www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 tra 2018 21:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Peltrasius napisao:
Nemoj se bojati bolesti, nego liječenja. I to ne liječenja u smislu štetnih lijekova, nego najviše liječenja u smislu da misliš da si oslobođen ispunjavanja moralnih obveza zbog bolesti.

Briješ doslovce gluposti na razini 8mogodišnje osobe


Pojma nemas o mojoj boli. Ne znas koliko dugo sam Biga molila za ljubav. I on me je istavio samu. Tako ne budi ohol i ne mijesaj se u stvari o kojima nemas pojma.

Zahvali se Bigu sto tebi uslisava molitve. Meni ne uslidava


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 tra 2018 21:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Onog trena kad ni uslisa molitvu i ja cu pisati da mi je uslisao molitvu. No lagati da je uslisao a nije to bi bilo krsenje Nozjih zapovijedi. Sto mene ima na piku to ne znam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 01:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Pročitala sam bar deset tvojih postova i svi su slični kao jaje jajetu: uvijek ponavljaš isto pa si mislim - ako tako razgovaraš s Bogom, nije ni čudo da te ne samo ne ispunjava molitve - a po mom to i nisu molitve nego tvoje želje. Pa se sjetih kako je Terezija Avilska napisala kako kod razgovora s Bogom trebamo imati na umu s kim razgovaramo: dakle najprije si posvijestitti veličinu - koliko je moguće Božjeg veličanstva, uzeti u obzir njegovo sveznanje o nama a tu spada i ono o našoj grešnosti i naše slabosti iz čeg proizlazi ne samo da je potrebno naše duboko klanjanje pred Njim nego i skrušenost zbog grijeha, i to iskrena kao i naša želja da se popravimo. a iz tog će onda proizaći da će te početi slušati, zatim bi po mom trebalo početi osluškivati Božji glas u sebi: to neće biti govor nego više kao neki osjećaj da li si na dobrom putu a tek tada bi trebalo pokušati iznositi svoje prošnje ali uvijek u smislu: ako je volja Tvoja pa ako ni tada ništa ne oosjećaš dok tako pokušavaš uspostaviti kontakt, pokušati u rezgovoru s duhvnikom doći do tog gdje griješiš...

Istina, ponekad molitva neće ni nakon dugo vremena biti uslišana ali ako pažljivo osuškuješ morat ćeš u sebi čuti neki odgovor, ili barem upozorenje da nešto radiš krivo ili su možda želje neadekvatne onom što ti stvarno treba, ali za takav razgovor treba puno SABRANOSTI I SKRUŠENOSTI inače nešto ne valja s pristupom.
Iz ovog što sam pročitala bojim se da tvoja "molitva" izgleda kao kad bi došla k susjedu nešto tražiti pa još s vrata povikala - daj mi to i to i ako ti ne bi dali ti zalupiš vratima i odjuriš pa nakon par dana opet dođeš na isti način a on ti neće ni vrata otvooriti... malo karikiram ali meni to tako izgleda, oprosti, ako ti se to ne sviđa...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 tra 2018 21:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I meni se ponekad cini kao da me ne cuje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2018 10:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Zbog dobrog (kršćanskog) duha ovog foruma neću ovo komentirati
Ipak te smatram jednom od najinteligentnijih osoba ovdje pa bi bilo
šteta...
---jer možda bismo mogle i ljepše razgovarati
Pa, dajmo šansu miru i ljubavi---
Prijatelji? :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2018 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Eh da, ta empatija ili što Belive kaže priznavanje tuđe patnje; možda laleu jednostavno samo to želi prije no sve ostalo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2018 11:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El Scorpio napisao:
Eh da, ta empatija ili što Belive kaže priznavanje tuđe patnje; možda laleu jednostavno samo to želi prije no sve ostalo.


Lalelu ima problem jednak svacijem problemu; problem ptanje. No, u cijeloj to prici po meni su veci problem ostali. Prije 2 godine je ovo napisano;

BTW ova mi tema izgleda poput knjizevnog remek-djela "odigranog" na forumu. Teska tragi-komedija. :cry: Ova lalelu je cura kojoj treba "pomoc", nesto konkretno da se odigra sada (usp. sadasnji trenutak), a ne nada. U "svom svijetu" koji je obrnuto-propocionalan svijetu "ljudi" koji joj daju savjet na ovom forumu, ona ne nalazi (s "potpunim pravom") nikakvu poveznicu sa svijetom u kojem neki ljudi "jesu". Komedija nerazumijevanja, komedija sudara dva posve različita svijeta. "Jadna" lalelu kaze;

Je onima koji imaju nekog. Ali za Uskrs se nadati da ces za Bozic biti s nekim pa za Bozic da ces za novu godinu biti s nekim pa za novu godinu da ces za Valentinovo biti s nekim pa za Valentinovo da ces za rodjendan biti s nekim pa za rodjendan da ces za Uskrs biti s nekim nije lijepo a jos manje kad se iz godine u godinu nista ne mijenja

Znaci njoj treba netko, konkretno, zeli osjetit "zajednistvo", ljubav od druge osobe. A netko joj odgovara, dakle, u svom "pravovjernickom" duhu, kao da joj priopcava svoju mudrost;

Prvo, treba da je traži živom i čvrstom vjerom bez oklijevanja, bez sumnjanja: jer tko sumnja, neka ne misli da će što primiti od Gospodina. (Jak 1, 6-7.)

Da dobijemo taj dragocjeni biser, treba da molimo Boga sa svetim dodijavanjem, jer bez njega nećemo je nikada dobiti. Ne budimo kao mnogi koji mole nešto od Boga. Kada takvi mole neko duže vrijeme, npr. koju godinu, a ne vide da ih je Bog uslišio, oni obeshrabreni prestaju moliti vjerujući da ih Bog i neće uslišiti. Tako gube plod svojih molitava i nanose Bogu nepravdu, jer On voli davati i uvijek uslišava dobre molitve bilo na ovaj ili na onaj način. Ako, dakle, želiš postići Mudrost, moli za nju i danju i noću a da se ne umoriš i ne dodije ti. Blažen i tisuću puta blažen onaj tko dobije Mudrost nakon deset, dvadeset, trideset godina molitava, pa i jedan sat prije smrti! I ako ju je dobio nakon što je čitav život proveo tražeći je i moleći za nju i nastojeći da je zasluži svim vrstama križeva i napora, neka ne misli da ju je dobio po pravdi kao nagradu, već iz čistog milosrđa, kao milostinju. sveti Ljudevit Marija Grignion Montfortski

I reče im: »Tko to od vas ima ovakva prijatelja? Pođe k njemu o ponoći i rekne mu: ‘Prijatelju, posudi mi tri kruha. Prijatelj mi se s puta svratio te nemam što staviti preda nj!’ A onaj mu iznutra odgovori: ‘Ne dosađuj mi! Vrata su već zatvorena, a dječica sa mnom u postelji. Ne mogu ustati da ti dadnem ...’
Kažem vam: ako i ne ustane da mu dadne zato što mu je prijatelj, ustat će i dati mu što god treba zbog njegove bezočnosti.« »I ja vama kažem: Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu tko kuca, otvorit će se.« »A koji je to otac među vama: kad ga sin zaište ribu, zar će mu mjesto ribe zmiju dati? Ili kad zaište jaje, zar će mu dati štipavca? 13Ako dakle vi, iako zli, znate dobrim darima darivati djecu svoju, koliko li će više Otac s neba obdariti Duhom Svetim one koji ga zaištu!« (Lk 11, 5-13)

Uzaludna je žudnja lijenčine, a ispunit će se želja marljivih. (Izr 13, 4)



Tj, jedan od par citata. Ovo je skolski primjer tragikomedije....No, to nije sve, dolazi jos veci slijepac, i napada je. E tu je pravbi rasplet ove tragikomedije, jos je se napda, sto nije poslusala savjete;

Jako puno forumaša ti je pisalo, davalo divne savjete i čak objasnili da nećeš naći rješenje tu na forumu ili bilo gdje drugo ako ne prihvatiš situaciju takva kakva jest. Ali ne, ti se nisi makla s mjesta u godinu dana, uz silne napore svih forumaša. Malo čudno, zar ne? Čovjek se zapita je li ti uopće pročitaš što ti netko napiše. Ili možda čitaš što tebi paše i tumačiš kako tebi paše. Čim ti se pošalje neka poruka konkretna to ignoriraš (barem meni jesi). Stvarno se ljudi zapitaju je li se zezaš ili praviš od nas budale... Ne želim te osuđivat ili kritizirat samo se pitam u čemu je problem.


I cura, lalelu, na kraju, jer je napadnuta, skoncetrira se i napise, doista ono sto je i istina;

Procitam ja sve I razmislim. Ali ne pomaze meni ici slikati ili crtati ili setati kad trazim ljubav.
Ne pomaze meni ni kad procitam da je nekomu gore jer nema posla jer meni to nije gore. ZA nezaposlene postoji socijala pomoc. Za samce nema pomoci.
NE pomaze meni ni prica da ce u raju biti bolje jer ja zivim trenutno u patnji na zemlji.
Ne pomaze meni ni prica da ce mi Bog dati duha svetog,lijepo je kad je tu, ali to ne mijenja situaciju da sam ja usamljena. Duh sveti ne ce me uzeti u zagrljajaj I otici sa mnom na veceru ne ce me pitat jesam li se umorila na poslu I hoce li mi napraviti caj. Duh sveti ne ce da mnom ni setati ni plesatk niti razgovorati
Ali nitko da mi da savjet kako izmoliti da me Bog da sasula I uslisa molitvu. Oni koji znaju samo pisu da im je uspjelo ali cuvaj tajna kao recept za Coca Cola.



A "pravovjerni" vjernik joj odgovara na ovaj gore post;

"Draga lalelu, Isus te voli.
Kad bi znala koliko te ljubi, odnosno kada bi bar malo bila svjesna da je dao život za tebe...."
:b101:

Brutala Slika
2 razlicita svijeta se ukrste, i umjesto da se sudare, tj da interakcija proizvode nesto produktivno, oni prozvedu tragikomediju (sto je takoder produktivno, ali ne u smislu u kojem je pjesnik naveo). "Nitko" ovdje cini mi se, ne razumi situaciju u kojoj se lalelu nalazi. Sto je i normalno, jer nitko dakle nije u njenoj kozi. Njoj ne trebaju savjeti (a ima ljudi koji slusaju samo da bi mogli odgovorit), vec njoj treba netko da je slusa, treba joj konkretno momak. Nju ne zanima vjera, nju ne zanima Bog, nju zanima konkretno, sto prije moguce, rijesavanje te situaciju. Njoj je netko napunio glavu da Bog uslisava molitve, i ona je to "popusila", i polaze sve nade u njega. Vjerovatno je i zaboravila da joj je nteko "prodao" tu pricu, i ona se konstantno pokusava podvrgnuti svojoj tezi; "Ali nitko da mi da savjet kako izmoliti da me Bog da sasula I uslisa molitvu.". Ona se vrlo vjerovatno zato i okrenila Bogu, jer vjeruje da ce je spasit od njene nevolje. I nitko ziv to ovdje ne razumi, vec joj i dalje guraju "vjerske" savjete pod nos.
Cura takoder pise da ide kod psihijatra, da pije tablete(!?), dakle; HELLOOUUUU. Dakle, ti vjerski savjeti su joj dali nadu, nadu da ce je Bog ipak uslisiti. Medutim nakon godinu dana, ta nada je izazvala jos vecu depresiju, olitiga; veci let, veci pad. I sad kad je rekla da pije tablete, i ide psihijatru, nitko je nije ni upitao kako je, sto joj je, kako se osjeca, vec su joj nastavili davat savjete, :lol:


p.s.
Draga lalelu. Koje tablete pijes, sto ti je? Imas depresiju, ili sta? Kako se osjecas?



p.p.s.
Od svih "pravovjernih" i u "ljubavi Kirstovoj" vjernika, nitko nije reagirao na komentar di je ona rekla da je sama za Uskrs. I vi se nazivate vjernicima? Puj, sta bi vam sad sve ispisa ovde da je dozvoljeno, al nije, na vasu srecu. Nitko od vas je nije pozva doma kod sebe na rucak ili nesto tako slicno, vec ste joj nastavili davat savjete kako je Krist ljubi, kako triba ic i na hagioterapije, kako triba "malo bolje" razumit teologiju, jer je eto problem u njoj, slijepci i farizeji jedni


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2018 11:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Dakle jedan od problema je sto su joj "pametni" davali duhovne savjete. To je jedini problem. A ti "pametni" niti su produhovljeni niti imaju teolosko znanje, a ni svecenicko zvanje. I sto kad ti takav netko daje svajet? Kakav je rezultat toga? LOL. To i je problem interneta, svi misle da trebaju odgovorit na pitanja samo zato sto imaju tu mogucnost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2018 15:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
.No, to nije sve, dolazi jos veci slijepac, i napada je. E tu je pravbi rasplet ove tragikomedije, jos je se napda, sto nije poslusala savjete;

Dakle, taj isti slijepac je nju pozvao da dode da se upoznamo ( mozes naci na forumu), i na privatne poruke joj pisala neke poruke, tako da ti je laz da nitko nema suosjecanja. A bilo je jos poziva na upoznavanje na forumu koliko sam vidila.

Čim ti se pošalje neka poruka konkretna to ignoriraš (barem meni jesi). - ovo se odnosi na poziv da dode kod mene na upoznavanje.
Dakle u postu stoji da nema rjesenja za njezin problem tu na forumu. I nije bila nikakva osuda ili napadanje (ne znam sto je tu napadanje), jednostavno pokusavanje staviti se u njenu kozu. I moguce se stavit u tudu kozu, ima ljudi koji to mogu, koji znaju razumjeti druge. Niti joj je receno da ide slikati, crtati ili setati ili cak i moliti, cak joj je receno da Bog nije automat za uslisavanje nasih zelja. Samo ne znam kako joj psihijatr nije u godinu dana uspio dokazati da joj nece molitva donijeti momka ( ima i njih svakakvih).
Malo mi je zbrckan post, nisam citirala upravo, i sve nesto nabrzinu tako da je mozda nerazumljivo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2018 18:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
fiduciia napisao:
...


:oops:
Kako god, ima bit da je cura psihicki bolesna. Mislim, zasto bi joj se prepisali lijekovi ako je zdrava? Zasto bi trazila pomoc od psihijatra? Psihicki bolesnoj osobi nemres objasnit logicki, niti joj mozes pomoc bez strucne pomoci.
Naravno, ovo je sve pod tezom da ona govori istinu.

S druge strane moguce je da trolla.

A s trece strane znas ti da si mi draga fiducia, jer si vecinom duhovno trijezna. Ovo "slijepac" je bilo samo da stvorim neki efekt, da prica lijepse zvuci, malo self promotion, pa mi eto nemoj zamjerit.
Ali kako da se ne iznerviram? Ne konkretno na tebe, nego na ovo npr;

Pročitala sam bar deset tvojih postova i svi su slični kao jaje jajetu: uvijek ponavljaš isto pa si mislim - ako tako razgovaraš s Bogom, nije ni čudo da te ne samo ne ispunjava molitve - a po mom to i nisu molitve nego tvoje želje. Pa se sjetih kako je Terezija Avilska napisala kako kod razgovora s Bogom trebamo imati na umu s kim razgovaramo: dakle najprije si posvijestitti veličinu - koliko je moguće Božjeg veličanstva, uzeti u obzir njegovo sveznanje o nama a tu spada i ono o našoj grešnosti i naše slabosti iz čeg proizlazi ne samo da je potrebno naše duboko klanjanje pred Njim nego i skrušenost zbog grijeha, i to iskrena kao i naša želja da se popravimo. a iz tog će onda proizaći da će te početi slušati, zatim bi po mom trebalo početi osluškivati Božji glas u sebi: to neće biti govor nego više kao neki osjećaj da li si na dobrom putu a tek tada bi trebalo pokušati iznositi svoje prošnje ali uvijek u smislu: ako je volja Tvoja pa ako ni tada ništa ne oosjećaš dok tako pokušavaš uspostaviti kontakt, pokušati u rezgovoru s duhvnikom doći do tog gdje griješiš...

Istina, ponekad molitva neće ni nakon dugo vremena biti uslišana ali ako pažljivo osuškuješ morat ćeš u sebi čuti neki odgovor, ili barem upozorenje da nešto radiš krivo ili su možda želje neadekvatne onom što ti stvarno treba, ali za takav razgovor treba puno SABRANOSTI I SKRUŠENOSTI inače nešto ne valja s pristupom.



Iskreno, fali mi Mashna (Mashna vrati se :) ), jer je lijepo pisala;


I opet moram upozorit da pogrešno interpretiraš kršćanstvo, tj. da bi ti na silu htjela da kršćanstvo govori i nudi nešto što ne nudi. Piše tu ištite i dat će vam se, ili tražite i naći ćete. Ali ištite *što* i tražite *što*? Nekako sumnjam da se tu misli na momka. ;-) Tu se, bar koliko sam ja upoznata s kršćanstvom, misli na traženje srži kršćanstva, a to je sam Bog. A ne na traženje momka, posla, slave, zdravlja, para ili čega već. Ako ćeš već pričati o retcima iz Biblije, onda možemo malo proširiti selekciju. Pa tako recimo u Bibliji piše i sljedeće.

»Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga.«

Vidiš, to kraljevstvo nebesko na koje se ljude vjernike poziva da ga ištu i da će ga i naći je, kažu, vrijedno da se za njega rasproda sve, tj. da se pristane biti bez ikakve druge (ovozemaljske) vrijednosti, pa tako i momka ako je takva Božja volja. Ili isto tako u toj Bibliji piše sljedeće.

Nemate jer ne ištete. Ištete, a ne primate jer rđavo ištete: da u pohotama svojim potratite.

I opet, koliko sam ja upoznata, po kršćanskom nauku težiti bilo kojem stvorenom dobru (novcu, slavi, zdravlju, pa tako i momku) više nego samom Bogu i njegovoj volji, je po definiciji neuredna želja odnosno pohota. To je naprosto ono što kršćanski nauk uči. Ja ne kažem da netko to mora prihvatiti. Na svakome je da to odluči za sebe. Ali totalno je besmisleno prigovarati kršćanstvu ono što to kršćanstvo zapravo ni ne uči. Ti bi na silu htjela da kršćanstvo bude automat za ispunjavanje želja, ti unutra toliko i toliko krunica, toliko hodošašća, toliko i toliko milostinje za siromašne, a ono tebi vanka momka sa takvim i takvim karakteristikama. E pa reality check - kršćanstvo to jednostavno NIJE. Lijepo bi bilo da jest, slažem se ja da bi to bilo zgodno da takva stvar postoji, ali nažalost - ne postoji. Što prije prihvatiš da takav automat za ispunjavanje želja na ovom svijetu naprosto ne postoji, bit će ti lakše. ;-).....

Istina jest da se na brojnim neslužbenim, poluslužbenim, pa čak i službenim crkvenim mjestima nekritički reklamira Bog kao netko tko uslišava molitve, pri čemu se ne specificira kakve točno molitve i na koji način ih uslišava. No, po mom je to problem takvih mjesta. Kao što si se valjda dosad stigla uvjeriti, to ipak ne funkcionira na taj simplistički način. Onda se možeš potruditi malo detaljnije i sveobuhvatnije proučiti što točno taj nauk naučava. Ja ti evo pišem da to nije tako kako si ti shvatila, nego ipak malo drugačije. No onda opet, ja nisam ni svećenik, ni biskup, ni papa, ja nemam službene ovlasti naučavati katolički nauk. Ja ti samo kažem svoje mišljenje o tome što taj nauk jest, a što nije. Postoje i službeni izvori iz kojih se možeš informirati ako ti je do toga stalo. No, ono na što ja upozoravam je da se meni čini da tebi uopće i nije stalo do toga što kršćanstvo uistinu jest, ako to nije automat za ispunjavanje želja kakvog bi ti htjela. A ja sam prilično uvjerena da kršćanstvo to naprosto *nije*. Takav automat za ispunjavanje želja *ne postoji*. Bilo bi zgodno da postoji, ja bih prva stala u red da ga iskoristim, ali naprosto ne postoji. Kršćanstvo to što ti želiš ne nudi, nitko to ne nudi, niti može ponuditi. Morat ćeš to jednog dana naprosto prihvatiti, a moje je mišljenje da će ti biti lakše kad to prihvatiš i pomiriš se s tim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr