www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 23:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 10:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Evo, javljam da sam sam noćas bolje spavala!!! Punih 5h, što je za me jako dobro!! :D :D :D
Pomaže naša molitva!

Kako kaže Ann-Mary - i meni jaako nedostaje i taj beauty sleep - iako više nisam opterećena izgledom - sa sjetom gledam svoje fotografije od prije nekoliko godina kad je moje lice bilo blistavo, oči sjajne i odmorne... Sad mi je koža vrlo umorna i problematična, oči neprestano umorne, crvene, podočnjaci su već sastavni dio mog lica... Sve je nekako uvenulo...
Da, zapravo je tužno gledati i to kako nestaje "ljepota", ali je još puno teže normalno obavljati sve što se od nas očekuje, a potpuno si izmoren nespavanjem...
O štetnim posljedicama tog nespavanja po zdravlje ne razmišljam i, iskreno, nije me baš ni briga za to..Nekako vjerujem da će me Bog sačuvati od loših posljedica po zdravlje jer osjećam da je dovoljno i to što tako teško funkcioniram svaki dan i što gledam kako mi lice postaje sve umornije...i gubi svoje prave crte...

Što se tiče ove predivne molitve "U Isusovo ime..", rekla nam je Anuška da je Dražen Radigović upozorio da uvijek uz to dodamo ovako: "U ime Isusovo, PO ZAGOVORU BLAŽENE DJEVICE MARIJE I SVIH SVETIH, ARKANĐELA MIHAELA, RAFAELA I GABRIJELA..."
Znači, važno se pozvati na ZAGOVOR naše Majke i svih svetih!

Vjerujem da će uskoro svima nama koji smo iscrpljeni ovim problemima sa snom - biti bolje!!!

Ja mislim da znam gdje griješim - NIKAD nisam blagoslovila svetom vodom ili solju ovaj stan gdje sad živim! Planiram to što prije učiniti i nadam se poboljšanju!! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 10:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Ja mislim da znam gdje griješim - NIKAD nisam blagoslovila svetom vodom ili solju ovaj stan gdje sad živim! Planiram to što prije učiniti i nadam se poboljšanju!! :D
[/quote]

..kad podigneš svoju ruku i napraviš znak križa..i bagosloviš svoj prostor
.gdje živiš i spavaš...(U ime Isusa Nazarećanina)
..i blagosloviš sve susjede oko tebe...
..čitavu ulicu..
..pa cijeli kvart..
..pa grad..cijelu zemlju..
..i konačno sve ljudi..

.biti će to PRAVA I MOĆNA STVAR..

.i još kad svetom vodom poškropiš...sve..
..i zamoliš Gospodina da se smiluje..nad osobama koji su živjeli ovdje
..prije tebe..čineći teške grijehe...
..tako da se i oni spase...i krenu premu BITKU svog života..

..i kad malo "posoliš"..sve..

.soba će ti odisati pjevom ptica i mirisom ruža..

.a to ti je puno lakše učiniti..nego npr. hodati po vodi i micati planine..

..sve NEČISTO..POBIJEĆI ĆE..
..zločeste podzemne vode..postat će dobre..
..eneregetska zločesta kola...postat će dobra kolica..
.itd..

..EL ŠADAJ= Bog Svesilni... :idea:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 svi 2008 14:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Danas idem u Tabor i prvi put u životu ću se ja osobno "opskrbiti" blagoslovljenom vodom i soli (valjda će biti blagoslov!)... Inače je uvijek moja mama bila ta koja je nabavljala blagoslovljenu vodu - ja nisam uopće razumjela što će nam to...

Evo, vjerujem da će biti bolje kad blagoslovim ovaj stan u kojem trenutno živim... Naggar je to opisao idilično!!! :D :D Da samo upola bude tako - bti će dobro! :wink:
No, vjerujem da će biti puno bolje...ako je volja Božja...

Jučer su mi na Misi posebno "zazvonile" riječi psalma "Te me i noću srce opominje..."....
I ne idu mi iz srca te riječi ni danas..
Možda je nesanica ipak neka opomena koju još ne prepoznajem...??
Ako i jest - vjerujem da ću je ubrzo prepoznati i - popraviti što treba popraviti...

Duše Sveti - vodi nas, upravljaj nas, ljubi nas!! Pozivamo Te u svoj život i prihvaćamo samo Tvoje vodstvo! I mi Tebe volimo...Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2008 18:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 pro 2007 14:23
Postovi: 193
Lokacija: negdje u oblacima...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ja svoju sobicu... svoj krevetić... i cijeli gornji kad redovno svetim svaku večer prije spavanja... i od kad to radim... spavam ko mala beba... :D par puta mi se znalo dogoditi da legnem i da zaboravim to obaviti... ali onda se samo trgnem... ustanem.. to obavim i vratim se u krevet... e i svaku večer molim molitvu odricanja... i zamolim dragog Isusa da me čuva i dok spavam :D

a što volim svog Isusa...

smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 svi 2008 18:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Pročitah jednom smiješan recept za one koji pate od nesanice: Moli, moli i samo moli, onom Zlom to toliko ide na živce da će sve učiniti da prestaneš pa ćeš lako nakon kretke molitve usniti kao beba hehehehehe.

Možda je ovo samo šala, al doista kad god mi se nije dalo zaspati i kad sem počela moliti vrlo brzo bih zaspala pa sad mislim da vrijedi pokušati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 svi 2008 19:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Predprosli tjedan, rece mi svecenik..Fratar..za vrijeme ispovjedi,kako su imali "brata fratra",koji je jako mnogo godina,imao problema s nespavanjem..jednostavno nije spavao..i tako je zivio,dugo godina...
Bez ikakvih prigovora,i trazenja pomoci, prihvatio je "nespavanje"
kao svoj kriz,i s njim se hrabro nosio.."
Moze se reci,da...zivio je sveti zivot..na zemlji.!

Nama su cesto Bozji putevi ne objasnjivi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 svi 2008 10:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Često mi ljudi kažu da Bog ne želi da imamo problema s nespavanjem i da On želi da Njegova djeca budu odmorna i da imaju sve što im treba...

No, ja u sebi osjećam da se Njegov križ može pojaviti i u obliku nespavanja... Jer kad nema nikakvog razloga za nespavanje, a ono se ipak pojavljuje... Gotovo svake noći...
Savjest je mirna i čista, sve molitve su izmoljene, nema nikavih problema koji bi me opterećivali..Mir je u duši..Silan umor u tijelu...Ali sna NEMA...
Mislim da je to moj križ...Koji ja ne prihvaćam i smišljam sve načine da poboljšam spavanje... I uvijek prigovaram i uvijek se žalim što ne spavam dobro i nonstop molim Isusa da me poštedi toga...
Poštedi me samo za vikend! :wink:
Unatoč toj kroničnoj iscrpljenosti - uspijevam nekako obavljati sve što se od mene traži (osim učenja - za to nikad nemam dovoljno snage..ali puno tu i sama griješim - trebala bih se malo odreći druženja s prijateljima..).. Tako da - može se reći da živim normalno, unatoč tome što spavam po tri sata... No, tijelo često trpi...

Ponekad prihvatim to da ja jednostavno ne mogu spavati normalno i tad je sve nekako ok - smijem se, nikome ne pokazujem da se osjećam kao da me tramvaj pregazio i kao da mi je 1000 godina...sve nekako ide... Kad to prihvatim...
Ali puno češće odbijam to prihvatiti i tad mi je sve teško - ništa ne ide kako treba...
Pokušat ću to prihvatiti... Uh, neće biti lako!

No, otkad blagoslivljam svoju sobu - vidim pomake nabolje - možda su ipak to samo uznemiravanja od strane Zloga, možda mi Isus ipak nije dao taj križ... I možda trebam samo biti revnija u molitvi... A možda moram i nešto shvatiti, nešto spoznati ili puno više moliti tih sati koje provodim budna... No, ja sam obično nakon 3h kad ne uspijem zaspati - već ogorčena što će i ova noć biti besana i tad više ne mogu ni moliti.. :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr