www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 15:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2009 21:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Mislim da se ovdje radi o nejsanoci,ili nesporazumu…Danas postoji cak i „privatni Egzorcizam“..I trebalo bi razlikovati pravi veliki Egzorcizam,kazimo gdje je sotona u pitanu,a za razliku „odklanjanja“ gdje su na djelu „zle sile“ U nekim slucajevima moze da to obavlja laik,jer smo to primili od samog Isusa prilikom Sakramena krstenja..a u tezim slucajevima bilo bi dobro da to obavlja Svecenik, zbog njegovih posvecenih ruku…narod danas ne shvaca opasnost takve molitve,mozda neki i ne znaju da se to moze „prenesti“ na onoga tko moli..Tako su Svecenikove ruke „zasticene tog prenosa“Dobro je ako se uvjek moze ciniti u prisustvu Svecenika..Nista u RKC ne ide bez „nadzora“ onih koji su odgovorni za Crkvu odnosno vjernike…Za neke stvari cak i Svecenici trebaju "dozvolu od Biskupa“
To jest,ne treba za svako oslobodjenje nadzor Svecenika i dozvola Biskupa,ali je dobro pitati uvjek za savjet i poseban blagoslov kao podporu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ...
PostPostano: 24 kol 2009 10:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2009 10:44
Postovi: 151
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
asaravan napisao:
Slažem se s tobom Rebeka ali ima i sotona jake veze s nekim ljudima,ja sam na žalost i na možda radost (da vidim i progledam)imala nedavno iskustvo di smo htjeli moliti za jednu curu ali nam je rečeni NE! njeni će ukućani imati probleme,i zato sam ponukana tim iskustvom odlučila ovu temU i otvorit da vam kažem da možemo moliti za eto psovače ali za ljude koji su zlim opsjednuti nesmjemo dok nam se ne dozvoli,dali bi ti molila za spas a znala da to utječe negativno na 3-4 ljudi oko te osobe ,ja bih od dva zla birala manje,nebih molila za jednu a 3-4 izložila neredu i strahu od te osobe...ISUSE POMOZI NAM....


Ovo nikako ne razimijem. Pa ne može molitva štetiti... dobro moram
priznati da nemam iskustva s opsjednutima ali ne razumijem zašto
ne bi molio za takvu osobu i jasno za njegove ukućane... možda je
post uvjet ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ...
PostPostano: 24 kol 2009 12:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lazar napisao:
Ovo nikako ne razimijem. Pa ne može molitva štetiti... dobro moram
priznati da nemam iskustva s opsjednutima ali ne razumijem zašto
ne bi molio za takvu osobu i jasno za njegove ukućane... možda je
post uvjet ?


stvar je u tome da ako je osoba jako zaglibila u zlo,tim jači moraš ti biti u duhovnom životu,čistoći...to ne vrijedi za neke manje probleme..
ali ako ideš moliti za nekoga tko je čvrsto vezan za zlo onda "sotona se može osvetiti tebi što mu pokušavaš uzeti dušu koju smatra svojom"-grubo rečeno.i ti moraš biti dovoljno jak u molitvi,čistom životu i sakramentima...rijetki su spremni i snažni za to...
rekla bi to ti je kao da vidiš nemoćnu osobu koju tuče jedna jača i viša osoba ..ako žrtvi priđeš da je spasiš,oslobodiš nasilnika moraš biti veći od njega,je li tako?a to ćeš ,u duhovnom smislu biti ukoliko je više Krist u tvom životu...
to su opasne stvari i nisu za igranje...
kada je Zlatko u našoj župi molio za jednu takvu osobu (ali ona je bila na egzorcizmu) u jednom ga je trenu zlo toliko daleko zbacilo u zid da je skoro pao u nesvijest..ali ipak ju je oslobodio na kraju...
ali bila je potrebna jaka molitva cijele molitvene..
zato pazite za koga molite i uvijek pitajte za savjet svećenike ako nešto niste sigurni...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2009 12:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Draga Anapula,

slažem se s tobom.Prije nisam niti razmišlajala o tome,i molila sam poimence,za sve,pa čak i za one kako kažu neprijatelje.
Problem je u tome,kako znati da je netko opsjednut zlim.Ja sam tako molila,i onda sam primjetila savim slučajno,da je ta osoba još gora nego što je bila.
Sada sve pustim dragom Bogu,pa neka on odluči.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2009 13:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
to se može samo od Duha svetoga izmoliti.prepozavanje duhova.nakon dugo vremena molitve već dobijem onaj fini osjećaj da ne mogu moliti za svakoga...
kada nisam slušala taj tihi govor,osjećaj obilo bi mi se o glavu..možemo se i uzoholiti da mislimo kako možemo riješiti sve..a ne možemo...ali tu pričam o težim stvarima...npr neku sam večer probala ali sve kao na pola,jer kako sam već osjetila nisam se usudila svjesno moliti baš za tu osobu,koja je zbilja zaglavila protiv Boga,pa mi je bilo tako loše osjednom da sam jedva legla i zaspala...sve je u meni odjednom ostalo bez trunka snage...i psihičke a pogotovo fizičke...kao da sam ostala bez zraka...
tako da zbilja moramo biti oprezni kada se radi o direktnoj borbi sa zlim..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2009 13:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ja kad molim za nekoga, obavezno ga predam u Isusove ruke i u njegovu volju, on dalje zna šta je potrebno toj osobi, ja to ne mogu znati.

Ako molim nešto konkretno, uvijek na kraju kažem, ako je to u skladu sa tvojoj voljom Isuse.

Ako mislite da je upletn zli, nipošto se ne upuštajte u direktni okršaj, on će uvijek pobijediti, on je močan duh, već samo zazivajte sljedeće:

Sveti Mihovile Arkanđele, brani nas u boju
protiv pakosti i zasjeda đavolskih budi nam zaklon.
Neka mu zapovjedi Bog, ponizno molimo
i ti vojvodo vojske nebeske,
sotonu i druge duhove zlobne koji svijetom obilaze na propast duša
Božanskom jakošću u pakao protjeraj.

ili

Sveti Mihovile, svojim nas svijetlom prosvijetli
Sveti Mihovile, svojim nas krilima zaštiti
Svete Mihovile, svojim nas mačem odbrani

ili

Ja (ili ime osobe za koju molim) sam Božje dijete ljubljeno
Bog me čuva, štiti i brani.

Ako se radi o opsjednuću, tu može pomoći samo svećenik egzorcista, naše je da osobu predamo u Isusove ruke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr