www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 23:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 tra 2018 23:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Mashna napisao:

Dakle, istina, svi ljudi imaju problema, no nemaju ih svi u isto vrijeme i nisu kod svih jednake težine. Iz mog iskustva, religijom se uglavnom bave oni čiji problemi su komparativno veći nego kod drugih, tj. dovoljno veliki da ih ozbiljnije ometaju u normalnom funkcioniranju.

Tražiš rješenje problema na krivom mjestu, ako tako nastaviš promašit ćeš život. Moj ti je savjet da se suočiš sa svojim pravim problemom, koji god da je, i da ga rješavaš ako ikako možeš dok ti je na vrijeme. ;-)


Shvacam zasto kazes da se "obrate" oni koji imaju vece probleme, to jest tako, jer ljudi dok imaju "prividan mir" ne zanima ih vjera, tek kad problemi pritisnu, to je nazalost tako. Iako ima iznimaka.
Vjera i jest suocavanje s pravim problemima, zivljenje istine, prihvacanje istine o sebi i drugima koliko god teska bila i zivljenje Bozjih zapovijedi u istini s sobom i Bogom. Dakle ne znam zasto ne bi mogao biti vjernik i u isto vrijeme suocit se s problemom i rjesavat ga? Po tebi ne moze.

Mashna napisao:
Tu sad dođe ta priča o zašto ljudi priželjkuju brak i sl. Zato što je to normalno stanje odraslog ljudskog bića, koje ga čini komparativno najmanje nesretnim. To što ti nije jasno zašto to ljudi priželjkuju je iz moje perspektive samo još jedan simptom tvog problema.

Prepostavljam da je htio reci da mu nije jasno zasto ljudi zele to pod svaku cijenu. Ako se dogodi ok, ali zasto na silu, prepostavljam da je na to mislio. Naravno da nitko ne zeli biti sam, ali ti ipak Bog treba biti na prvom mjestu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 07:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
dujam napisao:
Ali ja funkcioniram sasvim normalno. Ja budem s curama, iman odnose.

Nisam arogantan, ali mislim da i kroz razgovor s menon mozes vidit da nisan opran, nadasve bolestan, da san vise-manje bistar.

Sto ce tice blokada, emocija itd...Tu sam naucia jednu stvar - muskarci i zene su tu nebo i zemlja. Vama je svaki muskarac blokiran, emocionalno poremecen.

No, primjetia sam da je ljudima cudno; neman curu i ne trazin curu. Pa i zasto bi? Ako se dogodi veza dogodi se.. Ne znam zasto bi to mora forsirat. I to je jednostavno istina koju mnogi mladi zive danas, ali je tabu temu upravo zbog ovakvih komentara;

Tu san recenicu cua miljun puta. No, izgleda da to nije normalno danas, tj. da nije uobicajeno. Taj trend se mijenja.

Ugl, postavljam pitanje u ovom svijetlu; ja (i moja generacija) razmislja ovako; iman dobar posal, nista mi ne fali generalno, i cemu sad forsiranje nekog obvezivanja, kad mogu imat beneficije svega toga bez odgovornosti?

Realno, brak je odgovornost. I tu odgovornost jedino zelim ako se zaljubim u nekoga, i onda to kasnije preraste u ljubav. To je moje trenutno stajaliste. Znam, mozes rec da cu za 20 godina bit i dalje sam, ali sam spreman uc u taj rizik. Ali tako vecina razmislja, zato su i brakovi sve manje popularni.

Jesan ima veza? Jesam. I di sam se ja zeznia od obracenja? Krscanske cure - najgori tip cura, jer svaka ima neki problem.

Ajd, opet ću organski da ne cjepkam. Istina, postoji tu i taj generacijski jaz, to se svakako treba uračunat. Ja primjećujem taj fenomen raspada sistema kroz vrijeme, najljepši primjer mi je moj krug bližih suradnika na poslu, jer tu je onako presjek svih generacija. Generacija koja je sad kasne četrdesete i rane pedesete je živila još u vrijeme postojanja jake strukture, bilo je seksa prije braka, ali to je to, ljudi bi se brzo ženili jer se to očekivalo, pogotovo ako bi koja nenadano ostala trudna, onda brže bolje organiziraj pir dok susidi to ne skuže, a brzo se dobivalo i dvoje djece jer je to bilo očekivano. I ti ljudi su uglavnom se oženili na vrijeme, dobili dvoje djece, a brakovi su koliko toliko potrajali makar i u raspadu. Onda ide generacija kasne tridesete i rane četrdesete, tu se već proširio fenomen kohabitacije prije braka, al se još neka struktura zadržavala u smislu da su ljudi na useljavanje s nekim gledali ozbiljno u stilu 'to je to', samo će eto formalnosti riješit kasnije jer sad bi se još malo provodili. Posljedica je da se ta generacija ženila/udavala u ranim tridesetima i ima često samo jedno dijete, a ima dosta ljudi koji su ostali solo. I onda tu ide sad ta tvoja generacija kasne dvadesete, rane tridesete, e tu je nastao teški raspašoj čini mi se i raspad sistema, izgubila se svaka struktura i pomisao na trajnost i ozbiljnost. Tu se polazi i prekida s nekim dok si reko keks, useli i živi 'dok nam je dobro', poslije bez pardona iseli 'jer te više ne volim', održava odnos 'prijatelja s povlasticama', svega čega, teži raspad.

E gle, ja nisam popila svu pamet svijeta, pa da je sigurno onako kako ja kažem, ali ja bi tipovala dobre pare na – neće vas to dugoročno usrećiti. Gubite životne godine kojima je priroda dala energiju i elan iz vrlo konkretnog razloga na obično smucanje od kojeg vam ništa za 10 godina neće ostat. E sad, kako pronać strukturu u vrijeme u koje se svaka struktura urušila i to smucanje je postalo normalno ponašanje u toj generaciji, to je malo teži problem, ali to vam je životno važan problem, ili bar ja tako mislim.

E sad, iako sam svjesna da je došlo do malo jačeg raspada sistema u tim tvojim generacijama, meni se ipak čini da ti konkretno imaš neki problem i mimo toga. Kad ja kažem da mi se čini da je problem na psihološkom planu, ljudi obično pomisle na ku-ku puknutost, di čovik nije baš sav svoj u glavi i slično. Nema to veze s tim. Ne pričam o psihičkoj bolesti, nego o nekim psihološkim stvarima poput nesvjesnog straha od nečega i sl. I nije istina da to mislim za svakog muškog, recimo Frane je sasvim drugi profil, za njega to ne bih nikad rekla. I ne samo on, nego imaš ti muških kojima s nekih 25 dođe u glavu da im je vrime nać ozbiljnu curu, ako neće jedna oće druga, brzo je takvi nađu, a onda se poslije ožene za tu. Ti visiš po religiji, ha, to nije dobar znak, ali i mimo toga meni se čini da tebe nešto koči. Ja vjerujem da si ti sasvim sposoban leć sa ženom, ali ako misliš da to dokazuje išta po ovom pitanju, to samo pokazuje da si muško i da si još mlad i neiskusan po nekim pitanjima. Većina muških može neosobno leć sa ženom, no strings attached, da ne mogu ne bi postojale kurve. Međutim, uspostaviti i održavati malo bogatiji odnos sa ženom od toga je već neka posve druga priča, upustit se emocionalno, dignit brane, itd.

E sad, ti kažeš zašto forsirati, zašto se ne zaljubiti, pa da to preraste u ljubav i sl. Sve pet s tom teorijom, pitanje je iz kojeg razloga se to ne događa. Ako je neki nesvjesni problem po srijedi, možeš ti čekat dulje nego ona dvojica Godota i onda se čudit zašto taj Godot ne dolazi. Ne dolazi zato što ti nesvjesno kočiš čovječe (ne ti Duje kao ti, nego čovjek općenito), ili se bojiš upustiti, ili kad postane ozbiljno se uplašiš i dadeš petama vjetra i sl. Znala ja jednog lika, nije baš moj tip, ali svidio se prijateljici pa ja promatrala sa strane. Mirniji momak, marriage materijal, a u nekim već tridesetima stalno solo. I trznula ona na njega i on na nju, kemija u zraku, al kad treba postat ozbiljno lik zbriše. Ženska ga otkačila, našla drugog, brzo se udala, on sad ima 45 i još uvijek je solo, iako znam i kasnije cura jako zgodnih da su trznile na njega. I možda i on filma 'nije se nikad dogodilo'. Da, nije, ali postoji razlog zašto nije, kojeg je trebalo rješavati.

Uglavnom, da i nije toga opet ostaje taj problem gubitka svake strukture u toj generaciji, kako naći nekog da nije inficiran tim virusom... hm... teži problem. Mislim da nije rješenje tipovati na deklarirane vjernice, ima i tu svega, a ko što reko ljudi koji vise po religiji često imaju ozbiljnijih problema (ali, hej, i ti visiš na religiji), ali nać neku koja ima takva razmišljanja i ciljeve, to već da.

Ergo, meni se čini da imaš i unutarnjih i vanjskih problema, što hoće reći da je krajnje vrijeme da se marljivo primiš posla rašćišćavanja. Što ne pozoveš ovu Belive na kavu? To bi mogao bit dobar početak. Ali nemoj joj doć s tim suvremenim dekadentnim 'ej, curo, oćemo mi noćas u krevet, a poslije šta će bit ko zna'. Nego se upoznate ko ljudi s jasnim i svjesnim stavom da gledate jeste li jedno za drugo trajno i ozbiljno, odlučni da je ili tako ili nikako, pa ide ide, ne ide ne ide.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 08:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Mashna napisao:
E sad, iako sam svjesna da je došlo do malo jačeg raspada sistema u tim tvojim generacijama, meni se ipak čini da ti konkretno imaš neki problem i mimo toga.


Koje su ovo seme straw man-a necu nikad razumit :roll: A meni se cini da ti imas k medu nogama :lol: Ono, ne mogu rec da imas, ali se meni cini da ti je izrasta jedan :lol: Pa ti sad dokazi da nije :)


Mashna napisao:
Ne pričam o psihičkoj bolesti, nego o nekim psihološkim stvarima poput nesvjesnog straha od nečega i sl. I nije istina da to mislim za svakog muškog, recimo Frane je sasvim drugi profil, za njega to ne bih nikad rekla.



Koji nesvjesni strah ja iman? :roll: Ono, ad hominem + straw man :roll:


Mashna napisao:
Ti visiš po religiji, ha, to nije dobar znak, ali i mimo toga meni se čini da tebe nešto koči.



Ne znam zasto visit po religiji nije dobar znak, i zasto ti iz toga proizlazi da neko ima problem. Takoder, napisala si da za Frana nikad ne bi rekla da ima neki problem. No i on visdi po religji. Poprilicno kontradiktorno.


Mashna napisao:
Međutim, uspostaviti i održavati malo bogatiji odnos sa ženom od toga je već neka posve druga priča, upustit se emocionalno, dignit brane, itd.


Upravo ti ovome pricam. Ima san veza, kao sto sam ti i napisa, veze nisu problem, niti je odnos problem, dapace. (ne mislim fizicki samo)


Mashna napisao:
E sad, ti kažeš zašto forsirati, zašto se ne zaljubiti, pa da to preraste u ljubav i sl. Sve pet s tom teorijom, pitanje je iz kojeg razloga se to ne događa.



Iz kojeg razloga se ne dogada sto? Pa imao sam cura, imao sam veza. I to niko ne zna na ovom forumu, i to ce ostat tako :lol:


Mashna napisao:
Mislim da nije rješenje tipovati na deklarirane vjernice..



Tocno to.


Mashna napisao:
Ergo, meni se čini da imaš i unutarnjih i vanjskih problema, što hoće reći da je krajnje vrijeme da se marljivo primiš posla rašćišćavanja.


Tu ti ja ne mogu pomoc :roll:


Mashna napisao:
Što ne pozoveš ovu Belive na kavu?



E sad si joj napisala zivotni san, koja koincidencija. :)
Ona nije moj tip, i ne vidim razloga zasto bi isli na kavu. Jer je ona zapela? :roll: No ovo mi nije jasno sto si napisala;


Mashna napisao:
To bi mogao bit dobar početak. Ali nemoj joj doć s tim suvremenim dekadentnim 'ej, curo, oćemo mi noćas u krevet, a poslije šta će bit ko zna'. Nego se upoznate ko ljudi s jasnim i svjesnim stavom da gledate jeste li jedno za drugo trajno i ozbiljno, odlučni da je ili tako ili nikako, pa ide ide, ne ide ne ide.


Ja ti opet pisem - ja aktivno ne trazim zenu. Meni to nije problem, niti mi predstavlja neki problem. To da bi se ja nasa s nekim i "ko ljudi s jasnim i svjesnim stavom da gledate jeste li jedno za drugo trajno i ozbiljno" je zastarjeli nacin. Cak mi zvuci paticnik. To su vama govorili, tako su se meni baba i dida zenili. Vec sam ti napisao da sam ja romantik; prvo zaljubljenost pa ljubav. I to akos e dogodi spontano.
Ne znam jel mi smijesno ili tragicno - "nesto s tebom nije u redu ako ne odes u brak do 30-e". Tragicno mi je sto dosta ljudi bude psihicki labilno pa popusi to foru, i onda se zbog pritiska okoline mora ozenit, inace ga deklariraju kao tamo nekog retaja. Tako je na selima, a tu i tamo po vecim gradovima u Hrv. Uglavnom sto je zatucanija sredina vise je toga "ako nisi kao mi onda nesto nije u redu s tebon". Cudi me jedino sto si ti popusila tu pricu :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 08:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
Iiii, Duje nam je zakocio tako zestoko da se cuo zvuk skripanja guma i ostao crni trag na cesti. :zubo:

No dobro, rekoh da je ovo sve tek moje teoretiziranje, lako moguce da je obicna fantazija koja veze sa realnoscu nema. A sad je vrijeme da se pozdravim, stoj mi zdravo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 08:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Mashna napisao:
Iiii, Duje nam je zakocio tako zestoko da se cuo zvuk skripanja guma i ostao crni trag na cesti. :zubo:


Nemoj nam bizat Mashno. Reci ti sta je s nadim dogovorom na znjanu? Jel to jos uvijek vrijedi :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 10:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Mashna stavljaš razum na pijedestal i od njega radiš idola..Jel razumom slikar riše slike, jel razumom glazbenik piše note, jel razumom muškarac ljubi ženu,jel razumom duša ljubi Boga?.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 11:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Mashna napisao:
Kad ja kažem da mi se čini da je problem na psihološkom planu, ljudi obično pomisle na ku-ku puknutost, di čovik nije baš sav svoj u glavi i slično. Nema to veze s tim. Ne pričam o psihičkoj bolesti, nego o nekim psihološkim stvarima poput nesvjesnog straha od nečega i sl.


I ja isto tako mislim, obicno mi ljudi recu, tebi sve ima veze s nekavim psiholoskim stvarima haha. Ali to znaci upravo sto si rekla, ne mora nuzno znacit da je covjek za psihijatriju nego da ima neku barijeru. Samo sto je razlika sto ja mislim da biti vjernik ti u tome ne moze skodit nego dapace pomoci. Mozes u isto vrijeme biti vjernik, osvijestit svoj problem i rjesavat ga (ako si fizicki bolestan kod doktora ako imas psihicki problem kod psihologa itd.).
Najbitnije je biti svjestan problema.

Mashna napisao:
Da, nije, ali postoji razlog zašto nije, kojeg je trebalo rješavati.


Zasto mislis da ne bi mogao rjesavat problem ako si vjernik? Po tebi su vjernici neki zasljepljeni fanatici koji vide instant rjesenja u Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 11:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Molim belive da u svojim postovima ne koristi prostacke rijeci,a one iz Dalmacije da koriste standardni hrvatski jezik kako bi ih i mi iz Zagreba mogli razumjeti. Hvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 12:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Molim belive da u svojim postovima ne koristi prostacke rijeci,a one iz Dalmacije da koriste standardni hrvatski jezik kako bi ih i mi iz Zagreba mogli razumjeti. Hvala


The man, the myth, the legend :)

Ugl, nesto si ti obecao. Obecao si, glavom i bradom Bonifacije, da ces Mashni objasnit odnos Bozje milosti i slobode. Ja ga nigdje ne vidim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2018 14:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Obeco sam duje da cu danas nastojat objasnit taj zamrseni odnos,a dan jos nije prosao. Dakle,do 24 h cu pokusat,uz Bozju pomoc to protumacit makar ce mi se neki ostro suprostavit. Evo vec cujem kako mi neki govore: "Tko si ti da nama nesto tumacis", "Zar si ti veci od pape" ,"Postivaj crkveno uciteljstvo" ... Ali progutat cu te nepravedne i bezobrazne komentare radi jedne duse koja je mnogo godina provela u sluzbi Bozjoj,a sad je tako daleko i od Boga i od Crkve. Makar ja osobno i ne vjerujem da je njoj spor oko milosti postao glavna zapreka za vjeru,nego je tu u pitanju i cijeli niz drugih faktora.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr