www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 00:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 02 sij 2008 03:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Možda je malo blesavo pitanje ali zanima me kako izmoliti devetnicu Sv.Tereziji od djeteta Isusa.Naišao sam na ovu molitvu:

1.O mila Karmelićanska Djevice, Sveta Terezijo o Malog Isusa, evo me bijedna putnika, ponižena i skrušena radi bezbroj mi grijeha, pred Tobom prostrt-a... poslušaj moju molitvu, sjećajući se, što si nam obećala govoreći nam: ,,Niko me neće zazvati a da i ne primi odgovor“, i isprosi mi od dobroga Boga onih milosti, kojih mi toliko treba. Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu. Zaziv : O slavna Sveta Terezijo od Malog Isusa, moli za nas.

2.O mila Karmelićanska Djevice, Sveta Terezijo o Malog Isusa, srce mi je shrvano mukama i tjeskobama... Požuri se, da mi pomogneš, te za istinito Tvoje veliko obećanje puno neograničena pouzdanja u Boga, zauzmi se, ,,neka bi s Neba pala kiša ruža“... Pomozi, utješi i usliši one, koji se s velikim ufanjem Tebi obraćaju. Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu. - Zaziv : O slavna itd.

3.O mila Karmelićanska Djevice, Sveta Terezijo od Malog Isusa ! Oh kako se osjećam, da mi se duša žarom ispunja, kad upravljam vruću molitvu Tebi, koja si u svom anđeoskom životu ostavila upisane ove riječi : ,, Bog će po meni vršiti čudnovatih dijela, preko svakog mojeg očekivanja“... Nagradi dakle i moje ufanje i usliši mi molitvu; vjeran sam Ti pobožnik, uvijek ću hvaliti Tvoju nebesku dobrotu. Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu. – Zaziv : O slavna itd.

Vapaji Sv. Tereziji M. Isusa.

Sveta Terezijo, moli za nas!
Sa nebeskih visina, pogledaj na nas!
Ti si obećala, siđi dakle do nas!
Božja riječi, pouči nas !
Divna čudotvorko, usliši nas !
Čudo krijeposti, posveti nas!
Slatka zvijezdo, rasvijetli nas !
Mala Kraljice, k sebi dovedi nas !
Maleni Cvijete, privuci nas !
Nebeska Sijačice ruža , obaspi nas !
Sveta mala Terezijo, utješi one koji trpe !
Sveta mala Terezijo, ozdravi one koji trpe !
Sveta mala Terezijo, obrati naše grješnike !
Sveta mala Terezijo, slava tebi ! a po tebi slava Bogu !
Sveta mala Terezijo, ljubav tebi ! a po tebi ljubav Bogu !
Slava, slava Svetoj Tereziji Malenog Isusa !
Slava, slava, slava Bogu !

Spomeni se Sveta Terezijo, tvoga obećanja, da ćeš činiti dobra na zemlji, izlij obilnu kišu ruža (milosti) na sve one, koji k Tebi vape i isprosi nam od Boga milosti, koje očekujemo od Njegove neizmjerne dobrote.

O nebeski Oče, koji ćeš po zagovoru Svete Terezije od Malog Isusa povratiti svijetu milostivu ljubav Tvoga srca i sinovsko pouzdanje, koje Tebi dugujemo, udostoj se još uvećati slavu i moć zagovora One, koja je bila uvijek Tvoje vjerno dijete, i dopusti joj, da Ti svakoga dana dovede veliki broj duša, koje će Te vječno hvaliti. Po Isusu Kristu Gospodinu našemu. Amen

Gore su navedene tri molitve.Da li se te tri molitve moraju izmoliti sve svaki dan i tako kroz devet dana ili 1.molitvu 1.dan,2.molitvu 2.dan,3.molitvu 3.dan itd.

Malo sam zakomplicirao :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2008 21:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 sij 2007 15:19
Postovi: 210
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja mislim ako nema 9 razlicitih molitvi za svaki dan , da trebas svaki dan sve moliti sto si naveo :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr