www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 10:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 stu 2009 23:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nije mi bas jasna jedna stvar a to je kad se moli molitva ili krunica za neku posebnu nakanu a tekst molitve i krunice je isti tj univerzalan kao da molimo za bilo koju svrhu ili samo općenito molimo bez neke posebne potrebitosti.kako onda sebi i bogu "damo do znanja za sto molimo"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2009 08:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
nepozvan napisao:
nije mi bas jasna jedna stvar a to je kad se moli molitva ili krunica za neku posebnu nakanu a tekst molitve i krunice je isti tj univerzalan kao da molimo za bilo koju svrhu ili samo općenito molimo bez neke posebne potrebitosti.kako onda sebi i Bogu "damo do znanja za sto molimo"


Molitva biva uvijek uslisana ako molis cista srca i u cvrstoj vjeri da ce tako biti kako molis.Molis onu nakanu koja ti je na srcu za sebe ili za drugoga.
Uvijek se moli za neku potrebu,za zdravlje sebe ili druge osobe,za posao koji trazis,za bracnog druga,za prijatelja u potrebi i tako redom.Uvijek se ima zasto moliti,nikada nije bez neke posebne potrebe.Mislim da ti je jasno.BtB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2009 23:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
visnja napisao:
nepozvan napisao:
nije mi bas jasna jedna stvar a to je kad se moli molitva ili krunica za neku posebnu nakanu a tekst molitve i krunice je isti tj univerzalan kao da molimo za bilo koju svrhu ili samo općenito molimo bez neke posebne potrebitosti.kako onda sebi i Bogu "damo do znanja za sto molimo"


Molitva biva uvijek uslisana ako molis cista srca i u cvrstoj vjeri da ce tako biti kako molis.Molis onu nakanu koja ti je na srcu za sebe ili za drugoga.
Uvijek se moli za neku potrebu,za zdravlje sebe ili druge osobe,za posao koji trazis,za bracnog druga,za prijatelja u potrebi i tako redom.Uvijek se ima zasto moliti,nikada nije bez neke posebne potrebe.Mislim da ti je jasno.BtB. :grlim te:


čista molitva je bez makane nego potreba duha za razgovor s bogom.čista molitva je radi čeznje duse za bogom samim za čistom ljubavlju bez trazenja nečega zauzvrat,to je najčišćiji oblik molitve i o tome višnja zbora nema.tko boga moli uvjek da mu nesto da sebičan je i trazi robnu razmjenu,.

moje pitanje se odnosilo na nejasnoću formulacije u duhu molitelja kada za nesto moli a tekst molitve je univerzalan.

višnja malo si me razočarala,zar ti uvjek moliš boga zato da nesto dobijes bilo materijalno bilo nematerijalno,.nije ti palo ma pamet da bi molitva trebala biti razgovor s bogom u čistom duhu koji transcendira sve nakane i osobna zicanja ma kako plemenita bila?bar ponekad.


tko voli boga zbog njega samoga a ne zato jer nesto trazi zauzvrat?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2009 09:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Priklanjanje Božjoj volji bez pridržaja nužno donosi mir i radost, sreću u križu. Tada čovjek uviđa da je Kristov jaram sladak, a breme njegovo lako.»[17]

«Isus želi ispuniti volju Očevu. I u tebi gori želja da ispuniš volju Očevu, slijedeći stope Učiteljeve. Smiješ li se tužiti ako ti se bol pridruži kao suputnik?»[18]

«Trpiš veliku nevolju? Imaš velikih poteškoća? Izgovaraj sasvim polako, riječ po riječ, ovu snažnu i muževnu molitvu: 'Neka bude, neka se ispuni, neka je hvaljena i uvijek čašćena, najpravednija i najmilija volja Gospodinova. Amen. Amen.' Jamčim ti da ćeš zadobiti mir.»[19]

Boga se moli za sve potrebe i Bogu se zahvaljuje za sve dobiveno.
Nije oholost moliti dragi brate,al treba i zahvaljivati.BtB. :grlim te:

Rijetko kad molim za sebe,vise molim za one koji su u potrebama,nije vazno kakovima,ali vjerujem da moje molitve bivaju uslisane.Znam da je molitva razgovor s Bogom,ali razgovor iz dubine naseg srca u kojem Bog odgovara na nasu molitvu.Neznam sto tebi nije jasno u mojoj molitvi ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2009 14:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 lis 2009 22:26
Postovi: 75
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nema mi sto biti jasni ili nejasno,samo sam se ovrnuo na ono sto si rekla,citirtat ću a bitno podebljati;

UVIJEK se moli za neku potrebu,za zdravlje sebe ili druge osobe,za posao koji trazis,za bracnog druga,za prijatelja u potrebi i tako redom.Uvijek se ima zasto moliti,NIKADA nije bez neke posebne potrebe.Mislim da ti je jasno.BtB.

eto,s tim podebljanim se ne slazem i to sam napisao na postu.pazljivije čitat postove.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2009 16:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitva je nastojati razgovarati s Bogom, nastojati mu se otvoriti, nastojati ga osluskivati, nastojati uzdici mu um i srce. Najvaznije od svega je nastojanje. U tome lezi sama srz molitve.

Bog daje duhovan zivot i duhovan rast. Bog nas
uci sto smijemo ciniti a sto ne. On nas lijeci kada smo bolesni, oslobada
kada dozvolimo da nas sotona s necim zarobi. On nas cisti od svake duhovne
prljavstine. On je taj koji nas tjesi kada nam je tesko, podize kada
padnemo. Bog je sve ili u Bogu je sve sto jedna osoba treba za ne samo
duhovan zivot, vec i za zemaljski- tjelesan.On kaze u (2 Petrovoj 1:3,4):
"NJEGOVA BOZANSKA SNAGA OBDARILA NAS JE SVIME STO JE POTREBNO ZA ZIVOT I
POBOZNOST...TIM NAS JE OBDARIO SKUPOCJENIM I NAJVECIM OBECANIM DOBRIMA..."

Trebas li nesto?

Pomoli se Bogu! Nemaj samo kukati kako si jadan i bjedan i kako nemas nista
u svome zivotu. Bog ti kaze:"NEMATE JER NE MOLITE!" Pocni se moliti! Ali
prije nego sto se pocnes moliti, trebas znati da li ispunjavas nekoliko
uvijeta bez kojih , budi siguran, tvoje molitve nece biti uslisane:

1) TREBAS BITI BOZJE DIJETE

2) TVOJ ZIVOT MORA BITI SVET I BESPRIJEKORAN

3) MORAS MOLITI U SKLADU S BOZJOM VOLJOM ZA TVOJ ZIVOT

Uvijeta za uslisanje molitve ima mnostvo, ali ove uvjete koje sam gore naveo
su najosnovniji.

1) Vidimo da kada je Isus zapocinjao svoju molitvu on je zapoceo sa
rijecima:"OCE NAS" Apostol Ivan kaze:"ZNAMO DA SMO MI OD BOGA, A DA JE SAV
SVIJET U VLASTI ZLOGA." (1 Ivanova 5:19)

Ti moras postati Bozje dijete, a to se postize novim rodenjem (Ivan 3:1-7)

2) "NE, NIJE RUKA JAHVINA PREKRATKA DA SPASI, NITI MU JE UHO OTVRDLO DA NE
BI CUO, NEGO SU OPACINE VASE JAZ STVORILE IZMEDU VAS I BOGA VASEGA. VASI SU
GRIJESI LICE NJEGOVO ZASTRLI, I ON VAS NE SLUSA...." (Izaija 59:114)

"...JER GOSPODIN IMA OCI NA PRAVEDNICIMA I USI SVOJE PRIKLANJA MOLITVAMA
NJIHOVIM, A LICE SE GOSPODNJE OKRECE PROTIV ONIH KOJI CINE ZLO." (1
Petrova 3:12)

3) "MOLITE, ALI NE DOBIVATE, JER MOLITE S GRESNOM NAKANOM..."

(Jakov 4:3)

"KAD SE MOLITE, NE IZGOVARAJTE ISPRAZNE RIJECI KAO POGANI, KOJI UMISLJAJU DA
CE BITI USLISANI ZBOG SVOGA NABRAJANJA." (Matej 6:7)

Bog najbolje zna sto nam je potrebno i sto je za nas najbolje.

Zato prije nego sto se pocnemo moliti zamolimo Duha Svetoga da nam On pokaze
sto trebamo moliti jer:

"...MI NE ZNAMO STO DA MOLIMO I KAKO DA MOLIMO..." (Rimljani 8:26,27)

Zelim vas ohrabriti da se molite. Da se sto vise molite jer cete samo tada
imati ispunjene sve vase potrebe, te necete u nicemu oskudijevati. Bozja
volja za vase zivote j da budete blagoslovljeni, pa zato je i Isus Krist
umro na krizu. (da ispuni sve nase potrebe 2 Petrova 1:3,4)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2009 16:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nepozvan napisao:
nije mi bas jasna jedna stvar a to je kad se moli molitva ili krunica za neku posebnu nakanu a tekst molitve i krunice je isti tj univerzalan kao da molimo za bilo koju svrhu ili samo općenito molimo bez neke posebne potrebitosti.kako onda sebi i Bogu "damo do znanja za sto molimo"


Pa kažeš na početku krunice ili na poč. svake desetice nakanu. Ili ja nisam dobro skužila tvoje pitanje?

Zna Bog naše molbe i potrebe, ali ih je dobro reći, radi reda i jasnoće, radi nas. A onda, kad molim npr. krunicu - "blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus" - blagoslivljam Isusa i Mariju, upućujem im riječi ljubavi, pa što ima ljepše? I dok ponavljanje uvodi u jedno meditativno raspoloženje, razmatram otajstvo koje molim, ponirem dublje u otajstvo muke, ili utjelovljenja npr., i Duh se diže malo bliže Bogu. Često sam znala više razmišljati o nakani za koju molim, dok usne izgovaraju riječi Zdravo Marija, ali mislim da je i jedno i drugo dobro - ljubav s kojom se zauzimamo za nekoga, pogotovo ako tu nema nikakvog osobnog interesa je sigurno vrijedna u Božjim očima. A nekad opet samo kažem nakanu i dalje razmišljam o otajstvu koje molim - ljubav prema Isusu i Mariji koju ja osjećam isto je tako vrijedna u Božjim očima, jer i jedno i drugo je, na kraju, njegov dar, i, po mom mišljenju, srž molitve.
Ja sam u početku uglavnom molila Gospinu krunicu, nisam baš znala puno drugih molitava, niti sam imala "kondicije" za molitvu. A onda sam došla u fazu kad bi sjela moliti krunicu, i samo zašutila - osluškivala Boga, govorila je nutrina.. I često u molitvi osjetim vodstvo Duha, za što moliti i kako, ponekad i riječi kojima moliti.
I da, u početku sam možda manje molila za druge nego kasnije, čini mi se. Ali te dvije vrste molitve se nadopunjuju: zagovorna molitva (uglavnom usmena, najčešće neka krunica ili sl.) i osobna molitva, kada Bog zahvaća u moju dušu. Mada se ponekad i isprepliću - molim za druge, a dobijem puno i sama. Ili obratno, dok sam u osobnoj molitvi sjetim se neke potrebe i molim Boga za to, ili mu prikazujem nešto svoje na neku nakanu..


Zadnja izmjena: Tinka; 07 stu 2009 16:45; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2009 16:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
nepozvan napisao:

moje pitanje se odnosilo na nejasnoću formulacije u duhu molitelja kada za nesto moli a tekst molitve je univerzalan.


Da,u pravu si u nekim slucajevima...Kada nesto trazimo,onda bi to trebala biti " osobna molitva" ili usmjerena na nakanu za cega molimo..
A to zavisi o vrsti Molitve...

Krunica,Devetnica,Trodnevnica ,to ostaje uvjek isto...
U nekim molitvama moze se izmjeniti neka rijec,da bi molitva bila usmjerena bas na tu nakanu.. MOLITVA JE RAZGOVOR S BOGOM, i iz tih razloga mozemo slobodno promjeniti neke rijeci...bez obzira sto su " univerzalne"...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2010 11:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2010 12:30
Postovi: 65
Lokacija: Ri
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
RIJEČI GOSPODINOVE

"Reci svojoj braći i sestrama da su ovo moje riječi: Jedan jedini Oče naš
ili Zdravo Marijo, u najvećoj nevolji, plodonosniji su nego neprekinuta molitva u stanju primitka osobite milosti."

Gospodin me je naučio jednu malu molitvu i zamolio da je prenesem dalje, jer tu je označio kao pouzdano sredstvo da se onemogući Sotona:


"NAŠI KORACI MOGU IĆI ZAJEDNO
NAŠE SE RUKE MOGU SKLAPATI ZAJEDNO,
NAŠA SRCA MOGU KUCATI ZAJEDNO,
NAŠA NUTRINA OSJEĆA ZAJEDNO,
ZAHVALA NAŠEG DUHA SU JEDNO,
NAŠE UŠI MOGU SLUŠATI TIŠINU ZAJEDNO,
NAŠE OČI MOGU GLEDATI JEDNO U DRUGO I STOPITI SE
JEDNO U DRUGO,
NAŠE USNE MOGU MOLITI NEBESKOG OCA ZA MILOSRĐE
ZAJEDNO!"



Ovo je molitva koju sam prepisala iz moga molitvenika, pa me zanima ako je od Gospodina preporučena kao pouzdano sredstvo da se onemogući Sotona, da li to znači da se može upotrijebiti i kao zaštitnička molitva.

Molim vaše mišljenje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2010 12:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Onome tko vjeruje Isusu sve je moguće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr