www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Poruka
PostPostano: 02 svi 2018 12:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
fiduciia napisao:
dujam napisao:

Ovo je jako opasno. Psihicki bolesne osobe trbeaju psihoterapiju, u njenom slucaju vidimo i antidepresive. Naravno, Bog moze sve izlijecit, i treba se molit na tu nakanu, ali treba koristit sredstva koja nam je dao. Davat nadu da ce psihicku bolest rijesit molitvom je veoma opasno.


Da i ja to mislim osim ako nije misla na neka psihicka stanja, ali prave bolesti jos uz lijekove traze pomoc i medicine. Vjera ti tu moze biti od pomoci dapace, ali uz psihijatra ili nekog iz tog podrucja.


to sam joj ja već slično i pisao..neuropsihofarmaci i psihoterapija mogu i moraju pomoći da osoba dođe do "pozitivne" nule, ali nema magične pilule da uzrokuje sreću ili rješava probleme. Duhovnost i OSOBNI odnos sa Bogom(ne-knjiški i ne-posredovani) tu mogu prouzrokovat baš ono što se "očekuje" od medicine tako da preko Boga dolazi do upoznavanja samog sebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 svi 2018 13:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
lalelu napisao:
I btw htjela sam uvijek sretan brak I 3 do 5 djece. Nije bila Bozija volja. I sto cu sad? Propali snovi.Bog nije dao. Molila I molila I Bog me ostavio da obolim psihicki da postanem slomljena osoba. Bila volja njegova

daj nam reci osim u ovom ljubavnom u drugim segmentima života zadovoljna?..dali si bila zadovoljna sa svojim odnosom sa Bogom prije nastanka ovog problema?
ne želim tu provoditi jeftinu psihoterapiju nego me samo ova dva pitanja zanimaju..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 svi 2018 14:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Duhovnost i OSOBNI odnos sa Bogom(ne-knjiški i ne-posredovani) tu mogu prouzrokovat baš ono što se "očekuje" od medicine tako da preko Boga dolazi do upoznavanja samog sebe.


Bog moze sve izlijecit, naravno...I Krist je najbolji lijecnik. Ali mi ne mozemo dirigirat Bogu koga i kad ce izlijecit. Imamo psihijatriju i zdrav razum. Psihicki bolesnoj osobi, dakle osobi kojoj je dijagnozirana psihicka bolest treba bit podvrgnuta konkretnom lijecenju, a ne molitivi i nadama kako ce Bog lijecit.
Neke ososbe su toliko duhovno zapustene da su se psihicki razbolile, te u ovom trenu im treba psihicka pomoc, koja se prije toga mogla rijesavat duhovnocscu...(neda mis e sad citirat svecenika psihijatra ugl to je bit)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 06:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Slažem se Duje, sve dok psihički problemi ne utječu na tijelo osobe u vidu da se ne manifestiraju kroz tjelesne simptome(npr. dugotrajne nesanice, ruminacija misli, nefunkcinalnost u obavljanju svakodnevnih zadataka) može pomoći molitva, ali kada se pređe neka kritička točka kada uslijed psihe stradava i tijelo, mora se ići na konvencionalnu medicinu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 07:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Slažem se Duje, sve dok psihički problemi ne utječu na tijelo osobe u vidu da se ne manifestiraju kroz tjelesne simptome(npr. dugotrajne nesanice, ruminacija misli, nefunkcinalnost u obavljanju svakodnevnih zadataka) može pomoći molitva, ali kada se pređe neka kritička točka kada uslijed psihe stradava i tijelo, mora se ići na konvencionalnu medicinu.


Ma da. Ugl bolest bi se mogla okarakterizirat kao stanje koje ti ometa svakodnevno normalno funkcioniranje. Dakle ako moras pit lijekove da bi bia normalnog raspolozenja i da bi obavljao posao, onda si psihicki bolestan. na zapadu se govori sasvim normalno o ovome, dok se u nas na te ljude jos uvijek gleda kao u 10.-om stoljecu. Ocu ti rec, nitko ne bira shizofreniju, ona se dobije, stoga nemapotrebe nesto predbacivat ljudima.
No, ono sto je zanimljivo jest da se broj oboljelih od klinicke depresije u EU povecao u zadnjih par desetljeca. I tu je jako zanimljivo. Jer EU je odbacila duhovnost, jednostavno svaki oblik religije je odbacen. I ja mislim da je to povezano. Ocu ti rec ja isto smatram da se to moglo preventirat duhovnim zivotom. NO postoje psih bolesti koje se ne mogu, kao sto postoje i fizicke bolesti.
Dosta vec citam o tim stvarima, i ono iz cega crpim neku snagu je cinjenica kako agnostici psihijatri nalaze odgovore u Krscanstvu i njeogovm obliku zivota.
Tj. znas kad ono covjek razmislja "je li ovo krscanstvo istina"? Kad imas neke unutarnje dvojbe. E pa takve knjige i videa mi daju potvrdu da je, jer nekako vidim kako je svijet napravljen po krscanstvu, i koliko god znanost ide naprijed uvijek je vezano sa krscanstvom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr