www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 23:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 27 vel 2009 21:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 vel 2009 23:13
Postovi: 32
Lokacija: Cista Provo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vrlo sam kratko na ovom forumu,pratim teme,al izgleda najviše nekako idem na teme MOLITVA i za potrebne,tako da uvijek izmolim 3 Zdravo Marije za sve one koji traže pomoć u molitvi,i svaki dan ih predajem Mariji na ruke,jer majka zna šta je najbolje za svko od Njene djece.
Zatim počinje živa krunica ovdje na forumu,vidim dosta se ljudi prijavilo za taj milosni sat molitve,prijavila se i ja,zatim je krenula devetnica Sv.Mihaelu arkanđelu od sutra 28.02 ,pa onako Gospodina pitam da mi rasporedi vrijeme koje imam za molitvu,obitelj i obaveze koje imam u obitelji ,i naravno Gospodar vremena mi nađe vrijeme za tu molitvu,uz moje molitve koje molim od mog ozdravljenja.Vjerujem da i vi svi imate svoje molitve koje molite svaki dan.Zatim malo gledam prijavljene za jednu,drugu ,treću devetnicu i većinom su to isti članovi,pa me zanima draga braćo i sestre kako stižete,kako se uspijete potpuno uroniti u molitvu,uz svoje staleške dužnosti.Znam da bi svi htjeli pomoći bližnjem ,kao i ja sama al jednostavno to sve nemogu,jer ne želim da mi molitva bude samo nabrajanje riječi molitve,želim osjetiti molitvu,ostati u šutnji i osluškivati Božiji glas u sebi,kud me vodi i što mi želi reći.
Evo ovo bi bilo ukratko moje razmišljanje,pa vas molim ako neko ima neki savjet da to i napiše,jer ja istinski vjerujem da se oni koji se prijave stvarno to i mole.
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2009 22:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
mamy8 napisao:
Vrlo sam kratko na ovom forumu,pratim teme,al izgleda najviše nekako idem na teme MOLITVA i za potrebne,tako da uvijek izmolim 3 Zdravo Marije za sve one koji traže pomoć u molitvi,i svaki dan ih predajem Mariji na ruke,jer majka zna šta je najbolje za svko od Njene djece.


Draga sestro mamy8,drago mi je da si ovo podjelila s nama...Iskreno receno i ja se pitam cesto,kako je to sve moguce uskladiti..
Citat:
Zatim počinje živa krunica ovdje na forumu,vidim dosta se ljudi prijavilo za taj milosni sat molitve,prijavila se i ja,zatim je krenula devetnica Sv.Mihaelu arkanđelu od sutra 28.02 ,pa onako Gospodina pitam da mi rasporedi vrijeme koje imam za molitvu,obitelj i obaveze koje imam u obitelji ,i naravno Gospodar vremena mi nađe vrijeme za tu molitvu,uz moje molitve koje molim od mog ozdravljenja.


Zivu Krunicu molimo prvi put,a Devetnica je uvjek bila prva subota u mjesecu...Tu smo molili ,tko je mogao i imao potrebu..
I dalje se ostaje kod Devetnice na prvu subotu, (sada je iznimka)da zapocinje ranije ,buduci sto zelimo jos jednu Devetnicu...ili Trodnevnicu Sv.Josipu,stavila ovu Sv.Mihovili prije,bas zbog ovih clanova koji imaju potrebu za tu Devetnicu...I tako da ne budu u isto vrijeme,...
Mislim da mnogima mozda nije jasno ,da sve svoje nakane mogu ukljuciti i prijaviti u svaku devetnicu..Sto god je nesto zajednicko,uvjek nas vise moli..i od vece je koristi..
Nese su Devetnice u zadnje vrijeme kratke,bas iz tih razloga,sto ljudi imaju malo vremena,ali ipak se zele posvetiti molitvi,gledamo da budu sto krace..

Citat:
Vjerujem da i vi svi imate svoje molitve koje molite svaki dan.Zatim malo gledam prijavljene za jednu,drugu ,treću devetnicu i većinom su to isti članovi,pa me zanima draga braćo i sestre kako stižete,kako se uspijete potpuno uroniti u molitvu,uz svoje staleške dužnosti.Znam da bi svi htjeli pomoći bližnjem ,kao i ja sama al jednostavno to sve nemogu,jer ne želim da mi molitva bude samo nabrajanje riječi molitve,želim osjetiti molitvu,ostati u šutnji i osluškivati Božiji glas u sebi,kud me vodi i što mi želi reći

Da,tako je..Ja ne gledam nikada TV...pa slobodno vecernje vrijeme provodim u molitvi i na Forumu molitvi..(sada sam na bolovanju,ali sam samo uvecer do 10 ovdje)
Recimo Visnja je u penziji,djeca velika..samostalna,kao i moja..
Poslje radnog vremena stojim na raspolaganju majci, djeci i unucadi ako me trebaju..Muzu svakako,a poslje 8 sati je vrijeme za mene...
neki puta mi prilike dozvole i prije,i mogu vise provesti vremena ovdje..

Citat:
Evo ovo bi bilo ukratko moje razmišljanje,pa vas molim ako neko ima neki savjet da to i napiše,jer ja istinski vjerujem da se oni koji se prijave stvarno to i mole.


Da,i ja se nadam da je tako,bilo bi zalosno da nije tako,a to bi bio i grijeh...

Evo ovako...redosljed molitve..

MOLITVENI LANAC, moli svaka osoba samo 1 desetnicu..
LNAC HITNE MOLITVE..ne znamo koliko clanova mole,ali dovoljno je ako se samo kaze...za sve nakane zapisanu u H.M..Tako i kada ne mozemo do kompjutora molimo za te nakane..
Ja pratim taj lanac od kada smo poceli da molimo,jako puno se molitvi uslisava,neke odmah a nekima nakon duzes vremea..
Mnogi zaborave da dodju i da posvjedoce..Dovoljno je 1 Oce Nas,ili Zdravo Marijo..ili bilo koja molitva..I sve nakane ,bez obzira za cega se moli ,mogu se staviti u H.M..
DVEVETNICA PRVA SUBOTA..ostaje i dalje...(moze i jedna Trodnevnica pri kraju mjeseca,mozda treci tjedan u mjesecu)
Tako da se svi oni koji imaju potrebu mogu ukljuciti u zajednicku molitvu..

A sve ove druge molitve su nastale po potrebi...Tu,se moli kako kome dozvoljava vrijeme..???

Ja sam isto za zajedniceke molitve...A ,ako imam vremena,onda mogu i za druge moliti..

Cesto ,kada radim i dodjem uvecer kuci..i dodjem na forum,ako cu se na svim molitvama moliti,ne ostajemi mi vrijeme da nista drugo ne napisem,pa neki puta i da ne procitam...Jednostavno je nemoguce ucestvovati na svima temama i molitva...

Hvala ti ti na ovoj temi ,da si podjelila s nama... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2009 06:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga sestro, ja sam mislila kako da sve obaveze uskladim, onda sam zapisala na jedan papir sve molitve, krunicu,... na koje sam se prijavila i onda ustanem u 5 sati ujutro i do 6,30 kada idem na posao sve izmolim, a tokom dana molim krunicu Božanskog milosrđa. Uveče molim kako mi srce želi. BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2009 21:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Alenas-velika devetnica sv Josipu od 21.sijecnja 2009

Visnja-devetnica za Krunu i Steficu-Poceti cemo14.03-22.03

Veki-Trinaest utoraka Sv. Anti 17.03.-09.06.

Visnja-MOLIMO OVU TRODNEVNICU SVETOM JOSIPU OD16.03-18.03

Marija-Devetnica gospi od zdravlja .(od 12.03-20.03, moza promjeni datum?)


Devetnica bozanskog Milosrdja,na veliki petak...
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... &start=105


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2009 22:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Devetnica Gospi od zdravlja ako se slazete moze poslije Uskrsa kad skolski praznici zavrse .OD 20.04-28.04


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr