www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 ožu 2012 15:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Discipula Domini napisao:
courage napisao:
Nije li to najveća uvreda za Njega, sumnjati da će nas uslišiti?


Zanimljivo...
Naime...cijeli ovaj tjedan molitva mi je toliko mučna...užasno mi je teško pričati s Njim...biti s Njim...ali sam zato cijeli prošli tjedan uživala u Njegovoj blizini...i duboko sam vjerovala u to ću se odazvati Njegovom pozivu...i volji...
Moram spomenuti kako molim za jednu osobu...i stalno ju predajem Bogu...ali kao da mi nešto cijelo vrijeme govori: "Zašto tratiš svoje vrijeme na molitvu za osobu koja je "izgubljeni slučaj"? Daj, pa i sama već znaš kako te Bog neće uslišati i kako će sve završiti! Daj se radije primi nekog kvalitetnijeg posla. Gubiš vrijeme, Ana!"
Ovakvo što mi je STALNO prisutno "u glavi". Lagano ludim zbog toga. Najgore je to što sam počela vjerovati da neće biti plodova.
Grozno... :?



Počni zahvaljivati Bogu za tu osobu i prilike u kojima se nalazi...Vjeruj, tad se cuda dogadjaju!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2012 16:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Nemoj se kriviti ni zašto, za prisilne misli nisi sama kriva i odgovorna, nitko nije savršen, pa tako ni ti....
Nevjerujem da nikad nitko nemože biti izgubljen slučaj, mnogo je načina kako Bog spašava duše, pomaže da se proslavi Njegovo sveto Ime u većini ljudski života, nisi ti ta od koje Bog nešto treba, već si ti ta koja nešto treba od Boga, a prvo moraš znati da Bog ljubi svakog čovjeka, kad bi znala koliko plakala bi od radosti, gledaj u ljudima ono dobro, budi pozitvna i optimistična.....BOG TE BLAGOSLOVIO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2012 16:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moj savjet je da pročitaš knjigu o Jobu, uz prethodnu molitvu Sv. Mihaelu Arhanđelu i Duhu Svetomu da ti bude tumač.
U ono vrijeme Job je bio najpravedniji i najpobožniji čovjek na zemlj pa je Bog ipak dozvolio sotoni da mu ubije djecu, uništi imanje i da teške bolesti. Čak je sam Bog provocirao sotonu i izazvao ga da to napravi Jobu. Naš mali mozak nemože shvatiti koji su razlozi Božji, zašto dozvoljava da patimo, ali iz ove priče možemo zaključiti da je Bog to učinio kako bi podigao Joba na jedan viši duhovni nivo i zatim ga darovao stostruko više u vječnosti.
Zato uvijek treba željeti prvo volju Božju, a ne očekivati od Boga da igra po našim pravilima i željama, dijeli savjete, šalje znakove i ostvaruje naše želje. Blagolivljaj tu osobu, moli za nju. Nemogu zamisliti kako ti je teško, ovdje imaš prijatelje i uvijek možeš tražiti utjehu :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2012 18:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Ja znam da Bog pazi na nas,cak kada ni ne razmisljamo o njemu,ne idemo na mise i grijesimo 100na sat.
Pa kako onda nece vise paziti i davati onome koji ga voli,časti i moli mu se?
Ako Bog nesto pusta ima veoma dobar razlog za to ili nasa volja je nepopustljiva prema njemu.
To je po meni ko slagalica slike od 1000 komada,mi smo slozili 3 dijela i mislimo da vidimo cijelu sliku a nevidimo nista,dok Bog vidi sve.
Mislimo da nesto znamo a neznamo nista.

Da potvrdim prvu recenicu.
Ja i ekipa sa 3 auta mrtvi pijani krenuli u Istru,nisam isao na mise a ni oni,svaki dan tesko grijesili a nismo ni razmiljali o tome,misao o grijehu se izgubila jos sa 16 ako ne i prije...nego da nastavim...ja i prijatelj u nabrijanom autu kroz tunel 200kmh...putem pijemo...nastavljamo divljati i trkati se prosjecna brzina voznje 150-160,sada znam da je to vece moralo lose zavrsiti...ulazimo u zavoje pun gas...svaki zavoj i oko ceste je drvece i kamenje....pri brzini od 170cc auto ispred nas naglo zakoci prije zavoja...nema druge u njega ili skrenuti...skrenemo ravno(izbjegnemo auto)...dva puta stisnuta kocnica...znaci kada smo izletili sa ceste brzina je bila najmanje 100 ako ne visa....izletimo i direktno idemo u kasiku od bagera(tu bi bili spljosteni) u zadnji cas baci nas na desno i izbjegnemo je,u zadnji cas pripremimo se na odar u zemlju i kamenje(od kopanja)...pocnemo se vrtiti...nismo vezani...od adrenalina smo se tom brzinom kako je se auto okrecao mi namjestali u autu da bi izbjegavali udarce.....kada smo se prestali okretati ja sam sjedio na stropu a sic iznad mene,znaci auto je zavrsio na krovu....kada smo sutradan vidjeli auto nije bilo mjesta gdje nije udaren,500m od ceste je zavrsio auto....a nama nista,ni ogrebotine,samo me malo nos bolio od prvoga udara gdje da nisam uspio dici nogu bi proletio kroz staklo,ovako sam samo lupio glavom u nogu.....
prvo cudo je sto smo prezivjeli
drugo,nikome nije bilo nista
trece po meni najvaznije,da smo izletili u bilo kojemu drugom zavoju tko zna sto bi bilo ali mi smo izletili u zavoju gdje je put ispred nas bio raskopan,makadam,samo veoma sirok i raskrcen(jos neznam zasto je bio raskrcen,vjerovatno nova cesta)...
tu noc je se nesto moralo desiti kako smo se ponasali...ali...mi smo izletili na jedinome mjesu gdje smo imali sanse prezivjeti...izleti i na travu sa preko 100 na sat i gotov si...
...Znali smo da nas je Bog spasio i dao nam novu sansu,mada nismo ni vjerovali u njega....brevise je tu bilo slucajnosti da bi bilo slucajno....znali smo da se moramo promijeniti.....nismo znali kako....tako da nas je to drzalo nekoliko dana a onda opet po starom....samo vise nije bilo takve voznje....
da smo tada poginuli tko zna gdje bi zavrsili.....mada se moze predpostaviti...

To je bilo negdje prije 7-8 godina....mislim da sam imao 19....
obratio sam uz pomoc majcinih molitava u 24 god,takodjer uz cudo i Milosrdnoga Boga koji nemoze biti bolji Otac...ali to je druga prica
mogao me je obratiti i tada ali nije,ja nisam bio spremam,bio sam previse ohol i mislio da nema pametnijeg od mene....
tako da me je Bog pustio da padnem zero do dna,da bi vidio gdje me moja glupost moze odvest i sta sam bez njega...da sto manje mislim da mogu nesto napraviti bez njega...iako i sada mislim da mogu...pa vidim da ne mogu...strpljiv je nas Bog

uh al sam se raspisao,htjeo sam nekoliko recenica....sad se moram vratit da vidim sto sam htjeo rec :roll:

aha..ma necu brisati....mislim da Bog dobro zna sto nama treba,daje nam kada nam treba....tko zna kako bi neke stvari zavrsile da se nismo molili,a Bog nam je pomogao tamo gdje treba a mi niti nezamo.....mozda je mene spasila molitva recimo od babe ili moja kada sam bio mali...mislili smo da nam nije uslisana a ipak je,samo onako kako treba biti...

recimo mi molimo i sigurni smo da je to dobro za nas...Bog koji sve zna vidi da bi nas to upropastilo....pa nece nam Bog valda to uslisati...koji Otac moze dati nesto svome djetetu ako je to lose za njega....

Očenas je molitva kako se treba moliti....

Mozda i molimo tocno sto nam treba ali Bog ceka pravi trenutak kada ce nam to dati...ni zeleno ni uvenulo....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2012 19:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Marija-neznam tocno tvoj problem,ali ako si nekoga volila treba proci vremena da to prodje,sto manje mislis o njemu to bolje,misli vise na Isusa.....sorry ako ne pomazem

sv.Rafael-Mozda ce ti Bog dati da se zaljubis u osobu koja je bas za tebe...biti zaljubljen ima i svojih losih strana,samo mislis na tu osobu,ne spavas bas,samo cekas kada ces je vidjeti,istina kada si sa tom osobom onda ti je super ali da nepricam koliko te to rani ako ta osoba ne osjeca isto prema tebi ili veza ne uspije

Ja radije ne zelim bit zaljubljen u nikoga ako ta osoba nije za cijeli zivot,ali ne odlucujem ja o tome................volio bi da mogu svim srcem voljeti Isusa jer znam da se samo kod njega necu razocarati.......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2012 19:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
MarijaMarija
Citat:
Rebeka... ne znam sta on kaze,nismo u kontaktu, blokirali smo se posle raskida na FB a nismo se ni culi.

Ako ti je stalo do njega, javi mu se-pozovi ga jos jednom na razgovor.

Ako se nalaziš u teškim prilikama, među ljudima koji te ne razumeju, koji ne vode racuna o tome šta ti je prijatno, koji te odbacuju - to je po Mom dopuštenju.
Citat:
Ako je sve u Njegovim rukama, zasto je uopste dozvolio da budem sa ovim deckom?


Ja sam - Bog, Koji upravlja prilikama. Ti se nisi slučajno našao na svome mestu; to je baš ono mesto koje sam ti Ja odredio!
Molio si Me da te naučim smirenosti, pa, evo, vidi: stavio sam te u onu sredinu, u onu školu, gde se ta lekcija uči. Tvoja sredina i ljudi koji žive s tobom samo ispunjavaju Moju volju.
Citat:
Ok, imamo slobodnu volju, znam ali opet, trazila sam znak, kao sto rekoh, neku vrstu saveta, da li da pocnem vezu
. Ako su tvoji planovi propali, ako si klonuo dušom i telom - to je po Mom dopuštenju. Ti si pravio planove i iznosio si ih Meni, da ih Ja blagoslovim. Ali ja hoću da Mi ti prepustiš da raspolažem prilikama tvog života. Tada će odgovornost za sve pasti na Mene, jer je ona za tebe suviše teška i ti sam ne mozeš izaći s njom na kraj.
Citat:
Nije ga bilo ili ga nisam videla. Kako god, strasno sam propatila zbog raskida.


Ako si se razočaro u svoga prijatelja, u nekoga kome si otkrio svoje srce - to je po Mom dopuštenju. Ja sam dopustio da se razočaraš, da bih pokazao da je Gospod tvoj najbolji prijatelj.
Citat:
I nemam pojma sta da radim, ako se sretnemo (on je u drugom gradu, zato se do sada nismo videli ali postoji nacin da se sretnemo).


Ako su te neočekivano snašle životne nevolje i ako ti je tuga ispunila srce, znaj - to je po Mom dopuštenju. Ja hoću da tvoje srce i tvoja duša budu uvek ognjeni pred očima Mojim i da imenom Mojim pobeđuješ svaku malodušnost

Citat:
Plasim se kako cu reagovati, kad ga vidim, posto znam da ce za dva meseca doci u moj grad... deluje smesno ovako kad pisem, decje, ali nije, ni malo.


Nista to nije smijesno..Razmisli odmah,i odluci se za jos jedan pokusaj,da pojasnite situaciju koja je nastala,jedno drugom..A tada ces vidjeti ,da li si i ti njemu jos uvjek ,vazna,draga i da li te voli..

Citat:
Zasto On ne daje zaborav? Bar to.


Danas ti dajem ovaj sasud svetog jeleja. Koristi se njime slobodno, dete Moje. Svaku teškoću koja iskrsne, svaku uvredljivu reč koju primiš, svaku smetnju u tvom radu koja bi mogla da te ožalosti i obeshrabri, svaku svoju nemoć i nesposobnost - pomaži ovim jelejem. Sećaj se da je svaka nevolja - Božija pouka, prilika da se nečemu naučiš. Svaka oštrina će otupiti da se ti ne ozlediš. Stoga usadi u srce svoje reči koje sam ti danas objavio: to je po Mom dopuštenju. Jer, ovo za tebe nije samo reč, no je to - život tvoj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2012 00:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lis 2011 22:37
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti, draga Rebeka,sto si odvojila toliko svog dragocenog vremena da mi pomogneš. :evil:
Bog ti dao sta ti srce poželi! :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2012 16:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
MarijaMarija napisao:
Hvala ti, draga Rebeka,sto si odvojila toliko svog dragocenog vremena da mi pomogneš. :evil:
Bog ti dao sta ti srce poželi! :b206:


Bog ti bio milostiv i na pomoci.da prije i lakse pronadjes,ono sto trazis..
BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 tra 2012 01:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lis 2011 22:37
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nismo se dugo čule, Rebeka... svratila sam da te pozdravim. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 tra 2012 14:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
MarijaMarija napisao:
Nismo se dugo čule, Rebeka... svratila sam da te pozdravim. :grlim te:


:b232: smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8

Hvala ti! :grlim te:

Ima li kakve promjene kod tebe.?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr