www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 10:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 sij 2016 23:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2015 12:39
Postovi: 18
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
haha san ima i te,prvi puta da se slažemo ja i ti :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2016 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Vidim da se spominje ona prava, onaj pravi. Jel vi mislite da je Bog za vas namijenio jednu osobu i ako nju fulate svaka druga je kriva? Ovo nije pitanje s ispravnim/krivim odgovorom, sam gledam kak ko diše.



Gledaj odgovor;
marinac napisao:
ja isključivo mislim da je Bog za sve nas stvorio "onu pravu osobu"samo sto nam je ne daje dok ne budemo oba dvoje spremni jedno za drugo

:D

johnny 5 napisao:
Nekak mi pada na pamet svjedočanstvo Glorije Polo, recimo da to spada pod privatnu objavu. Ona kaže kako je njena mama bila jako pobožna i dobra žena, dok joj je ćaća bio pravi ženskaroš i cuger. Još bi ženi naturao na nos kako on ima druge žene. No njena mama je molila za obraćenje svoga muža mislim nekih 30-ak godina i po onome šta je ona vidjela u duhovnom svijetu, on je krenuo putem obraćenja. No kako to da je ona odabrala takvog tipa za svog muža? Jel on bio pravi ili krivi?

Bia je pravi. Al ce me cut moja buduca zena sta nije molila cesce za mene. Ja u raspadu, vucam se po belom svetu, a ona se tu i tamo pomoli za mene. Jao njoj :b101:

johnny 5 napisao:
A ako je neko krivi zašo Crkva dozvoljava sakrament braka koji je neraskidiv? Znači jedna osoba mora ostatak života biti s krivom osobom.


Ne, ono sto oni ezele rec jest: uvik ces zavrsit s pravom osobom, ako ti je odredeno da se spasis. Mentalno samoubojstvo, intelektualna kastracija, ili cisto forumski govoreci; predestinacija. Stivo, knjige, teologija. Pa gdje je Francek da im sve to objasni?


johnny 5 napisao:
Jer ako je prava zar neće cijelo vrijeme veseli slavuji pjevati u zoru, ne bi li trebali osjećati leptiriće u trbuhu cijelo vrijeme, ne bi li trebali biti sretni sve dane života svojega?

Onda mi padaju na pamet druge situacije. Tipa kad je ISIS likvidirao one jadne Kopte na plaži, bilo je tamo par mladih dečki koji su radili da zarade za svadbu. Ako su oni bili pravi svojim ženama zašto ih Bog nije spasio? Trebali su se ženiti a završili tako. Ne znam, puno je pitanja, puno je raznih situacija u životu.


Bog ih nije spasio jer im je vec unaprijed bila odreden sudbina. Zar ne ljudi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Ana L. na 17 tra 2016 18:03.
PostPostano: 15 svi 2016 12:56 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 svi 2016 12:38
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga braćo i sestre lijepo vas pozdravljam.

Molim vas da se pomolite za mene jer sama ne znam više kako se boriti. Dečko me ostavio i brzo krenuo dalje, a ja sam još uvjerena da ga volim. Ne želim biti ogorčena i mrziti, ali osjećam se tako izdano i slabo. Bezvrijedno. Molim se da nam Bog da novu priliku za vezu ili da mi očisti srce od ovih osjećaja ako nismo doista jedno za drugo i pošalje onoga koji će me iskreno voljeti. Molim vas pomolite se za mene jer mi je teško samoj i znam kolika je moć grupne molitve, a okolina oko mene baš i nije okolina koja bi me razumjela s ove vjerske strane i molila se za mene.

Već zadnja 2 tjedna čitam ovaj forum na koji sam "slučajno" naišla i vidim da tu ima doista prekrasnih ljudi i znam da me razumijete i da vas je dosta prošlo slične stvari. Ali bojim se, baš osjetim neki strah u sebi i osjećam se toliko usamljeno, ne želim se udaljiti od Boga zbog ovog razočarenja kojeg trenutno osjećam, ali ne znam kako ću više nekome ubuduće vjerovati.
Kroz glavu mi prolaze sve one klasične misli da više nikada neću nikog upoznati tko mi odgovara i u koga ću se zaljubiti jer sam u kasnim dvadesetima i osjećam se samo prazno iznutra. Kao da sam potrošila sve emocije i sve ono dobro u sebi baš na njega, a ne želim biti takva osoba. Ne želim se zatvarati i biti ogorčena jer to nisam ja, ali tako se osjećam trenutno i ne mogu se maknuti od toga.

Slobodno mi napišite koju riječ utjehe ili vašeg iskustva, znam da će mi pomoći saslušati nekoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2016 08:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Zivot je borba, bori se za sebe I nogama I rukama dok se neizboris, nema posteno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2016 08:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
zbunjena05 napisao:
Draga braćo i sestre lijepo vas pozdravljam.

Molim vas da se pomolite za mene jer sama ne znam više kako se boriti. Dečko me ostavio i brzo krenuo dalje, a ja sam još uvjerena da ga volim. Ne želim biti ogorčena i mrziti, ali osjećam se tako izdano i slabo. Bezvrijedno. Molim se da nam Bog da novu priliku za vezu ili da mi očisti srce od ovih osjećaja ako nismo doista jedno za drugo i pošalje onoga koji će me iskreno voljeti. Molim vas pomolite se za mene jer mi je teško samoj i znam kolika je moć grupne molitve, a okolina oko mene baš i nije okolina koja bi me razumjela s ove vjerske strane i molila se za mene.

Već zadnja 2 tjedna čitam ovaj forum na koji sam "slučajno" naišla i vidim da tu ima doista prekrasnih ljudi i znam da me razumijete i da vas je dosta prošlo slične stvari. Ali bojim se, baš osjetim neki strah u sebi i osjećam se toliko usamljeno, ne želim se udaljiti od Boga zbog ovog razočarenja kojeg trenutno osjećam, ali ne znam kako ću više nekome ubuduće vjerovati.
Kroz glavu mi prolaze sve one klasične misli da više nikada neću nikog upoznati tko mi odgovara i u koga ću se zaljubiti jer sam u kasnim dvadesetima i osjećam se samo prazno iznutra. Kao da sam potrošila sve emocije i sve ono dobro u sebi baš na njega, a ne želim biti takva osoba. Ne želim se zatvarati i biti ogorčena jer to nisam ja, ali tako se osjećam trenutno i ne mogu se maknuti od toga.

Slobodno mi napišite koju riječ utjehe ili vašeg iskustva, znam da će mi pomoći saslušati nekoga.


Da bi čovjek mogao živjeti u miru svoj život, bez gnjeva , bez srdžbe i očaja,<
mora napraviti samo dvije stvari;

1. Prvo čovjek mora "namiriti nebesko" a to je da shvati svoju pravu zemaljsku bit
a to je da je ljubljeno Božje stvorenje, da je zemaljski život prolazan,
da ćemo nakon zemaljskog života , živjeti vječno u Nebu s Kristom,
da postoji dobro i zlo
i da čovjek mora odabrati dobro, da bi spasio svoju dušu, da je zemaljski život: kvalifikacije za vječni život, i da ništa nije naše na ovoj zemlji, da ništa nećemo ponijeti sa sobom, osim DJELA LJUBAVI, jer JEDINO JE LJUBAV VAŽNA, ništa nije naše, čak ni naša djeca, jer su dar Božji a mi smo samo ,sustvoritelji. Vjerujte svim srcem da je naš BOG SVEMOGUĆ, i prvo se njemu obratite kad trebate pomoć, jer će nam uslišite sve naše molitve, ako ih izmolimo žarko iz sveg srca i ljubavi,i ako je to dobro za nas, a dobro je sve što našu dušu spašava, to je ponekad i bolno ali neophodno jer je sve podređeno [b]SPASU DUŠE, pa je sve što nam se dešava u životu, neka vrsta spašavanja,
i to NAKON naših izbora, jer čovjek je savršeno slobodan jer je na sliku Božju, pa Bog može učiniti sve, samo jednu stvar ne čini , a to je ODLUČIVANJE umjesto nas,jer onda ne bi bili slobodni, već roboti, tako da je NAJSAVRŠENIJI LJUDSKI IZBOR-VRŠENJE BOŽJE VOLJE, volje onoga koji je savršen , koji sve zna, i koji nam ŽELI SVE NAJBOLJE.
pa u tom kontekstu treba prihvatiti život koji živimo, da bi živjeli u miru ovaj zemaljski život unatoč svim burama i olujama, padovima.

2. POMIRBA SA SAMIM SOBOM I SA BOGOM :
Pa tako treba živjeti, sam kreirati život, sam odlučivati ali znati sve ovo, i znati da NETKO UVIJEK STOJI IZA TEBE I PAZI NA TE. Na taj se način IZMIRUJEMO S BOGOM I SA SAMIM SOBOM, ta pomirba donosi
mir u naše živote, čak i onda kad sve izgleda STRAŠNO, kad ostaješ bez dečka, bez zaručnika, supruga,
kad umiru naši bližnji, ne odlaze oni u propast, već odlaze k ISUSU, pa može li ihtko bolje ČUVATI od ISUSA, kad će ih ON POZVATI U ŽIVOT VJEČNI, pa i nas jednog dana. Normalno je da budemo tužni
jer smo krhka bića i trebamo jedni druge, no kad u OČAJU promatramo takve događaje, onda za nas ISUS ne postoji, jer ne vjerujemo da je On pripravio stanove za sve nas kod OCA NEBESKOG.
NO Otac i SIN nam žele dati ŽIVOTA U PUNINI, obilja, da dobro živimo i da nam bude dobro na zemlji, pa s tom vjerom, treba započeti SVE U ŽIVOTU.
Sa KRISTOM živjeti, PO Kristu živjeti, i SA KRISTOM umrijeti, jer znamo da to nije kraj, već NOVI POČETAK, obećanja Božjeg „EVO SVE ČINIM NOVO“ tako budemo svjesni RADOSTI USKRSNUĆA,
Da dobit ćemo dar vječnog života,jer ćemo onda postati „bogovi“, ali ne sami po sebi, već po Božjem MILOSRĐU. A Bog to sve čini, jer nas je stvorio SEBI, da mu budemo društvo u Kraljevstvu nebeskom.
pa eto potrudimo se da za života zemaljskog živimo tako da nas ne bude sram, Božje prisutnosti
Sad idi moli i radi , kreiraj svoj život, a NEBO će te podržati, s istom snagom, kolika je snaga tvoje vjere.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 svi 2016 09:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Blablabla. Mi moramo shvatiti da je za neke Big predvidio srecu za druge ne. Za mene nije I ja se s tim moram nositi I boriti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 svi 2016 11:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
zbunjena05 napisao:
Draga braćo i sestre lijepo vas pozdravljam.

Molim vas da se pomolite za mene jer sama ne znam više kako se boriti. Dečko me ostavio i brzo krenuo dalje, a ja sam još uvjerena da ga volim. Ne želim biti ogorčena i mrziti, ali osjećam se tako izdano i slabo. Bezvrijedno. Molim se da nam Bog da novu priliku za vezu ili da mi očisti srce od ovih osjećaja ako nismo doista jedno za drugo i pošalje onoga koji će me iskreno voljeti. Molim vas pomolite se za mene jer mi je teško samoj i znam kolika je moć grupne molitve, a okolina oko mene baš i nije okolina koja bi me razumjela s ove vjerske strane i molila se za mene.

Već zadnja 2 tjedna čitam ovaj forum na koji sam "slučajno" naišla i vidim da tu ima doista prekrasnih ljudi i znam da me razumijete i da vas je dosta prošlo slične stvari. Ali bojim se, baš osjetim neki strah u sebi i osjećam se toliko usamljeno, ne želim se udaljiti od Boga zbog ovog razočarenja kojeg trenutno osjećam, ali ne znam kako ću više nekome ubuduće vjerovati.
Kroz glavu mi prolaze sve one klasične misli da više nikada neću nikog upoznati tko mi odgovara i u koga ću se zaljubiti jer sam u kasnim dvadesetima i osjećam se samo prazno iznutra. Kao da sam potrošila sve emocije i sve ono dobro u sebi baš na njega, a ne želim biti takva osoba. Ne želim se zatvarati i biti ogorčena jer to nisam ja, ali tako se osjećam trenutno i ne mogu se maknuti od toga.

Slobodno mi napišite koju riječ utjehe ili vašeg iskustva, znam da će mi pomoći saslušati nekoga.



Postoji vrijeme kada se moramo prepustiti, očistiti, pa i u suzama i tuzi.
Teško je znam, nije lako, ali to je samo dokaz više da se nikada ne smijemo oslanjati na čovjeka, samo na Boga.On je uvijek tu, postojan i pun ljubavi.
Vrijeme koje je pred tobom iskoristi za sebe, prihvati sebe i situaciju u kojoj se nalaziš i kreni dalje.Isus je rekao :"Ne bojte se",
nemaj straha od budućnosti ma kakva ona bila.

BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 lip 2016 08:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Zbunjena djevojko, dobro ti je Magda napisala sve.
Ostavio te dečko i sigurno ti je teško, ali vidi slučaja - što misliš da si se udala za njega, pa rodila mu dijete i da te onda ostavio(to je moj zet uradio mojoj kćeri-zamisli se malo kako je njoj i što joj preostaje u životu - kako dalje). Hvali Boga da ti se nisu dogodile gore stvari.
Danas je dan i ne osvrći se na jučer, a sutra tko zna. Predati Isusu i Gospi u Ruke svoj život i ne boj se. Kako Magda kaže nemaj straha od budućnosti ma kakva ona bila.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 lip 2016 17:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
marija-nada napisao:
Zbunjena djevojko, dobro ti je Magda napisala sve.
Ostavio te dečko i sigurno ti je teško, ali vidi slučaja - što misliš da si se udala za njega, pa rodila mu dijete i da te onda ostavio(to je moj zet uradio mojoj kćeri-zamisli se malo kako je njoj i što joj preostaje u životu - kako dalje). Hvali Boga da ti se nisu dogodile gore stvari.
Danas je dan i ne osvrći se na jučer, a sutra tko zna. Predati Isusu i Gospi u Ruke svoj život i ne boj se. Kako Magda kaže nemaj straha od budućnosti ma kakva ona bila.
:grlim te:

A jel zatražila kćer poništenje braka?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr