www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 lis 2018 09:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Lol istina. Ma jok, hvala na ponudi ali ne treba mi utjeha.
Meni treba cut sto M.Valtrora kaze. Izgleda da nema odgovora


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 12:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
dujam napisao:
Ma francesco odustao sam od trazenja. Niti ima njive niti dukata tamo. To je gotova prica za mene. Nema nista od vjere i crkve.

dujam napisao:
Realno nijednu normalnu osobu nisam upoznao u krscanskim krugovima. Sve bolesnik do bolesnika.

Hahahahaha. Nsvratim nakon sto godina i morala sam se logirat samo radi ovog! Daj pet, decko! :grin: E, cini se da si nadosao. Ovo je doslovno eho mog iskustva. Ako nesto u toj prici ima, ako ima neko normalan, ja jos na to trebam naic. A nije da sam se kratko bavila tim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 14:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Mashna moja digitalna frednice! Iskreno, zao mi je svake sekunde koje sam potrosio u vjeri i molitvi. Realno gledajuci bio sam naivcina i nista drugo. Kad gledam kako vjernici sebi farbaju price u glavi s Bogom i ostalim glupostima, samo da bi nasli tu neki odgovor na svoje probleme. Nazalost vecina njih nije ni svjesna svojih problema. Realno, odgovore nitko ne moze nac u Bogu i vjeri, samo nadu i utjehu zasto su takvi...I onda krece lalelu prica; ja sam dobra nevina zrtva i nemam nista s tim sto sam se nasla u toj situaciji. LOL
Ako se dogodi dobro; Boze hvala ti. Ako se dogodi lose; to je Bozija volja. Realno razmisli; to je apsurd.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 14:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Postoji li neki konkretan razlog/trenutak nakon kojeg ti je puklo ili je to jednostavno posljedica razmišljanja koje se akumilira već duže vrijeme?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 15:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Oboje pomalo. Sve je to jedna velika prevara. Nazalost, kad se posvuce to je tako...sto god da trazis ovdje scorpio, neces nac. Mozes jedino.nac hrpu bolesnika koji ni ne kuze sta ih muci


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 15:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Dobro, to je razumljivo. Kažeš prevara; smatraš li ti pod time da je cijeli koncept postojanja Boga, tj. višeg autoriteta koji je sve stvorio i sve vodi prevara; ili jednostavno ostaješ vjernik, ali kojemu se zgadio institucionalni okvir u kojem ta i takova vjera prebiva (time i profil ljudi u njemu)?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ne znam tocno sto da ti kazem. Mislim da je svaka ideologija I-know-it-all pogresan pristup. Ugl, sve je ovo prevara. Sto prije to skuzis bolje za tebe. Pa ti kako zelis


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 17:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
dujam napisao:
Mashna moja digitalna frednice! Iskreno, zao mi je svake sekunde koje sam potrosio u vjeri i molitvi. Realno gledajuci bio sam naivcina i nista drugo. Kad gledam kako vjernici sebi farbaju price u glavi s Bogom i ostalim glupostima, samo da bi nasli tu neki odgovor na svoje probleme. Nazalost vecina njih nije ni svjesna svojih problema.

E, nadođe to, nadođe. ;-) Nije baš da bih se usudila decidirano tvrdit da baš 100% u toj priči ničeg nema, ali definitivno stoji da kad se čovjek malo pobliže istom pozabavi da otkrije da priča opako sliči na privatne ufure određenih ljudi koji im pomažu da lakše žive, a potrebni su im jer su svi odreda pacijenti. I onda ide sljedeći korak spoznaje - a ček malo, i ja se time bavim, koliko je vjerojatno da su svi u toj priči pacijenti s problemima, a ja jedini normalan? I kako si primijetio da većina svojih problema nije niti svjesna, onda je za zapitat se - nisam li i ja možda svojih problema nesvjestan? E, to ti je sljedeće što ti treba nadoć. Po mom skromnom mišljenju, jel. Ja sam ti rekla već Duje - svi koji se religijom ozbiljnije bave imaju nekih problema, ti si se religijom ozbiljnije bavio, ergo... Sjedni, razmišljaj, koncentriraj se, ali pokušaj prokopat po nesvjesnom koji su to. Ima ona narodna - pomozi si sam, pa će ti i Bog pomoć. ;-)

Uglavnom, ono što bih ti ja preporučila, a ja nisam nikakav stručnjak, to je što se kaže mišljenje još jedne budale s internet priključkom, je da ako ćeš dati na vjeresiju da u toj religijskoj priči nečeg ima, onda si uzmi neku pobožnost koju ćeš obavljat svaki dan, tipa tri zdravomarije ujutro, uz zamolbu Bogu i gospi da ti pamet prosvitle da ugledaš ako u tom čega ima. To su ti sve skupa tri minute, ne gubiš puno, ali radi to svaki dan. Mimo toga pusti to kraju i uhvati se svog svjetovnog života, pokušavanja skopčavanja di je problem (pogotovo u glavi koji te nagoni u religiju, uvijek se ispostavi da je neki ;-)) i kako ga najbolje riješit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 19:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ma koje poboznosti, lol. Niceg Mashno, ama bas niceg.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2018 21:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Svaka kriza ti je prilika za novi početak. Možda je ovo trenutak u kojem će se rasplinuti tvoja kriva slika o Bogu i počet ćeš graditi neki novi sasvim drukčiji duhovni put, a možda ćeš ko Mashna otići nekim drugim putem. Sve u svemu, promjene te očekuju, nećeš moći ostati na istoj točki. Sritno!
8)
Sve u svemu, krize su normalne za svakog ko se iole bavi duhovnošću(ne samo religijama),meni najdrastičniji primjer ti je sv. Ivana Krstitelja koji je u tamnici čučao govoreći jesi li ti taj ili da drugog čekamo.
Cimni na pp ako smatraš da cu bit od pomoći.
Sritno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr