. Uistinu, postoje oni koji uvjeravaju da će biti što god zaželiš samo ako izmoliš pravu molitvu, a postoje i oni koji uvjeravaju da to nije tako. I šta bi ti sad tu točno htjela?



Nista, vec sam rekla. Skuzila sam, molila ja ili ne, na isto dodje. Sto je Bog odredio za mene, tako ce biti. Ako je on odredio da ja ostanem cijeli zivot sama (a tako izgleda) onda ce biti tako, ne ce mi on dati decka, samo sto ja molim krunicu, idem u crkvu ili na hodocasce.

Na meni je da to prihvatim i lazem sama sebi kako ksam sretna sto sam sama ili da zavrsim u ludnici sto nisam sretna sama. Pomoci nema.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2015 23:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
lalelu napisao:
Nista, vec sam rekla. Skuzila sam, molila ja ili ne, na isto dodje. Sto je Bog odredio za mene, tako ce biti. Ako je on odredio da ja ostanem cijeli zivot sama (a tako izgleda) onda ce biti tako, ne ce mi on dati decka, samo sto ja molim krunicu, idem u crkvu ili na hodocasce.

Na meni je da to prihvatim i lazem sama sebi kako ksam sretna sto sam sama ili da zavrsim u ludnici sto nisam sretna sama. Pomoci nema.

Nauk je katoličke crkve da ni vlas s glave ne pada, a da to nije Božja volja. Pa tako ni ti ne bi bila sama da nije takva Božja volja barem trenutno. No, jednako tako je nauk katoličke crkve da neke stvari koje su Božja volja Bog izravno želi (dobre stvari), a neke tek dopušta (loše stvari), te da ne bi loše stvari dopustio da iz njih u konačnici ne proizlazi puno veće dobro. Kakvo je to dobro? Kaže se - oko nije vidjelo, uho nije čulo, u punini se postiže tek na onom svijetu. To je ono što katolička crkva naučava, a hoće li to netko vjerovati je neko drugo pitanje.

Nadalje, nauk katoličke crkve kaže da se mogu željeti samo dobre stvari, te da čovjek može biti sretan samo s dobrim stvarima. Ako je neka stvar loša, onda čovjek ne može biti sretan s tim ili to sebi željeti, niti Bog ili crkva očekuju da bude. Međutim, ako je Božja volja da pripusti to zlo, onda je imati povjerenja u Boga i prihvatiti tu stvar kao svoj križ s povjerenjem da Bog da zna što čini dobro kojemu se čovjek može radovati i/ili pronalaziti utjehu, s nadom da će sve jednom sretno završiti. To je, to the best of my knowledge, također nauk katoličke crkve. A ponavljam, hoće li to netko prihvatiti to je neko drugo pitanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2015 17:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
ok. bozija volja nije da budem sretna. bozija volja je da budem sama. zbog cega ja ne znam. Ali je tako. ja se s tim moram pomiriti. Spasa nema na ovom svijetu. Zbog tog cu ja biti ngradjena u drugom vjecnom. Ali kad bi mogla birati, ipak bi ja sad na ovom svijetu decka, brak djecu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2015 23:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
lalelu napisao:
ok. bozija volja nije da budem sretna. bozija volja je da budem sama. zbog cega ja ne znam. Ali je tako. ja se s tim moram pomiriti. Spasa nema na ovom svijetu. Zbog tog cu ja biti ngradjena u drugom vjecnom. Ali kad bi mogla birati, ipak bi ja sad na ovom svijetu decka, brak djecu.


..koja si ti koza..
..imat ćeš i brak i muža i djecu..
..nećeš još dugo biti sama.. 8)

..samo što ćeš u toj vezi biti
,,plavuša..
..tvoj izbor. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 07:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
naggar napisao:
lalelu napisao:
ok. bozija volja nije da budem sretna. bozija volja je da budem sama. zbog cega ja ne znam. Ali je tako. ja se s tim moram pomiriti. Spasa nema na ovom svijetu. Zbog tog cu ja biti ngradjena u drugom vjecnom. Ali kad bi mogla birati, ipak bi ja sad na ovom svijetu decka, brak djecu.


..koja si ti koza..
..imat ćeš i brak i muža i djecu..
..nećeš još dugo biti sama.. 8)

..samo što ćeš u toj vezi biti
,,plavuša..
..tvoj izbor. 8)



Hvala na komplimentu. Jako krscanski nekoga kozom prozivati.

Ne zelim biti plavusa, zelim skladan brak a ne brak u kojem moram glumiti budalu.

A i ti ces nekad imti kriz kojeg ne ces moci prihvatiti pa ce ti sigurno drago biti kad se drugi budu spordali s tvojim krizem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2015 08:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
lalelu napisao:
naggar napisao:
lalelu napisao:
ok. bozija volja nije da budem sretna. bozija volja je da budem sama. zbog cega ja ne znam. Ali je tako. ja se s tim moram pomiriti. Spasa nema na ovom svijetu. Zbog tog cu ja biti ngradjena u drugom vjecnom. Ali kad bi mogla birati, ipak bi ja sad na ovom svijetu decka, brak djecu.


..koja si ti koza..
..imat ćeš i brak i muža i djecu..
..nećeš još dugo biti sama.. 8)

..samo što ćeš u toj vezi biti
,,plavuša..
..tvoj izbor. 8)



Hvala na komplimentu. Jako krscanski nekoga kozom prozivati.

Ne zelim biti plavusa, zelim skladan brak a ne brak u kojem moram glumiti budalu.

A i ti ces nekad imti kriz kojeg ne ces moci prihvatiti pa ce ti sigurno drago biti kad se drugi budu spordali s tvojim krizem.


ti nemaš križ,
ti imaš problema sa načinom razmišljanja.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr