www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 11:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 lis 2006 22:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lis 2006 06:46
Postovi: 15
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molim admina i one koji mogu pomoći, više je onako sentimentalno pitanje.
U biti su misli, vi ćete znati odgovoriti.

Prije 2 tjedna sam doživio kršetenje u Duhu Svetomu. Bilo je to, kad sam prvi put prišao karizmatskoj molitvenoj grupi. Isprva mi je bilo malo smiješno, al nakon samo par minuta osjetio sam strujanje ljubavi Duha, koje ne mogu opisati riječima, to samo može osjetiti srce. Znam da i na forumu ima osoba koje su doživjeli slično. Otvorio sam se daru jezika prošli petak, čitajući knjige, ali nisam ni znao dok nisam došao do mojih iz grupe koji su potvrdili da molim, ali nitko od njih tu ne zna protumačiti.
Malo mi je olakšalo, u download sekciji, pod glazba, kada molitelj moli u jezicima a sestra prevodi. VIše mi je izgledalo kao stari modemi kad se kače na internet pa puštaju one zvukove, i to što mi čujemo nema apsolutno nikakvo značenje, a ono što se događa, dekodira se na računaru.

E sad, pitam, ne pitam ne znam, al zanima me, jer upravo dok sam molio, nisu izlazili zvuci, kao didda da deda ... ili ala halaa halii halla.. nego mi je se činilo ko da slušam neki afrički jezik.
Jel se vama događa tako, ili uvijek imate slične melodije u vašem uhu dok slušate kako Duh Sveti moli za vas?

Hvala na bilo kakvom odgovoru.. Možda što sam sad sav nešto presretan, jer mislim da sam dobio i proroštvo na kraju molitve, a bilo je takav izljev ljubavi, da su mi suze navrle.

Neka vas sve dragi Gospodin blagoslovi, a posebice one koji se trude oko ove web stranice, podario im Bog više nego u Njega tražili...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2006 22:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ercegovac napisao:
Jel se vama događa tako, ili uvijek imate slične melodije u vašem uhu dok slušate kako Duh Sveti moli za vas?

Melodije?! Ne razumijem što želiš reći :? Jel ti govoriš u jezicima ili pjevaš? Kako govor može biti u melodiji? Zbilja ne shvaćam. Ajd pojasni. Inače govorim u jezicima i nije mi to strano, ali nema nikakve tu melodije osim ako ne pjevam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2006 23:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lis 2006 06:46
Postovi: 15
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
ercegovac napisao:
Jel se vama događa tako, ili uvijek imate slične melodije u vašem uhu dok slušate kako Duh Sveti moli za vas?

Melodije?! Ne razumijem što želiš reći :? Jel ti govoriš u jezicima ili pjevaš? Kako govor može biti u melodiji? Zbilja ne shvaćam. Ajd pojasni. Inače govorim u jezicima i nije mi to strano, ali nema nikakve tu melodije osim ako ne pjevam.


Pogrešno sam se izrazio. Pod melodije sam mislio da govor slično zvuči.
Ono neko zvuči, kao da moli na nekom jeziku sa bliskog istoka, neko drugi ko Portugalac, neko ko Rus... Na takvo nešto sam mislio..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 23:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ahaaaa! A to! Ma da, to je posve normalno. Ljudi znaju govoriti u jeziku nekom ovosvjetskom kojeg ne poznaju. Znam svjedočanstvo osobe koja je bila u nekoj stranoj zemlji na nekakvom seminaru i čula u crkvi da netko moli na engleskom i došla poslije do te iste osobe i počela s njim pričati na engleskom (jer misli zna engleski kad je čula da moli na savršenom engleskom) i dođe do osobe i pita ga nešto, a ovaj nema pojma što mu priča - ne zna čovjek engleski, govorio u jezicima :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 13:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
ja nikad takvo sto nisam dozivio pa mi je jos interesantnije citati vasa iskustva...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 14:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa..ja to isto imam :roll: :roll: ali ne koristim nekako uvijek mislim da ja to nešto izmišljam :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 lis 2006 20:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2006 14:01
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
ercegovac napisao:
Jel se vama događa tako, ili uvijek imate slične melodije u vašem uhu dok slušate kako Duh Sveti moli za vas?

Melodije?! Ne razumijem što želiš reći :? Jel ti govoriš u jezicima ili pjevaš? Kako govor može biti u melodiji? Zbilja ne shvaćam. Ajd pojasni. Inače govorim u jezicima i nije mi to strano, ali nema nikakve tu melodije osim ako ne pjevam.



Bez brige,nisi si nista umislio i nemas nikakvog razloga za nedoumice,zaista je Duh Sveti govorio kroz tebe, iako ti se cini da je zvucalo besmisleno i nerazumljivo.
Duh je jedinstven i svakome govori na drugaciji nacin i drugacijim jezikom.
Ne mora to biti niti neki jezik,moze cak biti ponavljanje 2-3 sloga bez ikakvog smisla.
Ali Bog zna smisao,vjeruj MU i ne sumnjaj.
Samo ustraj i vidjet ces kako s vremenom ide sve lakse i ljepse...

Cak i ljudi koji govore u jezicima ne moraju imati svaki puta iskustvo istog jezika,moze svaki puta zvucati drugacije.
Ponekad osoba pocne pjevati u jezicima,sto je isto normalno kao i kad moli u jezicima,ali zna biti tako lijepo i milo za cuti.

Dosta ljudi dobije sposobnost govora u starim jezicima koji se vise ne koriste,a postojali se za vrijeme ISUSOVOG zivota.
Zanimljivo,zar ne?
I puno govori onima koji sumnjaju da su to ljudske izmisljotine..

Ja ti mogu osobno posvjedociti da mi se puno puta ponavljala jedna rijec unutar jezika kojeg sam primila po Duhu i iznenadila sam se kada sam negdje cula da je to na starom Aramejskom jeziku(kojim je Isus govorio) SLAVIM TE BOZE!

Pa neka mi sad netko kaze koji ne vjeruje otkuda bi ja to mogla znati,osim ako mi to nije objavio Duh Sveti dok je molio u mojoj dusi...???

:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lis 2006 21:19 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jelena ti zna svećenika(rekla mi je ime,al nemam pojma,ja to zaboravim...ivan ili tako nekako) koji ima pored sebe osobu koja prevodi što se govori
pa ako te zanima što govoriš možda bi ti on mogao pomoći


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 lis 2006 19:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Glosolalija kao socijalni i kulturni fenomen vokalnog izražavanja nalik nepoznatom govoru ili jeziku, danas se susreće u brojnim skupinama tijekom kolektivnih seansi (trans, religijski rituali itd.). Danas se taj fenomen sve više doživljava kao rezultat naučenog ponašanja, često puta i vježbanja na karizmatskim seminarima obnove u Duhu. To je popratni fenomen koji se doživljava kao normalno i očekivano ponašanje u religioznim molitvenim skupinama, dok se kod duševno oboljelih osoba smatra psihopatološkim simptomom. Prema definiciji, glosolalija je vokalizacija zvukova koji samo nalikuju, ali su semantičkim značenjem i sintaksom različiti od svih poznatih govora i jezika. Termin je izveden iz grčkog jezika od "glosso, glossa = jezik" i "lalein, laleo, lalia = govoriti, govorim, govor", pa se "glosolalia»"prevodi kao "govorenje u jezicima". Srodan termin je "ksenolalia", koji se izvodi iz grčkih rije i "enos = strani" i "lalia", tj. – strani jezik. Označava svjesno govorenje realnim, postojećim, jezicima (npr. njemački, engleski, francuski...), a koji su strani samo onoj osobi koja ih nije naučila. Glosolalija se opisuje od davnina u mnogim zajednicama diljem svijeta.Glosolalija se najčešće javlja u obliku ekstatičnog izražavanja u religijskim skupinama koje tijekom svojih uobičajenih rituala izazivaju stanja transa ili religijskih ekstaza. U tim slučajevima glosolalija se smatra izrazito pozitivnim fenomenom i ne doživljava se psihičim poremećajem. Početkom prošlog stoljeća glosolalija je smatrana oblikom masovne histerije ili psihoze, a danas je postignut znanstveni konsenzus kojim se smatra legitimnom religijskom aktivnošću, a ne psihopatološkim fenomenom pa je Međunarodna klasifikacija bolesti ne evidentira.Nastavljamo.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lis 2006 07:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Glosolalija u religioznom kontekstu
U religioznom kontekstu, a posebno u kršćanskom karizmatskom ozračju, glosolalija je visoko poštovana pojava. Povezana je s idejom o zahvaćenošću Duhom Svetim i komunikacijom s Bogom."Dar govorenja" dobiva se za molitvu i za naviještanje evanđelja u tuđim jezicima koje govornik nije nikada učio. Prema Bibliji, jezici su dani za molitvu i za slavljenje Boga, za razgovor između ljudi i anđela što se navodi u dijelu Biblije u kojem apostoli Pavao i Luka opisuju djela Duha Svetoga u Crkvi prvoga stoljeća (Dj 2.4,6-8; 11; 1 Kor 14,26-28, 39-40; Dj 1-4; 1 Kor 13,1).Ta zbivanja otpočinju izljevom Duha na Pedesetnicu (Pentekoste), koje je popraćeno pojavom glosolalije: "Svi se oni napuniše Duha Svetoga te počeše govoriti tuđim jezicima kako ih je već Duh nadahnjivao da govore" (Dj 2,4). Potom apostoli putujući provode evangelizaciju, tj. propovijedaju evanđelje na jeziku zemlje u koju dođu tako da ih razumiju pripadnici mnogih naroda. Dakle, glosolalija je čin evangelizacije, koji razlikuje apostole od neprosvijetljenih.Tijekom povijesti Crkve postoji kontinuitet pojavljivanja glosolalije,Sv. Irenej, 2. st. Simeon, Sv. Franjo Ksaverski, ali je sporadično opisivana sve do 1901. godine kada se u Topeki i Los Angelesu prvi put događa u javnosti, na masovnom skupu.Od tada službeno datira i početak klasičnog "pentekostalizma". Pentekostalci su skupina unutar protestantske crkve, koji su svoje ime dobili po novozavjetnoj grčkoj riječi pentekostes što označava blagdan Duhova, rođendan kršćanske Crkve. U pentekostalnom pokretu najvažnije je upravo govorenje nepoznatim jezicima, koje se smatra jednim od devet darova Duha Svetoga i "krštenjem u duhu", tj. znakom da je Duh Sveti ušao u vjernika. Nakon prvog krštenja u vodi, pentekostalci smatraju pojavu "govorenja u jezicima" jasnim znakom krštenja u Duhu Svetom, kao što je kršten Isus.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr