www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 stu 2018 23:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nije sve pogresno sto si rekao,francesco,ali ipak treba znati da nitko ne moze voditi dobar molitveni zivot,ako prije toga nije strogom askezom procistio svoju dusu i ako nije umirio svoje strasti koje ometaju duhovni i molitveni zivot. U objavama M.Valtorte Isus nam govori:"Procistite vatrom ljubavi i pokore osjetila svoje duse". U tim istim objavama Marija nam govori:"Ja sam potpunom cistocom izostrila moci svoje duse". Jako je tesko moliti s punim zelucem,a razmatrati o nebeskim stvarima mozda jos teze. A kad stalno prezderavanje u covjeku zapali vatru pozude,onda nema nista od ozbiljnog duhovnog zivota. Opet cu citirati sv.Ivana Klimaka: "Ako si obecao Kristu da ces ici uskim putem,onda suzavaj zeludac.Jer sirok je put zeluca koji vodi u propast bluda". A premudri Toma Kempenac slicno kaze:"Budi umjeren u jelu i picu pa ces lakse obuzdat pozudu tijela". Ja bih prvi volio da postoji neki laksi put u nebo koji ne zahtijeva toliko odricanja,ali ja ne znam za neki laksi put. A ni pokora nije toliko teska kad se covjek na nju privikne. S pravom se kaze: Consuetudo est quasi altera natura.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2018 08:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Bonifacije napisao:
Nije sve pogresno sto si rekao,francesco,ali ipak treba znati da nitko ne moze voditi dobar molitveni zivot,ako prije toga nije strogom askezom procistio svoju dusu i ako nije umirio svoje strasti koje ometaju duhovni i molitveni zivot. U objavama M.Valtorte Isus nam govori:"Procistite vatrom ljubavi i pokore osjetila svoje duse". U tim istim objavama Marija nam govori:"Ja sam potpunom cistocom izostrila moci svoje duse". Jako je tesko moliti s punim zelucem,a razmatrati o nebeskim stvarima mozda jos teze. A kad stalno prezderavanje u covjeku zapali vatru pozude,onda nema nista od ozbiljnog duhovnog zivota. Opet cu citirati sv.Ivana Klimaka: "Ako si obecao Kristu da ces ici uskim putem,onda suzavaj zeludac.Jer sirok je put zeluca koji vodi u propast bluda". A premudri Toma Kempenac slicno kaze:"Budi umjeren u jelu i picu pa ces lakse obuzdat pozudu tijela". Ja bih prvi volio da postoji neki laksi put u nebo koji ne zahtijeva toliko odricanja,ali ja ne znam za neki laksi put. A ni pokora nije toliko teska kad se covjek na nju privikne. S pravom se kaze: Consuetudo est quasi altera natura.


Istina, lijepo si ovo napisao !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2018 23:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Svetac se ne moze postat bez stroge askeze? A sinko moj...E moj Boni, pa ti kao Katolik pametniji od pape? Sta sve ljudi sebi ufilmaju u glavu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2018 14:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
El scorpio. Nesto me laptop zeza. Iman 29fps-a i 100ms pa nemren neg fidat. Rijesim to kroz 10 dana pa se dodamo.
A vidim i sezona pocinje. Tko zna gdje se zavrsit u 2019-oj...iz diamonda se moze samo put dolje, lol


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2018 17:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Ma sve 5 bro; polako, nikud nam se ne zuri. :D

U međuvremenu ćemo čitati Bonijeve manifeste o čistoći i požudi, dosadno neće biti sigurno lol.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 stu 2018 23:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Procitaj radije onaj Kristov manifest na Gori u kojem je vjecni Sin Bozji,Stvoritelj citavog svemira, Ucitelj svih naroda, utjelovljena Mudrost i Spasitelj propalog covjecanstva otvoreno proglasio:"Blago cistima srcem,oni ce Boga gledat." Ali sto ja mogu postici govoreci o cistoci suvremenim katolicima? Isto sto je i Lot mogao postici govoreci o cistoci onim besramnim i razuzdanim stanovnicima Sodome i Gomore. Ti suvremeni katolici jos nekako i mogu prihvatit cistocu izvan braka,ali cistoca u braku za njih je nesto neshvatljivo. Kao da je covjek stvoren za spolni cin i kao da bez spolnog cina nikako ne moze zivjeti. A koliki sveci su nam svojim primjerom pokazali i dokazali da covjek moze zivjeti u savrsenoj cistoci. Neki sveci nikad u zivotu nisu pocinili ni najlaksi grijeh protiv cistoce. Takav je bio sv.Leopold Mandic. Drugi su pak sveci bili duboko uronili u blato bludnosti,ali su se uspjeli izvuci iz tog blata i obnoviti svoju nevinost. Takav je bio sv.Augustin. Ali ako se covjek svaki dan prezderava biranim jelima,nikako ne moze zivjeti u svetoj cistoci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2018 08:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Kristov manifest? Ma lako za to. Ti si Lot a mi stanovnici Sodome i Gomore? Gle Boni, zao mi je sto tako mislis, no to ti nije istina. Malo si zabrijao. A znas kako se kaze; "da je malo, ne bi se znalo" :lol:
I covjek nije stvoren za spolni cin, da upravu si. Znao sam ja da su neki cudno nastali :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2018 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nisam zelio reci da su svi katolici danas kao stanovnici Sodome i Gomore. Ali za jednog katolika koji je primio toliko milosti od Boga i koji je procitao toliko vjerskih knjiga...jedan cin masturbacije moze biti tezi grijeh nego sto su bile perverzije koje su cinili ti pokvareni ljudi koji nisu znali za Krista koji i nisu uzivali kao mi sve plodove Kristove zrtve. A ipak ih je Bog tako strogo kaznio. Da su oni primili tolike milosti kolike smo mi primili po Kristovim zaslugama,mozda bi se bili obratili i postali sveci... Sto ce tek s nama biti ako se ne obratimo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2018 14:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ej daj, red light district je 10minuta od mene. Kakva masturbacija? :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2018 17:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Boni nemoj mi spominjat' masturbaciju usred 'no nut Novembera'.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr