www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 19:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: pomoć
PostPostano: 13 tra 2009 16:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 17:16
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav
Sasvim slučajno dođoh na ovu stranicu... u očaju i bespomoćnosti koja me obuzima..
Imam jako veliki problem odnosno barem mislim da jest. Valjda je svakome njegov križ najteži. Već dosta dugo vremena ( ne pamtim ni odkada više) me mući neobjašnjivi strah, tjeskoba koja me počinje paralizirati za normalan život. Pokušavam pronaći rješenje za to, ali ne uspjevam. Svaki puta kada mislim da je prestalo, ono se povrati. Ne govorim nikome o tome već se počinjem povlačiti u sebe, izbjegavati velike skupove, ljude... Naime, samo odjednom u bilokojem trenutku obuzme me neobjašnjivi strah kada moram negdje ići ili prisustvovati nećemu.. Sve to mi se manifestira kroz fiziološke poteškoće ( proljev, bolovi u stomaku). Isprva sam mi je bila pomisao da je to zbog stresa i užurbanog načina života, ali sada se događa zbog neobjašnjivih situacija... Molim Boga da mi pomogne jer si sama više ne znam pomoći... Želim živjeti normalan život gdje ću moći pomagati i usrećavati druge.. Ali kako? Kroz par dana moram prisustvovati značajnom događaju u životu moje prijateljice.. a ja se bojim da me ne uhvati strah sa svim posljedicama.. Očajna sam i molim za pomoć.. Zašto mi se to događa? Što krivo radim? Pomozite
Pozdrav svim ljudima dobre volje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 tra 2009 20:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 srp 2008 10:56
Postovi: 195
Lokacija: Mostar,BiH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma sigurna sam da ne radiš ništa krivo...Mnogi imaju problema sa strahom,no strah je samo pomanjkanje vjere,a vjera je Božji dar.Stoga znaš što ti je raditi,čitaj Sv.Pismo jer time dobivaš taj predivan dar vjere i uzdanja u Boga.Predaj Gospodinu putove svoje da te vodi i nećeš imati razloga za bilo kakav strah i tjeskobu.
I ja osobno često osjećam depresiju,strah,tjeskobu i što već ne...Ali znam da moje slabosti imaju podrijetlo u prošlosti i onome što sa doživjela.Pokušaj istražiti što je razlog tvoga straha,da li si doživjela neku traumu,pitaj čak Isusa da ti to otkrije,i nakon što to predaš Njemu sve će biti OK.Nećeš imati razloga za brigu.Uistinu Gospodin dan danas čini djela čudesna.Uzdaj se u Njega i doživjet ćeš neopisivu sreću.Eto nadam se da sam ti barem malčice pomogla :) ...BTB :D :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2009 13:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Lipa Kato ljudi se svim i svacim bore protiv svojih strahova.
Da znas koliko te posla ceka vjerojatno bi odustala od te borbe. Bolje da ne znas, bar ne jos dok si na mlijeku.
Neki uzimaju tablete ili alkohol, razne droge ili cine razne druge stvari nebi li savladali ili barem za tren pobjegli od svojih strahova. Tablete npr. imaju garanciju u koju se covjek ne moze trajno pouzdati i covjeka 'drze' neko odredjeno vrijeme i nakon toga opet potpadaju pod vlast svojih strahova. Znaci, trebaju nanovo uzeti tabletu ili sto vec da ih primiri, opusti, da pobjegnu od problema. Znas i sama kako je taj mir raspadljiv i nestalan, doista 'drzi' neko vrijeme i strahovi se povuku momentalno, no ubrzo se vrate.
Ovdje ces dobiti kratke i strelovite molitve kojima niciji strah ne moze stati na bojno polje i koje stalno mozes ponavljati kad su ti najpotrebnije, npr. na tom znacajnom dogadjaju kojeg spominjes.
Trazi i ljudi ce ti pomoci, no valja ti znati zelis li ili ne da ti se pomogne, to trebas otkriti, jer ako ipak negdje u sebi ne zelis da ti Bog pomogne mozda bas preko nas, kratke i strelovite molitve ti nece pomoci.
Bog te blagoslovio i dao ti snage da se odlucis Njegovim putem hoditi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2009 14:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pouzdanje u Gospodina i potpuno predanje u Njegove Svete i Blazene ruke otklanjaju svaki strah i nemir.Svima sve oprostiti i svakoga prihvatiti izljeciti ce duh,dusu i tijelo.Boga primiti u svoje srce,redovito se ispovjedati i redovito ic na svete Mise su lijek za svaku dusu i otklanjaju svaki strah.Jedini Isus je pravi lijek i pravi jedincati ljecnik za svakoga od nas.Pouzdaj se u Njega i citaj Sveto Pismo koje ce ti dati odgovor na svako pitanje i ozdraviti ces,budes li poslusala ovaj savjet.Bog te blagoslovio,cuvao i doveo na svoj put ljubavi i mira.Amen. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2009 14:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 17:16
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala dobri ljudi na savjetima... Pokušat ću slijediti vaše pozitivne misli i savjete. Zaista. Svaki dan se molim da mi Gospodin da snage i sačuva od zloga. Doista su mi potrebne te kratke i strelovite molitive koje Leo spominje. Da, želim da mi Bog pomogne. U kršćanskom nauku sam od malena i uvijek sam se trudila živjeti po svim tim pravilima Crkve..
Nešto se vjerojatno dogodilo između da me opsjeda toliki strah, čak i u Crkvi koja bi za mene trebala biti najsigurnije mjesto. A ciganke me zadnjih godina često spopadaju da uvijek prepoznaju nešto u meni.. Naravno, nikada im nisam dala da mi kažu :) Bog je jedini koji zna sve o meni.. Stoga Bože moj, u tvoje ruke predajem sve svoje slabosti..
hvala svima dobrim ljudima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2009 14:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga Kate Lipa, tvoj strah može biti iz raznih uzroka, nasljedan, sebi si postavila visoke ciljeve,….. ali jedini pravi lijek je ispovijed i pričest. Moli Isusa i Mariju da ti pokažu šta sve trebaš ispovjediti. Sigurno bi ti pomogla i hagioterapija. Otiđi na duhovno obnovu kod patera Linića. Telefon na Taboru je 336-97-81. Ako ti je predugo za čekat nazovi patera i zamoli ga da te zakaže što prije jer ti je hitno.

Moli Isusa da ti pomogne, da te nauči šta trebaš raditi u tim situacijama. Posebno su učinkovite strelovite molitve kao što ti je preporučio brat Leo. Ako te zanima koje su to molitve, mogu ti napisati.

Draga, bit će sve dobro uz Božju pomoć, imaj povjerenja u Boga u njegovu svemoć i ljubav prema nama. Upravo ovog trena dok ovo čitaš Božji pogled je na tebi sa posebnom ljubavlju i nježnošću koju je teško zamisliti. I svakog ostalog trena našeg života njegove oči su na nama pune ljubavi i čežnje, a mi trčimo kao bez glave za raznim tričarijama.

Naš pokojni pater Tadej bi običavao reči: čovjek i Isus su kao cimeri u jednoj sobi. Isus stalno i potpuno okrenut čovjeku spreman uvijek za pomoć i ljubav. A čovjek se vrti po toj sobi sa svojim mislima, tugama i strahovima i ne obraća uopće pažnju na svog cimera, kao da On ne postoji.

Draga, ja ću se pomoliti za tebe i želim ti da postaneš pravo dijete Božje, radosno i bezazleno, puno ljubavi i milosrđa. Bog s tobom u vijeke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2009 15:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 17:16
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bila bih vam zahvalna kada biste napisali molitve.. Nažalost ih ne znam.
hvala vam na podršci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2009 16:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Čin molitve

Daj mi sebe Gospode, daj mi sebe.
Budi uz mene, volim te i ako je moja ljubav preslaba, dozvoli da te volim više.
Ja ne mogu mjeriti moju ljubav kako bih znao što je premalo, al' dozvoli mojoj duši da hita do tvog zagrljaja i da nikada ne bude odbijena sve dok ne bude počivala u tvojoj prisutnosti u tvom skrivenom skrovištu.
Samo znam da mi nije dobro kad ti nisu uz mene, kada si izvan mene.
Želim te u sebi Gospode.
Svo bogatstvo svijeta koje nije od moga Boga ne želim u sebi.
Amen.

Čin nade

Poradi milosti tvoje, o moj gospode Bože, reci mi što si ti meni.
Reci mojoj duši: '
Ja sam spasenje.'
Govori kako bih mogao čuti, o Bože, moje srce sluša;
otvori ga da te može čuti i reci mojoj duši:
'Ja sam tvoje spasenje.'
Nakon što čujem te riječi, mogu li te odmah dotaknuti?
Ne skrivaj svoje lice od mene.
Dozvoli mi da vidim tvoje lice čak i ako umrem, kako ne bih umro od želje da te vidim.
Moja duša je premala da bi te primila, uvećaj je Gospode.
Sva je urušena, popravi je.
Ima u njoj nešto - ispovijedam i znam - što vrijeđa tvoj pogled.
Al' tko to može očistiti?
Ili komu drugom mogu plakati osim tebi?
Od mojih tajnih grijeha očisti me, o Gospode, i od ostalih zaštiti svog slugu.
Amen.

Radosna molitva kod Isusova rođenja

Radujte se pravednici jer je rođen Pravednik
Radujte se bolesni i nemoćni jer je rođen Spasitelj
Radujte se zarobljeni je je rođen Izbavitelj
Radujte se robovi jer je rođen Gospodar
Radujte se slobodni ljudi jer je Osloboditelj rođen
Radujte se svi Kršćani jer Isus Krist je rođen.

Gospode Isuse, dozvoli da se upoznam

Gospodine Isuse, dozvoli da se upoznam i poznajem sebe,
I da ne žudim ni za čim osim za Tobom.
Daj da mrzim sebe i volim Tebe.
Dozvoli da radim sve za Tebe.
Dozvoli da ponizim sebe i uzvisim Tebe.
Neka umrem u sebi i živim u Tebi.
Daj da prihvatim štogod se dogodilo kao da je od Tebe.
Daj da zaboravim sebe i slijedim Tebe,
I da uvijek žudim za Tobom,
Daj da poletim iz sebe i nađem spas u Tebi,
Kako bih zaslužio da budem obranjen po Tebi.
Daj mi strah Božji, kako bih strahovao Tebi,
I da budem među onima koji si Ti izabrao.
Neka ne vjerujem sebi, nego neka je svo moje povjerenje u Tebi.
Dozvoli mi da Te budem voljan poslušati,
Budi mi jedina sigurnost u životu,
I dozvoli da budem siromašan zbog Tebe.
Pogledaj me kako bih Te ja mogao voljeti.
Pozovi me kako bih Te mogao vidjeti,
I kako bih se uvijek mogao radovati u Tebi.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2009 16:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pročitaj polagano tekst. Pokušaj ga razumjeti. Ne zaboravi da to sada Gospodin preko Izajije govori tebi. Umjesto Jakova možeš staviti svoje ime, umjesto Izraela Crkva - novi Izrael. Vode i vatre predstavljaju razne nevolje života. Vidi što to Bog tebi govori: On ti kaže: 'Ne boj se' koga se onda možeš bojati, ako je On na tvojoj strani. On će biti uz tebe u svim nevoljama i neće nevolja biti jača od tebe, neće te nadvladati. On te pozna i zove te po imenu, poznaje te iznutra i sve mu je poznato što se s tobom događa. On je tvoj Spasitelj, Otkupitelj. Svi dugovi za tebe već su plaćeni, ti samo trebaš prihvatiti to spasenje, koje ti se nudi preko Crkve. Veoma si vrijedan i dragocjen u njegovim očima, on je spreman sve dati za tebe i on te ljubi. Podsvijesti si tu istinu da si tako ljubljen, vrijedan i dragocjen, premda osjećaš da te ljudi možda nisu uvijek voljeli. Od Boga si sigurno voljeni, njegova ljubav prema tebi je bezuvjetna. Odgovori mu sada svojim riječima na ovu riječ, zahvali mu za ljubav i reci da mu vjeruješ.

Ne gledaj ono što jesi nego ono što bi trebao biti. Ne samosažaljevaj se zbog boli i muke u kojima sada patiš, nego stvaraj u sebi vizije onoga što želiš postati. Tvoja duša treba biti ispunjena onim za što moliš i kakav želiš biti. Moraš najprije biti zdrav u duši kako bi tvoje tijelo bilo zdravo. Dušu trebaš najprije nahraniti zdravim i uspješnim mislima, i tada će to duša ostvariti. T. Ivančić 'Lijepo je što postojiš'
03
15


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 tra 2009 17:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lipa Kato...

vec smo negdje spominjali nešto o tvom problemu...

dijagnoza se u medicini zove Napad panike tj. straha...

i ja sam to prošla na samom početku mog obračenja...

samo onaj tko je to prošao zna kako je to grozno, kako te to paralizira za normalan život... mene bi to u kantini na faxu hvatalo, pa u tramvaju, pa u zatvorenim shoping centrima, više nije bilo ograniceno na mjesto... svugdje... isto, strah od ljudi tj kad bih trbala držat seminar pred kolegama isl...

započinje prvo na psihi- pa se manifestira i na tijelu-tjelesnim reakcijama: ubrzano kucanje srca, znojenje, nekome i gušenje, nedostatak kisika isl...


ja sam draga uvjerena da je to "crni" koji plaši i koji želi čovjeka potpuno onesposobit za normalan život, na kraju krajeva, zatvorit čovjeka u neku ustanovu i šopat ga tabletama- napravit biljku od čovjeka.. nažalost puno je mladih već hospitalizirano zbog takvih stvari ALI uvjerena sam da "crni" ima pristup ako si u grijehu, npr. stalno ponavljaš jedno te isti grijeh ili ima nešto sto je neipovjeđeno...


tako je meni bilo, PRVO se treba u ispovjedi očistiti i osloboditi svu dušu za ISUSA kojeg odmah poslje ispovjedi primiš u sv. Hostiji, i tada Mu kažeš: dragi moj Isuse, Tebe ja proglašavam mojim jedinim Gospodinom i Gospodarom!

vjeruj, kada se tako predaš Isusu, "crni" tu nema što tražiti, jer je Isus u tebi i ti u Njemu!


p.s govorim iz svog iskustva, nikad mi se ti napadi panike nisu više pojavljivali od kad samu svetim Sakramentima sebe predala Isusu i Njega prozvala jedinim Gospodarom moga tijela, duha i duše!



Vjeruj sestro, ovo je već ISPROBANO I PROVJERENO! Isusek te u Sakramentima čeka....


Btb!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr