www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 06:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 sij 2009 12:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 pro 2008 17:21
Postovi: 82
Lokacija: KR
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo jednog pitanja za Joakima :grlim te: ma i za druge ako znaju,
eto ovak:

poznam jednu dragu osobu koja nikad nije krštena
(razlog miješani brak mada nije ni bitan)
osoba je draga, puna ljubavi i mana ko
i mi svi ostali :lol:
nevjernik,kako sama kaze ne razmislja o
krštenju a pošto je u godinama malo je
vjerojatno da se to bude i desilo.

Molim za tu osobu Petnaest molitvi sv.Brigite Svedske
za obračenje, ali može li se učiniti nešto više za takvu osobu?
za posebnu milost Gospodinovu??
jer što ako ne dođe do obraćenja ?
ima li spasa za tu sirotu dušu ?
znam da je to po Njegovoj volji i
da će tako i biti.
ali u biti zanima me dali ja mogu
učiniti nešto POSEBNO
( osim molitve)za tu osobu ?
nekakav zavjet ....


mozda neko od Vas TT-ovaca ima takvih iskustva ili nešto slićno,
pa Vas molim podijelite to samnom(nama)!

hvala svima :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2009 15:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dragi moj prijatelju,kad si me već prozvao evo...:wink:

ima jako puno ljudi danas,koji iz tko zna kojih razloga nisu još upoznali,da li svojom krivnjom ili ne,Krista,ali to nikako ne znači da te osobe nisu Bogu drage(daleko draže negoli neki kršćani koji svojim životom sablažnjuju ostale) ili pak da Bog za njih nema svoj određen plan...

svakako d a je molitva vrlo važan segment,ali predmnijevam da je t a osoba tebi na neki način bliska,pa bi mogao i drugim načinima pripomoći...

no gledaj,ne znači da se za takvu osobu ne treba ili se ne smije moliti,dapače,ali znaj da za samo spasenje te osobe, nije važno da li je ona za svog života upoznala dovoljno Krista, već njeno spasenje ovisi o njenom konačnom opredjeljenju za Boga ili protiv Boga na koje je kao svaki čovjek pozvana u času svoje smrti. e sada,što je tko izabrao, za nas žive ljude ostaje vječna tajna...

iako naša Crkva uči da "izvan Crkve nema spasenja"ipak konačni sud prepustit ćemo samom našem Stvoritelju i Sucu!ovako piše u KKC...

846 Kako valja shvatiti tu tvrdnju koju su često opetovali crkveni Oci? Iskazana pozitivno, znači da svako spasenje dolazi od Krista-Glave po Crkvi koja je njegovo Tijelo:
Oslanjajući se na Sveto pismo i Predaju, Sveti sabor uči da je ta putujuća Crkva potrebna za spasenje. Jedino je naime Krist Posrednik i put spasenja, prisutan među nama u svome tijelu, koje je Crkva; a naglašavajući izričito potrebu vjere i krštenja, on je potvrdio i potrebu Crkve, u koju ljudi ulaze po krštenju kao kroz vrata. Zato se ne bi mogli spasiti oni ljudi koji, iako im nije nepoznato da je od Boga po Isusu Kristu Katolička Crkva ustanovljena kao potrebna, ipak ne bi htjeli u nju ili ući ili pak u njoj ostati.[317]


847 Ta se tvrdnja ne odnosi na one koji bez svoje krivnje ne poznaju Krista i njegovu Crkvu:
Oni koji bez krivnje ne poznaju Kristovo Evanđelje i njegovu Crkvu, a ipak iskreno traže Boga i pod utjecajem milosti nastoje Njegovu volju, koju su spoznali u glasu savjesti, djelom izvršiti, mogu postići vječno spasenje.[318]


848 "Iako Bog putevima koje samo on zna može ljude koji bez vlastite krivnje ne poznaju Evanđelje dovesti do vjere, 'bez koje je nemoguće omiljeti Bogu',[319] Crkvi je dužnost i ujedno sveto pravo da navješćuje Evanđelje"[320] svim ljudima.



napisao si..."osoba je draga, puna ljubavi i mana ko
i mi svi ostali
nevjernik,kako sama kaze ne razmislja o
krštenju a pošto je u godinama malo je
vjerojatno da se to bude i desilo."


vidiš,ukoliko budeš nenametljivo i dalje s njom održavao kontakte,jer kao što kažeš osoba je puna ljubavi,vrlo je lako moguće,da uza svoje molitve koje već zdušno moliš za njeno obraćenje,uz svoju pokoru i postove,a uveliko pomaže i ubraja se u kršćansku ljubav prema bližnjemu što se već duhovnim i tjelesnim djelima zalažeš za saestru svoju,da će Bog videjvši tvoje iskrene nakane srca,i On malo pripomoći...jer što čovjek ne može,Bog može i hoće ukoliko će to biti tebi i svima ostalima na duhovnu korist...

ne zaboravi,da naš Bog nema ograničenja,i njemu prostor i vrijeme ništa ne znače,ali ti nemoj nikada odustajati..sjeti se samo sv.Monike koja je 30 godina molila za obraćenje svoga sina,sv.Augustina...i uspjela je!

a što se tiče onoga, da je osoba u "godinama",to ne zanči ništa..jer duh i nutrina čovjeka nikada ne stare,samo ovo naše jadno ograničeno tijelo..a osim toga,mi u RKC imamo i katehezu za katekumene,odrasle osobe koje nisu krštene,o tome više možeš saznati od svoga župnika...

inače,kada sam pročitao tvoj post,budi siguran da je ta,tebi draga osoba,od danas u mojim molitvenim nakanama,a toplo preporučam da ako si u kojoj molitvenoj grupi da i tvoja grupa stavi u nakanu tu osobu,pa ako treba može i cijeli molitveni lanac,jer kada smo već upoznati sa konkretnom situacijom,valja i konkretno i djelatno djelovati,a Bogu na taj način sigurno nećemo "dodijati"...dapače,bit će mu vrlo drago :grlim te:


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2009 16:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 pro 2008 17:21
Postovi: 82
Lokacija: KR
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prvo puno hvala na odgovoru i brzini, i hvala ti
što ti ona bude i u tvojim molitvama. :grlim te:
stavio sam 02.01 u nakanu na molitveni lanac,
i prijavio se
evo mislim da sam i ja u 30oj grupi?

:grlim te: te brate !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2009 19:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Brate, ne odustaj! Od molitve, posta i nelicemernog svedočenja Hrista u svakodnevnom životu nema jačih oružija da se neko privede veri. Ima u ,,Kazivanjima ruskog bogotražitelja'' jedna divna molitva koju možeš i govoriti na krunici:

,,Milostivi Gospode, neka bude volja Tvoja! Ti koji želiš da se svi ljudi spasu i dođu u poznanje istine - spasi i pomiluj slugu svoga ___! Primi Gospode ovu molitvu moju kao vapaj ljubavi koju si Ti zapovedio!''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 vel 2009 00:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 vel 2009 17:51
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
POSTOJI KRSENJE ŽELJOM I KRVLJU UZ ONO SA VODOM,A SVI SMO BOZIJA DJECA I NEKRSTENI SE ,AKO NISU IMALI PRILIKU UPOZNATI KRISTA MOGU SPASITI PO MORALNOM ZAKONU KOJI DOLAZI OD BOGA,MOLIMO ZA SVE LJUDE,BOG SE NECE OGLUSUTI NA NASE MOLITVE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr