www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 tra 2018 18:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
fiduciia napisao:
Mashna ispricavam se, vidim da sam te povrijedila,

Daleko bi ja dogurala kad bi me se tako lako moglo povrijedit. Ako si koji negativan osjećaj u meni izazvala, to je prije ljutnja i iritacija koju osjetim kad vidim da ljudi iz sebičnih razloga gone nepoštenu šarlataniju.

fiduciia napisao:
nije mi bila namjera nikakvo psihoanaliziranje, niti me nista zulja, bas naprotiv.

Ma kakvi, di bi te žuljalo, nego iz čista mira nakon godinu dana psihoanaliza Mashne na sam spomen njenog nicka.

fiduciia napisao:
Evo samo jos jedno pitanje:

Ne žulja je, ali samo još jedno pitanje. Kako da ne.

fiduciia napisao:
dakle u svim tim silnim godinama tvojih molitava i sto vec si radila (obilazila seminare) nisi bas nijednom osjetila Bozju ljubav , Bozju milost na djelu?

Ja kažem jednom da nisam. Ja kažem drugi put da nisam. Kad eto nje i treći put – ali stvarno baš nikad nisi? Na koji način ja mogu reć da nisam, a da ti to prihvatiš kao odgovor? Na nijedan, čini se.

fiduciia napisao:
Prepostavljam da znam odgovor.

Pa što pitaš kad znaš? Ne moš prihvatit? To ti je ono kad ja kažem 'žulja'. ;-)

fiduciia napisao:
Nije poanta u kolicini molitve, poboznostima ili karizmatskim seminarima, poanta je prepoznati Bozju milost i prihvatit je.

Božja milost se ničim ne može zaslužit. To znači da ništa što čovjek napravi mu ne garantira tu milost. Također, prihvaćanje milosti, neopiranje milosti, poniznost, prepoznavanje milosti, to je sve također milost, što opet znači da čovjek to sam ne može napraviti, nego mu bog mora dati... ako to hoće. Tako je presudio crkveni koncil u Orangeu. Tako je akvinčevu sumu tumačio otac Reginald Garrigou Lagrange u svom djelu „Reality – A synthesis of Thomistic thought“. I to je nešto preko čega sam prešla uzduž i poprijeko već n puta s puno i informiranijim i inteligentnijim vjernicima od tebe (no offence, ali raspravljala sam o tome s jedno 2 doktora matematike i jednim doktorom fizike, svi troje praktični vjernici), tako da ne mislim s tobom ponovo to prolazit.

fiduciia napisao:
Kazes da si pokusala sve a nije se ostvarilo to "sto obecajete" ( na sto tocno mislis, nisi prepoznala Bozju milost)? U biti isto ko i lalelu, i ona je pokusala sve a nije se ostvarilo to sto joj obecaju, decko, skoro pa ista situacija :wink: .

Dođe Jure i kupi auto, dođe Pere i kupi auto. Do tjedan dana Jure uloži prigovor autosalonu da je auto neispravno jer ne može letit, dođe Pere i reklamira auto da je neispravno jer ne može vozit. Dođe fiduciia na sve to i kaže – u biti je to isto kod Pere i Jure, obojica prigovaraju bezze. Nije isto ženo Božja!! Ako dođeš u autosalon reklamirat auto jer ne može letit, poslat će te na psihijatriju. Dođeš li s prigovorom da ne može vozit, dat će ti drugo auto ili vratit pare i još se ispričat pri tom. Koja je razlika? Pa auto se reklamiralo i prodavalo pod napravu koja može vozit, a ne pod napravu koja može letit!

fiduciia napisao:
Eto jos jednom se ispricavam ako sam te uvrijedila, ali silno me podsjecas na jednu moju rodicu, a za nju znam sto je uzrok takvog razmisljanja kako razmislja, i to jesu neke stvari iz djetinstva, samo si me podsjetila na nju.

Ne poznam tu tvoju rodicu, pa na to ne mogu ništa reć.

fiduciia napisao:
Da Isus je lijecnik i moze nam pomoci ali samo ako mu dopustimo.

Ponavljam - sabor u Orangeu, otac Reginald Garrigou Lagrange (taj je bio 50 godina profesor na angelicumu u rimu, da ne bi mislila da je neki anonimus).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 18:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
Ave Maria napisao:
Mashna ko britva.

Britva? Zgodna ideja za nick ako se ikad igdi još budem registrirala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 18:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
El Scorpio napisao:
Ovo je jako zanimljivo. Smijem pitati na čemu temeljiš ovakvu jednu konstataciju, tj. premisu (osim što ju temeljiš na iskustvu)?

Ja reko da je temeljim na iskustvu, on pita na čemu je temeljiš osim na iskustvu. Što reći, koju posluku porati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 18:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
Bonifacije napisao:
Bio bih jako zahvalan Mashni

To mi je stvarno važan faktor u životu što bi mi ti za nešto bio zahvalan.

Bonifacije napisao:
Uvjeren sam da nema tog vjerskog problema koji se ne moze rijesiti,samo ako se pitanje postavi na pravi nacin.

Muke ti... a kad si ti uvjeren di moje iskustvo od više desetljeća, ono, sve to u vodu, Bonifacije je uvjeren, idemo fanfare. Daj čovječe okani!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 19:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sto bih ja sad trebo radi tvog iskustva od nekoliko desetljeca? Zar bih se i ja trebao odreci vjere zato sto se neka baba razocarala u tu vjeru?Postoje milijuni ljudi koji nisu samo nekoliko desetljeca proveli u katolickoj vjeri,nego citav svoj zivot pa se nisu nikad razocarali. A ti si najbolji dokaz koliko je vjera potrebna covjeku jer si bez te vjere postala tako zivcana,drska,bezobrazna,okrutna,nezahvalna,umisljena....a u paklu ces postati pravi demon. Uzivaj u svon bezboznom zivotu jer u paklu neces vise uzivat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 19:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
Bonifacije napisao:
Sto bih ja sad trebo radi tvog iskustva od nekoliko desetljeca?

Hmmm... možda pomislit da mi tvoja uvjerenost neće puno značit?

Bonifacije napisao:
Zar bih se i ja trebao odreci vjere zato sto se neka baba razocarala u tu vjeru?

Šta ćeš ti vjerovat, to je tvoja stvar.

Bonifacije napisao:
Postoje milijuni ljudi koji nisu samo nekoliko desetljeca proveli u katolickoj vjeri,nego citav svoj zivot pa se nisu nikad razocarali. A ti si najbolji dokaz koliko je vjera potrebna covjeku jer si bez te vjere postala tako zivcana,drska,bezobrazna,okrutna,nezahvalna,umisljena....a u paklu ces postati pravi demon. Uzivaj u svon bezboznom zivotu jer u paklu neces vise uzivat.

Bravo. Sad smo kvit, pa moš lipo spoj put pod noge.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 19:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Mashna napisao:
Iskreno, nije mi bilo na kraj pameti. A kad sam se već logirala, evo Duje jedna pametna i za tebe. Iz mog višedesetljetnog iskustva bavljenja s religijom, svi oni koji se njome bave i koji su njome privučeni, imaju nekih problema bili ih svjesni ili ne bili.



Pa mislim da si ovo dobro primjetila. No, iz mog visedesetljetnog iskustva zivljenja zivota ( :lol: ), svi oni koji zive i postoje imaju nekih problema, bili ih svjesni ili ne bili. Ne postoji covjek bez toga. Tako da, zamjeranje Krscanstvu da se njim bave jedino osobe koje imaju problema jest zamjeranje Krscanstvu sto se njim bave ljudi.
Vec smo jednom raspravljali i znas moj stav; ne postoje ti neki normalni ljudi. Kod svakog covjeka kod kojeg zaviris naic ces na probleme i patnju. Ne postoji to "zivili sretno do kraja zivota".


Mashna napisao:
Ti malo previše visiš ovdje. Pametan si momak, zgodan si momak. Muško si pa imaš nešto više vremena, ali i tebi godine prolaze. Moj ti je savjet da poradiš na svom problemu koji god bio, a koji te usmjerava u bavljenje religijom umjesto u realiziranje ozbiljne veze i braka, jer ako to stoji u statusu quo vrijeme će ti proći dok trepneš.


A ne znam jesam li pisa kako sam se obratia. Mislim da jesam. Jednostavno, iz moje perspektive sam otkria istinu, i od tad mi je to strast. Volim teologiju, jednostavno. To mi je vise kao hobij, nego... Ali rec da nisam naucia iz teologije kako se ophodit s odredenim zivotnim situacijama bi bila laz.
A sto se tice realiziranja braka...Da, znam da vrijeme prolazi, ali sam jos uvijek mlad. I nije mi jasno zasto to ljudi tako grcevito prizeljkuju. A valjda znas da nama pomorcima vrijednost raste s godinama, lol, brutala :lol:
A kad si to spomenila, ovo sam te tia pitat. Mene zanima zasto toliko "krscanskih" zena gleda na brak suvise "materijalno". Kao da tu nema romantike, ili zaljubljenosti? Ne razumin u cemu je stvar da se moli za muza? Dakle to je totalno gledanje interesa. Ne kazem da je imat vlastite interese lose per se, vec govorim da je to toliko vidljivo i ocito da izazove neku odbojnost. I onda se sve nesto zapakuje pod duhovnost, like wtf?!?


dujam napisao:
Uglavnom, da, ima i ruznih momaka koji bi se zenili (nisam jedan od njih, a inace me zovu "leo" > skraceno od leonardo di caprio :lol: )

Da, ima ih. Al što to koristi opsesivnim osobama koje ne mogu prihvatiti svoju vrijednost na tom tržištu. :sliježe ramenima:[/quote]

A nista. Treba uvijek u zivotu bit realan.




P.S.
Mashna napisao:
Božja milost se ničim ne može zaslužit. To znači da ništa što čovjek napravi mu ne garantira tu milost.


Ovo bi trebalo stavit kao automatski odgovor na svaki komentar na forumu. Torkington kaze da 49 od 50 krscana vjeruje da se da milost moze zasluzit. Ja bih rekao 999 od 1000, a taj jedan povremeno upadne u semiplegijanizam..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 19:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Mashna napisao:
El Scorpio napisao:
Ovo je jako zanimljivo. Smijem pitati na čemu temeljiš ovakvu jednu konstataciju, tj. premisu (osim što ju temeljiš na iskustvu)?

Ja reko da je temeljim na iskustvu, on pita na čemu je temeljiš osim na iskustvu. Što reći, koju posluku porati...


Lol, pa pitao sam postoji li još neki razlog sem iskustva (usp. piše u zagradi, pročitaj post) jerbo naše iskustvo često može biti pogrešno, tj. vrlo subjektivne naravi kao takve. Dakle, takva kolektivizacija je prilično takoreći hrabra - zašto bih ja morao imati stanoviti problem da bih bio religiozan - pa me zato zanimalo, da malo elaboriraš, no nema veze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 19:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije, Mashnu znam digitalno vec neko vrijeme. Jedna od odlika duhovnosti je osjecaj za realnost. Mashna to zaista ima, ona je prije svega realna. A ti moras malo vise poradit na tome;

Bonifacije napisao:
A mi cemo nastojati dati razuman odgovor na svaku poteskocu koju nam iznese u vezi nase svete vjere.


Da bi vec u sljedecem komentaru rekao;

Bonifacije napisao:
A ti si najbolji dokaz koliko je vjera potrebna covjeku jer si bez te vjere postala tako zivcana,drska,bezobrazna,okrutna,nezahvalna,umisljena....a u paklu ces postati pravi demon. Uzivaj u svon bezboznom zivotu jer u paklu neces vise uzivat.



:lol:
Ici u ad hominem nije nikakav razuman odgovor. Mozes dobacit uvredu kao papir na vatru, da malo potpalis, ali nemoj da ti uvreda bude argument.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2018 20:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Samo da se priključim, bilo je riječi,ima ko definiciju šta znači normalan, bar u kontekstu psihe, valjda psihički normalan.. Da se znam ono svrstat u neku ladicu :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr