www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 09:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 lis 2018 20:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Ljudi htjeli to ili ne postaju ono za čim tragaju.


Pola zivota sam proveo tragajuci za vaginom. A vidi me, muskarcina opak pogleda dok ispija viski s kockom leda. Ha, impresivno, sto kazes? Po tvome bi sad bio vagina?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 lis 2018 21:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ispadaš ženskaroš, picopevac bi rekli istočni susjedi, uspješan ili malo manje uspješan.. Hehe
Problem je kada to za čim tragaš transcedetira tebe, i zaista ko maše Bogom govoreći da ga pozna ili još gore da ga ima, bježi od njega čim prije.
Ko što bi reko T. Merton ljudi najčešće pričajući o Bogu pričaju o sebi samima. Evo uzmi našeg frenda Bonifacija koji misli da Bog šalje ljude u pakao(sorry Boni znam ljudi sami biraju pakao) čim se poseksaju u braku :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 lis 2018 21:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Dragi Duje problem kod tebe je da si na točki preobrazbe, moraš jednostavno razbit svoju sliku o Bogu, sliku drugih kako ga oni prezentiraju i shvatiti da sav ovaj trud i vrijeme koje kažeš "potrošio" na kršćanstvo koncentrirat u jednu točku koja se zove novi početak.
Evo vidi Mashnu ona je to uspijela, i ako je zadovoljna neka je. Ko tebe će ići to malo teže, bar ovoliko koliko te poznam, nisam siguran da ćeš lako pustiti tu priču o Bogu kako veliš(a ni da će te Bog tek tako pustiti hehe),tebi predviđam malo težu psihološku bitku u skoroj budućnosti. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 lis 2018 22:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Meni si zanimljiv npr. ti francesco (no homo). Ti si prerast'o iz tipa koji nije znao izrazit svoje misli i čije smo postove morali dešifrirati po nekoliko puta, u nekoga tko sad, evo, ima dosta solidne postove i napokon može izrazit svoje duhovno stanje. Svaka čast.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lis 2018 06:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
El scorpio ako je to kompliment evo rado ga prihvaćam mada iskreno nije mi cilj da me ljudi razumiju, jer eto daleki je put da ja sam sebe razumijem :D
No, ono što sam već pričao, osim tih traganjima za smislom, u naravi čovjeka jest da i bude sretan. Često se to brka, jer traganje za smislom može donijet ali samo kao nusprodukt sreću,ali ne smije biti cilj. To se u duhovnosti često brka, pa ljudi u njoj traže načina da ispune tu čežnju što često završava nes(p)retno. Kršćanstvo ne obećava nikom sreću i to se lako vidi jer svijet često vidi svece kao tragične likove. Uzmite evo primjer Majke Terezije, niko ne može reći da je vodila sretan život ali nitko ne može osporiti smislenost njena života. Problem je kada uđeš u duhovnost tražeći samo sreću, jer nužno je pritom da si usmjeren prema samim sobom što rađa sebičnošću,i isključuje te iz istinskog kršćanstva a traženje pak smisla nužno tebe nadilazi, te si pritom korisniji društvu u kojem živiš. Tako ljubiti i pomagati bližnjem ne mora značiti da će prouzrokovati sreću pogotovo kada isto iziskuje napor i odricanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od francesco1 na 24 lis 2018 06:38.
Razlog: Dupli post
PostPostano: 24 lis 2018 09:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Dragi Duje problem kod tebe je da si na točki preobrazbe, moraš jednostavno razbit svoju sliku o Bogu, sliku drugih kako ga oni prezentiraju i shvatiti da sav ovaj trud i vrijeme koje kažeš "potrošio" na kršćanstvo koncentrirat u jednu točku koja se zove novi početak.
Evo vidi Mashnu ona je to uspijela, i ako je zadovoljna neka je. Ko tebe će ići to malo teže, bar ovoliko koliko te poznam, nisam siguran da ćeš lako pustiti tu priču o Bogu kako veliš(a ni da će te Bog tek tako pustiti hehe),tebi predviđam malo težu psihološku bitku u skoroj budućnosti. :D


Ma moj problem bi bio kad bi se nastavio mucit sa slikom Boga. To vise nije moj problem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lis 2018 10:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Htio sam reći, francesco, da je na tebe religija, u konkretnom slučaju katolicizam, djelovala pozitivno. Ti si svoj nazovi prishicki problem nemogućnosti izražavanja onog što misliš, koncizno i jasno, evo putem religije riješio, na neki način. Ti si dakle suprotni primjer.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lis 2018 11:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Mislim da je francesco imao neki vide depresije ili tak nesto kad je dosao na forum?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 lis 2018 19:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sve koji su odrekli vjere pozivam da jos jednom dobro promisle o tome da ne bi morali cijelu vjecnost ispastati u paklu radi svoje nepromisljenosti. Kad su u pitanju tako vazne stvari o kojima izravno ovisi nasa vjecna sudbina potrebno je biti i vise nego oprezan.Nakon mnogo godina razmisljanja i proucavanja ja sam potpuno siguran da je katolicka vjera stvarno prava vjera koju je sam Bog ustanovio na zemlji radi spasenja ljudi. U toj svetoj vjeri svaki covjek moze najlakse i najsigurnije ostvariti glavni cilj svoga zivota,a to je vjecno spasenje. Ako su sveci u toj vjeri mogli postici toliki stupanj savrsenstva,onda je to stvarno prava vjera. I mi mozemo postati savrseni ljudi ako ostanemo u toj vjeri i ako se budemo ispravno sluzili svim sredstvima spasenja koja nam pruza katolicka vjera.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr