www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: molitveni dan
PostPostano: 19 ruj 2011 08:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
dragi forumaši :)

evo zanima me kako izgleda vaš molitveni "ritual" znači koju molitvu molite svaki dan a koju ponekad
jeli ima neka molitva bez koje ne možete, koja vam je posebno draga iz nekog razloga,
koliko se sati na dan otprilike molite, u jednom komadu ili to rasporedite tokom dana...
eto ukratko kako izgleda vaš molitveni dan? :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lis 2011 11:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 pro 2009 12:28
Postovi: 111
Lokacija: BIH
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja tri puta,nekad dva puta...
ujtru cim ustanem,podne i pre spavanja :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lis 2011 12:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
:D
čim se probudim zahvalim Gospodinu ..obično počnem odmah moliti Vjerovanje i Oče naš ..
dok idem na posao već molim svoju deseticu .. u toku dana na poslu razmišljam često o Gospodinu .. o Ljubavi kojom nas ljubi.. molim i u sebi . . posao mi je takav da vrlo često mogu moliti između određenih poslova .. obično je to Zdravo Marijo.. ima dana kad imam potrebu cijeli dan..ali baš cijeli moliti Zdravo Marijo :D .. to tako samo dođe.. tih dana se osjećam..a šta da kažem kao u pola Neba..
popodne molim za duše u čistilištu...a kasno predvečer molim Sv.Krunicu(nekad ne stignem cijelu,ali barem deseticu-bilo koju).. . prije spavanja razgovaram sa svojim Isusom i On me uvijek pomazi po kosi, a vrlo često sam u Njegovom zagrljaju :D :D i naravno molim se..
volim moliti Presveto Srce Isusovo i Zdravo Kraljice, Majko Milosrđa..
volim moliti i Krunicu Božanskog Milosrđa
a ljudi moji.. u molitvi je spas od svega što čovjek danas proživljava
i držim se - MOLI I RADI
(ne smeta me ništa što radim nešto mehanički..npr.kuham i molim u sebi)
ne volim da ispadne kao da se hvalim .. ali molitva me drži u svemu :D
i naravno nije to uvijek sabrano.. nekad me misli ponesu,...pa neznam di sam počela i di stala.. ali nedam se ja.. ajd nanovo i smatram da Bog čuje i uslišava i ono što smo izbrojali samo jezikom jer On zna da ipak smo samo ljudi.. srce je bitno.. i misli naše dobronamjerne,,iskrene poštene i čiste.. .,..
e svašta sam nešto valjda sad nadrobila ali u biti to je to


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2011 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Evo, ja se molim ujutro,zahvaljujem Bogu na svemu i molim ga blagoslov za novi dan. I oce nas.
Preko dana se molim ako je netko u potrebi,mislim na bliznjega ako je bolestan,nesretan ili ako se dogodi nesta zaista lijepo.
Prije spavanja molim za obitelj, bolesne, za oprost grijeha i za sve za sto osjetim potrebu da se molim u tom trenutku.
Obavezno molim oce nas,jer mi je to molitva posebno prirasla srcu. Posebno djeluje na mene i jer nas je Krist ucio moliti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2011 10:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Evo da se i ja javim...
Zasad imam molitve sv Brigite koje molim svaki dan i molitvu, za duhovno posvojenje djeteta - spas nerođenih..i još nekih 20ak dana pa će biti 9mj kako molim tu molitvu...i onda ću vjeovatno nastaviti za drugo dijete. I sad sam se pridružila - molitve za duše u čistilištu...
A druge molitve, ovisno od dana do dana..Ujutro dok se spremam na posao, običmo molim Anđele čuvaru, Djela naša...i zamolim dragog Isusa za blagoslov, predam u Njegove ruke sebe, svoju obitelj, radne kolege, sve one koje ću susresti, doći s njima u kontakt na bilo koji način..da dobro obavim svoje poslove..i za one koji me ne vole, koji mi rade zlo..
Onda se nekad molim sv Riti, Duhu Svetom,..krunicu..Krvi Kristovoj.ili desetak krunice ili na neku nekanu..Uglavnom, ništa po nekom ustaljenom pravilu i terminu....te molitve ovisi od dana do dana,..kako sam raspoložena, koliko imam vremena..Nekad se dogodi da izmolim samo ove što molim svaki dan, nekad puno više.
Trudim se da moja molitva bude iz srca...mada nekad osjećam da se dogodi da nabrajam riječi, a nekad opet da je to baš molitva iz srca....
Nekad razgovaram sa Isusom kao svojim prijateljem..s Gospom, kao svojom majkom..kažem im što me muči...
Još trebam rasti i u vjeri i u molitvi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2012 12:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 tra 2012 12:26
Postovi: 35
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Popodne, oko 16:30 (kada dođem iz škole) molim molitve sv.Brigite, a navečer, prije spavanja molim 7x Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu i na kraju Anđele čuvaru. I na kraju, prije nego što zaspim, kratko se pomolim za brata, mamu i tatu, te zamolim Boga da im da pomogne tijekom slijedećeg dana. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2012 14:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2011 12:45
Postovi: 163
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prije svega dobrodošlica luciji :)

moj molitveni dan se sastoji od molitvi sv.Brigite, ponekada izmolim krunicu Božanskom milosrđu te navečer prije spavanja onako svojim riječima porazgovaram s Isusom, prenesem mu svoje brige, zahvalim za milosti koje sam primio i zamolim Ga za pomoć u duhovnoj izgradnji...kroz dan volim često izmoliti neke molitve za duše u čistilištu kojima je naša pomoć najpotrebnija....uglavnom trudim se više moliti jer ponekada samo kroz molitvu nalazim mir :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2012 16:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 svi 2011 17:50
Postovi: 130
Lokacija: varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo ja molim svaki dan jutarnju i večernju iz Božanskog časoslova, a kroz dan između toga izmolim krunicu BDM, deseticu Duhu svetom i eventualno devetnicu koja svako malo neka dođe, trenutno utorke Sv.Antunu. I tako uz misu svaki drugi dan, nakupi se i do sat i pol do 2 kroz dan i tako se dobro i bliže osjećam uz Boga. Osjećam da mi se čisti srce i sve mi ima smisla ponovo u životu. Hvala Ti Bože na svemu što činiš za mene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2012 21:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Evo da i ja prenesem svoj molitveni dan,kako izgleda...

Uglavnom molim navečer ili kad dođem s posla...oko 4 sata.
Molim molitve sv.Brigite,deseticu krunice Duhu Svetom iz molitvenog lanca,pozdravim Gospu izmolim svaki dan jedan očenaš za duše u Čistilištu,izmolim molitvu Prečistom Srcu Isusovom te molitvu sv.Josipa za obitelj.U sve svoje molitve uključim sve bolesne i potrebne kao i sve molitvene nakane sa ovog foruma.Uglavnom izmolim sve u komadu odjednom i to traje sve oko 45 minuta...

:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2012 21:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 kol 2007 11:24
Postovi: 59
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovako- ja Vam obićno dan započnem sa molitvom Jutarnje iz Časoslova..a u danu još izmolim krunicu i odem na sv. Misu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr