www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 123  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 lis 2018 03:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nikad,Dujam,nemoj odustati od vjere i Crkve,a osobito nemoj odustati od Boga koji te jos uvijek voli i zeli spasiti. Jer mi ne pripadamo bilo kakvoj vjeri,nego pripadamo Vjeri koju je sam Bog ustanovio na zemlji radi spasenja svih ljudi makar to spasenje nece postici svi ljudi kako Bog zarko zeli i radi cega je zrtvovao svog vlastitog jedinorodjenog Sina. Ali nemoj i ti biti medju onima za koje ce Kristova zrtva biti uzaludna i na kojima ce propasti njegova predragocjena Krv prolivena za sve ljude. Katolicka vjera nije samo najbolja vjera od svih vjera koje postoje na zemlji,nego je to stvarno prava,bozanska i savrsena vjera,izravno objavljena od Boga,potpuno u skladu s ljudskim razumom,vjera koja nam pruza sva sredstva spasenja i svo blago nadnaravne mudrosti i u tolikim svecima nam daje savrsene uzore svetosti. Nije to vjera koju je ustanovio ovaj ili onaj covjek(Buda,Muhamed,Luther) nego vjera koju je ustanovio vjecni Sin Bozji,nas Spasitelji Isus Krist po volji svog nebeskog Oca. I ta vjera je i danas onakva kakva je bila u pocetku kad ju je Krist ustanovio jer se istina ne moze promijeniti. A u katolickoj vjeri je sve istina i sve je savrseno logicno osim mozda dogme o nepogresivosti pape i onog opasnog nauka da je spolni cin unutar braka moralno dopusten i bez izravne prokreacijske namjere.Ali ta pogresna misljenja i nisu potekla od Krista nego su se kasnije uvukla u katolicku teologiju da bi u 19. i 20.st. ta teoloska misljenja dobila priznanje sluzbene Crkve. Sve ostalo je savrseno tocno. Mi vjerujemo u ono sto je sam Bog objavio,a ne u ono sto je rekao ovaj ili onaj covjek. A Isus je bio Bog koji je otvoreno govorio ljudima i ta je objava ostala zapisana u Sv.pismu. Nemoj gledat na to sto vecina modernih vjernika vise ne zivi po toj vjeri,nego gledaj koliko je ta vjera tijekom povijesti proizvela svetaca. Majka Terezija samo je jedan moderni primjer. Razmisli o tome koliki su mucenici u prvim stoljecima dali zivot za tu vjeru,kolike su se mlade djevojke radi te vjere odrekle u potpunosti tjelesnih uzitaka i zatvorile se u stroge samostane da budu Kristove zarucnice...Koliki su pustinjaci zivot proveli u strogoj pokori radi te vjere i koliki su sveci radi te vjere zivot posvetili Bogu.I kad bi se ti sada,nakon toliko milosti koje ti je Bog dao,odrekao te svete i savrsene vjere,to bi ti bila najveca greska u cijelom tvom zivotu i tim bi cinom odreknuca dobrovoljno potpisao svoju vjecnu osudu. Nemoj samog sebe osudit na pakao. Jos uvijek se mozes spasiti. I ne samo spasiti,nego mozes postati pravi svetac,ako to stvarno zelis. I kad bi svaki dan dozivio teski pad ipak nemoj odustati od borbe.Ali ono sto nedostaje tebi i vecini modernih katolika je stroga askeza bez koje nema pravog duhovnog zivota. Mnogi se katolici jos nekako i mole ali su pokore veoma oskudne. I zato se ne moze napredovat u vise stupnjeve duhovnog zivota ni uza sva sredstva posvecenja koja nam pruza Katolicka crkva. I nisu u toj vjeri samo psihicki nestabilne osobe nego su tu i mnoge ugledne i poznate osobe,slavni znanstvenici,umjetnici,vrhunski teolozi,sportasi. Ljudi koji su stvarali modernu znanost,makar svi nisu bili katolici,ipak su duboko vjerovali u Boga. Ne bih mogao reci da su bas Leibnitz,Newton,Pascal,Descartes,Galileo i drugi veliki umovi psihiscki nestabilne osobe i da su u vjeri trazili samo rjesenje svojih psihickih problema. Ne bih to mogao reci ni za Majku Tereziju ni za bilo kojeg sveca Katolicke crkve. Svi su naprotiv bili ne samo moralno savrseni,nego i psihicki potpuno uravnotezeni.A jedno ne ide bez drugog. Da li bi mozda sv.Ivan Bosco ucinio toliko dobra za raspustenu omladinu da je bio psihicki poremecen kako nam hoce sugerirat neki koji su dozivjeli brodolom vjere? Zato se urazumi,Dujam,dok ne bude prekasno i za tebe. A u paklu ce stvarno biti prekasno jer nikakvo kajanje vise nece moci ublaziti strogost bozanske pravde i olaksati nepodnosive paklene muke.Reci i ti kao Ivan Merz: Aut catholicus aut nihil!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 08:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
dujam napisao:
Ma koje poboznosti, lol. Niceg Mashno, ama bas niceg.

And yet, eto tebe ponovo na religijskom forumu. ;-) A to nije dobro...

Gle Duje, svi mi govorimo iz nekog svog iskustva, odnosno u onome sta neko prica pronalazimo bits and pieces vlastitog iskustva i onda prema tome sudimo. Ti mene u ovome dosta podsjecas na mene. Ja sam isto u tvojim godinama dosta provisila po religijskim forumima trazeci te famozne dukate. Nikakve dukate nisam nasla, samo sam se razocarala tako ko i ti da su to puste suplje price a svi ljudi koje tu susrecem pacijenti s problemima. Usput sam shvatila da sam i ja zapravo pacijent s problemom, tj. da imam odredjenih emocionalnih problema kojih nisam bila svjesna, koji me i nagone u bavljenje religijom koja mi je samo nastetila jer me potakla u izoliranju od zivota i ljudi sto je za moj problem bilo kontraindicirano. I onda sam ostro zaokrenula kormilo u svjetovnom zivotu, ali bilo je kasno, tim vise sta iako razocarana svim tim ocito nisam mogla prihvatit takav ishod, pa sam tako razocarana isla ponovo po forumima i blogovima trazit odgovor kako ipak nije tako kako je ispalo da jest. Ovo tvoje mi slici na tu fazu. Zvucis jako razocarano, a opet eto te na religijskom forumu... To bi moglo znacit da tesko prihvacas takav razocaravajuci ishod, jer negdje dolje jos tinja nada da mozda ipak jel..., cime ces bojim se samo izgubit jos koju godinu zivota, a na kraju ipak morat prihvatit da je tako. To se meni dogodilo. Ovo sto ti ja govorim je shortcut, ako jos imas potrebu visit po religiji, uzmi neku kratku poboznost tipa tri zdravomarije ujutro cim se probudis na nakanu da ti bog pamet prosvitli ako tu neceg ima, to napravi svaki dan i time sebi u glavu stavi da si tu napravio sta si mogao, a onda to *zaboravi* za taj dan i suocavaj se sa svojim problemima i zivotom, posjeti psihologa ako treba da ti pomogne iskopat probleme, bas kako narodna kaze - pomozi si sam, pa ce ti i Bog pomoc.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 09:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Kuzim ja tebe Mashno i prihvacam ja svoj problem. Neman problema s tim. Pa sto ti mislis da sam te ja zvao na kavu? :lol:
Sto se tice religije....iskreno, samo mi je gore napravila. Pomislis da su tu neke vrijednosti da treba zivit tako i tako. Kad ono svako u Crkvi pacijent s problemima koji svoje probleme zamaskiraju nekom duhovnoscu. Smijesno. Tako da, sto se tice poboznosti i davanja neke sanse vjeri i bogu....s moje strane... Previse sam vremena na to utrosio i vjeruj mi kad ti kazem - tu nema nicega. Niti napravit znak kriza prije jela.Tesko da cu upadat u neke teoloske debate i te fore a pogotovo da cu proucavat i citat. Sve su knjige vec u smecu. Iskreno otkad sam odbacio tu filozofiju sam preporoden. Gle, mislim da meni nije kasno, i na tome mogu samo zahvalit ljudima koji su mi pomogli da shvatim da je cijela ova prica smece.
Francesco hvala na brizi ali nema ti od toga nista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 09:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
dujam napisao:
Kuzim ja tebe Mashno i prihvacam ja svoj problem. Neman problema s tim. Pa sto ti mislis da sam te ja zvao na kavu? :lol:
Sto se tice religije....iskreno, samo mi je gore napravila. Pomislis da su tu neke vrijednosti da treba zivit tako i tako. Kad ono svako u Crkvi pacijent s problemima koji svoje probleme zamaskiraju nekom duhovnoscu. Smijesno. Tako da, sto se tice poboznosti i davanja neke sanse vjeri i bogu....s moje strane... Previse sam vremena na to utrosio i vjeruj mi kad ti kazem - tu nema nicega. Niti napravit znak kriza prije jela.Tesko da cu upadat u neke teoloske debate i te fore a pogotovo da cu proucavat i citat. Sve su knjige vec u smecu. Iskreno otkad sam odbacio tu filozofiju sam preporoden. Gle, mislim da meni nije kasno, i na tome mogu samo zahvalit ljudima koji su mi pomogli da shvatim da je cijela ova prica smece.
Francesco hvala na brizi ali nema ti od toga nista.

Meni reci da nema nicega?!! Meni reci da si i previse vremena utrosio?!! Meni reci da ti je samo naskodilo?!! Meni reci da si se preporodio kad si to sve batalio?!! Obavila sam svaku poboznost 'in the book', isla na mise i preko tjedna, procitala n knjiga, prokopala do Augustina i Tome akvinskoga, ispisala tomove teoloskih rasprava po internetu, pricala s nekoliko svecenika, bila po karizmatskim seminarima, molila krunice godinama, ama sve sam napravila, nikad nista dobra nisam nasla. Dapace, samo se ispostavilo da zapravo imam emocionalnih problema koje vucem iz djetinjstva zbog kojih sam sklona strahu od ljudi i izoliranju, a sto je trebalo rjesavati izlazenjem medju ljude i savladavanjem tog straha, pa mi je zatvaranje u crkvu i poboznosti samo nastetilo i to gadno. Tako da ti ja nisam osoba kojoj treba govorit da tu nema nicega i da si previse vremena utrosio i da ti je samo naskodilo, jer ako to vrijedi za tebe, za mene vrijedi bar toliko puta tri. Ovo sta te ja upozoravam je sljedeca zamka na tom putu. Been there, done that. ;-) Od pocetka ti govorim - moje je iskustvo ko god se ozbiljnije bavi religijom ima nekih problema, to sto se ti toliko bavis religijom nije dobar znak. I sad si izgleda na to nadosao. Sad te ja upozoravam dalje - iako tako zakleto govoris kako tu nema nista, dok jos uvijek visis po religiji nije dobar znak. Kazem ti - been there, done that. Samo ces izgubit jos vremena u zivotu... Bolje je to presjeci uvodjenjem kratke dnevne poboznosti da se adresira ta nada koja mozda jos dolje negdje tinja ispod razocaranja, a mimo toga uhvatit se u kostac sa svojim problemima i zivotom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 12:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vara se svatko tko misli da mu bez Boga i vjere moze biti dobro u zivotu. Ali kad bi nekome i bilo dobro u ovom zivotu,u drugom ce mu biti jako lose. Lijepo je to izrazio sv.Augustin: Sebi si nas stvorio,Gospodine,i nemirno je srce nase dok se ne smiri u Tebi. Slicno je rekao i Pascal: U covjekovom srcu postoji jedna praznina koju samo Bog moze ispuniti. Ja nisam u vjeri da bih rijesio svoje psihicke probleme,nego zato sto sam duboko uvjeren da Bog postoji i da se taj vjecno postojeci Bog objavio ljudima i da je poslao svog Sina na svijet i da je osim vidljivog svijeta u kojem mi zivimo stvorio i nevidljivi svijet cistih duhova itd. Kao sto svaki razuman covjek mora vjerovati da Zemlja ima oblik kugle i da se okrece oko Sunca velikom brzinom jer je to nepobitna cinjenica i nece se odreci te vjere jer se razocarao u druge ljude koji to isto vjeruju ili zato sto mu u zivotu ne ide sve kako treba. Isto tako je i postojanje Boga nepobitna cinjenica koju mora priznati svaki razuman covjek neovisno o tome u kakvom su psihickom ili moralnom stanju drugi ljudi koji priznaju tu cinjenicu. Kako ce biti tesko jednom bezbozniku u trenutku smrti kad shvati da je prokocko ovaj zivot na zemlji i izgubio tolike milosti!?Onda ce trazit da mu se doda samo jedna minuta zivota kako bi se mogao pokajat,ali mu Bog mozda nece dati ni tu jednu minutu. Zato mudro opominje Toma Kempenski: Zivi uvijek onako kako ces u trenutku smrti pozeljeti da si zivio! A pametno je rekao i Pico della Mirandolla: Dokazi za istinitost katolicke vjere toliko su jasni da covjek mora biti lisen razuma ako odbije u njih vjerovati. Sad mi se ne da nabrajati sve te dokaze,ali mozda nekom drugom prilikom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 12:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
E konacno da se slazemo. Ti nisi u vjeri da bi rijesio svoje psihicke probleme! Digitalni frende, ti si u vjeri da bi zamaskirao svoje psihicke probleme. Zato kod tebe nece bit i nema pomaka. I kod svih ljudi koji traze nesto u vjeri. Ja jos nisam cuo vjernika koji je rekao; "ocito nesto ne valja kod mene", a cuo sam svakoga koji kaze "Bog tako zeli", ili "Boze sto da radim" pa prebacuju odgovornost na Boga jer su nesposobni razmisljat svojom tikvanjom. Dok god ne pocnes rijesavat svoje probleme zivjet ces u paklu. Ti vec zivi u paklu ako smijem primjetit
. Upravo sve sto si gore napisao ja vidim kao problem. Pazi, ja vam ljudi ne pricam o tome postoji li Bog ili ne. Ja vam govorim da svatko tko se pocne bavit proucavanjem biblije, nekim duhovnim obnovama itd. ubiti trazi odgovor na neke emocionalne/psihicke probleme. Eh, takvih ljudi ima podosta i nemoj mislit da te sudim ili nesto...
A ti Mashno...sram te bilo sto iskrenije ne iznosis svoje svjedocanstvo! Lol


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 12:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
dujam napisao:
A ti Mashno...sram te bilo sto iskrenije ne iznosis svoje svjedocanstvo! Lol

Iskrenije?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ja ne smatram Dujam da sam bolji covjek od tebe,nego sam naprotiv potpuno siguran da je moja krivnja pred Bogom daleko veca nego tvoja krivnja. Iako smo na ovom forumu vodili zestoke rasprave i u tim raspravama koristili i teske rijeci,ipak mi je zao sto si odustao od vjere. Iskreno se nadam da je to samo jedna prolazna faza u tvom duhovnom razvoju i da ces nakon ove krize postati jos bolji vjernik. Jer,kako kaze Isus u objavama M.Valtorte,vjera je najdublja covjekova potreba. Ali vjera nije samo potreba covjekove duse,nego priznavanje istina koje nam je Bog objavio. A u objavama M.Valtorte imamo savrsenu i konacnu potvrdu za sve istine katolicke vjere.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 14:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Da Mashno iskrenije. Dobro, mozda nisam citao sve tvoje postove, ali nebitno sad.
A Boni moj dobri i posteni lol. Ma ja ti kazem sta je i kako je...meni je zao sto si ti u strahu od pakla. Ali jbg, od nedavno brige drugih vise nisu moje brige. Niti sam ja ovde da spasavam nekog. Tak da...ak si za pice ili nekakvi provod s dobron klopon i zabavom, tu sam :lol: u siprotnom sve te price o m.valtorti, paklu i ostalim forama me ne zanimaju. To ne pomaze nikome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2018 14:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lip 2015 17:27
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
Sve sta sam napisala je posve iskreno. ;-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 123  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr