www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 15:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 02 sij 2008 14:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne znam trebam vašu pomoć..kako ide pobožnost prvih subota u mjesecu srcu Marijinu i kako se provodi..Molim vas da mi objasnite oni koji znaju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2008 00:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pobožnost pet prvih subota

Marija se ukazala u Fatimi,u Portugalu,1917.g. Sestri Luciji,Marija je pokazala svoje srce ovijeno trnjem i uputila riječi: -Imaj sažaljenja prema Srcu svoje Presvete Majke,izbodeno trnjem,što ga svaki trenutak u njega zabadaju nezahvalni ljudi,a nema nikoga tko bi ga pokorom izvlačio!-

-Barem ti me pokušaj utješiti i poruči da svima onima koji se u pet prvih subota u mjesecu zaredom ispovijede,pričeste,izmole krunicu i 15 minuta ostanu sa mnom u razmatranju o otajstvima krunice,a s nakanom da mi pruže zadovoljštinu,obećajem svoju prisutnost u času smrti i sve milosti koje su im potrebne da spase dušu!-

Pet subota,a ne sedam ili devet,jer postoji pet oblika uvreda i psovki koji se nanose Bezgrešnom Srcu Marijinu:psovke protiv Bezgrješnog začeća,psovke protiv njezinog Djevičanstva,psovke protiv Božanskog majčinstva,zajedno s odbijanjem da je se prizna za Majku svih ljudi;javni pokušaji usadjivanja u srca djece ravnodušnost,prijezir i konačno mržnju prema ovoj Bezgrješnoj majci i direktno vrijedjanje Srca Marijina na Njenim svetim slikama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2008 12:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
zuki_1 napisao:
Pobožnost pet prvih subota

Marija se ukazala u Fatimi,u Portugalu,1917.g. Sestri Luciji,Marija je pokazala svoje srce ovijeno trnjem i uputila riječi: -Imaj sažaljenja prema Srcu svoje Presvete Majke,izbodeno trnjem,što ga svaki trenutak u njega zabadaju nezahvalni ljudi,a nema nikoga tko bi ga pokorom izvlačio!-

-Barem ti me pokušaj utješiti i poruči da svima onima koji se u pet prvih subota u mjesecu zaredom ispovijede,pričeste,izmole krunicu i 15 minuta ostanu sa mnom u razmatranju o otajstvima krunice,a s nakanom da mi pruže zadovoljštinu,obećajem svoju prisutnost u času smrti i sve milosti koje su im potrebne da spase dušu!-

Pet subota,a ne sedam ili devet,jer postoji pet oblika uvreda i psovki koji se nanose Bezgrešnom Srcu Marijinu:psovke protiv Bezgrješnog začeća,psovke protiv njezinog Djevičanstva,psovke protiv Božanskog majčinstva,zajedno s odbijanjem da je se prizna za Majku svih ljudi;javni pokušaji usadjivanja u srca djece ravnodušnost,prijezir i konačno mržnju prema ovoj Bezgrješnoj majci i direktno vrijedjanje Srca Marijina na Njenim svetim slikama.


Jel se misli na 5 prvih subota u mjesecu???!!!
Jel se mole otajstva koja se mole subotom???!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2008 13:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 stu 2007 19:03
Postovi: 122
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy napisao:
zuki_1 napisao:
Pobožnost pet prvih subota

Marija se ukazala u Fatimi,u Portugalu,1917.g. Sestri Luciji,Marija je pokazala svoje srce ovijeno trnjem i uputila riječi: -Imaj sažaljenja prema Srcu svoje Presvete Majke,izbodeno trnjem,što ga svaki trenutak u njega zabadaju nezahvalni ljudi,a nema nikoga tko bi ga pokorom izvlačio!-

-Barem ti me pokušaj utješiti i poruči da svima onima koji se u pet prvih subota u mjesecu zaredom ispovijede,pričeste,izmole krunicu i 15 minuta ostanu sa mnom u razmatranju o otajstvima krunice,a s nakanom da mi pruže zadovoljštinu,obećajem svoju prisutnost u času smrti i sve milosti koje su im potrebne da spase dušu!-

Pet subota,a ne sedam ili devet,jer postoji pet oblika uvreda i psovki koji se nanose Bezgrešnom Srcu Marijinu:psovke protiv Bezgrješnog začeća,psovke protiv njezinog Djevičanstva,psovke protiv Božanskog majčinstva,zajedno s odbijanjem da je se prizna za Majku svih ljudi;javni pokušaji usadjivanja u srca djece ravnodušnost,prijezir i konačno mržnju prema ovoj Bezgrješnoj majci i direktno vrijedjanje Srca Marijina na Njenim svetim slikama.


Jel se misli na 5 prvih subota u mjesecu???!!!
Jel se mole otajstva koja se mole subotom???!!!


Da-misli se na 5 prvih subota u mjesecu.
Najbolje je moliti otajstva koja se mole subotom-ali nije uvjet.
Bitno je izmoliti.

Ja idem prve subote na Jordanovac(Zagreb)-tamo se obavljaju
pobožnosti Presvetom Srcu Marijinom. To je nešto prekrasno-pa evo
ovim putem pozivam sve one koji mogu doći tamo. Dakle svaka prva
subota u mjesecu. Ujutro od 9 h-počinje klanjanje, a zatim sveta misa.
Evo vam sad u subotu prilike. Ako vas još nešto zanima-pitajte. BVB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2008 14:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... highlight=


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 14:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
evo na prvu subotu( pisali smo več o tome) preporučam i izmoliti molitvu posvete i himan
posvetite i stavite svoje obitelji i svoju djecu u Bezgrešno srce Marije!

OBITELJSKI CENAKUL
POSVETOM MARIJI OBITELJ PRIMA ZAKLON, SIGURNOST, UTJEHU I OBRANU
Gospa od nas traži da širimo Cenakule(cenakul- u kršć. smislu dvorana Posljednje Isusove večere u kojoj su se na dan Pedesetnice, moleći s Marijom, Majkom Isusovom, apostoli primili-u liku plamenih jezika-Duha Svetoga), molitve i bratsku ljubav, napose u obiteljima:činom posvete NJEZINU BEZGREŠNOM SRCU. Marija će nam isprositi dar Duha Svetoga koji će preinačiti obitelji u malene zajednice ljubavi, molitve i svetosti.

KAKO SE OBAVLJA OBITELJSKI CENAKUL

- Cenakul uvijek započeti sa zazivom što ga je Marija od nas zatražila u svojoj poruci od 7. listopada 1981. god.: dođi Duše Sveti, dođi po moćnom zagovoru Bezgrješnog Srca Marije tvoje preljubljene Zaručnice( 3 x)
- moliti svetu Krunicu ispred jednog Gospina kipa ili slike, razmatrajući otajstva sv.Krunice. Nakon posljednjeg otajstva izmoliti za Papu jedan Oče naš, Zdravo Mariju i Slava Ocu.
- čitati ili razmatrati jednu od poruka iz knjige:"Svećenicima, predragim Gospinim sinovima" s obavezom da se provodi u život ono što se tamo od nas traži.
-može se tumačiti malo Katekizma ili čitati jedan dio pisma što ga je Papa Ivan Pavao II uputio obiteljima
-bratska ljubav (razgovor) s nakanom da bi smo se upoznali i međusobno pomagali, te nastavili ići putem naše posvete da bi smo tako sve više rasli u uzajamnoj ljubavi kao prava braća i sinovi i kćeri Marijine
-uvijek završiti Cenakul sa Činom Posvete Bezgrješnom Srcu Marijinu, koji je vlastit svećeničkom Marijanskom pokretu za vjernike.

Važnost obiteljskog cenakula
u PORUCI OD 23. SRPNJA 1987. god. "Meni posvećene obitelji" Gospa nam upravlja ove utješne riječi:" ja s ljubavlju gledam obitelji koje su Meni posvećene. U ova vremena ja skupljam obitelji i uvodim ih u dubinu svog Bezgrješnog Srca, da bi mogle naći utočište i sigurnost, utjehu i obranu. Kao što volim da me zazivaju Majkom i Kraljicom svojih svećenika, tako isto volim da me zazivaju kao Majku i Kraljicu obitelji koje su meni posvećene. JA SAM MAJKA I KRALJICA OBITELJI. Bdijem nad njihovim životom, uzimam k srcu njihove probleme, zanimam se ne samo za duhovno nego i za materijalno dobro svih njezinih članova.
Kada posvećujete jednu obitelj mome Bezgrješnom Srcu, to je kao da otvarate kućna vrata svojoj Nebeskoj Majci, kao da je pozivate neka uđe, kao da joj dajete prostor da bi mogla obavljati svoju majčinsku ulogu na sve snažniji način. Evo radi čega želim da se sve kršćanske obitelji posvete mom Bezgrešnom Srcu.
Tražim DA MI SE OTVORE VRATA SVIH KUĆA, DA BIH MOGLA UĆI I USPOSTAVITI SVOJE MAJČINSKO BORAVIŠTE MEĐU VAMA.
TADA JA ULAZIM KAO VAŠA MAJKA I SUDJELUJEM U SVEMU VAŠEM ŽIVOTU.

Gospina obećanja
Gospa daje četiri obećanja obiteljima koje obavljaju obiteljske Cenakule:
1. Pomaže da se živi u braku skladno i vjerno, napose da ostanu uvijek sjedinjeni, živeći sakramentalni vid obiteljske sloge. Danas, kad se povećava broj rastava brakova i neslaganje, Gospa nas pod svojim plaštem uvijek sjedinjuje u ljubavi i najvećem zajedništvu.
2. Brine se za djecu. u ovim vremenima mnogim mladima prijeti pogibelj da izgube vjeru i da krenu putem zla, grijeha, nečistoće i droge. Gospa obećava da će kao majka biti uz ovu djecu, da će im pomagati napredovati u dobru i voditi ih putem svetosti i spasenja.
3. Prima k srcu duhovno, a također i materijalno dobro obitelji.

4. Marija će štititi ove obitelji tako da će ih uzeti pod svoj plašt i da će im biti poput gromobrana i braniti ih od od ognja kazne.

ČIN POSVETE BEZGRJEŠNOM SRCU MARIJINU( za redovnike i vjernike, pristaše Marijanskog pokreta)

Fatimska djevice, Majko milosrđa, Kraljice neba i zemlje, utočište grešnika, mi pristaše Marijanskog pokreta, posvećujemo se na sasvim osobiti način Tvojem Bezgrešnom Srcu.
Ovim činom posvete želimo vršiti s Tobom, i po Tebi sve obveze koje smo preuzeli svojim krsnim obećanjem. Obvezujemo se također da će mo u sebi provoditi ono unutarnje obraćenje, koje Evanđelje toliko zahtijeva, a koje nas odalečuje od svake privrženosti prema samima sebi i od olakih nagodbi sa svijetom, da bismo poput Tebe bili jedino raspoloživi uvijek vršiti Očevu volju.
I dok namjeravamo povjeriti Tebi, milosrdna i preslatka Majko, svoj život i svoj kršćanski poziv, da bi ti njime raspolagala prema svojim planovima spasenja u ovom presudnom času koji pritišće svijet, obvezujemo se da će mo ga živjeti prema Tvojim željama, napose što se tiče obnovljenog duha molitve i pokore, revnog sudjelovanja u slavljenju Euharistije i apostolata, svakodnevnog moljenja svete Krunice i pokorničkog načina života, u skladu s Evanđeljem, da bismo tako svima bili dobar primjer u obdržavanju Božjeg zakona, u vršenju kršćanskih kreposti, napose čistoće.
Obećajemo ti također da će mo biti sjedinjeni sa Svetim Ocem, sa crkvenim Poglavarstvom i sa svojim svećenicima, da bi smo se tako suprostavili postupku osporavanja crkvenog Učiteljstva, koji ugrožava same temeljke Crkve.
Pod Tvojom zaštitom želimo štoviše biti apostoli ovoga danas toliko potrebnoga jedinstva u molitvi i u ljubavi prema Papi, na koga zazivamo Tvoju posebnu zaštitu.
Na kraju ti obećajemo, da će mo duše, s kojima dolazimo u dodir, koliko nam bude moguće, voditi prema obnovljenoj pobožnosti prema Tebi.
Svjesni da je bezboštvo upropastilo vjeru velikog broja vjernika, da je obeščašćenje unišlo u Sveti Božji Hram, da se zlo i grijeh sve više šire po svijetu, usuđujemo se s pouzdanjem podići oči k Tebi, Majko Isusova i naša milosrdna i moćna Majko i zazvati te još danas te očekivati od Tebe spas za svoju djecu, o blaga, o milostiva, o Slatka Djevice Marijo.

Izdao Svećenički Marijanski pokret, Jordanovac 110, Zagreb, za izdavača pater Izidor Jedvaj D.I.
_________________
"Što god vam rekne, učinite!"



--------------------------------------------------------------------------------
joakim:
Jedan od najdirljivijih trenutaka je za mene,na koncu sv.mise,kada kip Gospe Fatimske nose kroz crkvu,a svi pjevaju na sav glas himnu koja jednostavno tako blago a tako silno i snažno dira srce i cijelo biće, a pogotovo kad p.Jedvaj širi ruke i poziva da se pjeva što glasnije i svim srcem.Ne znam,da li je već stavljena ovdje,ali ako nije evo je:

HIMNA SVEĆENIČKOG MARIJANSKOG POKRETA

Bezgrešno Srce Djevice Marije: put si i svjetlo
svojoj djeci na zemlji.

Sve svećenike Tebi posvećene: s ljubavlju ih gledaj,
na Srce ih privij, daj da budu slični Tvome Sinu Isusu.

Mi djeca Tvoja Tebi posvećena, stavi nas u četu,
spremi nas za bitku, jer trijumf Srca Tvoga brzo dolazi.

Kada nam dođe posljednja ura: dođi i ne kasni,
sve nas povesti u Raj!
_________________


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 sij 2008 22:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam učinio pet prvih subota,ali u te dane nisam molio krunicu i meditirao o otajstvima.Ispovijedao sam se i pričešćivao.Dali mi to vrijedi ili moram ispočetka?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2008 06:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
PRVA SUBOTA U MJESECU-MARIJIN DAN!

Slika



Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr