www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 08:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2010 15:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
gabrielaa napisao:
Mene zanima ako bi mi mogli pomoć kojim savjetom. Ja prije nisam imala nikakvih problema s molitvama, ali u zadnje vrijeme sam užasno zbunjena i dezorijentirana-ne znam više ni što moliti ni kako.

Postoje molitve koje u meni izazivaju radost, mir i veselje, prvenstveno kad svojim riječima molim a uz to mi je posebna radost krunica, zlatna krunica i devetnica sv. Leopoldu Mandiću.

Ali ono što me zabrinjava je da sam neki dan počela moliti 15 molitava sv. Brigite i to mi uopće nije nikakva radost niti mi donosi mir :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: E sada, da li da ustrajem ili da se držim onih molitvi koje već godinama molim-krunice? Da li je taj neki otpor prema nekim molitvama znak da baš trebam ustrajat u njima ili znak da nisam još zrela za njih? Šta da radim? Kako da molim? Da li pri molitvi trebamo osjećat mir, pouzdanje ili to nije važno-pa treba moliti ono i što nam izaziva nemir? Inače vidjela sam na temi molitve sv. Brigite da je dosta članova reklo da im ih je teško molit.


Prije no sto pocnes molit te molitve svete Brigite izmoli prije onu zastitnu molitvu u Ime Isusovo i neces imat problema..BB. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2010 15:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 kol 2010 12:14
Postovi: 82
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Koja je to molitva? Gdje je mogu pronać?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2010 15:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
To je molitva od fra Ive pavića,mislim da ju možeš pronaći na internetu,ili na starnicma župe Šurkovac ili dva srca,tako nekako....ili možeš moliti bilo koje zaštitne molitve Krvi Kristovoj,i njih možeš naći na internetu!
Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2010 16:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://karizmatici.wordpress.com/2009/0 ... e-isusovo/


Zaštitna Molitva u ime Isusovo

U ime Isusovo uzimam vlast i vežem sve sile i snage u zraku, na zemlji, u vodi, u podzemlju, na onom svijetu, u prirodi i u vatri.

Ti si gospodin nad svim svemirom, dajem ti slavu u ime tvoga stvorenja. U tvoje ime vežem sve demonske sile koje su došle protiv nas i naših obitelji i stavljam sve nas pod zaštitu tvoje dragocjene krvi koja je prolivena za nas na križu.

Marijo, naša majko, tražimo tvoju zaštitu i zagovor s presvetim srcem isusovim za sve naše obitelji. Zaogrni nas svojim plaštem ljubavi da se prestraši neprijatelj.

Sveti Mihovile, i naš anđele čuvaru, dođite i branite nas i naše obitelji u borbi protiv svega zla što obilazi svijetom.

U ime Isusovo, zapovijedam svim silama i snagama zla da odstupe istoga časa od nas, od naših domova i naše zelje.

A mi ti zahvaljujemo, gospodine Isuse, jer si vjeran bog i osjećaš s nama. Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2010 16:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
gabrielaa napisao:
Koja je to molitva? Gdje je mogu pronać?


U ime Isusovo uzimam vlast i vežem sve sile i snage u zraku, na zemlji, u vodi, u podzemlju, na onom svijetu, u prirodi i u vatri.
Ti si Gospodin nad svim svemirom, dajem ti slavu u ime tvoga stvorenja. U tvoje ime vežem sve demonske sile koje su došle protiv nas i naših obitelji i stavljam sve nas pod zaštitu tvoje dragocjene krvi koja je prolivena za nas na križu.
Marijo, naša Majko, tražimo tvoju zaštitu i zagovor s Presvetim Srcem Isusovim za sve naše obitelji. Zaogrni nas svojim plaštem ljubavi da se prestraši neprijatelj.
Sveti Mihovile, i naš anđele čuvaru, dođite i branite nas i naše obitelji u borbi protiv svega zla što obilazi svijetom.
U ime Isusovo, zapovijedam svim silama i snagama zla da odstupe istog časa od nas, od naših domova i naše zemlje.
A mi ti zahvaljujemo, Gospodine Isuse, jer si vjeran Bog i osjećaš s nama.

Amen !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2010 16:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 kol 2010 12:14
Postovi: 82
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala drage moje, dakle mislite da trebam nastavit s onim molitvama u kojima baš i ne pronalazim mir i utjehu? Znam da ružno zvuči, ali stvarno ne znam-ograničit se na one koje su mi drage ili kad sam već započela ove druge.nastavit?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2010 16:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
gabrielaa napisao:
Hvala drage moje, dakle mislite da trebam nastavit s onim molitvama u kojima baš i ne pronalazim mir i utjehu? Znam da ružno zvuči, ali stvarno ne znam-ograničit se na one koje su mi drage ili kad sam već započela ove druge.nastavit?


Preporucam ti da ustrajes jer molitve su zaista snazne i mnogo toga se mjenja po njima.BtB. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ruj 2010 21:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Možete li nešto reći o zaprekama uslišenju molitvi, te kako pravilno moliti?
von Megi Megania, Freitag, 3. September 2010 um 21:24

Svećenik odgovara:

Molitva je ključ za nebo (bez molitve se još nitko nije spasio). Sve su milosti svetaca po kojima su postali sveci, bile odgovor na njihove molitve. Onaj tko najviše moli, najviše prima. Molitva privlači Duha Svetoga u dušu i uzdiže čovjeka u nebo, donosi duhovnu radost i obraćenje; čovjek pruža svoju ruku prema Bogu kao dijete prema svom ocu koji će ga povesti - i to je dosta! Čovjek tako daje Bogu najveću moguću slavu. Osim toga, sve molitve koje molimo za druge, najviše su nama na korist; to je najbolja milostinja. Sveto Pismo nas potiče na molitvu (npr.: 'Zazovi me, i odazvat ću ti se i objavit ću ti velike i nedokučive tajne o kojima ništa ne znaš' /Jer 33,3/, govori Jahve, Bog Izraelov; 'Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će mu se!' /Mt 7,7-8/). Zašto onda 'neuslišane' molitve? Ne, one ne postoje. Bog uvijek čuje naše molitve. I prije nego Ga zamolimo, On zna što nam treba. No, možda nam nije dao baš ono što smo tražili, ali nam je zato udijelio nešto drugo (i ja sam imao, na sreću, 'neuslišanih molivi', osobito kada sam činio devetnice i pokore i zavjete, između ostalog, i za sretnu ženidbu, i nisam bio uslišan, pa sam opet i opet to ponavljao... a vidite što mi je Bog dao iz mojih neuslišanih molitvi: svećeništvo! /očito, Gospodin ima osobitog smisla i za humor/). Tko zna koliko će Gospodin iz naših 'neuslišanih' molitvi u posljednjim danima spasiti grješnika?! Bog uslišava svaku molitvu. Ali svaka molitva ne zaslužuje uslišenje. Kao prvo, nikad ne upućuj riječi Bogu dok misliš na nešto drugo. Nadalje, duhovni pisci navode mnoge razloge zašto Bog nije mogao uslišati našu molitvu. Prije svega, molitva nije trgovina: mi Bogu neki Očenaš... naručimo Sv. Misu i On bi nam morao dati što od Njega tražimo. Trebali bismo se zapitati, je li to što od Boga tražimo, zaista za naše duhovno dobro i spasenje, ili na našu propast? Jesmo li molili u stanju teškoga grijeha, bez pokajanja i bez volje za obraćenjem? Jesmo li molili ponizno, ili umišljeno, čak oholo? Možda inače ne marimo za molitvu, za Boga, već Ga se samo onda sjetimo kad nam je nešto potrebno, kad se razbolimo ili kad nam se nešto strašno desi. Možda mi od Njega tražimo da On vrši našu volju, a ne Svoju; molitva bi trebala biti puna predanja i uvijek završiti: 'Ali neka se vrši Tvoja volja, a ne moja!'; tada je, i prividno neuslišana molitva, u stvarnosti uslišana, jer se izvršila Božja volja, a ne naša. Koji su, dakle, uvjeti da Gospodin usliši naše molitve? 1. imati čvrstu vjeru da Bog može učiniti sve ono što Ga zamolimo (Mt 21,22; Hebr 11,6); 2. moliti čista srca (jer u stanju teškoga grijeha, grijehom smo prekinuli milosnu vezu s Bogom, i potrebno je ukloniti tu zapreku, bilo savršenim pokajanjem ili u iskrenoj Ispovijedi); 3. tražiti i vršiti volju Božju (dopustiti Duhu Svetom da nas On vodi i u nama izvede djelo spasenja, pouzdati se u Boga i moliti da se Njegova volja izvrši s nama /Mt 26,59/; ostati, dakle, u zajedništvu s Bogom /Iv 15,7/); 4. biti Bogu zahvalan za sve (jer On zna bolje od mene što je za moje dobro i vječno spasenje; Fil 1,6); 5. biti strpljiv ali ustrajan do 'bezočnosti' (prepustiti Bogu da On bude Bog, tj. da On odluči kad će nam nešto darovati, jer smo mi veoma ograničeni što se tiče budućnosti, no istovremeno 'dodijavati' /Lk 11,5-13/); 6. tražiti pravednost, ljubav, mir, kraljevstvo Božje i slavu Božju, odnosno Duha Svetoga (Ps 105,4; Sef 2,3; Mt 6,33; Lk 11,13, 12,31; 7. tražiti u Kristovo ime (Iv 14,13-14). - Tada ćemo od Boga sve dobiti što god tražimo, jer smo ispunili sve uvjete koje je On sam postavio.





Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr