www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 17:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 kol 2011 10:31 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 srp 2010 12:56
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moje mi iskustvo govori da Bog najviše voli čuti molitvu srca,a ne nabrajanja očenaša i zdravo marija itd.Zašto jednostavno jer nisi sabran fizički izgovaraš a duhom ili mislima ko zna gdje si.Probaj samo jedan očenaš u sabranosti moliti pa mi javi dali si uspio.Čitajući Bibliju od postanka pa do otkrivenja nisam naišao da se mole naučene molitve osim očenaša.Moli Duha Svetog da te nadahnjuje jer on je onaj živototvorac i tvoja će molitva doći pred lice Božije i bit će uslišana ako kažeš kao Isus "Oče ne moja volja nego tvoja".
U Danijelu 6.11 pročitaj kako je molio,možeš otvorit knjigu Brojeva 6,22-26 Svećenički blagoslov.Isus je rekao "Zatvori se u svoju sobu i u tajnosti se pomoli i Bog će ti u tajnosti uslišati molitvu".Ali ne zaboravi da kažeš uvjek i uvjek ne moja volja ne go tvoja oče.Jer Bog zna što je za nas najpotrebnije i najbolje u tom trenutku.Duh Sveti nadahnuo je i svece na molitvu a zašto nebi i tebe samo vjeruj i ne bojse.Svi smo dragocjeni u očima Gospodnjim.
Isus je odlazio u osamu i tako se u sabranosti molio gdje je bio jedno s ocem.
I uvjek je proslavlja oca i vršio volju njegovu.
Tjelo ne vrjedi ništa duh je onaj koji oživljava.Pročitaj Ezekiel 37.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 kol 2011 20:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ja molim, a On mi ne odgovara?

ON odgovara uvjek..i onda kada kaze.."ne",kada kaze "stop",ON daje odgovor..
Problem lezi u nama, mi ne zelimo tako cuti..htjeli bi da bude onako kako mi zelimo,ili onako kako smo molili da nam podari.?

Jedio On zna sta je za nas najbolje,zato neki puta je i dobro,sto "odmah" ne odgovara na nase prosnje..sve to ima smisla,zasto bas tako..!
S vremenom poslje,ili godinama poslje sve to shvatimo,i onda mu zahvaljujemo za to!
Jer neki puta kada nam i odgovori na nase molbe,ne mora da budu uvjek dobro,i da smo zadovoljni s njima ..
ON nam ,dopusta jer smo trazili,i onda smo sami razocarani..Tada bi ponovno morali moliti.."ne ,Gospodine ne tako,ovako sam mislila.."

Obicno kada ne odgovara, treba promjeniti molitvu,nacin molitve..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 kol 2011 22:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
kada sam za jednu milost molio grcevito vise od pola godine jer sam mislio da mi je nuzno potrebna... a odgovora niotkuda... od sv. Josipa do Gospe do neznam ni ja vise sad koga sam trazio zagovor a ta milost ni od kud... da bi jedan dan bio u velikoj stisci i kad sam sa pouzadnjem trazio pomoc Gospe rosa milosti istog se trena spustila sa neba i ublazila poteskoce... naucio sam se da Gospodin da bas ono sto je nuzno za moje/nase dobro a za ovo nase "treba mi" mos se fuckat...

zaista je svet onaj covjek koji doista moze reci: "Budi volja tvoja" i doista te rijeci zivjet a ne kao papagaj ponavljat te rijeci a u srcu mislit na svoju volju i svoje prohtjeve...

Slika

Bozji blagoslov!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ruj 2011 13:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Poteškoće u molitvi!!!

Unatoč tome što se netko od srca želi dobro moliti, i pr...emda je shvatio da je Bog OSOBA KOJA NAS VOLI, događa se da molitva nije lagana - i da je teško sabrati se. Razlog rastresenosti može biti fizička ili psihička bolest, umor, ali može biti i grijeh koji smo učinili ili neki duhovni problemi. Isto tako, teško se sabrati ako naša molitva nije redovita - ako si ne planiramo određeno vrijeme za molitvu, ako rijetko razgovaramo s Bogom ili smo škrti i ne želimo Mu posvetiti dovoljno vremena. Često se puta ispunjava načelo: kakav kršćanski život, kakva ljubav prema bližnjem i prijateljstvo s Bogom - takva je i molitva! Događa se i to da Bog daje iskustvo duhovne suhoće u molitvi. Tada treba ustrajati i voditi „molitvenu borbu”. Cilj takve suhoće je da još više tražimo Boga, da Ga još snažnije i odlučnije izaberemo, da se odlučimo za Isusa Raspetoga, Krv Kristovu da Mu se približimo te da Mu dokažemo svoju vjernost...Prije nego sto počnete moliti,saberite svoje misli,otvorite srce,mislite na Gospodina,i stavite se pod zastitu Krvi Kristove,tako da vas ZLI ne moze ometati u molitvi.Jer on sve cini kako bi vas prekinuo u molitvi,odvojio od Boga.... BVB

Vlč-ZLATKO Sudac...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ruj 2011 10:15 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 srp 2010 12:56
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog reče ne dolazi pred lice moje neću te uslišati ako imaš što protiv brata svoga idi izmiri se sa bratom pa dođi pa ću te uslišati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2011 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Poče ih slati dva po dva...
(Mk 6, 7-13)


Ti kažeš: "Ja govorim Bogu, a On ne odgovara".
Varaš se. On te odvijeka poziva na razgovor sa sobom.

Sva ljudska povijest obilježena je pokušajima i nastojanjima Boga
da uđe u razgovor s čovjekom.
"Bog koji je nekoć u mnogo navrata i na mnogo načina govorio po prorocima,
na kraju, to jest u ovo vrijeme, govorio je po Sinu" (Hebr 1, 1-2).

Ako se žališ na šutnju Boga, to je zato što ne slušaš glas Evanđelja.
U Evanđelju Bog stupa s tobom u razgovor.
Odgovori mu.
Na taj način možeš saobraćati sa živim Isusom Kristom.

Sreća onoga tko ljubi jest u tom da se postepeno
sve više otkriva ljubljenome.
Tako se i Bog, koji je ljubio ljude beskrajnom ljubavlju,
njima otkriva u Svetom pismu.
On se raduje tome da nam se povjerava.

Slušaš li pažljivo ono što ti povjerljivo govori Isus Krist?



Michel Quoist


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2011 19:49 
to sam i ja mislio prije...

odgovara, samo malo obratit pozornost...


Zadnja izmjena: lyrical; 01 stu 2011 19:52; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2011 19:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
mnogi naši karizmatici govore da je često glavna prepreka uslišanju bilo koje molitve NEOPRAŠTANJE.
A svi znamo kako je lako u današnjem vremenu se naljutit na nekoga, kako nas jednostavno netko povrijedi i mi druge... I kako nam teško bude to uvijek zaboraviti, pogotovo ako je nepravedno. Ja osobno imam velikih problema s time, posebno jer se to događa na dnevnoj bazi od nekih osoba, hajd oprostiš par puta, al kad moraš DNEVNO opraštati teško je, teško je a da ti ne ostane određena gorčina u srcu.. ali kako kaže Isus: oprosti 70 puta 7....

Bez toga očito ne vrijedi moliti Boga za išta, jer uslišana molitva i gorčina/nepraštanje ne idu skupa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2011 21:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
je, nepraštanje ko mlinski kamen, vidiš nekima je teže oprostiti sebi nego drugima, a da ne spominjemo da smo u stanju(a da nismo toga svjesni i Bogu neopraštati)...
Sinoć sam od jednog svećenika čuo divan primjer,
''Kad imaš naranču u ruci i stisneš je što izlazi?
Pa sok, e tako je i sa ljudima kad ih ''stisne'' nevolja, što izlazi iz njih?''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2011 11:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
courage napisao:
mnogi naši karizmatici govore da je često glavna prepreka uslišanju bilo koje molitve NEOPRAŠTANJE.
A svi znamo kako je lako u današnjem vremenu se naljutit na nekoga, kako nas jednostavno netko povrijedi i mi druge... I kako nam teško bude to uvijek zaboraviti, pogotovo ako je nepravedno. Ja osobno imam velikih problema s time, posebno jer se to događa na dnevnoj bazi od nekih osoba, hajd oprostiš par puta, al kad moraš DNEVNO opraštati teško je, teško je a da ti ne ostane određena gorčina u srcu.. ali kako kaže Isus: oprosti 70 puta 7....
Bez toga očito ne vrijedi moliti Boga za išta, jer uslišana molitva i gorčina/nepraštanje ne idu skupa.


Isus je rekao da su nam sve vlasi na glavi izbrojene, sve pa i najmanje sitnice što nam se u životu događaju su u Njegovim rukama. Po mom iskustvu i mišljenju On dopušta uvrede i poniženja kako bi iskorjenio oholost iz srca, a svi ju imamo bez iznimke.Kad u poniznosti progutamo uvredu i molimo Boga da toj osobi oprosti jer ne zna što čini, onda smo mu bliže nego ikad. Drugi razlog zašto to čini je da nam poveća zasluge u nebu i biti će nam jako drago kad budemo primali plaću :q4:
Bog te blagoslovio i dao ti snagu :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr