www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 06:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 kol 2016 06:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ovdje sr radi o ljubavi druge osobe. I tu nema nikakve molitve. Ako ti je Bog odrdio patnji samoce to ce tako biti molio ti njega ili ne ne mijenja on svoj stav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2016 10:57 
Samoća nije ništa loše,dapače.Bog želi nekome dati dobro.Jer možda je bolje biti sam nego u krivom društvu i sa krivim ljudima.To vrijeme treba koristiti u svoju korist jer treba biti potpuna osoba za život i obitelj.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2016 12:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
15 godina ja koristim to dobro samoce I vise ne mogu, pukla sam


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2016 14:04 
Bolje je čekati i još petnaest nego upasti u životne zamke i zablude.Jednog dana ćeš biti sretna i ponosna na sve,jer ćeš osjetiti da je Bog stajao iza svega.

Svaki plan ma kako nevažan bio,traži vremena da bi se ostvario.A imati nekog kvalitetnog pokraj sebe zahtjeva dosta vremena i povjerenja u Boga jer Bog zna svaki naš plan.Svaki događaj kreira Bog po svojoj volji,On može sve osim učiniti zlo.

I osobno sam već toliko dugo sam ali prestao sam sa žalosti.Jer će Bog bez naših želja providjeti određene situacije i na kraju dovesti do cilja.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2016 14:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Jos 15 godina I onda cu imati skoro 50 - prave godine za udaju I radja nje djece. :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2016 15:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
lalelu napisao:
Ovdje sr radi o ljubavi druge osobe. I tu nema nikakve molitve. Ako ti je Bog odrdio patnji samoce to ce tako biti molio ti njega ili ne ne mijenja on svoj stav


Bolje biti sam nego biti u odnosu iz kojeg ćeš izaći povrijeđen.
Bolje biti sam nego biti u odnosu u kojem ćeš patiti.
Bolje biti sam nego biti u odnosu koji nije za tebe.
Bolje biti sam nego u odnosu koji nije pravi...
I mogu tako do sutra nabrajati ti.
Već sam na nekoj temi ti napisala, i ponavljam se, ne misliš li da ti si u jednu ruku sretnica jer si svih tih godina koliko si sama (iako je i to diskutabilno, mislim da ti ne treba uvijek druga osoba poput momka da budeš ispunjen - što je s prijateljima, obitelji, kolagama?).
Na koncu, nitko ti neće pokucati na vrata i reći - evo me, ljubav tvog života sam!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2016 15:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
dujam napisao:
marija_daniela napisao:
haha totalno izgubljena nisam, ali samo što mi baterija na mobu ne isprazni se i ne ostanem bez gps-a. ;)
Oduvijek "vjerujem", ali poimanje vjere prije i poimanje vjere sada se bitno razlikuju. Tj. prije i nisam baš nešto puno o svim ovim pitanjima razmišljala već bih rutinski tj. onako išla u crkvu, molila... No, valjda kad čovjek dođe u neku situaciju da mu je molitva jedino što mu preostaje, onda i počinje dublje kopati. Međutim, u mom slučaju, ja sam počela dublje kopati po svemu tome pa sam skoro sama sebe zakopala ;)


Kako? Daj, napiši :D


marija_daniela napisao:
Možda je tu kriv i malo odgoj jer oduvijek slušam - trudi se, daj sve od sebe, uči, budi vrijedna i sve mora biti dobro. I uistinu, dobro je i "sve po loju" dok god se to tiče stvari isključivo kojima sama upravljam i koje više-manje ovise isključivo o meni. Dobra kći, dobra učenica, dobra studentica, dobra prijateljica koje će se svima prilagoditi, dobra i odgovorna suradnica kojoj nije problem subotom u 22h sati navečer uskočiti, poslati mail, napraviti nešto... cijeli život ispunjam tuđe zahtjeve, tuđa (i svoja) očekivanja. Ali, nešto nedostaje.
U ovom razdoblju intezivnije molitve i promišljanja i svega, stvarno vidim svoj rast i brojne milosti, ali i svi smo mi samo ljudi i meni trebaju još godine i godine rasta i "čoviku uvik nešto fali" pa tako i meni. Neću, kao neki, sad tu plakati nad tužnom sudbinom jer sam svjesna i svega dobrog u svom životu, ali u nekim drugim odnosima sam zato prvakinja problema i nezadovoljstva upravo možda zbog toga svog stava "daj sve od sebe, daj sebe 100%" i onda eto - i ne bude kako sam zamislila. Dapače, graniči s katastrofom.


I što, jel mijenjaš to, kako se boriš s tim?
I što misliš da ti fali, can you be more specific?



haha da, sada ću ja na nekom forumu javno pisat svoju životnu sudbinu - I don't think so :P

Kad se ne zanimaš tako dublje za vjeru, molitvu i ne javljaju ti s pitanja na koja nemaš odgovor. Ja volim crno-bijelo, jednom mi je netko rekao da nije sve crno-bijelo, pa krenimo od toga - teško mi se i s tim pomirit. Ili jesi, ili nisi? ili si u odnosima 0 ili 100%, ili ti je stalo, ili ti nije stalo? Moraš priznat da u pitanju vjere nije sve crno-bijelo, nije samo dovoljno vjerovati i gotovo. Isto tako život ima čudne načine da ti pokaže da nikada, ali nikada neće biti baš onako kako si zamislio. I onda, aha shvatiš zašto su Božji planovi za tebe bili drugačiji, i aha zahvališ Bogu na tome (sama sam odličan primjer), eto shvaćaš da je to dobro za tebe, međutim, nakon nekog vremena dođe nešto drugo i onda misliš "Bože hvala ti, napokon", no vidi - ni to nije to... Pa umori se čovik, bar ja jesam.

A s promjenama ili ne - ima i boljih i gorih dana, svakodnevno si to pokušavam osvijestiti, ali definitivno najgora stvar je kad moram stati i pustiti da bude što treba biti/po Božjem planu/kako Bog želi/kakva je Božja volja i tako dalje. Jer, to nisam ja - 25 godina života ne živim tako. U stanju sam tuči glavom u zid i napraviti sve što mogu jer sam (u dobrom dijelu svog života) mislila da ako dovoljno voliš, ako dovoljno vjeruješ i da ako se dovoljno trudiš, ako si iskren (evo konkretno govorim za odnose) mora biti dobro i to druga osoba mora prepoznati. Međutim, znamo da život nije sapunica ni ljubavni roman.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2016 16:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
marija_daniela napisao:
lalelu napisao:
Ovdje sr radi o ljubavi druge osobe. I tu nema nikakve molitve. Ako ti je Bog odrdio patnji samoce to ce tako biti molio ti njega ili ne ne mijenja on svoj stav


Bolje biti sam nego biti u odnosu iz kojeg ćeš izaći povrijeđen.
Bolje biti sam nego biti u odnosu u kojem ćeš patiti.
Bolje biti sam nego biti u odnosu koji nije za tebe.
Bolje biti sam nego u odnosu koji nije pravi...
I mogu tako do sutra nabrajati ti.
Već sam na nekoj temi ti napisala, i ponavljam se, ne misliš li da ti si u jednu ruku sretnica jer si svih tih godina koliko si sama (iako je i to diskutabilno, mislim da ti ne treba uvijek druga osoba poput momka da budeš ispunjen - što je s prijateljima, obitelji, kolagama?).
Na koncu, nitko ti neće pokucati na vrata i reći - evo me, ljubav tvog života sam!



Bolje biti voljen nego sam.
Bolje se nekad s nekim i posteno posvadjati u vezi nego biti sam.
Bolje cuti barem ponekad od nekoga: Volim te, nego biti sam.
Bolje biti zagrljen nego biti sam.

i tako mogu do sutra.

I znam da mi ne ce nitko pokucati na vrata, to i ne ocekujem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2016 20:09 
lalelu napisao:
Jos 15 godina I onda cu imati skoro 50 - prave godine za udaju I radja nje djece. :cry:


Postoji i sloboda izbora između ostalog.Ako misliš da postoji netko tko ti doista može instant pomoći obrati se njemu.Obično posljedice budu katastrofalne.Moj osobni savjet ti je da misliš što manje na to što te muči.Bog bi svakome dao sve i odmah ali pojedinac svojim ponašanjem zaziva drugačije i nerealne prioritete.I što Bog tu može,ništa.Za uspjeh treba isključivo predanje u Boga,molitva,sakramenti i naravno strpljenje.Sve ostalo je stranputica propast života i duše.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2016 08:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
kornelije3 napisao:
lalelu napisao:

Bog bi svakome dao sve i odmah



ne, barem proslih 15 godina ne


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr